PDA

View Full Version : Въпрос към дамите



Mercain
08-12-2012, 12:48
И така, здравейте драги читатели на тази може би не толкова интересна и може би и скучна и досадна тема, имам един елементарен въпрос и се чудя все още... просто немога да си го обясня...

Въпроса е следния:
Защо ни отговаряте с идиотските отговори от типа на "мхм", "аха", "ок" и т.н?
Защо защо защо??? аз напиша текст от поне 2-3 реда и какво получавам в замяна, едно "мхм"... Ако нямате желание да пишете си кажете, аз тук цели романи ще пиша и да получавам едно ок...?
Другото нещо което ме дразни е като напиша нещо получавам отговор минимум след 5 минути, често след 20, а има и случай с 1 ден забавяне... и в 50% от случайте е комбинарано с горе посочените идиотски отговри, и вече съм на системата "Fuck off" като почна да получавам такива отговори.
Най-смешното е че после ме питат... "Ама ти защо не ми пишеш?" какво очаквате? все ние момчетата да почваме разни теми, и вие само да отговаряте с ок, мхм, аха... няма да я бъде...

Благодаря за вниманието!

filmimilmi
08-12-2012, 14:28
Брат, не само мацките, но и всички хора като цяло не обичат чатове с дълги сложно съставни изречения. Отегчават се. Ако им се чете, ще седнат да четат някоя книга, а не скайп, независимо колко вълнуващи неща смяташ, че им споделяш. Отучи се от това да си като машинописка в чата, съобразявай се и с тях. Изглежда сякаш в старанието си да си интересен и да водиш разчупен разговор, забравяш, че е просто чат и го превръщаш в някаква форма на дневник - 10 твои изречения с/у време от няколко секунди, в които чакаш и другата страна да ти изпише също толкова... Тогава и ти би отговарял на такъв като себе си с "мхм", "аха", "ок"..., колкото да регистрираш присъствие, за да не се убиди, че си дава толкова зор за нищо.

druzilla
08-12-2012, 15:00
Брат, не само мацките, но и всички хора като цяло не обичат чатове с дълги сложно съставни изречения. Отегчават се. Ако им се чете, ще седнат да четат някоя книга, а не скайп, независимо колко вълнуващи неща смяташ, че им споделяш. Отучи се от това да си като машинописка в чата, съобразявай се и с тях. Изглежда сякаш в старанието си да си интересен и да водиш разчупен разговор, забравяш, че е просто чат и го превръщаш в някаква форма на дневник - 10 твои изречения с/у време от няколко секунди, в които чакаш и другата страна да ти изпише също толкова... Тогава и ти би отговарял на такъв като себе си с "мхм", "аха", "ок"..., колкото да регистрираш присъствие, за да не се убиди, че си дава толкова зор за нищо.

+ 1

Mercain
08-12-2012, 15:26
Няма значение колко пиша, дали е роман, или някво кратко, те отговарят(50%) само с аха, ок, и мхм... може и "Така е", хич не си давам зор, или те не са комуникативни, мързи ли ги... ако нямат желание да пишат просто да не ми отговарят или да си кажат... аз като не искам на някои да отг, просто не му отг... а те кво, напишат мхм, и после, "ама ти не ми пишеш...", и кой ти каза че не обичат, с мойте фр си лафиме на дълго и на широко, веднага ми отг, другата половина от момичета също си отг как трябва, по точно са 25%... малко преувиличих с тези 50%... както и да е... МЪРЗИ ги да живеят даже. Какво им пречи за 5 сек да отговорят?

filmimilmi
08-12-2012, 16:02
Няма значение колко пиша, дали е роман, или някво кратко, те отговарят(50%) само с аха, ок, и мхм... може и "Така е", хич не си давам зор, или те не са комуникативни, мързи ли ги... ако нямат желание да пишат просто да не ми отговарят или да си кажат... аз като не искам на някои да отг, просто не му отг... а те кво, напишат мхм, и после, "ама ти не ми пишеш...", и кой ти каза че не обичат, с мойте фр си лафиме на дълго и на широко, веднага ми отг, другата половина от момичета също си отг как трябва, по точно са 25%... малко преувиличих с тези 50%... както и да е... МЪРЗИ ги да живеят даже. Какво им пречи за 5 сек да отговорят?

