PDA

View Full Version : Злобните женски погледи от "Фейсбук".Защо?



mariqangelova
08-11-2012, 20:15
За начало- С тази тема не целя на никого да държа сметка как да си живее живота,нямам намерение да променям начина му на мислене,нито да му се бъркам.(Казвам това,защото много от вас ще ми поднесат клиширания въпрос:"Теб това какво те бърка?").Целта на моята тема е да споделя за съжаление лошите си впечатления от "модерните" девойки на "Фейсбук",пък и да им задам следния въпрос:
Защо гледате толкова злобно на снимките?Мислите ли,че е красиво да си изтъните веждите на макс,при това с огромна чупка,гледайки надменно?
Защо е тази злоба?Защо са тези фейсбук интриги?
Защо вече рядко виждаме на снимки усмихнати естествени момичета?
Защо вече изкуственото надделява?
Защо вече се дефинират като хубави,момичетата ,които са с удължение+1 тон грим+лещи+ноктопластика+из уствени мигли+изкуствен тен и т.н.?
Защо масово млади момичета ,а и не само младите подражават на чалга певици?
Защо малки момичета на по 12-13 години се обличат като зрели жени и бързат да пораснат?
Ето това имам предвид-> 1. http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/c0.0.342.342/p403x403/318107_231352966982572_355214679_n.jpg


2.http://kliuki.bg/wp-content/uploads//2011/09/Gabriela_Popova-11.jpg

3. http://kaprizen.com/?cat=3&img=2232778

4.http://kaprizen.com/?cat=3&img=2232421

Не карам никого да мисли като мен.Просто изразявам позиция.
Енд.

FuCKkK13
08-11-2012, 20:19
щото представата за красота и женско излъчване се е изкривила на 180 градуса...

SisiStrange
08-11-2012, 20:20
И аз имам няколко такива абонати. Предполагам си мислят, че е сексапилно за момчетата и изпраща пасивна агресивност към момичетата. Ддз. На мен ми изглеждат като все 1 са седнали върху нагорещена тенджера заради тежък цистит. Пък и нали било модерно да си кучка. XD

bilqnavod
08-11-2012, 20:23
Защото всяка една от тях иска да се представя, за нещо което всъщност не е или всъщност не притежава...

malka_sladkka
08-11-2012, 22:13
И аз имам няколко такива абонати. Предполагам си мислят, че е сексапилно за момчетата и изпраща пасивна агресивност към момичетата. Ддз. На мен ми изглеждат като все 1 са седнали върху нагорещена тенджера заради тежък цистит. Пък и нали било модерно да си кучка. XD



Отговора кърти от всякъде :D След като така се харесват ние нищо не можем да направим. Жалкото е само, че не се виждат отстрани как изглеждат и на какво същност приличат... Тъжна гледка...

BonnieandClyde666
08-12-2012, 04:55
Не съдете момичетата, той Господ ги е осъдил отвсякъде! Такива създания само мога да ги съжалявам и да плюя по тях. :D

Anichkaxxwee
08-12-2012, 05:32
щото представата за красота и женско излъчване се е изкривила на 180 градуса...

+1
И се мислят за велики :?

Afterbirth
08-12-2012, 07:50
Хаха, кво пък сте се завайкали все едно сте останали петима - шестима праведни на тая земя хД
Аз да ви светна, че глупост, злоба, надменност, простотия, кичозност и безвкусица си е имало много преди фейсбук; едните далечни години, когато женския пол си е трошил ребрата с корсет за тънка талия и е носел възглавничка под роклята за сексапилен задник не са толкова по - различни от нашите силиконови истории в момента.Например.Заради това тия 'защо вече', 'как стана така', 'о, от къде се пръкнаха интригите' звучат нелепо.Ние хората винаги сме ги имали тези бъгове.
Вместо да се ужасявате от масовата деградация и да се питате как сте се родили като цвете сред бурени, огледайте се по дяволите.Колкото нацупени госпожици, толкова и естествени момичета.Пък и представете си, че мацката с големата чупка на веждата може пък и да става за някой приятен лаф.Търсете хубавото, опитайте се да не сечете хората прибързано и може да не оставате толкова възмутени от тях.Което ще ви повлияе положително. =)

Зайче..
08-12-2012, 08:18
пхаха каквото си се затресла, авторке, направо ти ми изглеждаш смешна.
какво те интересува кой носи лещи, кой има ноктопластика, кой е с удължена коса и етц.? всеки сам си решава за себе си. И преди да ми се нахвърлите всички както в онази тема държа да кажа, че дори и да не бях толкова "изкуствена" /както ме наричате/ пак щях да съм на това мнение, защото, както казах вече, всеки сам си решава за себе си какво да прави и как да го направи. друг е въпроса, че всеки е с различен вкус и ако бяхме всички еднакви, нямаше да е интересно, со...
пък и аз по-често виждам усмихнати момичета, отколкото намусени, така че твоя въпрос май е клиширан.
честно казано правиш ми впечатление на поредното момиче, което тайно си мечтае да бъде като тях, ама не е сигурна и иска да си вдигне въшките като няколко непознати и кажат, че те са грозни, ужасни и етц.
аре сега чакам да ме оборите с 1234567 коментара!! :lol:

Glamour92
08-12-2012, 08:22
Не ми пречат-ако блеснат с някое тъпоумно изказване най-много да се посмея и толкова.Същото ще се случи,ако такава изцепка дойде от някой "нормалноизглеждащ" индивид.

*на 14 и аз бях с лещи,лилава коса,гледах лошо от профилната си снимка и планирах да стана сериен изкормвач...тъй че под една определена възраст може да не се брои 8-)

zarzamora
08-12-2012, 09:09
Мхм, всеки сам си избира дали да изглежда нормално или да прилича на клоун...

LeprikonA
08-12-2012, 09:10
и планирах да стана сериен изкормвач...
Хубава цел в живота :Д.

Аз лично се забавлявам много. А като почне оплакване как другите били не-знам-си-какви-мръсни-долни-изчадия е дори по-забавно. Преписват от някъде свое описание и се възмущават, уникат просто :Д.

SisiStrange
08-12-2012, 09:24
Не ми пречат-ако блеснат с някое тъпоумно изказване най-много да се посмея и толкова.Същото ще се случи,ако такава изцепка дойде от някой "нормалноизглеждащ" индивид.

*на 14 и аз бях с лещи,лилава коса,гледах лошо от профилната си снимка и планирах да стана сериен изкормвач...тъй че под една определена възраст може да не се брои 8-)

Хаха, като изключим лилавата коса и аз бях така. :D Даже по 1 време за профилна снимка се бях снимала с някакви ножове и червена темперна боичка по тях да имитирам Елизабет Батори. :D Има нещо вярно, че от 1 възраст надолу всякакви такива са си в реда на нещата. Всеки го е тресъл пубертета.

ALetterFromTheSky
08-12-2012, 10:07
Абе, бате, тва българите нямат равни-никога ама никога не гледат в своята паничка, а само в чуждата. Ми , хубаво, нека си слагат екстенжъни, гримове, лещи-те така се харесват , защо трябва да набивате СВОИТЕ идеали за красота, като всеки си има собствен такъв . И какво получавате-нито те ще с е променят, нито нищо-само некви "подкрепящи" коментари от анонимковци. Ти , нали не си като тях-ми, радвай се, излез навън, забавлявай се-кво си седнала на компа да се тровиш себе си , че и да занимаваш форума с некви лекции...

TheBeliever
08-12-2012, 10:30
Аз защо ли не се натъквам на подобни абонати из фейсбук?

FuckingFreak
08-12-2012, 10:50
Аз вече почти не сядам да го гледам, само колкото да се свържа с приятели, когато ме мързи да вляза в скайп. Не ме бърка въобще кой как е застанал да се снима или с какво се е облякъл, но явно грешката е в мен - трябва да премахна повече от половината от френд листата си и въпросните изцепки ще спрат да ми се появяват. :)

koshtramba
08-12-2012, 10:53
пхаха каквото си се затресла, авторке, направо ти ми изглеждаш смешна.
какво те интересува кой носи лещи, кой има ноктопластика, кой е с удължена коса и етц.? всеки сам си решава за себе си. И преди да ми се нахвърлите всички както в онази тема държа да кажа, че дори и да не бях толкова "изкуствена" /както ме наричате/ пак щях да съм на това мнение, защото, както казах вече, всеки сам си решава за себе си какво да прави и как да го направи. друг е въпроса, че всеки е с различен вкус и ако бяхме всички еднакви, нямаше да е интересно, со...
пък и аз по-често виждам усмихнати момичета, отколкото намусени, така че твоя въпрос май е клиширан.
честно казано правиш ми впечатление на поредното момиче, което тайно си мечтае да бъде като тях, ама не е сигурна и иска да си вдигне въшките като няколко непознати и кажат, че те са грозни, ужасни и етц.
аре сега чакам да ме оборите с 1234567 коментара!! :lol:

Няма дори да се опитвам да те оборвам, само ще кажа, че не си права. Защото си малка. Не си се наситила на безбрежно клепане с грим, не си погледнала със зряло око на красотата. Ти си едва на 13 (14?), мнението ти е оправдано и е нормално. Всеки минава през това. Колкото по-голяма ще ставаш, толкова повече ще се дистанцираш от изкуствени подобия от този род. Казва го човек, който в 8-ми клас ежедневно ходеше с опушен грим на училище. Постепенно, обаче, спрях с този агресивен начин на гримиране, започнах да се гримирам нормално за момиче на моята възраст. В 10-11 клас помня, че сложих зелени лещи. Тогава го смятах за нормално, но сега, поглеждайки назад във времето... Еми, не! Не става. И, да, изкуствено е, който каквото и да говори. За ноктопластики да не говорим, едни късо изрязани и лакирани нокти също изглеждат поддържани. С времето ще гледаш с неодобрителна усмивка на подобни момичета и тогава ще ме разбереш. Засега - няма как да те убедя в противното, израстването ще си каже думата.
В момента рядко слагам повече от една спирала и едно червило. Най-странното е, че вече дори не се харесвам с по-силен грим. И съм сигурна, че не съм само аз.

strawberry88
08-12-2012, 11:07
Най-странното е, че вече дори не се харесвам с по-силен грим. И съм сигурна, че не съм само аз.

