PDA

View Full Version : Църква - кога?



cwetit
08-12-2012, 13:48
Винаги съм се чудела кога се ходи на църква ? Събота и неделя , или през седмицата? Но не църква като място за събиране и общуване ,а такава да запалиш 1 свещичка и да се помолиш. Майка ми ми каза,че трябвало във сряда да се ходи , но аз все си мисля,че трябва събота. Благодаря! :)

FuCKkK13
08-12-2012, 14:09
по всяко едно време можеш,но е добре в неделя... :)

RagioL
08-12-2012, 14:46
Никога.

filmimilmi
08-12-2012, 15:05
Работното време на всяка църква ти подсказва най-добре отговора кога може.

In_Nomine_Sathanas
08-12-2012, 17:14
Винаги съм се чудела кога се ходи на църква ? Събота и неделя , или през седмицата? Но не църква като място за събиране и общуване ,а такава да запалиш 1 свещичка и да се помолиш. Майка ми ми каза,че трябвало във сряда да се ходи , но аз все си мисля,че трябва събота. Благодаря! :)

Добре, представи си че има Господ, който е създал всичко преди хиляди, милиони, милиарди години. Всеки детайл, дори най-малката прашинка е Негово дело, след това Господ създал човека, по свой собствен образ и подобие. Само си представи колко огромен е света и се замисли след като всичко това е негово творение: Мислиш ли че на Господ му пука кога трябва да ходиш на църква? Какво ще стане ако отидеш във вторник на църква, Господ ще каже "Сори пич, грешен ден, пробвай пак ! " ли? Кога най-после хората ще проумеят че тези неща са измислени от хора, а не са дадени от Бог. Сериозно ли мислиш че самият Господ е казал, че трябва да се ходи в неделя, а не който и да е друг ден? И още повече, ако Господ е сътворил света и Бог е навсякъде, какъв е смисъла да ходиш на църква изобщо? Това да се молиш също не го разбирам. Когато кажат молитва и това за което се молят не се случи, хората казват: "Такава е Божията воля". Ако Господ си има воля и ще я изпълни без значение за какво се молиш, тогава какъв е смисъла да се молиш изобщо? Да не говорим че Господ уж има план за всеки един от нас, и като се молиш всъщност искаш Господ да си развали плана. Доста нахално!

npp
08-12-2012, 19:36
.....Това да се молиш също не го разбирам. Когато кажат молитва и това за което се молят не се случи, хората казват: "Такава е Божията воля". Ако Господ си има воля и ще я изпълни без значение за какво се молиш, тогава какъв е смисъла да се молиш изобщо? Да не говорим че Господ уж има план за всеки един от нас, и като се молиш всъщност искаш Господ да си развали плана. Доста нахално!

зависи за какво се молиш, ако е за нещо добро, което не е лошо за нито един от човеците, тогава е 100% сигурно че няма да бъде против Волята на Бог, но ако в молитвата си искаш нещо, което е лошо дори и за един единствен човек, тогава е немалко вероятно да се окаже че не е по Неговата Воля, истинският Бог най-обича да слуша молитви за очистване, спасение, изцеление или възкресение на нуждаещи се от такива неща човеци

In_Nomine_Sathanas
08-12-2012, 20:38
зависи за какво се молиш, ако е за нещо добро, което не е лошо за нито един от човеците, тогава е 100% сигурно че няма да бъде против Волята на Бог, но ако в молитвата си искаш нещо, което е лошо дори и за един единствен човек, тогава е немалко вероятно да се окаже че не е по Неговата Воля, истинският Бог най-обича да слуша молитви за очистване, спасение, изцеление или възкресение на нуждаещи се от такива неща човеци

Ами Божият план, забрави ли го? Преди доста време, Господ е измислил план, и в продължение за хиляди години планът си вървял прекрасно. Сега изведнъж вие почвате да се молите, и какво искате от Господ, да си промени плана ли? Само заради вас? Това е Божи план мамка му. Как може някакъв прошляк с Библия за 5 кинта да нарушава Божия план? Изобщо това да има план измислен от самият Господ, и всеки ден Господ трябва да го променя според милионите казани молитви, ми се струва доста нереално? Да не говорим че молитвите са доказано безполезни. Всичко е 50 на 50, дали ще е с Господ, четирилистни детелинки, подкови, заешки крачета и т.н., няма значение. Само че когато получите каквото искате след молитва казвате" Господ ме обича", а когато не получите каквото искате : "Такава му е волята". Доста удобно обяснение. npp ти след като си праведен и Бог те обича и слуша, защо не се помолиш за световен мир? Все пак от световният мир по богоугодно има ли?