Едно е като си лафиш с приятели, които е по-вероятно наистина да ги вълнува това, за което си говорите, друго е като пишеш на хубави непознати мацки, които са свикнали да получават непрекъснато внимание. Възприемат те като поредния си обожател в скайп или фейсбук, независимо с какви прозрения за живота ги засипваш в скайп.

DeviL_AsS
08-12-2012, 16:05
Контакта в скайп е доста по-различен от тоя на живо.
Даденото момиче явно няма интерес.
Я пробвай да излезеш навън и и кажи същите неща,да видим дали ще ти отговори с мхм и да.

Anichkaxxwee
08-13-2012, 01:41
Мхм :D


По темата:

Контакта в скайп е доста по-различен от тоя на живо.
Даденото момиче явно няма интерес.
Я пробвай да излезеш навън и и кажи същите неща,да видим дали ще ти отговори с мхм и да.

Съгласна съм
Рядко пиша така, но пък като изляза с даден човек, с който съм си писала, съм по-общителна и така..

lubovvv
08-13-2012, 07:25
Здравей авторе. Милите дами ти отговарят така, по 2 причини: Или че не те харесват достатъчно като човек, или нямат достатъчно мозък за да го направят. Да си тъп не е никак лесно :)

Mercain
08-13-2012, 07:37
Здравей авторе. Милите дами ти отговарят така, по 2 причини: Или че не те харесват достатъчно като човек, или нямат достатъчно мозък за да го направят. Да си тъп не е никак лесно :)

Ами то като неможе да проведем един нормален разговор, как да ме опознае като човек... остава втората опция значи... :3 Който ме опознал си ми остава верен и не ме забравя :) не че се хваля нещо... im a good guy :D

FuCKkK13
08-13-2012, 07:59
сиг. изобщо не те слушат,не си говорите за нещо интересно и т.н.

Mercain
08-13-2012, 09:06
сиг. изобщо не те слушат,не си говорите за нещо интересно и т.н.

Дори и те да започнат тема, пак по същия начин завършва...

TheBeliever
08-13-2012, 09:29
А може би не се интересуват от нещата, които пишеш? Може тези твоите 2-3-15 реда да са пълни с глупости. Ние от къде да знаем.

druzilla
08-13-2012, 09:38
Аз лично отговарям така,ако се занимавам с нещо друго в момента,обаче ми е неудобно да кажа да спрът да ми пишат и симолирам присъствие.. :D

Amore-Mio*
08-13-2012, 10:09
А'бе и аз бих ти писала "mhm". Супер си вманиачен и си мислиш, че света се върти около теб. Съжалявам, че ще те разочаровам, но не е така. Разбери, че когато се запознаваш с някое момиче, е важно да се опознаете. Не , директно да напишеш целия си живот и да очакваш тя да направи същото. Темите ти може изобщо да не са интересни. Можеш да пишеш пълни глупости. Интересувай се от това с какво се занимават, каква музика слушат и накрая разговоря ще стане от само себе си. Имай предвид, че може просто тия момичета да не те харесват, да не им допадаш.

FuCKkK13
08-13-2012, 10:33
Дори и те да започнат тема, пак по същия начин завършва...

не им се четат фермани... в малко думи казвай много.. а не в много думи малко ;)

Mercain
08-14-2012, 19:32
А'бе и аз бих ти писала "mhm". Супер си вманиачен и си мислиш, че света се върти около теб. Съжалявам, че ще те разочаровам, но не е така. Разбери, че когато се запознаваш с някое момиче, е важно да се опознаете. Не , директно да напишеш целия си живот и да очакваш тя да направи същото. Темите ти може изобщо да не са интересни. Можеш да пишеш пълни глупости. Интересувай се от това с какво се занимават, каква музика слушат и накрая разговоря ще стане от само себе си. Имай предвид, че може просто тия момичета да не те харесват, да не им допадаш.