И аз.Даже се харесвам повече без никакъв грим и се чувствам гадно ако съм с грим. :D Не се чувствам себе си така. 8-)
E,естествено,че за някой специален случай се гримирам,но...
И аз не мога да повярвам,че съм се гримирала много,като по-малка. :д
Абе най-добре ми е без грим. :D :---)

koshtramba
08-12-2012, 11:18
Абсолютно. И не знам защо трябва да узреем, че да го разберем. Аз дори в момента съм вманиачена в "natural look-a" (включващ коса, нокти - всичко) - почти девствените ми вежди в момента са доста красноречив пример.

PS : Или иначе казано : в пъти повече съм фен на това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim.jpg), това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim7.jpg), това (http://24.media.tumblr.com/tumblr_m656gifvst1rtx409o1_1280.jpg) и това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim5.jpg) пред това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim2.jpg), това (http://27.media.tumblr.com/tumblr_leol9lQLY01qcbutho1_400.jpg), това (http://24.media.tumblr.com/tumblr_m0704joaNW1r0fj3bo1_1280.jpg) и това (http://i26.tinypic.com/10xy244.jpg)



Снимките са на едно и също момиче, със и без/с малко грим.

strawberry88
08-12-2012, 12:22
^Така е.
А и се чувствам добре без грим и с естествената ми коса.Не мисля,че има нужда да слагам грим,освен ако случая не е много специален. :D А и сега лятото постоянно да се притесняваш,че ще ти се разтече грима... :? 8-)

koshtramba
08-12-2012, 12:38
Натрупах и снимков материал даже, за да се види какво имам предвид.

FuCKkK13
08-12-2012, 12:52
зайка да се успокои и да изчака 3-4 год. и пак да си види коментара... ;)

FuCKkK13
08-12-2012, 12:53
btw. само аз ли съм го нямала тоя период с мнoгoто грим ? единствено на 12 ходех с фдт. за около 3 месеца (периода ми с най-много пъпки) и спрях.. после ходих към 13-14 годишна само със спирала и то не всеки ден,а сега без нищо.. и честно казано и на мен не ми отива силен грим и не мисля,че някога ще ми отива щото лицето си ми е детско...

koshtramba
08-12-2012, 12:57
^ Колкото по-детско е едно лице, толкова то е по-красиво. :)

FuCKkK13
08-12-2012, 13:05
^ Колкото по-детско е едно лице, толкова то е по-красиво. :)

ми да ама не мога да си правя опушен грим примерно.. някак си не се възприемам.. дори перли ми идват в повечко.. или щото съм свикнала без нищо, или е от лицето ми ... те са ми казвали, че ми е детско,но аз и с очна линия даже не мога да се възприема :? .. абе май май ще си стоя така 8-) :)

Rebirthing
08-12-2012, 13:07
PS : Или иначе казано : в пъти повече съм фен на това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim.jpg), това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim7.jpg), това (http://24.media.tumblr.com/tumblr_m656gifvst1rtx409o1_1280.jpg) и това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim5.jpg) пред това (http://img.photobucket.com/albums/v454/DEAD_SOUL_F/grim2.jpg), това (http://27.media.tumblr.com/tumblr_leol9lQLY01qcbutho1_400.jpg), това (http://24.media.tumblr.com/tumblr_m0704joaNW1r0fj3bo1_1280.jpg) и това (http://i26.tinypic.com/10xy244.jpg)


Аз пък харесвам най-много последните три снимки, особено предпоследната, а там грима е най-силен. Обичам очите да са подчертани. Не ходя винаги така, но просто ми харесва.

Колкото до темата - въпрос на вкус...казала котката и си облизала задника.
Не гледам злобно и не общувам с кифли които гледат злобно, затова и всичките тези неща са непознати за мен. Виждам усмихнати и естествени момичета, не смятам, че изкуственото надделява, а може би просто съм в по-различна среда. Изкуственото не винаги е грозно, грозен е кича, претрупването, липсата на вкус към грим и дрехи, незнание от страна на момичетата как да слагат грима, как да съчетават цветове, но просто някои хора са се родили така. Щом са се облекли и гримирали така, явно те самите се харесват. Момичетата подражават на чалга културата, защото слушат такава музика, а отношението към музиката и стила върви ръка за ръка. Не съм видяла млади момичета да се обличат като зрели жени, по-скоро се обличат като магистралки. Твърде високите токчета, крещящите дрехи, бельото тип 'аре да си лягаме', не ми се връзва никак с по-зрелите жени.

Може да носиш удължения, ноктопластика и изкуствени мигли и пак да не изглеждаш толкова изкуствено. Правилните цветове + усет за мярка правят чудеса. Защо не покажете чуждестранни актриси и певици, които също носят почти всичко изброено, но все пак не са натруфени като коледни елхички ?

Зайче..
08-12-2012, 13:10
зайка да се успокои и да изчака 3-4 год. и пак да си види коментара... ;)

зайка е тоооолкова спокойнааа, че няма накъде повече ;)

FuCKkK13
08-12-2012, 13:11
зайка е тоооолкова спокойнааа, че няма накъде повече ;)

нда.. всички видяхме ... няма да се занимавам да ти обяснявам.. просто си запази някъде тоя коментар и го виж след 3-4 год.. ама не на инат да кажеш права съм била,а наистина помисли :)

Rebirthing
08-12-2012, 13:16
За какво се карате пак...Някои жени и на 50 се гримират, със съзряването не винаги идват предпочитанията към по-малко грим. На някои просто не им остава време или нямат възможности.

koshtramba
08-12-2012, 13:17
Аз пък харесвам най-много последните три снимки, особено предпоследната, а там грима е най-силен. Обичам очите да са подчертани. Не ходя винаги така, но просто ми харесва.

В никакъв случай не намирам 2-рата партида снимки за грозни или нелепи, просто не я предпочитам пред първата вече, на тях ми е прекалено еднаква с останалите жени.

Зайче..
08-12-2012, 13:33
нда.. всички видяхме ... няма да се занимавам да ти обяснявам.. просто си запази някъде тоя коментар и го виж след 3-4 год.. ама не на инат да кажеш права съм била,а наистина помисли :)

не съм права, че всички хора за различни о.О
лелелеле...... :Хх
аре ти си виж коментара след време да видим колко ще си на това мнение, като много знаеш.
и това, че съм по-малка не значи, че непременно трябва да съм на 'грешната страна'..

FuCKkK13
08-12-2012, 13:42
ох.. някой да ми обясни защо изобщо се занимавам щото тука вече съвсем смисъл не видях :?

strawberry88
08-12-2012, 13:47
Ми , хубаво, нека си слагат екстенжъни, гримове, лещи-те така се харесват , защо трябва да набивате СВОИТЕ идеали за красота, като всеки си има собствен такъв . И какво получавате-нито те ще с е променят, нито нищо-само некви "подкрепящи" коментари от анонимковци. Ти , нали не си като тях-ми, радвай се, излез навън, забавлявай се-кво си седнала на компа да се тровиш себе си , че и да занимаваш форума с некви лекции...

ТОЧНО!!! :?

Зайче..
08-12-2012, 13:47
ох.. някой да ми обясни защо изобщо се занимавам щото тука вече съвсем смисъл не видях :?
'щото да се правиш на интересна.
как беше обяснението ? :)

strawberry88
08-12-2012, 13:54
Всеки да ходи както му харесва...не разбирам какъв е проблема. :д :?

kikki
08-12-2012, 14:10
пхаха каквото си се затресла, авторке, направо ти ми изглеждаш смешна.
какво те интересува кой носи лещи, кой има ноктопластика, кой е с удължена коса и етц.? всеки сам си решава за себе си. И преди да ми се нахвърлите всички както в онази тема държа да кажа, че дори и да не бях толкова "изкуствена" /както ме наричате/ пак щях да съм на това мнение, защото, както казах вече, всеки сам си решава за себе си какво да прави и как да го направи. друг е въпроса, че всеки е с различен вкус и ако бяхме всички еднакви, нямаше да е интересно, со...
пък и аз по-често виждам усмихнати момичета, отколкото намусени, така че твоя въпрос май е клиширан.
честно казано правиш ми впечатление на поредното момиче, което тайно си мечтае да бъде като тях, ама не е сигурна и иска да си вдигне въшките като няколко непознати и кажат, че те са грозни, ужасни и етц.
аре сега чакам да ме оборите с 1234567 коментара!! :lol:

Зайче, няма какво да те оборваме - всеки си има мнение :)
Само като ти видях линка в подписа и ми стана ясно, че и ти май спадаш към тая група момичета, дето имат леко изкривено мислене за красота, а може би дори и относно държанието на едно момиче.
аре сега чакам да ме обориш с 1234567 коментара!! :lol:

Едит: След точка се пише главна буква :)

Зайче..
08-12-2012, 14:17
всеки като има мнение защо 'съдите' така наречените 'кифли? очевадно те така си се харесват ;)
едит: не знаех, мерси че ми каза ;(

Cucko0
08-12-2012, 15:58
напълно подкрепям мнението на koshtramba/и аз не си те представям с по-силен грим..имаш перфектни черти ,а скулите ти са просто уникални /
Не разбирам хората на 17-18-19 и т.н,които буквално се маскират преди да излязат .Когато човек се събуди сутрин до такова момиче се чуди тя ли е не е ли ...

Стига сте се занимавали със заека ! Не веднъж сме виждали нейните идеали за красота и няма смисъл да коментираме повече ..не сме ние хората ,които трябва да я ориентират в живота .Има си родители и те трябва да я напътстват .

babyy123
08-12-2012, 16:51
пхаха каквото си се затресла, авторке, направо ти ми изглеждаш смешна.
какво те интересува кой носи лещи, кой има ноктопластика, кой е с удължена коса и етц.? всеки сам си решава за себе си. И преди да ми се нахвърлите всички както в онази тема държа да кажа, че дори и да не бях толкова "изкуствена" /както ме наричате/ пак щях да съм на това мнение, защото, както казах вече, всеки сам си решава за себе си какво да прави и как да го направи. друг е въпроса, че всеки е с различен вкус и ако бяхме всички еднакви, нямаше да е интересно, со...
пък и аз по-често виждам усмихнати момичета, отколкото намусени, така че твоя въпрос май е клиширан.
честно казано правиш ми впечатление на поредното момиче, което тайно си мечтае да бъде като тях, ама не е сигурна и иска да си вдигне въшките като няколко непознати и кажат, че те са грозни, ужасни и етц.
аре сега чакам да ме оборите с 1234567 коментара!! :lol:


Авторката просто изразява отвращението си от това,в което се е превърнало днешното поколение,а именно от такива като тебе,които се опитват да се правят на някакви,каквито не са.Така че това не прави авторката смешна,но тебе те прави адски жалка.Да си естествен не означава да бъдеш еднакъв,а да бъдеш себе си и да не се опитваш да се променяш, с мисълта,че като си сложиш милярд програми на снимките,за да заличиш недостатъците си,лещи,ноктопластика и държиш цигара в недораслата си ръка ще се харесаш на някого. И би било хубаво,ако не намесваш себе си в всеки твой коментар,защото не всичко се върти около тебе.