defender
08-12-2012, 20:45
Ами Божият план, забрави ли го? Преди доста време, Господ е измислил план, и в продължение за хиляди години планът си вървял прекрасно. Сега изведнъж вие почвате да се молите, и какво искате от Господ, да си промени плана ли?....... тц-тц, мдаааа, не е лесна ...............

npp
08-13-2012, 06:05
Ами Божият план, забрави ли го? Преди доста време, Господ е измислил план, и в продължение за хиляди години планът си вървял прекрасно. Сега изведнъж вие почвате да се молите, и какво искате от Господ, да си промени плана ли? Само заради вас? Това е Божи план мамка му. Как може някакъв прошляк с Библия за 5 кинта да нарушава Божия план? Изобщо това да има план измислен от самият Господ, и всеки ден Господ трябва да го променя според милионите казани молитви, ми се струва доста нереално? Да не говорим че молитвите са доказано безполезни. Всичко е 50 на 50, дали ще е с Господ, четирилистни детелинки, подкови, заешки крачета и т.н., няма значение. Само че когато получите каквото искате след молитва казвате" Господ ме обича", а когато не получите каквото искате : "Такава му е волята". Доста удобно обяснение. npp ти след като си праведен и Бог те обича и слуша, защо не се помолиш за световен мир? Все пак от световният мир по богоугодно има ли?

ако добрата молитва проваляше Планът на Бог, тогава Исус едва ли щеше да каже че каквото и добро нещо човек да поиска, Бог не е против, но дори има дълг да изпълни, понеже Неговият План е да осигури Живот на всички души, така щото всички те да го имат изобилно

"А на сутринта, когато се връщаше в града, огладня. И като видя една смоковница край пътя(т.е. дървото за познаване на доброто и злото), дойде при нея, но не намери нищо на нея, само едни листа(т.е. освен единствено духовни/религиозни/окултни познания); и рече й: Отсега нататък да няма плод от тебе до века. И смоковницата изсъхна на часа. И учениците, които видяха това, почудиха се и рекоха: Как на часа изсъхна смоковницата(т.е. древното дърво за познаване на доброто и злото)? А Исус в отговор им рече: Истина ви казвам: Ако имате вяра, и не се усъмните, не само ще извършите стореното на смоковницата, но даже, ако речете на тоя хълм(т.е. на цялото това царство на "тъмнината"): Дигни се и хвърли се в морето, ще стане. И всичко, каквото и да поискате в молитва, като вярвате(т.е. бидейки верни на доброто/правдата), ще получите." Матей 21: 18-22,

"Истина, истина ви казвам, който вярва в Мене, делата, които върша Аз, и той ще ги върши; защото Аз отивам при Отца. И каквото и да поискате в Мое име, ще го сторя, за да се прослави Отец в Сина. Ако поискате нещо в Мое име, това ще сторя. Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди." Йоан 14: 12-15

ако доброто, което човек е поискал с една молитва, не бъде осигурено, тогава в случай че все още иска да го получи е добре да продължи да се моли за него, така ще бъде много по-сигурно че Бог ще изпълни молитвата му

In_Nomine_Sathanas
08-13-2012, 08:46
ако добрата молитва проваляше Планът на Бог, тогава Исус едва ли щеше да каже че каквото и добро нещо човек да поиска, Бог не е против, но дори има дълг да изпълни, понеже Неговият План е да осигури Живот на всички души, така щото всички те да го имат изобилно

Странно как всеки ден религиозни и нерелигиозни хора умират на съвсем случаен принцип, и се случват случайни гадости на всички без значение дали са вярващи или не. Казваш че си бил на няколко пъти на косъм от смъртта. Аз не съм. Почти не боледувам, не съм си чупил дори ръка, крак, не са ме стреляли, не са ме блъскали коли, и нищо ми няма. Странно как майка ми която беше такъв добър и чист човек, че дори и религиозна беше, си замина ей така буквално за 3 дена. Все едно някой отгоре го е пожелал.
Но иначе мисля разбирам пътя на мисълта ти. Това е свързано с тази простотия че Господ работи по мистериозни начини, и затова дава на всеки различни изпитания, дава им надежда да се борят и молят, и така им осигурява път в рая? Нещо такова ли? "Господ работи по мистериозни начини".......коооолко удобно, нали?!