Чудно ми как може да направиш такова разсъждение, та ти не ме познаваш че да знаеш, не знаеш какво съм писал, просто споделих нещо което е адски често срещано явление. И кой ти каза че си разказвам живота, изрично обясних че темите са абсолютно нормални, водил съм ги с други момичета и не съм имал никакви проблеми, писал съм си с момичета по цели вечери без да си станем скучни. Това че повечето сте ограничени само до темите от типа на "Преслава" или някви обувчици, мен хич не ме вълнува. Аз си пиша с свободно мислещи и общителни хора, а не с някви кифли дето трябва да им вадиш думите с чингел. А ако дадено момиче не ме харесва или не съм и приятен то веднага се разбира и спираме всякакъв контакт... в случая я махам от списъка с контакти
Просто за мен са необщителни, мързеливи и ограничени, а често и комплексирани и надути(или поне така си мислят, а всъщност са ми смешни)

Ако обичаш не пиши с подчертан текст!!! дразнещо е... все едно да ти пишат с Caps Lock.

MagicSmiles23
08-14-2012, 20:08
То и Аз така отговарям а съм момче... :/ Никой не обича да пише или чете романи....това е чат...не писма... >.<

Mercain
08-14-2012, 20:42
То и Аз така отговарям а съм момче... :/ Никой не обича да пише или чете романи....това е чат...не писма... >.<

Дайте да се разберем, като казах "романи", просто така е думата... не значи че пиша романи... ;)

MagicSmiles23
08-14-2012, 20:45
Дайте да се разберем, като казах "романи", просто така е думата... не значи че пиша романи... ;)
То и аз като казах "романи" имах предвид по-дългички изречения... :D

Mercain
08-14-2012, 21:10
То и аз като казах "романи" имах предвид по-дългички изречения... :D

Колко да са дълги... макс колкото твоето :3

JuStElly
08-17-2012, 00:45
А да си се замислял,че може да си имат по - интересни занимания от това да ти четат глупостите и да ти отговарят на момента ?!

GreenFairy
08-17-2012, 21:09
Виж понякога просто няма какво да кажеш и отговаряш колкото да не е без хич. Много обичам когато някой ми изнася монолози в чата и овхваща повечето страни на един проблем и после очаква да дам смислен отговор. Замисли се дали твоят случай не е подобен.

Mercain
08-18-2012, 08:05
А да си се замислял,че може да си имат по - интересни занимания от това да ти четат глупостите и да ти отговарят на момента ?!

А ти откъде знаеш че са глупости? първото ми съобщение е "hi :)" ако има желание ми отговаря, ако не... не...

Ама доста сте комплексирани тук, 15-16 годишни дето се зъбят... забавни сте ми!

harabadabarche
08-18-2012, 08:22
за мен лично скайпа и фейсбука са, за да си напишем два реда с някой и да се разберем къде и кога ще се излиза примерно, а тия фермани си ги разказваме на живо. ква е тая щуротия.. да тръгнеш да опознаваш някой онлайн? и както ти казаха и по-горе ако си пишеш с някви мацки дето са свикнали винаги на внимание, едва ли толкова ги интересува кво им пишеш и дават едно "мхм" от учтивост просто.

JuStElly
08-18-2012, 13:14
А ти откъде знаеш че са глупости? първото ми съобщение е "hi :)" ако има желание ми отговаря, ако не... не...

Ама доста сте комплексирани тук, 15-16 годишни дето се зъбят... забавни сте ми!


Не че искам да те притеснявам,ама може да ти отговаря само от учтивост ;дд Например във фейсбук вече се показва,когато си видял съобщението на някой и на този някой може да не му стане много приятно,когато разбере,че го игнорират... Хората не живеят,за да си пишат с теб и да ти отговарят на съобщенията... Хвани и излез навън,последно чух,че било полезно (: .. Била съм ти смешна,може да съм на 15,но смешният в момента си ти,а и плюс това,това е тийн форум,ако не искаш да ти отговарят 15 - 16 годишни,просто не питай тук..

KadifWerewolf
08-18-2012, 18:47
Мхм...

Mercain
08-19-2012, 05:08
Не че искам да те притеснявам,ама може да ти отговаря само от учтивост ;дд Например във фейсбук вече се показва,когато си видял съобщението на някой и на този някой може да не му стане много приятно,когато разбере,че го игнорират... Хората не живеят,за да си пишат с теб и да ти отговарят на съобщенията... Хвани и излез навън,последно чух,че било полезно (: .. Била съм ти смешна,може да съм на 15,но смешният в момента си ти,а и плюс това,това е тийн форум,ако не искаш да ти отговарят 15 - 16 годишни,просто не питай тук..