SisiStrange
08-12-2012, 16:58
^ Това как се държиш на 13 не обуславя това какъв ще бъдеш след пубертета.

koshtramba
08-12-2012, 17:11
Благодаря, Цуцко! Май само аз не си виждам тия скули!

А относно зайката, май много бърза да порасне. Има хубави и нежни черти, но гримът, лещите, боядисаната коса, софтуера по лицето й - няма абсолютно никакъв смисъл от това, защото си е естествено хубава, с малко носле и плътни устни. Да не говорим, че си е изтънила веждите (кой, коой, по дяволите ше си изтънява веждите, като е имал такива вежди?!?! Коой???), което грам не я прави готина. :)

babyy123
08-12-2012, 17:34
^ Това как се държиш на 13 не обуславя това какъв ще бъдеш след пубертета.

Не твърдя,че ще си остане същата,а говоря за това,което е в момента

SisiStrange
08-12-2012, 17:35
Просто мисля, че в тези и години е простено.

wiiwa
08-12-2012, 17:55
Аз не съм излизала с тежък грим. При мен ежедневието е без грим и прическа, рядко да сложа спирала или фдт ако имам нещо на лицето.. Вазелина не го броя, защото без него устните ми кървят. Моето лице е детско ,едно такова, невинно и когато се видях с силен грим гледката не ми допадна изобщо. Не харесвам момичетата ,които не излизат без молива, тъмния грим, фдт-на , тупираната и изправена коса, но не им се бъркам, тяхна си работа, тяхно си решение. Има и момичета които не преминават през този период, но са малко и за жалост повечето не са ''известни'' в средата си. Но се радвам на стилното обличане и добре поддържаната коса, съчетана с естествено лице и чисти , нормално дълги нокти, старателно лакирани.

AnJiiTy
08-12-2012, 18:20
За начало- С тази тема не целя на никого да държа сметка как да си живее живота,нямам намерение да променям начина му на мислене,нито да му се бъркам.(Казвам това,защото много от вас ще ми поднесат клиширания въпрос:"Теб това какво те бърка?").Целта на моята тема е да споделя за съжаление лошите си впечатления от "модерните" девойки на "Фейсбук",пък и да им задам следния въпрос:
Защо гледате толкова злобно на снимките?Мислите ли,че е красиво да си изтъните веждите на макс,при това с огромна чупка,гледайки надменно?
Защо е тази злоба?Защо са тези фейсбук интриги?
Защо вече рядко виждаме на снимки усмихнати естествени момичета?
Защо вече изкуственото надделява?
Защо вече се дефинират като хубави,момичетата ,които са с удължение+1 тон грим+лещи+ноктопластика+из уствени мигли+изкуствен тен и т.н.?
Защо масово млади момичета ,а и не само младите подражават на чалга певици?
Защо малки момичета на по 12-13 години се обличат като зрели жени и бързат да пораснат?
Ето това имам предвид-> 1. http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/c0.0.342.342/p403x403/318107_231352966982572_355214679_n.jpg


2.http://kliuki.bg/wp-content/uploads//2011/09/Gabriela_Popova-11.jpg

3. http://kaprizen.com/?cat=3&img=2232778

4.http://kaprizen.com/?cat=3&img=2232421

Не карам никого да мисли като мен.Просто изразявам позиция.
Енд.

Защо гледате толкова злобно на снимките?Мислите ли,че е красиво да си изтъните веждите на макс,при това с огромна чупка,гледайки надменно?
Мислят се за "готини" и се опитват да бъдат същите глупачки като другите.

Защо е тази злоба?Защо са тези фейсбук интриги?
Интриги има навсякъде, а тези в социалните мрежи са породени от скука и явно тези, които ги въртят, са такива, които по цял ден се чудят какви мръсотии да правят. (под мръсотии имам предвид заяждания и подигравки, също така и вече споменатите интриги).
Злобата си е до човека.

Защо вече рядко виждаме на снимки усмихнати естествени момичета?
Защо вече изкуственото надделява?
Защо вече се дефинират като хубави,момичетата ,които са с удължение+1 тон грим+лещи+ноктопластика+из уствени мигли+изкуствен тен и т.н.?
Модата сред тийнейджърите е такава.
Младото лице винаги си има своята красота - повече или по-малко, но за да изглеждат "готини" и да бъдат като другите.
Тези, които са прекалено малки или нямат нужда от грим, изглеждат смешни, защото така или заличават красотата си, или още повече се загрозяват.
Вече дори тези в 5. клас си скубят веждите и си слагат грим (доста са такивата случаи).
Според мен никой няма право да те вини за поста ти. Разбирам възмущението ти - просто не им обръщай внимание.
Явно не се усещат как изглеждат смешни и се излагат, всеки който е отстрани им се чуди на акъла........

Защо масово млади момичета ,а и не само младите подражават на чалга певици?
Защото са известни, явно, като им харесват музиката, трябва да изглеждат по същия отвратителен начин като тях.

Защо малки момичета на по 12-13 години се обличат като зрели жени и бързат да пораснат?
На по-предния въпрос вече ти казах... При всеки е било или е така. Няма закъде да се бърза. По-умните хора обикновено осъзнават, че е така и забелязват колко смешно изглеждат посочените от теб лица.

Относно снимките:
Снимка 1. Първото нещо, което си помислих, като я видях е : "Това човек ли е ?!"
Ако се промъкнем зад грима, забелязвам, че това момиче няма особена красота - високо чело и раздалечени очи. За него би било добре да използва съвсем лек грим, който да прикрива тези особености, и да не беше си оскубала веждите като на някое извънземно, да не беше сложила толкова много грим, да не си беше уголемила толкова устните като на афроамериканка - само това щеше да отвори красотата й много повече.
Снимка 2. Сори ама по-неприятно изглеждащ човек не съм виждала..... Тук вече липсва всякаква красота и чрез грим се наблюдава опит да се запълни.
Снимка 3. Забелязвам изрусен бретон, косата й е накъдрена със поставка за преса, лак за коса, обем, веждите са "обръснати" и почти липсват, има грим.....
Седя си, до мен е телевизора. Пускат Джей Ло на няква реклама и се чудя - дори тая известна личност не съм я виждала никога толкова направена на плашило.......
Снимка 4. МАЛЕ! Стреснах се бе, човек, с тея вежди цялата подскочих!!!
Помислих си, че някой седи и ме гледа свирепо със вдигнати вежди, а послесе усетих, че тва си е перманентно на веждите й.
Но комент
Всеки се прави колкото, когато и както си поиска на плашило, защото и другите правят така или щото е модерно.
Тва не дава основание на останалите да те критикуват, щото си е така.

Зайче..
08-12-2012, 18:22
Авторката просто изразява отвращението си от това,в което се е превърнало днешното поколение,а именно от такива като тебе,които се опитват да се правят на някакви,каквито не са.Така че това не прави авторката смешна,но тебе те прави адски жалка.Да си естествен не означава да бъдеш еднакъв,а да бъдеш себе си и да не се опитваш да се променяш, с мисълта,че като си сложиш милярд програми на снимките,за да заличиш недостатъците си,лещи,ноктопластика и държиш цигара в недораслата си ръка ще се харесаш на някого. И би било хубаво,ако не намесваш себе си в всеки твой коментар,защото не всичко се върти около тебе.
о, наистина ли ;(

koshtramba не се заяждам, ама ти наистина ли харесваш дебелите ми вежди о.О

Rebirthing
08-12-2012, 18:58
Авторката просто изразява отвращението си от това,в което се е превърнало днешното поколение,а именно от такива като тебе,които се опитват да се правят на някакви,каквито не са.Така че това не прави авторката смешна,но тебе те прави адски жалка.Да си естествен не означава да бъдеш еднакъв,а да бъдеш себе си и да не се опитваш да се променяш, с мисълта,че като си сложиш милярд програми на снимките,за да заличиш недостатъците си,лещи,ноктопластика и държиш цигара в недораслата си ръка ще се харесаш на някого. И би било хубаво,ако не намесваш себе си в всеки твой коментар,защото не всичко се върти около тебе.

Кое те кара да мислиш, че се правят на това което не са ? Не допускаш ли мисълта, че може би са точно това което искат да бъдат ? Това е тяхно желание и решение и ако всички хора по-света имаха като нашите представи за красота, външен вид, и стил, света нямаше ли да е твърде скучен, и еднообразен ? Да, може би красив, но скучен. Защо всички трябва да бъдат естествени ?

Зайче.. , дебелите вежди в момента са нещо като символ на красота, класа, стил и...абе модерни са. Лично аз не харесвам твърде дебелите вежди, затварят погледа.

babyy123
08-12-2012, 19:32
Нямам нищо против слагането на лек грим,но за мене не е нормално от толкова малък човек да тръгне да заличава красотата си.Според мен те не се опитват да се харесат на себе си,а на хората.И да,светът би бил скучен,но поне щеше да е истински.

Зайче..
08-12-2012, 19:52
Зайче.. , дебелите вежди в момента са нещо като символ на красота, класа, стил и...абе модерни са. Лично аз не харесвам твърде дебелите вежди, затварят погледа.[/B]

не е ли по-важно как човек се възприема? има хора, които наистина не са хубави с дебели вежди, а и те самите не се харесват, което всъщност е много по-важно. това значи ли, че заради наложената мода, така да се каже, трябва да ходят с дебели вежди?
има хора, на които ноктите не са хубави и вместо да чакат да растат си изграждат нокти. има хора, които нямат коса и заради това си слагат такава. има хора, които имат недостатъци по лицето и искат да ги прикрият, за това се гримират.
и те са изкуствени и грозни, защото искат да са красиви ли ? дори да казвате, че са красиви и без тези неща ще ви направи по-хубаво впечатление 'поддържано' момиче пред 'обикновено' такова.
общо взето не съм против 'естествените' момичета,де. просто е хубаво да има разнообразие и това, че за вас са грозни не значи, че за всички са грозни.
а и да не си помислите, че аз се гримирам всеки ден или че нося лещи всеки ден, или че съм с ноктопластика постоянно :lol: еми за ваше пълно разочарование-не, така че.... ;)

Sladurchoo
08-12-2012, 20:33
Такива красавици си ги махам от приятели или изобщо не ги приемам когато ми искат приятелство .. Не ми трябва да им гледам грозните снимки с 1 тон грим, нацупени и гледащи лошо .. преди и аз също се гримирах повече (не колкото тях разбира се ) и имах снимки където не съм усмихната .. но сега осъзнах, че хубавите снимки са когато съм естествена и усмихната .. нямам и приятелки, които да създават интриги .. изобщо изчистила съм си фейсбука от такива и ми е многооо добре :)))

Rebirthing
08-12-2012, 23:06
не е ли по-важно как човек се възприема? има хора, които наистина не са хубави с дебели вежди, а и те самите не се харесват, което всъщност е много по-важно. това значи ли, че заради наложената мода, така да се каже, трябва да ходят с дебели вежди?