Но иначе ако човек се помоли за нещо добро, защо Бог просто иведнъж не го направи? Ако намекваш че колкото повече се молиш , толкова повече убеждаваш Господ да ти помогне, то значи приемаш че Господ има съзнание и разсъждава. Щом има съзнание и разсъжава, значи се колебае. Щом се колебае, значи все пак прави и грешки, също както хората. Хм, доста човешки черти за същество създало Вселената .... вие християните претендирате за твърде много с този един единствен Господ, просто напълно издиша идеята.


Науката познава гравитацията, но не знае защо и откъде я има(Е, знае се, защото Земята привлича обектите към себе си, но защо телата изобщо привличат неща към себе си). Науката познава природните закони, но изобщо не знае защо са точно такива и откъде точно произлизат. Това е общо взето се отнася за всичко. Предполгам че природните закони, самата природа и всичко в нея, Живота и т.н., всичко това си струва да бъде почитано и боготворено, защото ние самите произхождаме от него и благодарение на него сме живи. Това аз бих нарекъл Бог. И всъщност на това са се кланяли хората в древността - на природата, като на всеки един нейн елемент, те са придавали божествен характер. Всъщност точно такава е и първоначалната идея на християнствтото - култ към слънцето. Замисли се само - живее на небето, дава живот и светлина на всички, роден на 25 декември(в периода 23-25 дек, слънцето се намира в най-ниската си точка, след което започва да се изкачва, т.е. възкръсва), не случайно Великден е свързан с пролетното равноденствие. А цялата история на Иисус всъщност описва едно астрономическо събитие случващо се на 2000 години - звезда на изток, почитан от трима крале(които всъщност са 3 звезди), роден от девица(демек от съзвездието Virgo) и т.н. Древните хора са познавали добре астрономията, и също както на всичко около тях, те са придавали божествен и митичен характер и на звездите и Слънцето.
Но природата възприета като Бог не съди, тя няма пристрастия, няма съзнание, не и пука дали ходиш на църква в петък или събота, природата просто е. Също както и ние самите просто сме. Така че цялата идея с молитвите е просто глупава.

npp
08-13-2012, 18:19
Странно как всеки ден религиозни и нерелигиозни хора умират на съвсем случаен принцип, и се случват случайни гадости на всички без значение дали са вярващи или не. Казваш че си бил на няколко пъти на косъм от смъртта. Аз не съм. Почти не боледувам, не съм си чупил дори ръка, крак, не са ме стреляли, не са ме блъскали коли, и нищо ми няма. Странно как майка ми която беше такъв добър и чист човек, че дори и религиозна беше, си замина ей така буквално за 3 дена. Все едно някой отгоре го е пожелал.
Но иначе мисля разбирам пътя на мисълта ти. Това е свързано с тази простотия че Господ работи по мистериозни начини, и затова дава на всеки различни изпитания, дава им надежда да се борят и молят, и така им осигурява път в рая? Нещо такова ли? "Господ работи по мистериозни начини".......коооолко удобно, нали?!

Но иначе ако човек се помоли за нещо добро, защо Бог просто иведнъж не го направи? Ако намекваш че колкото повече се молиш , толкова повече убеждаваш Господ да ти помогне, то значи приемаш че Господ има съзнание и разсъждава. Щом има съзнание и разсъжава, значи се колебае. Щом се колебае, значи все пак прави и грешки, също както хората. Хм, доста човешки черти за същество създало Вселената .... вие християните претендирате за твърде много с този един единствен Господ, просто напълно издиша идеята.