Доколкото знам, тук има хора на всякаква възраст, от 12 до .. 40-50,и лично виждал тези профили, не знам коя си ти че да казваш кой къде ще пише. Ама какво да очакваш от фенка на Бийбър, излез от малкия си ограничен свят и открий света! не всичко е фейсбук, скаип и GSM-a ти!

TheBeliever
08-19-2012, 09:25
не всичко е фейсбук, скаип и GSM-a ти!

Каза човекът, който се жалва по тийн форуми, че не му отговарят на съобщенията с толкова думички, колкото на него му се иска.

Ferero*
08-19-2012, 11:21
ОООО и аз много мразя да ми отговарят много бавно(е само ако знам, че не правят нещо друго,да става.)Ама като ми отговорят едно меланхолично ли и аз не знам се побърквам .А иначе и на мен ми се е случвало да отговарям с "мхм" и подобните,само че като бях по малка :D

MagicSmiles23
08-23-2012, 20:23
Доколкото знам, тук има хора на всякаква възраст, от 12 до .. 40-50,и лично виждал тези профили, не знам коя си ти че да казваш кой къде ще пише. Ама какво да очакваш от фенка на Бийбър, излез от малкия си ограничен свят и открий света! не всичко е фейсбук, скаип и GSM-a ти!

Нещо против билибери-те ли имаш?!?!? :|

Mercain
08-26-2012, 16:10
Нещо против билибери-те ли имаш?!?!? :|

Да... имам... и очаквам отговори от типа на "Ти си хейтър, махай СА!" :)))

misxiee773
08-26-2012, 19:14
True :D (Mxm :D)

SuNsEt
08-26-2012, 19:28
Ми може би просто не си интересен или говориш за скучни неща ;)
Другия вариант е момичето отсреща да не я е грижа за това,което пишеш/говориш и просто да прави нещо друго в тоя момент(понеже разбрах,че става дума за чатене).
Аз лично не обичам да ми вадят от 100 кладенеца вода за едно изречение. Научи се да казваш много с малко,а който не те разбере си е негов проблем.
Освен това и аз мога да попитам същото мъжката част от форума,но знаеш ли какво?То си е до човек, имам много познати,които ми отговарят така безлично за почти всичко.
И щом казваш,че има хора,които си чатят с теб с интерес просто търси такива момичета. Близо е до логиката wtf . . .
Какви са тези нарцистични неща,че щом не ти отговарят ,значи са глупави чалгарки дето нямат свестен личен живот или каквото беше там??
И аз мисля за себе си ,че съм готин човек ама не го натрапвам на околните,нито се изненадвам като не ме харесват или не ми обръщат внимание.

MagicSmiles23
08-29-2012, 06:56
Да... имам... и очаквам отговори от типа на "Ти си хейтър, махай СА!" :)))
mxm

JuStElly
08-30-2012, 17:18
Доколкото знам, тук има хора на всякаква възраст, от 12 до .. 40-50,и лично виждал тези профили, не знам коя си ти че да казваш кой къде ще пише. Ама какво да очакваш от фенка на Бийбър, излез от малкия си ограничен свят и открий света! не всичко е фейсбук, скаип и GSM-a ти!

Бих скочила от някъде,заради хора като теб,ама като се замисля.. не си струва ;дд Форума е за тинейджъри,името му го показва ;д Ти си пиши където искаш,ама не се оплаквай кой ти отговаря ;д А колкото до ограничения ми свят,познаваш ли ме,че да твърдиш,че съм ограничена ?! Не било всичко фейсбук и не знам какво... АМИ НЕ Е !!! Можеш да не ми повтаряш думите,защото ти казах абсолютно същото ;д Аз достатъчно излизам навън,но се съмнявам за теб ;д само чакаш някой да ти отговаря на съобщенията ;д е,късмет с чакането ;д ... сериозно си направо смешен ;д И какво като харесвам Джъстин,да не би да е твоя работа ;д ?! Мнението ти не ме интересува,дали го харесвам си е моя работа ;д

foreveryoung.
08-31-2012, 10:41
И така, здравейте драги читатели на тази може би не толкова интересна и може би и скучна и досадна тема, имам един елементарен въпрос и се чудя все още... просто немога да си го обясня...