Разбира се, както отбелязах аз не съм им голям фен.


Нямам нищо против слагането на лек грим,но за мене не е нормално от толкова малък човек да тръгне да заличава красотата си.Според мен те не се опитват да се харесат на себе си,а на хората.И да,светът би бил скучен,но поне щеше да е истински.

Е, за теб не е, ама за тях е. А това кой на кого се опитва да се хареса, могат да го знаят само те. Аз като човек който се гримира, при това от 13-14 годишна възраст, мога абсолютно честно да кажа, че не го правя единствено за да се харесам на другите, това е все едно да се епилираш само през лятото. Малко са хората които предпочитат и са доволни от това да са аутсайдери, ако изобщо съществуват такива на които им харесва да бъдат отблъсквани от обществото. Всеки гледа как да се интегрира в някоя социална група, така че да бъдеш харесван не е толкова лошо ;). А в истинският свят съществува дуалност.

koshtramba
08-12-2012, 23:10
Да, харесвам ги, а на теб наистина ти отиваха.
И не, не ги харесвам, защото са модерни. Просто са рядко срещани и се запомнят.

Hilary_
08-13-2012, 07:28
.. защото това е наложен стереотип и понеже стадото е единно, за това всички го следват.
Злобата, интригите идват от липсата на личен живот и много вътрешни комплекси.
Харесването на такъв тип жени идва от путьовците, които се задоволяват с това, което виждат.
Те самите нямат достатъчен умствен багаж, за да се занимават с истинска жена.
Стойностен мъж не би харесал подобие на проститутка.

SWT
08-14-2012, 14:48
. Най-странното е, че вече дори не се харесвам с по-силен грим. И съм сигурна, че не съм само аз.

+12342

и аз като бях на 12,13 се мацах с всичко,което ми беше под ръка,ходех с много ама много тъмен и натрупан грим,1тон фдт и всевъзможни боклуци,сега съм на 15 и с много грим не мога да се търпя
сега си слагам малко фдт и молив и се харесвам повече.

SuzanFletcher
08-14-2012, 16:50
пхаха каквото си се затресла, авторке, направо ти ми изглеждаш смешна.
какво те интересува кой носи лещи, кой има ноктопластика, кой е с удължена коса и етц.? всеки сам си решава за себе си. И преди да ми се нахвърлите всички както в онази тема държа да кажа, че дори и да не бях толкова "изкуствена" /както ме наричате/ пак щях да съм на това мнение, защото, както казах вече, всеки сам си решава за себе си какво да прави и как да го направи. друг е въпроса, че всеки е с различен вкус и ако бяхме всички еднакви, нямаше да е интересно, со...
пък и аз по-често виждам усмихнати момичета, отколкото намусени, така че твоя въпрос май е клиширан.
честно казано правиш ми впечатление на поредното момиче, което тайно си мечтае да бъде като тях, ама не е сигурна и иска да си вдигне въшките като няколко непознати и кажат, че те са грозни, ужасни и етц.
аре сега чакам да ме оборите с 1234567 коментара!! :lol:

Ой,ой,ой,запри се драга!Аргументите ти са убийствено жалки.
"Всеки сам решава за себе си",но от правилното решение до грешното има ОГРОМНА разлика.
Ако тайно се надяваш свястно момиче да си мечтае да е като теб,излез от филма и си коригирай самочувствието!
Толкова си сляпа и заблудена,че дори не можеш да проумееш,че определението "поредно момиче" се отнася за теб.
Изкуствени очи,бодисана коса,изкуствени нокти и поредица от снимки,преработени с програми-какво по-поредно от това?
Всяка втора на улицата ги притежава,затова спри да хвърчиш нагоре!
Да имаш недостатък и да опиташ да го прикриеш -разбираемо,ама да си хубав и сам да се загрозяваш -това вече си е пълна простотия.Пък и днешните родители с толкова деградирало поведение.Вместо да те запишат на уроци по математика , те ти купуват лещи.Да,не е моя ролята да ви разпределям семейния бюджет,но както и да го въртим, е така .

malka_sladkka
08-14-2012, 18:30
^ Оставете я да си живее, след време сама ще разбере, че колкото е по-естествена толкова по-добре :) Колкото и да й казват всички тези неща та няма как да го разбере :)

anonymous708973
08-14-2012, 18:36
не е ли по-важно как човек се възприема? има хора, които наистина не са хубави с дебели вежди, а и те самите не се харесват, което всъщност е много по-важно. това значи ли, че заради наложената мода, така да се каже, трябва да ходят с дебели вежди?

Ох... трябва да си изровя стара снимка с дебели вежди, за да видите защо ги поддържам тънки :ДД
Категорично не ми отиват дебели вежди.

Зайче..
08-14-2012, 19:09
Ой,ой,ой,запри се драга!Аргументите ти са убийствено жалки.
"Всеки сам решава за себе си",но от правилното решение до грешното има ОГРОМНА разлика.
Ако тайно се надяваш свястно момиче да си мечтае да е като теб,излез от филма и си коригирай самочувствието!
Толкова си сляпа и заблудена,че дори не можеш да проумееш,че определението "поредно момиче" се отнася за теб.
Изкуствени очи,бодисана коса,изкуствени нокти и поредица от снимки,преработени с програми-какво по-поредно от това?
Всяка втора на улицата ги притежава,затова спри да хвърчиш нагоре!
Да имаш недостатък и да опиташ да го прикриеш -разбираемо,ама да си хубав и сам да се загрозяваш -това вече си е пълна простотия.Пък и днешните родители с толкова деградирало поведение.Вместо да те запишат на уроци по математика , те ти купуват лещи.Да,не е моя ролята да ви разпределям семейния бюджет,но както и да го въртим, е така .

хахахаха изказах си мнението и затова съм надута и трябва да спра да "хвърча" :lol:
после моите аргументи били жалки..... ;оооооооо
и бтв колко пъти да казвам, че си боядисвам косата, за да постигна естествения си цвят и че не съм постоянно с ноктопластика, и че не се гримирам постоянно и че не си нося лещите по 24/7??

PullMeCloser
08-14-2012, 19:58
Леле, тук е станало като кокошарник.
Първо-това, че дебелите и естествени вежди за хубави, не значи,че тънките са селски, кифленски или нещо такова. Както има хубави дебели, така има и хубави тънки-просто на всеки му отиват различни.

Второ-стига сте нападали Зайка. Да, малка е за лещи, да, не стоят естествено, да, прави сте, но сте смешни. Момичето е много сладко, възможно е лещите и тн да са само период при нея. Неин си избор, всеки се харесва по различен начин. Какво ви вълнува?

Трето-FuCk13-нещо-си: Ти на колко си? Не вярвам да си много по-голяма от 14(на колкото е Зайчето), а се държиш толкова надменно, като престорена лелка, а съм сигурна, че си на не повече от 16 години, дори не знам дали имаш и толкова. Слез малко на земята, не си нещо специално като ходиш без грим.

По темата: не се гримирам и аз много. Сллагам коректор, спирала, евентуално пудра, руж(честичко в последно време, или малко бронзант-сега за лятото е супер). Червило почти не слагам ,очната линия е голямо изключение в последните месеци. Харесвам се и без грим, нямам почти никаква разлика, само сенките под очите са ми по-видими.

FuCKkK13
08-14-2012, 20:03
всъщност на 16 съм .. и да,не мисля,че съм нещо повече като ходя без грим,но не мисля и че на зайка и прави чест да се държи по тоя начин при положение че изобщо не я нападнах с абсолютно нищо .. както казах с нея няма да се занимавам да си ходи как иска,но да си коригира малко държанието ... и може да не съм нещо повече обаче на нейните години не съм си позволявала да се държа така особено към по големите от мен.. може да не и харесва това,което и казвам,може да не иска да се замисли и грам над думите ми,но поне да не си показва злобата .. за кокошарника - сега и ти си от него.. айде толкова от мене

sofityoy
08-14-2012, 20:08
Защо гледате толкова злобно на снимките?-Защото мислят,че това е сексапилно.
Мислите ли,че е красиво да си изтъните веждите на макс,при това с огромна чупка,гледайки надменно? Аз-НЕ но много от селските пръчки във фейсбук -ДА
Защо е тази злоба?Защо са тези фейсбук интриги?-Защото са селянки.
Защо вече рядко виждаме на снимки усмихнати естествени момичета? Защото такива пощи не са останали.
Защо вече изкуственото надделява? Защото както FuCKkK13 казва: представите на жените за красота се е изкривила.
Защо вече се дефинират като хубави,момичетата ,които са с удължение+1 тон грим+лещи+ноктопластика+из уствени мигли+изкуствен тен и т.н.?Защото се набутват навсякъде и се правят на филмови звезди-кифли-просто защото се мислят за велики и няма кой да им покаже,че не са такива.
Защо масово млади момичета ,а и не само младите подражават на чалга певици? От простотията си.
Защо малки момичета на по 12-13 години се обличат като зрели жени и бързат да пораснат? Е на знам :D и аз съм на 13

PullMeCloser
08-14-2012, 20:09
Хубаво, на 16 си, за много зряла ли се имаш? Където съм попадала на твое мение, не ми е правило впечатление точно това ;)
Тръгна с нападка, хич не се прави. Неотдавна и ти си била на 14, казах ти, държиш се супер смешно. Като си толкова 'зряла', ти си коригирай държанието, а не да казваш и искаш това от Зайчето, тя отвръща със същото, което вие(ти) показвате.

Отново по темата: пълни глупости са това, че изкуственото надделява, явно сте в кофти среда.

sofityoy
08-14-2012, 20:11
Отговора кърти от всякъде :D След като така се харесват ние нищо не можем да направим. Жалкото е само, че не се виждат отстрани как изглеждат и на какво същност приличат... Тъжна гледка...