Науката познава гравитацията, но не знае защо и откъде я има(Е, знае се, защото Земята привлича обектите към себе си, но защо телата изобщо привличат неща към себе си). Науката познава природните закони, но изобщо не знае защо са точно такива и откъде точно произлизат. Това е общо взето се отнася за всичко. Предполгам че природните закони, самата природа и всичко в нея, Живота и т.н., всичко това си струва да бъде почитано и боготворено, защото ние самите произхождаме от него и благодарение на него сме живи. Това аз бих нарекъл Бог. И всъщност на това са се кланяли хората в древността - на природата, като на всеки един нейн елемент, те са придавали божествен характер. Всъщност точно такава е и първоначалната идея на християнствтото - култ към слънцето. Замисли се само - живее на небето, дава живот и светлина на всички, роден на 25 декември(в периода 23-25 дек, слънцето се намира в най-ниската си точка, след което започва да се изкачва, т.е. възкръсва), не случайно Великден е свързан с пролетното равноденствие. А цялата история на Иисус всъщност описва едно астрономическо събитие случващо се на 2000 години - звезда на изток, почитан от трима крале(които всъщност са 3 звезди), роден от девица(демек от съзвездието Virgo) и т.н. Древните хора са познавали добре астрономията, и също както на всичко около тях, те са придавали божествен и митичен характер и на звездите и Слънцето.
Но природата възприета като Бог не съди, тя няма пристрастия, няма съзнание, не и пука дали ходиш на църква в петък или събота, природата просто е. Също както и ние самите просто сме. Така че цялата идея с молитвите е просто глупава.

проблема за последните 5-6 хилядолетия беше че истинският Бог се намираше в състояние на полусън, като Той се намира в това състояние още от седмият ден насам:

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина(т.е. изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина(т.е. защото в него Той изпадна в хилядолетен полусън) от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2: 2-3

Бог е сътворил цялата безкрайна за нас вселена само за шест дена или 144 часа, представи си ако в случай че е възможно да построиш абсолютно сам цял небостъргач за един ден, колко време ще ти е необходимо да спиш след това за да компенсираш изразходената енергия?!, може би десетки или дори стотици години, в Писанието пише че в началото на всяка вечност Бог изпада в това състояние на полусън за около 5-6 хилядолетия:

"Седемте глави са седем хълма, на които седи жената(т.е. човешката(666) религия); те са и седмина царе(т.е. седем времена), от които петимата паднаха(т.е. от които, считано от седмият ден нататък, пет хилядолетия ще преминат), и единият сега е(т.е. и свършекът ще дойде в шестото хилядолетие т.е. Бог Отец ще се събуди напълно тогава), а другият още не е дошъл(т.е. а времето, през което "тъмнината" ще продължи да царува през шестото хилядолетие още не е настъпило(бележка: това е било пророкувано преди 2 хилядолетия)), и когато дойде, трябва само малко да постои(т.е. но когато настъпи, ще трае малко);"

В Творението, което Бог създал, царували само мир, правда и благодат в изобилие за всички човеци и одушевени същества, но след седмият ден, дявола дошъл от "тъмнината" и нарушил хармонията в Творението чрез внасянето на духовното/религиозното беззаконие("грехът"), което Бог не бил напълно в състояние да предотврати, понеже се намирал в състояние на полусън, така досега системата на грехът царуваше в продължение на 5-6 хилядолетия, защото Бог беше в състояние на полусън:

"А змията беше най-хитра от всички полски зверове(т.е. и ето дявола дойде от "тъмнината", и той беше лукав за разлика от съществата), които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, "дървото" за придобиване на окултни/езотерични познания и способности), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/йогическите/трансценденталните възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете вездесъщи, всезнаещи и всемогъщи подобно на Бог). И като видя жената, че дървото беше(т.е. изглеждаше привидно) добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. многообещаващо за човека), дърво желателно, за да дава знание(т.е. за да дава "божествени" знания и способности), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. окултните/йогическите/трансценденталните възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък, те започнаха да възприемат Божието Създание като греховно); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха множество лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(666) религия)." Битие 3: 1-7

ето защо Бог е дал заповедта Божието Творение да бъда пазено и поддържано така както в началото в него са царували само мир, правда и благодат в изобилие за всички човеци/одушевени:

