PDA

View Full Version : що е то трол?



Kamikazeto
08-11-2012, 20:44
Здравейте скъпи приятели от кофата!
Тук съм да ви попитам отново тъп въпрос..стана ми интересно какво възпреимате като значение на думата трол (интернетен такъв), дали индивид който прецаква и затапва многобройно количество хора или нещо друго? Да позволявам на всички хейтъри и не такива да ме нахулят понеже е срамно да не знам що е то интернетен трол... но по-скоро искам да разбера вие за какво го смятате!
П.П. Вуйчо ми ми обясняваше преди 4-5 години за троловете и хейтърите ама май нещо нищо не ми е останало в главата хД

EternalDream
08-12-2012, 07:49
http://i228.photobucket.com/albums/ee31/SSasskicker/Trollface.jpg

Като се замислиш, троловете не са само в Интернет. Няма начин да не познаваш поне един човек, който е специалист в тази област :D . Да, така е, прецаква и затапва, не е казано колко човека, може и да е само един. Друг случай е ако си измисля и се прави на нещо иронично или изгрубява. Не ме бива в обясненията ;) :D

prosto_chovek
08-12-2012, 07:53
абе, на теб нали не ти харесваше в кофата... :)

Mary_Jane_69
08-12-2012, 08:02
Трол? Ето виж:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%BE%D0%BB

prosto_chovek
08-12-2012, 08:05
http://msnowe.files.wordpress.com/2009/06/troll-bank-all.jpg :)

Mary_Jane_69
08-12-2012, 08:07
http://damayanti.clubs.nl/afbeeldingen/slideshow_large/8196384/Trol.gif
това е интернет трол, защото е качен в интернет. тролене като понятие дори не съществува. нз кво ти е казал вуйчо ти, ама явно те е послъгал.

Kamikazeto
08-12-2012, 10:58
абе, на теб нали не ти харесваше в кофата... :)

Ми открих че това е доста подходящ раздел за мен ^.^.. а иначе по темата роловете се държат, в най-общия смисъл на думата, като хулигани или зле възпитани Интернет потребители. Някои тролове демонстрират такова поведение с цел собствено развлечение, получавайки удоволствие от действията си. Могат да бъдат хора, които искат да привлекат вниманието върху своята персона или фанатично вярващи в нещо (за по-голяма яснота можем да наречем тази група "обикновени тролове"). Троловете от този вид се наслаждават повече от процеса, отколкото от резултата. Троловете могат да бъдат и такива, които са наети от политически партии или конкуренти за извършване на рекламна дейност, която би могла да се съчетае и с тролско поведение (за по-голяма яснота можем да наречем тази група "платени тролове"). Независимо от типа, троловете се делят на два типа - прост и сложен. Простите тролове се разпознават от пръв поглед: поведението им е предизвикателно, отправят директни ругатни, целенасочено нарушават правилата на поведение в онлайн ресурса, директно атакуват опонентите или техните идеи. Сложните тролове отлично познават правилата в сайтовете, където се подвизават, затова и поведението им е на границата на нарушаването им, често карайки авторите на блогове, администраторите на сайтове, собствениците на Фейсбук-страници и др.п. да забравят своето добро възпитание, да нарушат собствените си правила или да превишат нормалните си правомощия. Често троловете имат за цел отклоняване на вниманието от основната тема и превръщането на конструктивното обсъждане в безкрайни спорове, в размяна на нападки, в дрязга. Един от основните използвани методи на троловете е нападателният стил - агресивното подмятане на клевети, компромати, слухове, задаване на въпроси не по темата, а по адрес на другите автори и публикувани мнения, и т.н.

това не ви ли прилича доооста на определението за хейтър

prosto_chovek
08-12-2012, 11:01
не точно :)

Kamikazeto
08-12-2012, 11:05
е да ама се доближава..до няква степен..не замисъла на темата беше да ..хм и аз не знам..там квото съм писал хД..айде давайе още мнения

prosto_chovek
08-12-2012, 11:05
до някаква степен... бахурът и пържолата идват от прасето, ама едно и също ли са... :)

Anichkaxxwee
08-12-2012, 11:06
*мнение

Kamikazeto
08-12-2012, 11:29
prosto_chovek да не сравняваме програмист и модератор, тук е нещо от сорта на пържола и бонфиле о.О....^^a?

prosto_chovek
08-12-2012, 11:33
не е така. Трол и хейтър са две различни понятия. Тролът се заяжда, за да предизвика разправии във форум. Хейтърът просто плюе висичко, но го прави от своя гледна точка :)

Kamikazeto
08-12-2012, 12:00
Мда и май нямаше нужда от месарските истории хД

prosto_chovek
08-12-2012, 12:04
имаше, щото бях гладен. Вече обядвах и да, няма вече нужда от тях :D :)

ShtrudeL
08-12-2012, 12:04
Пусни си 'гумените мечета'.

Kamikazeto
08-12-2012, 12:11
Уаа..бахур се яде само на нова година човек..а и без тва не му се кефя много на туй нещо..а иначе ^^ кои по-точно О.о

prosto_chovek
08-12-2012, 12:31
хубав е през цялата зима :)

prosto_chovek
08-12-2012, 12:31
особено с вино или ракия :)

Kamikazeto
08-12-2012, 12:41
аз пък викам че бива в кавърма ((:..а на колко си години между другото?

prosto_chovek
08-12-2012, 12:49
на 19, що... Най - хубав е суров, нарязан на филийки :)

Kamikazeto
08-12-2012, 13:01
Ууу, това ме изуми донякъде..иначе не си падам много по това, предпочитам разни други неща (изключвайки всички гадни фастфууди)..а относно темата е тва беше тотален спам хД

prosto_chovek
08-12-2012, 13:08
ни бешИ :)