Въпроса е следния:
Защо ни отговаряте с идиотските отговори от типа на "мхм", "аха", "ок" и т.н?
Защо защо защо??? аз напиша текст от поне 2-3 реда и какво получавам в замяна, едно "мхм"... Ако нямате желание да пишете си кажете, аз тук цели романи ще пиша и да получавам едно ок...?
Другото нещо което ме дразни е като напиша нещо получавам отговор минимум след 5 минути, често след 20, а има и случай с 1 ден забавяне... и в 50% от случайте е комбинарано с горе посочените идиотски отговри, и вече съм на системата "Fuck off" като почна да получавам такива отговори.
Най-смешното е че после ме питат... "Ама ти защо не ми пишеш?" какво очаквате? все ние момчетата да почваме разни теми, и вие само да отговаряте с ок, мхм, аха... няма да я бъде...

Благодаря за вниманието!

Въпрос към дамите каза ;d АЗ СЪМ ДАМА и мога да ти кажа, че изобщо не пиша така :D

foreveryoung.
08-31-2012, 10:42
Брат, не само мацките, но и всички хора като цяло не обичат чатове с дълги сложно съставни изречения. Отегчават се. Ако им се чете, ще седнат да четат някоя книга, а не скайп, независимо колко вълнуващи неща смяташ, че им споделяш. Отучи се от това да си като машинописка в чата, съобразявай се и с тях. Изглежда сякаш в старанието си да си интересен и да водиш разчупен разговор, забравяш, че е просто чат и го превръщаш в някаква форма на дневник - 10 твои изречения с/у време от няколко секунди, в които чакаш и другата страна да ти изпише също толкова... Тогава и ти би отговарял на такъв като себе си с "мхм", "аха", "ок"..., колкото да регистрираш присъствие, за да не се убиди, че си дава толкова зор за нищо.

аа и +1 :)

Mercain
09-02-2012, 11:23
Моля те, не отговаряй, смешна си просто, последното ми съобщение е от 26, ти ми отговаряш на 30... личи си кой иска внимание... тцтц горкото то, не му обръщат внимание в реалния живот и търси тук. Направо съм трогнат, какви дълги съобщения получавам от теб... you made by day, thanks ^^

P.S давай, хвърли се... ще снимам за спомен :):):)

Chris.Sayway
09-02-2012, 16:36
Аз лично отговарям така,ако се занимавам с нещо друго в момента,обаче ми е неудобно да кажа да спрът да ми пишат и симолирам присъствие.. :D

И аз така :D

JuStElly
09-07-2012, 03:34
Моля те, не отговаряй, смешна си просто, последното ми съобщение е от 26, ти ми отговаряш на 30... личи си кой иска внимание... тцтц горкото то, не му обръщат внимание в реалния живот и търси тук. Направо съм трогнат, какви дълги съобщения получавам от теб... you made by day, thanks ^^

P.S давай, хвърли се... ще снимам за спомен :):):)

Противоречиш си... не стоя в тийнпроблем по цял ден,за да ти отговарям.Търсила съм била внимание ;дд Попадам случайно на темата и ти отговарям ;д А относно вниманието,получавам си достатъчно,не се притеснявай.Просто нямам много занимания в 5.30 сутринта и мога да си позволя да отделя малко време на идиоти със селски манталитет като теб.Не знам на кой не му отговарят на съобщенията и не получава внимание... когато аз пиша на някой,разговора е двустранен.Не е лесно да си смешен,скучен и ограничен,че на всичкото отгоре да си турбо селянин,знам,обаче трябва да го преживееш и да спреш да ставаш за посмешище по форумите. И вземи научи малко английски или поне не го използвай,защото си написал абсолютна глупост.Може би имаше предвид you made MY day.

П.С.: Хвърли се ти,ще направиш услуга на света :)

SuNsEt
09-07-2012, 11:13
Леле...тая тема още ли е жива ;д

Mercain
09-08-2012, 07:38
Ахахаа, ставаш все по-смешна и банална с всяко съобщение, още ученичка дето слуша JB и си мисли че вселената се върти около нея... нищо, като пораснеш ще се научиш, дотогава ще си излизаш с селяни... "Софиянка" ще ме нарича мен селянин, София ви е най-голямото село, я питай майка ти и баща ти откъде са баба ти и дядо ти, или пра баба ти и дядо ти, пък тогава ми говори селяндурко. Иии хич не ми поправяй английския, защото хич не съм видял грешката, една сбъркана буква и ще ми казва да науча английски... тук съм в тоя форум само и само да си те нахраня на всеки 3-4 дни... доставя ми удоволствие да се гавря с комплексирани и заблудени тиин патки мислещи се за нещо повече от другите като теб :* (hug)

Не, не мисля да се хвърлям, света ще загуби прекалено много... но пък ако се хвърлиш ти... природата ще се отърве от една грешка :3 колко съм мил днес...