"Помни съботния ден(т.е. винаги взимай/имай предвид времето, през която истинският Бог се намира в състояние на полусън), за да го освещаваш(т.е. за да освещаваш Божието Създание/Творение докато Той се намира в това състояние на непълна състоятелност да се погрижи съвършено за всички човеци/одушевени веднъж завинаги). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно сте напълно свободни да вършите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на който и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. обаче докато Бог се намира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. да не пропускате да пазите Мирът, Чистотата, Неприкосновеността, Здравето, Добродетелта и въобще Благодатта, които Бог е положил в Създанието/Творението така щото всички човеци да имат живот и да го имат изобилно), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейностите си), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(т.е. в вярата); защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. но на седмият ден Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. за това Той (съз-)даде вярата така щото духовниците/духовните служители да освещават Създанието/Творението докато Той се намира в състояние на полусън)."

ето защо не бива да се върши духовно/религиозно беззаконие или неправда в вярата

In_Nomine_Sathanas
08-13-2012, 18:55
Наистина ли вярваш че света е създаден за 6 дни? А че самият свят е на 5-6 хилядолетия, като вземем предвид годините на хората назад, чак до Адам и Ева?

Явно си на доста тежки наркотици. Сигурно си говориш с Иисус, а виждаш ли го понякога? Ето, нека ти го покажа

http://1.bp.blogspot.com/-WVcxb81i4FA/TuR6odAfD3I/AAAAAAAArwg/x_XaZufT9Qk/s1600/1-funny.jpg

RagioL
08-13-2012, 20:16
проблема за последните 5-6 хилядолетия беше че истинският Бог се намираше в състояние на полусън, като Той се намира в това състояние още от седмият ден насам:

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина(т.е. изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина(т.е. защото в него Той изпадна в хилядолетен полусън) от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2: 2-3

Отново зачесахме темата за Ктхулу а?!

npp
08-14-2012, 08:59
и защо трябва да богохулствате?!, хем се чудите защо Бог досега допускаше да има зло, а когато ви се обясни подробно каква е причината, тогава почвате да казвате че няма такъв Бог, хем претендирате че ги разбирате нещата, понеже или нямало Бог, или Бог се водел от някакъв идиотски закон наречен карма, според който ако ти си баща и на някое от невръстните ти деца му хрумне да тръгне само из улиците на града, и ти като знаеш колко е опасно, (но) въпреки всичко ще го оставиш на произвола, защото така казвал закона на кармата, че всичко трябва да се остави в ръцете на произволната съдба?!?!

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 09:44
и защо трябва да богохулствате?!, хем се чудите защо Бог досега допускаше да има зло, а когато ви се обясни подробно каква е причината, тогава почвате да казвате че няма такъв Бог, хем претендирате че ги разбирате нещата, понеже или нямало Бог, или Бог се водел от някакъв идиотски закон наречен карма, според който ако ти си баща и на някое от невръстните ти деца му хрумне да тръгне само из улиците на града, и ти като знаеш колко е опасно, (но) въпреки всичко ще го оставиш на произвола, защото така казвал закона на кармата, че всичко трябва да се остави в ръцете на произволната съдба?!?!

Добре, значи по света има зло, защото Господ се намира в състояние на полусън.Тогава какъв е смисъла да се молиш, нали Господ няма сили вече, нали се е уморил. Или какво, има сили, но те стигат само колкото да помогне на определени хора? Пхахахах как си ги измисляш тези работи не е истина. Какъв е смисъла да се кланяш на някакъв Бог ако той няма сили, и понеже е изпаднал в някакъв сън, не може дори да прояви деиствията си в материалният свят. Бахти слабашкият Бог. Нали уж Бог е велик, всемогъщ......бла бла бла. Защо ще почиташ някой ако той не е всемогъщ? Почитай мен, и аз съм изпаднал в полу-сън, не мога да направя нищо, но ти все пак ме почитай...... ''Not too bright folks, not too fuckin' bright''

Nam3less3
08-14-2012, 10:01
На света има зло защото има и свободна воля и всеки човек върши зло малко или много, и всъщност всеки сам трябва да си се оправя/спасява и т.н., Господ няма да свърши нищо вместо тебе.
Обясненията на npp звучат неразумно.
Иначе това да вярваш, че света е създаден за 6 дни или някакво такова буквално тълкуване не е най-християнското.