1+

Зайче..
08-14-2012, 20:13
всъщност на 16 съм .. и да,не мисля,че съм нещо повече като ходя без грим,но не мисля и че на зайка и прави чест да се държи по тоя начин при положение че изобщо не я нападнах с абсолютно нищо .. както казах с нея няма да се занимавам да си ходи как иска,но да си коригира малко държанието ... и може да не съм нещо повече обаче на нейните години не съм си позволявала да се държа така особено към по големите от мен.. може да не и харесва това,което и казвам,може да не иска да се замисли и грам над думите ми,но поне да не си показва злобата .. за кокошарника - сега и ти си от него.. айде толкова от мене

така, първо - държа се добре с хората, които уважавам/които ме кефят и възрастта им няма никакво значение.
второ - не си показвам злобата, изказвам си мнението. искаш ли да започнеш да правиш разлика между тези две неща? :)

бтв съгласна съм с PullMeCloser и (спокойно) не, защото ме защитава, а защото и аз съм на това мнение общо взето. ;)

koshtramba
08-14-2012, 20:14
Много сте скучни тука, бе.

FuCKkK13
08-14-2012, 20:18
Хубаво, на 16 си, за много зряла ли се имаш? Където съм попадала на твое мение, не ми е правило впечатление точно това ;)
Тръгна с нападка, хич не се прави. Неотдавна и ти си била на 14, казах ти, държиш се супер смешно. Като си толкова 'зряла', ти си коригирай държанието, а не да казваш и искаш това от Зайчето, тя отвръща със същото, което вие(ти) показвате.

Отново по темата: пълни глупости са това, че изкуственото надделява, явно сте в кофти среда.

всъщност си в грешка.. никога не съм искала да се изживявам като зряла ... и не съм искала да пораствам,но това е друга тема ... и не , дори и да изглежда така наистина не съм целяла да я нападам... тя сама избра да приеме темата лично и от там дойде и моето мнение... а в тая възраст 12-18/19 всяка една годинка има значение ... и не знам ние какво и показваме,но ти определено не си от добрите примери.. и ако си на толкова колкото пише в профила ти е много жалко за теб :)

PullMeCloser
08-14-2012, 20:29
Идея си нямам какви години пише в профила ми. Колко са?

Не съм от добрите примери? Че аз какво лошо съм (по)казала, бе, мацко?
Не съм тръгнала да ти следя мненията, но по това, на което съм попадала, обикновено към 13-14-годишните се обръщаш с "дечко", така че не ми ги обяснявай на мен. Вероятно не се и усещаш, де, а е и много вероятно да се мислиш за супер голяма, не те знам, а и не ме вълнува. Казвам ти как изглеждаш отстрани. "Съвет", нали?

FuCKkK13
08-14-2012, 20:36
Идея си нямам какви години пише в профила ми. Колко са?

Не съм от добрите примери? Че аз какво лошо съм (по)казала, бе, мацко?
Не съм тръгнала да ти следя мненията, но по това, на което съм попадала, обикновено към 13-14-годишните се обръщаш с "дечко", така че не ми ги обяснявай на мен. Вероятно не се и усещаш, де, а е и много вероятно да се мислиш за супер голяма, не те знам, а и не ме вълнува. Казвам ти как изглеждаш отстрани. "Съвет", нали?

пише, че си на 19 .. какво показваш ли ? влизаш в темата и заявяваш, че е станало като кокошарник и вместо да покажеш нещо друго и ти се включваш.. казваш ми как съм обидила зайка,а ти правиш същото към мен... не се мисля за много голяма както казах в предни пост... колкото до това как изглеждам отстрани - замисли се в момента как изглеждаш ти .. айде сега нека съм надменна и да спра да се занимавам и с тебе

PullMeCloser
08-14-2012, 20:43
На 18 съм.
И точно в кокошарник се беше превърнало. Зайчето си казва мнението, всеки следващ се втурва да й обяснява колко е малка и глупава и да си прочете мнението след няколко годинки. На какво ти прилича това?
И абсолютно никъде не съм казала обида, посочи ми точното място, ако обичаш.

ccdesigns
08-14-2012, 20:44
пише, че си на 19 .. какво показваш ли ? влизаш в темата и заявяваш, че е станало като кокошарник и вместо да покажеш нещо друго и ти се включваш.. казваш ми как съм обидила зайка,а ти правиш същото към мен... не се мисля за много голяма както казах в предни пост... колкото до това как изглеждам отстрани - замисли се в момента как изглеждаш ти .. айде сега нека съм надменна и да спра да се занимавам и с тебе

къде те е обидила? вземи научи какво е възпитание, па после можеш да научиш и ваште кво е, да земат да го направят с тебе. макар че е малко късно, вече си голяма на 16....

SuzanFletcher
08-14-2012, 21:18
На 18 съм.
И точно в кокошарник се беше превърнало. Зайчето си казва мнението, всеки следващ се втурва да й обяснява колко е малка и глупава и да си прочете мнението след няколко годинки. На какво ти прилича това?
И абсолютно никъде не съм казала обида, посочи ми точното място, ако обичаш.

FuCKkK13 си е напълно права,както и Хилари.1-во.На 13 е малка за грим,каму ли пък за лещи 2-глупава е ,за да следва стадото като овца.И,да в глупав пуберски период е и след време ще мисли различно.И ако сега тръгнеш да ми спориш и да ми разправяш ,че на всеки етап от живота си човек НЕ мисли различно,то и ти си овца,точка.

SisiStrange
08-14-2012, 21:33
На 18 съм.
И точно в кокошарник се беше превърнало. Зайчето си казва мнението, всеки следващ се втурва да й обяснява колко е малка и глупава и да си прочете мнението след няколко годинки. На какво ти прилича това?
И абсолютно никъде не съм казала обида, посочи ми точното място, ако обичаш.
Мхм.

Проблемът е, че вашата представа за нормално държание е вие да я храните каква била малка/тъпа/нам си ква, а тя да си мълчи и да свежда главица. Е, не става така. Като те обиждат, отговаряш. За всички ви важи.

Преди някой да се размрънка как я защитавам, защото и аз съм незряла и симпатизирам на тоя стил, мне. Максимум спирала (рядко) и гланц. Винаги съм била така. Не си падам по изкуствения външен вид, но и не търся кусури на този, който го харесва. Камо ли, ако е момиче на 13-14, което те първа търси себе си и кой знае къде ще я завари света след само 1-2 години. Вие просто свикнахте, че Зайка ви е черна овца и айде да я нападаме след всеки пост колко е малка за каквото и да е. Не сте и родители, че да очаквате да кряскате по нея и да не ви отговаря, че и да не се защитава. И да и бяхте родители, пак не е нормално.

ALetterFromTheSky
08-14-2012, 21:36
Aе престанете най-подир да гледате другите-нека има кифли, вие като не сте какво злобеете? кво изобщо се занимавате да отделяте от времето си да ги дискутирате-ахахах тва жените не са хора

Glamour92
08-14-2012, 21:57
Тааайм аут,лейдиис 8-)

PullMeCloser
08-14-2012, 22:11
FuCKkK13 си е напълно права,както и Хилари.1-во.На 13 е малка за грим,каму ли пък за лещи 2-глупава е ,за да следва стадото като овца.И,да в глупав пуберски период е и след време ще мисли различно.И ако сега тръгнеш да ми спориш и да ми разправяш ,че на всеки етап от живота си човек НЕ мисли различно,то и ти си овца,точка.

Чети сега:

Да, малка е за лещи, да, не стоят естествено, да, прави сте, но сте смешни. Момичето е много сладко, възможно е лещите и тн да са само период при нея. Неин си избор, всеки се харесва по различен начин. Какво ви вълнува?


А колкото до грима... Момичето е на 14, осми клас. Поне така съм разбрала от мненията й. Не е чак толкова малка, според мен може да си позволи спирала. Аз,примерно,ходех без грам грим тогава, това си е личен избор, обаче, и не я прави глупава.

И айде по-лекичко с определенията и да не ми слагаш в устата думи, които не съм казала, че да не излезе накрая, че ти си овцата. Точка ;)

fizzyg
08-14-2012, 22:39
И аз харесвам дебелите вежди. Излъчват много класа,както и естествения вид. Вярно,не на всеки му отиват,но на повечето момичета стоят страхотно.
И съм напълно съгласна с мнението на koshtramba,че с времето започваш да се харесваш с по-малко грим.
Аз,на 12 години,пълно детенце,започнах да се мажа с фон дъо тен,за период от около 2 месеца..Сега,не че съм много голяма(14г) започнах да съжалявам за тези детски постъпки. И защо го правих?Един Господ знае..
Сега ходя с малко грим-коректор,за ужасните ми сенки под очите. Когато имам време-спирала,руж и балсам за устни.

Ще спра вече,но колкото и да говоря си подкрепям мнението,че в България всичко е насочено към чалга културата.
Как си представяте да видите 5 клас момиче с 8-9см токчета,фдт,черен молив в огромно количество и вдигната до пъпа блуза на улицата?! Е,аз останах потресена от гледката.Ау,забравих да добавя и веждите,от които няма и помен след последния допир до пинсетата,с цел да изглеждаме като Андреа. Почи незабелязващи се няколко косъма,това е.

therichbitch
08-16-2012, 00:02
Аз чак намръщени не виждам, напротив- захилени като зелки, но уж в "непринуден кадър", а всъщност са позирали половин час, за да нагодят снимката. Това лустро ми е дразнещо, другото не.

П.П. Така заформяте коментарите, че все едно Зайчето с толкова изкуствено по- себе си вече е супер грозна. Да, съгласна съм, че е малко неестествено, но има разлика м/у 2те или греша?!
http://mamita-bg.com/wp-content/uploads/2011/05/kifla4.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/557442_446415755389707_410611758_n.jpg (ще ме извинява, че си позволявам да качвам снимка, но тя вече я е поствала в другите теми за снимки, така че се надявам да няма проблем)
Та... с 2 думи въобще не мисля, че е преминала границата на естетиката. Има вярно в това, което Кощрамба каза, че след време нещата ги гледаш през съвсем различна призма, само не съм съгласна за веждите (в конкретния случай). Мисля, че на Зайка с тези вежди й е адски добре, не са прекалено тънки, а са оформени.
А пък Пантерата има мноого добри вежди, не знам на козметик ли ходи, или какво, но са супер и като форма (падам си по лееки чупки) и като дебелина, и като пигмент.

koshtramba
08-16-2012, 06:08
^ Не са й грозни веждите, в никакъв случай. Просто смятам, че тя е една от малкото, на които много ще им отиват дебели вежди. Екзотиката ми бяга от лицето й без тях. Но, то пак си е въпрос на вкус, де, моят (неподражаем Сушард вкус).