П.С Очаквам някои админ да се включи... може би му е забавно и на него :):):)

autumn_eyes
09-08-2012, 08:37
По темата- аз самата гледам да отговарям поне в няколко думи, но имам една фр, която от време на време ми връща "к" като отговор. Питала съм я защо. Отговорът- мързи я в момента да ми пише, пише с някой друг, не и се занимава и т.н. Най-общо казано- не й е до мен. като я видя така прекъсвам. Следващия ден тя ми пише или пък аз и става по добре чата. Но никога не сме били така подробни както в реалния свят. Когато аз пращам такива отговори, обикновено не знам какво да кажа по темата или правя нещо друго.


тук съм в тоя форум само и само да си те нахраня на всеки 3-4 дни... доставя ми удоволствие да се гавря с комплексирани и заблудени тиин патки мислещи се за нещо повече от другите като теб :* (hug)

Не, не мисля да се хвърлям, света ще загуби прекалено много... но пък ако се хвърлиш ти... природата ще се отърве от една грешка :3 колко съм мил днес...

П.С Очаквам някои админ да се включи... може би му е забавно и на него :):):)

Колкото до останалото. Момичето може да е на 15, но и ти се принизяваш на неговата възраст с тоя коментар, че си тук за да го "храниш". Порасни- децата на площадката продължават с заяжданията, когато темата е изчерпана. Освен това кой възрастен човек ще каже на по-малко дете да се хвърли. Това да го каже по-малкия, да, ама вече човек, който претендира да е с трезва преценка??? Ничии живот не е безсмислен и това не е тема за шеги от човек, който се предполага, че трябва да го е осъзнал.
Очакваш админи, защото им е забавно? Съмнява ме, че им се струваш толкова интересен. Все пак на мен това изречение ми звучи като зов за внимание, но ти си знаеш.
Надявам се, че причината за това диво коментиране след всеки пост, е да си даваш "up" на темата.
Не се заяждам с теб, ако това си си помислил.
Чао.

SuNsEt
09-08-2012, 13:49
Освен това кой възрастен човек ще каже на по-малко дете да се хвърли. Това да го каже по-малкия, да, ама вече човек, който претендира да е с трезва преценка???

Ако наричаш 20 годишно момче 'възрастен човек' ... 20 години въобще не са много ,а на някои хора и още 10 отгоре не им стигат да се осъзнаят . Не се учудвай от това,какво би могла да чуеш от по-големи от теб...в един момент разликата в годините се изпарява мигновено . :)

autumn_eyes
09-09-2012, 12:49
По принцип за мен всеки над 16 е достатъчно възрастен, за да съзнава какво говори и да си мери думите. Разбира се има и изключения.

YoUcANNOtiMaGiNe
09-09-2012, 20:27
Абе не е до тва къв пол си, момче или момиче няма значение, до човека си е - при мен е по същия начин като пиша на някого. Едва ли не тряа им вадиш думите с ченгел от устата - почни и ти така с тях та да ги видим.

~The Smile~
09-21-2012, 19:05
Хох..и мен ме дразнят дори дружките ми като почнат ей така да ми пишат "aha ok,dam,oki,ae bb,ko pr или kp" и защо почти всички пишат на латиница или там както се казва??? Винаги пиша на кирилица,по-удобно ми е ,по-разбираемо е и т.н. А аз да кажа,че е правилно да се пише на кирилица! Леле...една моя приятелка така се ядоса,че й казах да пише на кирилица,че почна да ме обвинява в еди си какво си и да ми пише гневно по скайпа. :D Ама аз не съм виновна ,че е свикнала да пише постоянно на латиница! А е по-голяма от мене... Но сякаш я вразумих и взе вече да пише на кирилицата.

psychopath
09-22-2012, 00:25
Пичага, стегни се...стига си се оплаквал като ощипана госпожица.