BonnieandClyde666
08-16-2012, 08:08
http://mamita-bg.com/wp-content/uploads/2011/05/kifla4.jpg

Тва е българската лейди ГаРга.

Miss Smiley ..
09-09-2012, 17:55
Вече изобщо не ми правят пвечатление.На улицата е пълно с такива :-?.Те ме отвръщават.Мислят се за много красиви и мега известни.Приличат ми на клоуни.За съжаление в България повечето са такива.Много малко момичета не се срамуват да излязат без хиляда тона грим..

Glam0rous
09-09-2012, 19:07
Защото така привличат вниманието на момчетата и карат момичетата да ги обсъждат. И очевидно постигат с голям успех целта си. Но като се опитваш да правиш впечатление на 16-17-18 годишни разгонени момченца, няма как... Тази русата кифла е гаден пример, защото повечето вече не изглеждат толкова евтино. Но просто с разните статусчета като заглавие на снимката и всички послания, които вървят с нея (тип: завиждайте, вижте ме колко съм готина ) какъвто и да е външният ти вид изглеждаш жалко.
А на мен супер дразнещи са ми и "изключително лъчезарните" уж непринудени снимки с широка усмивка и специална поза, които уж не трябва да изглеждат кифленски, но е очевидно , че са се гримирали 100 часа за тях и са направили 20 снимки докато хванат точното движение и изражение. Няма, няма и видя някъде такива да се снимат, много са смешни.

bilqnavod
09-09-2012, 19:44
http://mamita-bg.com/wp-content/uploads/2011/05/kifla4.jpg

Тва е българската лейди ГаРга.

Става за цирка http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-basic/bleh.gif

Hayashi
09-09-2012, 20:27
Аз подобни индивиди не приемам за приятели.
Но цветни лещи и аз имам. И дори снимки с перука. Може да ми скочите сега.
Аз винаги съм си падала по един тип изкуствена красота.

Всъщност... кой ви кара да добавяте в приятели хора, които са ви неприятни?

А и между другото Зайче е много симпатична! И лично на мен много ми харесва как изглежда. А и лещите ѝ ходят.

bilqnavod
09-09-2012, 21:25
Аз подобни индивиди не приемам за приятели.
Но цветни лещи и аз имам. И дори снимки с перука. Може да ми скочите сега.
Аз винаги съм си падала по един тип изкуствена красота.

Всъщност... кой ви кара да добавяте в приятели хора, които са ви неприятни?

А и между другото Зайче е много симпатична! И лично на мен много ми харесва как изглежда. А и лещите ѝ ходят.

Никой не е казал, че ще ти скочим...

Зайче..
09-09-2012, 21:27
А и между другото Зайче е много симпатична! И лично на мен много ми харесва как изглежда. А и лещите ѝ ходят.

оо, благодаря ^^

Lovely Dream
09-09-2012, 22:06
Мда, като видя някоя кифла у фейса се вбесявам, или още повече пък някое момиче, което познавам лично и особено съученичка и ми става гадно... че се и харесват и си пишат някакви статуси на любимата им шльоканица (малко са хората, които им харесва да чатят на кирилица, изглежда, а аз се чувствам чудесно когато го правя... ) . Като за начало, да кажа,че съм на 14г. Е то момичетата се харесват такива само докато са тийнейджърки, както каза и кощрамба, след години др ще мислят. При мен още не е дошъл такъв период на себеомаскаряване, дано и да няма. Аз лично страня от чалгата и поддръжниците й. Ох, нямат ли родители тия момичета да им треснат един шамар докато си гледат "Планета-та" и да им хвърлят 10те шишета с фдт от балкона? :lol: . Всъщност, родителите са длъжни да не допускат децата им да стават такива, но понякога са безсилни. Друг е въпроса колко момичета стават такива, взимайки пример от майка си, която не смее да излезе без полагането на стотици химически вещества и припявайки си рефрена на последния чалга хит. Днес гледах в предаването "Нека говорят" спор между учител и чалга продуцентка за това нормално ли е да има тетрадки с чалга изпълнители на кориците, останах шокирана, че са били разкупени вече и че даже производителите изпратили заявка за още 1 двойна партида, за да отговорят на огромния интерес... Това показва, че и родителите са безсъвестни... Въобще целия ТВ спор беше потресаващ. Но, в случая не става въпрос за родителите, а за малките и големите кифлички, които още с топла фондьотенова глазурка ни се предлагат на тепсия от страниците на фейсбук. :D Да, има момчета, които ги харесват. Повечето такива момчета са мъжкия вариант на кифлите. Но, тогава ние, които се определяме като естествени момичета трябва да страним от подобни типове и да си намерим истински мъже, а не момчета. Защото има момчета със съзнанието на мъже и мъже със съзнанието на тийнейджъри... Не мисля, че някоя от нас обсъжда подобни момичета, защото им завижда, а защото е възмутена от тях, или поне това е моята причина. Че защо да завиждам на една гротескно изглеждаща девойка, с каквито е пълно и по телевизията, и в интернет? Дрехите също не бива да са предизвикателни, особено пък някои ми заходили със супер къси полички и пантальонки на училище, с изрязани потничета. Една зряла жена никога не би си позволила да изглежда по този начин, защото е вече е превъзмогнала ранния си див период и е разбрала какво е чувството да изглежда красива и женствена и без грим/с малко, само за леко подчертаване или прикриване и без ултракъси дрешки. Фенка съм на natural look-a, спиралка, лека пудричка или BB крем (но това само ако имате несъвършенства за прикриване) , гланц/балсамче за устни. Относно цветните лещи - не одобрявам, както и боядисването, екстеншъните, силикона. Гордейте се с това, което природата ви е дала, именно това ви прави различни. Аз обичам русата си, дълга чуплива коса и не бих я заменила за никоя друга, обичам и сините си очи и не бих си сложила цветни лещи. Ще речете, че имам хубави коса и очи и затова си ги харесвам... може и така да е, но всеки цвят коса и всеки нюанс очи си имат свое очарование, така че няма смисъл да се правиш на някой, който не си, за да се понравиш на определени хора. Днес всяка брюнетка може да стане блондинка, и обратното без да прави кой знае какво - просто се изрусява и слага сини лещи, изсветлява си веждите и така. Външния вид лесно се променя, но вътрешния - много трудно. Знам, че стана като някаква дълга лекция, но просто така мисля, не означава задължително, че трябва да ви хареса или да я четете. Всеки е напълно свободен да изглежда както иска, да се излага или да впечатлява, да се снима по всевъзможни места с оскъдно облекло, да си цупи устните като патица на всяка снимка (т.нар. "duck lips" ) и ако иска да си слага екстеншъни, ноктопластики, да си скубе веждите до почти пълното им изчезване, да си пече кжата по солариуми докато не стане с оттенък на препечена пилешка кожа и каквито и да е подобни неща щом се харесва такъв. Аз си казах каквото имах да кажа, макар и да мога да пиша още мнооооого по темата, и се надявам, че няма да получа много разгневени коментари, че не ми се разправя за глупости с никого ;) .

А и не всички момичета прекаляват с изкуствеността. В този ред на мисли и аз ще кажа, че Зайче има много хубаво излъчване, не като на някоя кифла, защото не изглежда гротексно, макар и все пак да не е напълно естествена не е прекалила. :) :) Както казах, всеки си решава сам за себе си :)

Lovely Dream
09-09-2012, 22:06
Мда, като видя някоя кифла у фейса се вбесявам, или още повече пък някое момиче, което познавам лично и особено съученичка и ми става гадно... че се и харесват и си пишат някакви статуси на любимата им шльоканица (малко са хората, които им харесва да чатят на кирилица, изглежда, а аз се чувствам чудесно когато го правя... ) . Като за начало, да кажа,че съм на 14г. Е то момичетата се харесват такива само докато са тийнейджърки, както каза и кощрамба, след години др ще мислят. При мен още не е дошъл такъв период на себеомаскаряване, дано и да няма. Аз лично страня от чалгата и поддръжниците й. Ох, нямат ли родители тия момичета да им треснат един шамар докато си гледат "Планета-та" и да им хвърлят 10те шишета с фдт от балкона? :lol: . Всъщност, родителите са длъжни да не допускат децата им да стават такива, но понякога са безсилни. Друг е въпроса колко момичета стават такива, взимайки пример от майка си, която не смее да излезе без полагането на стотици химически вещества и припявайки си рефрена на последния чалга хит. Днес гледах в предаването "Нека говорят" спор между учител и чалга продуцентка за това нормално ли е да има тетрадки с чалга изпълнители на кориците, останах шокирана, че са били разкупени вече и че даже производителите изпратили заявка за още 1 двойна партида, за да отговорят на огромния интерес... Това показва, че и родителите са безсъвестни... Въобще целия ТВ спор беше потресаващ. Но, в случая не става въпрос за родителите, а за малките и големите кифлички, които още с топла фондьотенова глазурка ни се предлагат на тепсия от страниците на фейсбук. :D Да, има момчета, които ги харесват. Повечето такива момчета са мъжкия вариант на кифлите. Но, тогава ние, които се определяме като естествени момичета трябва да страним от подобни типове и да си намерим истински мъже, а не момчета. Защото има момчета със съзнанието на мъже и мъже със съзнанието на тийнейджъри... Не мисля, че някоя от нас обсъжда подобни момичета, защото им завижда, а защото е възмутена от тях, или поне това е моята причина. Че защо да завиждам на една гротескно изглеждаща девойка, с каквито е пълно и по телевизията, и в интернет? Дрехите също не бива да са предизвикателни, особено пък някои ми заходили със супер къси полички и пантальонки на училище, с изрязани потничета. Една зряла жена никога не би си позволила да изглежда по този начин, защото е вече е превъзмогнала ранния си див период и е разбрала какво е чувството да изглежда красива и женствена и без грим/с малко, само за леко подчертаване или прикриване и без ултракъси дрешки. Фенка съм на natural look-a, спиралка, лека пудричка или BB крем (но това само ако имате несъвършенства за прикриване) , гланц/балсамче за устни. Относно цветните лещи - не одобрявам, както и боядисването, екстеншъните, силикона. Гордейте се с това, което природата ви е дала, именно това ви прави различни. Аз обичам русата си, дълга чуплива коса и не бих я заменила за никоя друга, обичам и сините си очи и не бих си сложила цветни лещи. Ще речете, че имам хубави коса и очи и затова си ги харесвам... може и така да е, но всеки цвят коса и всеки нюанс очи си имат свое очарование, така че няма смисъл да се правиш на някой, който не си, за да се понравиш на определени хора. Днес всяка брюнетка може да стане блондинка, и обратното без да прави кой знае какво - просто се изрусява и слага сини лещи, изсветлява си веждите и така. Външния вид лесно се променя, но вътрешния - много трудно. Знам, че стана като някаква дълга лекция, но просто така мисля, не означава задължително, че трябва да ви хареса или да я четете. Всеки е напълно свободен да изглежда както иска, да се излага или да впечатлява, да се снима по всевъзможни места с оскъдно облекло, да си цупи устните като патица на всяка снимка (т.нар. "duck lips" ) и ако иска да си слага екстеншъни, ноктопластики, да си скубе веждите до почти пълното им изчезване, да си пече кжата по солариуми докато не стане с оттенък на препечена пилешка кожа и каквито и да е подобни неща щом се харесва такъв. Аз си казах каквото имах да кажа, макар и да мога да пиша още мнооооого по темата, и се надявам, че няма да получа много разгневени коментари, че не ми се разправя за глупости с никого ;) .

А и не всички момичета прекаляват с изкуствеността. В този ред на мисли и аз ще кажа, че Зайче има много хубаво излъчване, не като на някоя кифла, защото не изглежда гротексно, макар и все пак да не е напълно естествена не е прекалила. :) :) Както казах, всеки си решава сам за себе си :)

Lovely Dream
09-09-2012, 22:08
ОЛЕЕ то супер дълго станало :D :D :D Тъй е като почна да размишлявам по дадена тема, хаха... :D

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 07:20
Въъй, не думай. И сега като си на 14 и мислиш по този начин мислиш че си ултра над нещата? Почакай като станеш на 16, 17 какъв акъл ще ти дойде и пак пиши хахахха. Колкото до тетрадките, които намеси безпричинно, значи не епроблем да сложат разголената брритни, кристина, шакира етц. Да питам с какво са по-различни от чалгарките? Точно на кориците, където не могат да ми пропеят-с нищо. Айде, тишина! :))

Дааа, и аз на 14 мислех така, възмущавах се блабла, сега след 6 години не ми пречи, смешни са ми(някои, някои са готини,, няма какво да си кривя душата) обаче знаеш ли-занимавам се с моя живот и не отделям часове(предполагам си отделила толкова, за да го измислиш това) да мисля за тях и колко са греховни и злобни и изкуствени. Въобще няма смисъл-всеки е такъв какъвто е решил да е и какъвто се чувства... с теЗ лекции тука нищо не се постига... :))))))))))))

Glam0rous
09-10-2012, 08:18
^ + 10000 Освен това съвсем в чалгата не е проблемът за тия изцепки. Пфф...като гледам някои певици как ходят, ще е добре дори момичетата да се опитат да се поучат, времето на лачените Екстра Нини и Сашка Васева е минало. А доста голяма част от момиченцата - позьорки се увличат по друга музика, така че чалгата да ни беше проблемът. Музиката е доста тесногръдо оправдание за нещата.

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 08:19
Нали все трябва с нещо да си избършат ръцете, смисъл такъв, тези, които хранят наляво и надясно, че чалгата е виновна ... вижте малко "американските" певици, че са същите :))))

cookie78
09-10-2012, 08:31
Чалга-българска, американска..все тая

Glam0rous
09-10-2012, 08:41
Мисленето, насадено от социалистическото възпитание - щом не е българско е много хубаво. Те чуждите певици са толкова предрусал ку*воляк почти всичките, че е нещо страшно, но нали не българско - много ги обичаме.

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 08:51
Абсолютно съм съгласна с горните коментари..

POLLINA
09-10-2012, 10:39
За богаа... Какво ви интересува как изглеждат хората, как се гримират, как се обличат ? И аз не одобравам това нещо,но не се впускам със злобни коментари!Както ви е пределно ясно,всички ние имаме различна представа за красота.Щом се харесват нека си ходят така.Да! аз също съм ходила с безумно идиотски прически , сини лещи и т.н.. ( сега не го правя разбира се) Нося удължения, това прави ли ме ''кифла''? не мисля...:) Всеки е свободен да прави каквото си иска и да изглежда по начин, които сам е избрал и ние сме никои ,за да съдим тези хора.Пак повтаярям,че на мен също не ми харесва всичо това,за да не бъда разбрана погрешно :)

lubovvv
09-10-2012, 10:48
http://mamita-bg.com/wp-content/uploads/2011/05/kifla4.jpg

Тва е българската лейди ГаРга.

Ако видя това чучело по пътя ще се изплаша!

Lovely Dream
09-10-2012, 11:47
Така е, признавам, че и вие сте прави. Както казах, не ми се спори за глупости с никого, защото това не е някаква важна тема, а тук единственото, което можем да направим е да излеем възмущението си като мен. И до там. Защото не от нас зависи. Аз лично пък не съм виждала момичета, които не слушат чалга и се снимат и държат така! Чалгата е била едно преди 20 години, сега няма нищо общо със жанра - и текстовете вече са малоумни, и изпълнителките - също :D Едно момиче на 12-13-14 вместо да си гледа уроците да ми се снима в 1000 пози и да пълни фейсбука с кифленски снимки, това не е ли неприемливо ? Но, кой каквото прави, за себе си го прави. Всъщност, не ми отне часове да го измисля - много беше лесно, но знам, че с един такъв пост нищо няма да променя, а само на мен ще ми олекне. Никога не съм завиждала на такива момичета, че са по-популярни, защото когато г-жата по математика правеше забележки на кякои момичета от класа, че имат много грим, ВСЕ ЕДНО ЩЕ СЕ ПРОДАВАТ :D , мен ме похвали и ме хвалеше постоянно. Не защото бях най-добрата по математика в класа, защото не бях първа, но една от първите и защото никога не дадох да препишат от мен и никога не отидох гримирана, винаги си учех съвестно, вместо да се занимавам с глупости. И не, не съжалявам, защото ме приеха на 1во желание в престижна гимназия. Вярно, бях си занемарила малко външния вид, но сега поправям грешките си през лятото. А за това че Кейти Пери, Риана и другите западни певици правели същото - е, не е баш същото. Защото повечето от тях знаят границата, докато малко бг чалгаджийкия знаят. Зад онези стои голям екип и всеки техен хит става мегаизвестен, а нашите само по чалготеките и "Планета" ще ги чуеш.
Който иска, нека си ходи боядисан, с ноктопластики, с лещи - вече ми дотегна и знам, че само с писане нищо няма да променя. Не знам дали като порасна след няколко години ще стана такава, но не мисля, че бих си позволила да стигна чак дотам. Всичко зависи от средата, ако искаш да дружиш и дружиш с кифли, с времето ще станеш такъв. Средата, како вкъщи, така и на училище, е решаваща. Поне маалко ми олеква, че има къде да споделя, дано разбирате и моята гледна точка... :)

bilqnavod
09-10-2012, 12:47
^^ Къде те приеха? Стана ми интересно?

Lovely Dream
09-10-2012, 13:19
Защо питаш? Като гледам и ти си от Ст. Загора, но ако наистина се казваш Биляна, няма те в списъка на бъдещия ми клас. Ти къде учиш? :)

POLLINA
09-10-2012, 13:21
поддържането на добър външен вид не пречи на ученето !
П.С: говоря попринцип

SisiStrange
09-10-2012, 13:35
Мрън, мрън, мрън. На моменти имате мисленето на бабички в лошия смисъл. И какво, ако човек се е родил с нещо, което иска да промени? Понякога си слагам червена къна за отблясъци, имам мноооооого мои снимки с различни дрехи и в различни пози, това прави ли ме тъпа? Не харесвам гримирането и не ползвам такава козметика, но далеч не всяка с грим е произведение на чалга културата. Имам чудна приятелка, която си слага грим така, че не си личи, че е докосвана. Веднъж се гримира така, че да изглежда на 40 (преднамерено) и направо се изумих колко изкусно беше всичко. Много сте тесногръди. И мислите ужасно ограничено. Значи, ако някое момиче харесва да се облича по-скандално или като Заека си сложи лещи - край. Накъде отиде света? Свърши се. Глупости. Ако не бяхте толкова ужасно сбутани в собствените си умове, може би щяхте да опитате да се сближите с някои от тях (не с тежките вече грозни случаи, а с нормалните) и да видите, че далеч не ги интересува само външния им вид и имат още куп хобита. Момичето, което споменах слуша чалга, гримира се и се обличаше по едно време бая странно, ама има чудесни оценки, има годеник (2-3 години вече са щастливо обвързани), работи и въобще никога няма да кажеш, че е зле. Откога да си суетен е грях? Аз съм суетна до лудост на моменти. Не ми пречи да имам хиляда хобита и отлични оценки. Излезте от тийн филмите за популярност.

DisappointedDreamer
09-10-2012, 13:43
Съгласна съм със Сиси.
Зайка е мъничка. След време ще се промени, сигурна съм. Няма лошо да носи лещи и ноктопластика и флешове. Не ми пука наистина. Пък и никой не ви кара насила да и бъдете приятели и да я гледате.

Scriptta_
09-10-2012, 14:05
Според мен да се гримираш на 13-14 години (че има и по-малки) е грозно! Грима е за да се прикрие някакъв дефект! И даже мога да кажа че грима състарява! Защо ви е да се правите на по-големи! Всичко си идва с времето! :))) Колкото до злобните погледи.... напълно безсмислено... даже смятам, че действат отблъскващо!

Hayashi
09-10-2012, 14:09
Всичко зависи от това как си гримиран. И аз най-редовно виждам момичета, които откровено казано си се загрозяват, защото не знаят как се ползва грим. Но добре поставеният грим НИКОГА няма да те направи по-грозна.

sashko705
09-10-2012, 14:31
Съгласна съм със Сиси.
Зайка е мъничка. След време ще се промени, сигурна съм. Няма лошо да носи лещи и ноктопластика и флешове. Не ми пука наистина. Пък и никой не ви кара насила да и бъдете приятели и да я гледате.
И флешове ли има О.о?! Е за такива кифли и кифльовци си махнах флешовете.. Не знам вие кога ше осъзнаете, че добрите оценки в училище не са фактор за интелигентност.. Слагането на тонове грим, ноктопластики, екстеншъни и каквито и да е простотии не ви прави по-хубави. Естественото е красиво. Грижете се за външния си вид, но не прекалявайте и се стараите да изглежда естествено и да не си личи толко много.. Снимките с различните дрехи и пози не ви прави задължително кифли, прави ви атеншън сийкъри, но слушането на каквато и да е тъпа музика (чалга, комерс etc.) ви прави тъпи..

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 16:18
А за това че Кейти Пери, Риана и другите западни певици правели същото - е, не е баш същото. Защото повечето от тях знаят границата, докато малко бг чалгаджийкия знаят. Зад онези стои голям екип и всеки техен хит става мегаизвестен, а нашите само по чалготеките и "Планета" ще ги чуеш.


Eeee, да те си слагат рокли, шапки и чанти от пържоли и банани и дааа , ясно ясно доста по-неприятна гледка, но нали малките пикли се кефят, сори за феновете
Иначе, общо-взето мнението ти лъха на консерва, if you know what i mean ;)))
Съгласна съм със Сиси, смисъл-не можеш да съдиш някого само по външния вид без да го познаваш и да го отлъчваш-това е висш левъл на ignorance :))))


Иначе тоз с флешовете и естественото е красиво-ем, хайде на бас, че ще ти потекат очите по неква нагласена пред едно обикновено момиче(не казвам че са грозни и тн , но гримът, ползван правилно, подчертава красивото в човек, иначе е някак си .. абе както и да е) Не ми се спори, тъпа е темата, защото не се постига никЪв ама ни-ка-къв консенсус

POLLINA
09-10-2012, 16:28
ooo нимаа ???
http://prikachi.com/images/594/5252594P.jpg
http://prikachi.com/images/590/5252590D.jpg
http://prikachi.com/images/601/5252601B.jpg

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 16:30
Това за мен ли е :)))?

POLLINA
09-10-2012, 16:33
не :) по-нагоре някой беше написал ,че западните изпълнители имали стил или нещо подобно..:д

ALetterFromTheSky
09-10-2012, 16:34
А, добре, да, те картинките си я показват висшата мода хаха

sashko705
09-10-2012, 17:34
Иначе тоз с флешовете и естественото е красиво-ем, хайде на бас, че ще ти потекат очите по неква нагласена пред едно обикновено момиче(не казвам че са грозни и тн , но гримът, ползван правилно, подчертава красивото в човек, иначе е някак си .. абе както и да е) Не ми се спори, тъпа е темата, защото не се постига никЪв ама ни-ка-къв консенсус
Никъде не казах, че съм против грима, против прекаленият грим съм.. А и не знам защо реши, че не можеш да съдиш по външния вид.. Според теб нещо такова http://mamita-bg.com/wp-content/uploads/2011/05/kifla4.jpg може ли да има някакъв акъл в главата?

SisiStrange
09-10-2012, 17:36
И флешове ли има О.о?! Е за такива кифли и кифльовци си махнах флешовете.. Не знам вие кога ше осъзнаете, че добрите оценки в училище не са фактор за интелигентност.. Слагането на тонове грим, ноктопластики, екстеншъни и каквито и да е простотии не ви прави по-хубави. Естественото е красиво. Грижете се за външния си вид, но не прекалявайте и се стараите да изглежда естествено и да не си личи толко много.. Снимките с различните дрехи и пози не ви прави задължително кифли, прави ви атеншън сийкъри, но слушането на каквато и да е тъпа музика (чалга, комерс etc.) ви прави тъпи..
И пак мрън мрън. Добрите оценки в училище не са фактор за интелигентност, но и това дали слагаш грим СЪЩО не е. Казвам го като човек, който освен гланц, друго не е слагал. Вие наричате тъпи момичета, които ви изглеждат такива без да сте провели един разговор с тях. Имам познати с умопомрачителна външност, с които могат да се водят много интересни спорове, които обичат да четат и имат разнообразни интереси. Някои от вас, обаче, никога няма да разберат това, защото не гледате много по-далеч от носа си.
И как по-точно определяш коя музика е тъпа? По твоите вкусове? И после се водиш за умен/на? Чувал/а ли си случайно, че има хора с различни вкусове от твоя? И не, не слушам чалга. Дори ми е неприятно да съм в коя да е стая, ако бичи това нещо.
Да имаш много снимки на себе си не те прави атеншън сийкър. Имам МНОГО мои снимки. Качвала съм убийствено малко насам натам. Обичам да се снимам. Обичам и да снимам като цяло. Харесвам се и понякога ми е приятно да си хващам различни ъгли. С това ли се търси внимание? И това ли те прави кифла? Самоувереността? Самочувствието? Ако, обаче, видите тема, в която момиче се оплаква, че е грозно и се мрази, започвате с милионите съвети: "Аууу, вдигни си самочувствието! Ужас!"

Кифлата, дечица, се познава по държанието, не по външния вид.

А за Зайка мога да кажа, че колкото и да я храните, пише много по-грамотно от голяма част от вас. Освен това, е много лъчезарно и позитивно момиче. Не съм я видяла да се заяжда, да злобее, да обижда. Такива хора успяват по един или друг начин. И да не е намерила още какво точно иска да направи с живота си, когато го намери, няма да има проблеми. Защото се усмихва и няма хиляда предразсъдъци към другите хора, голяма част, от които - напълно далеч от реалността.

Както и да е, злобейте към различни непознати хора, няма лошо. Ако ви кара да се чувствате по-добре за себе си, още по-хубаво. Аз отивам да си направя упражненията и после да си поговоря за генетични заболявания, хромозомни карти, и да помоля за малко помощ по органична химия уникално тъпата ми приятелка, която слуша чалга.

sashko705
09-10-2012, 18:34
Има злобеещи хора, но аз не съм един от тях. Никъде не споменах, че грима е фактор за умственият багаж на дадено момиче, но (мразя да се повтарям) прекаления грим и прекалено "ексцентричния"(в лошия смисъл) начин на обличане е. Водил съм разговор с такъв тип момичета и съм стигнал до този извод, а и също така се доверявам и на моята преценка за хората, защото смятам, че тя е доста точна. Може би и ти си такава, за да намираш общи теми за разговор и интереси с такива момичета...
Музиката я определям по текста и по способностите на изпълнителя . Ако на някой музикален жанр текстовете са тъпи и хората изпълняващи я си нямат идея от музика, значи това е тъпа музика. При чалгата 99% от текстовете са без смисъл, а изпълните няма да коментирам- значи това е тъпа музика. Хората които я слушат също са тъпи, защото никой интелигентен човек не би слушал нещо толкова просто.
Атеншън сийкърите са тези, които имат по 200 албума с по 1000 албума в фейсбук, за теб не мога да кажа нищо. Аз никога не съм обръщал внимание на момичета, които се оплакват за външния си вид, защото това е атеншън сийкинг левел оувър 9000. Последното ти изречение няма да го коментирам...

SisiStrange
09-10-2012, 19:35
Ще ти изброя интересите на такива момичета, с които лично се познавам: професионална фотография, генетично инженерство, история на средните векове, палеонтология, грънчарство (уникални произведения), художествена гимнастика, отглеждане и размножаване на скорпиони, а едно от тези момичета е убийствена писателка. Пише разкази. Не знам с какво си говорил ти, но аз не виждам нищо ТЪПО в нито една от тях. Фотографката носи екстеншъни и обича силния грим. Това не значи, че окото и не е точно като бръснач и не е улавяла неща, които не съм срещала в галериите на професионални фотографи. Въобще не ми се ще да описвам момичето с палеонтологията, но ще спомена само, че обича чалга и не само. Иди я питай, обаче, за Триас, Юра или който период/епоха се сетиш. Може с часове да дърдори. И прочие. Така, че да. Мнението ти е ужасно ограничено. За мен и дума не можеш да споменеш в тази насока, защото нито грим нося, нито чалга слушам, нито имам и една снимка със злобен поглед. Това не значи, че не мога да уважавам хората, които не мислят баш като мен. И определено никога не бих нарекла някого тъп без наистина да го познавам.

sashko705
09-10-2012, 20:58
Ще ти изброя интересите на такива момичета, с които лично се познавам: професионална фотография, генетично инженерство, история на средните векове, палеонтология, грънчарство (уникални произведения), художествена гимнастика, отглеждане и размножаване на скорпиони, а едно от тези момичета е убийствена писателка. Пише разкази. Не знам с какво си говорил ти, но аз не виждам нищо ТЪПО в нито една от тях. Фотографката носи екстеншъни и обича силния грим. Това не значи, че окото и не е точно като бръснач и не е улавяла неща, които не съм срещала в галериите на професионални фотографи. Въобще не ми се ще да описвам момичето с палеонтологията, но ще спомена само, че обича чалга и не само. Иди я питай, обаче, за Триас, Юра или който период/епоха се сетиш. Може с часове да дърдори. И прочие. Така, че да. Мнението ти е ужасно ограничено. За мен и дума не можеш да споменеш в тази насока, защото нито грим нося, нито чалга слушам, нито имам и една снимка със злобен поглед. Това не значи, че не мога да уважавам хората, които не мислят баш като мен. И определено никога не бих нарекла някого тъп без наистина да го познавам.
Радвам се за теб и за неограниченото ти мислене!

Glam0rous
09-10-2012, 21:30
ха-ха, да гримът загрозява и състарява, но ако не знаеш как да се гримираш и прекаляваш. Ако имаш поне малко естетически усет или се сетиш да отвориш един от хилядите сайтове със съвети, можеш да подчертаеш добрите си черти и да скриеш лошите. В това да си направиш косата и да си подбереш дрехите също няма нищо лошо. В природата на жените е да са поне малко суетни, радвайте се на това. И изобщо не можеш да си правиш изводи за умствения багаж на едно момиче по това как изглежда. Това, че някой си пише редовно домашните, изкарва шестици в училище и го дават за пример не значи, че няма да получава двойките на живота след абитуриентския си бал. Чак ме е срам, че и аз бях от "отличниците" в гимназията ми, никога ученето и оценките не са ми били приоритет.
Лошото е в това за единия фейсбук да се правиш на нещо, което не си в действителност. Много е смешно, най-вече за тези, които те познават и знаят, че снимките са само някаква фасада за събиране на лайкчета. И ужасно много се личи.

sisinceto pi
09-10-2012, 21:38
Според мен си мислят че са оригинални с нещо , но всъщност са банални вече .