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 10:26
На света има зло защото има и свободна воля и всеки човек върши зло малко или много, и всъщност всеки сам трябва да си се оправя/спасява и т.н., Господ няма да свърши нищо вместо тебе.
Обясненията на npp звучат неразумно.
Иначе това да вярваш, че света е създаден за 6 дни или някакво такова буквално тълкуване не е най-християнското.
Мисля че вече неведнъж казах защо свободната воля и идеята за един единствен всемогъщ Господ не могат да съществуват.
А ти и дефендър сте типичен пример за това как си четете избирателно от библията и вярвате в каквото ви скимне. Поначало сте идиоти, но заради развитието на науката, технологиите, както и малкото останал ви разум, вие все пак не бихте стигнали толкова далеч като npp да вярвате че света е създаден за 6 дни, Господ е в полусън, света е на 6 хиляди години и т.н. Дори и вие не сте толкова луди. А npp ме кефи понеже е стигнал до почти пълната крайност, и не се срамува да изтърсва глупости. Въпреки че са глупости, той ги вярва силно и истински, докато вие вярвате ей така, да се направите на интересни. npp вярва че свителествува словото на Бога, докато вие си лафите общи приказки. Затова и npp е истински християнин и шапка му свалям в това отношение. Естествено не съм съгласен с това което приказва. Но както и да е , имам няколко въпроса:

- Ако Господ е създал хората, всеки такъв какъвто е, тогава защо изобщо хората избират 2 различни пътя(на праведното и неправедното)? Има си хора които са си зли поначало и вършат само "неправди", значи Господ предварително ги обрича на грях и пътуване до ада?
-Защо изобщо има два различни пътя? Защо има праведно и неправедно? Господ иска да изпитва хората, кой му е най-верен ли? Този ваш Господ май доста извратен, да си играе така с хората.И защо Господ иска да вървим само в праведното? Така Господ не е ли всъщност против свободната воля, ако иска да вървим само в праведния път?

npp
08-14-2012, 10:39
Добре, значи по света има зло, защото Господ се намира в състояние на полусън.Тогава какъв е смисъла да се молиш, нали Господ няма сили вече, нали се е уморил. Или какво, има сили, но те стигат само колкото да помогне на определени хора? Пхахахах как си ги измисляш тези работи не е истина. Какъв е смисъла да се кланяш на някакъв Бог ако той няма сили, и понеже е изпаднал в някакъв сън, не може дори да прояви деиствията си в материалният свят. Бахти слабашкият Бог. Нали уж Бог е велик, всемогъщ......бла бла бла. Защо ще почиташ някой ако той не е всемогъщ? Почитай мен, и аз съм изпаднал в полу-сън, не мога да направя нищо, но ти все пак ме почитай...... ''Not too bright folks, not too fuckin' bright''

именно правилната вяра и молитва ускоряват Неговото събуждане, например ако цялото човечество започне да вярва и да се моли правилно, тогава е абсолютно сигурно че истинският Бог съвсем скоро ще се събуди напълно и ще отърве човечеството от злото веднъж завинаги, затова Исус е казал:

"Искайте(т.е. искайте добрите неща), и ще ви се даде; търсете(т.е. търсете истинският Бог), и ще намерите(т.е. и Той ще яви Себе Си вам); хлопайте(т.е. настоявайте за това), и ще ви се отвори(т.е. и ще постигнете нужните резултати много по-скоро отколкото иначе), защото всеки, който иска(т.е. защото всеки, който иска добрите неща), получава; който търси(т.е. който търси истинският Бог), намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори(т.е. и всеки който настоява за това, той постига нужните резултати много по-скоро). Има ли между вас човек, който, ако му поиска син му хляб, ще му даде камък? или, ако поиска риба, да му даде змия(сиреч, нещо, което е опасно за неговото здраве и неговият живот)? И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага(т.е. добри неща) на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него! И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 7-12

както се вижда (и) от последното изречение на този пасаж(Матей 7:7-12), в основата на вярата е вярващите да работят не за собствената си полза, но за ползата на другите човеци

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън ни на юдеи(т.е. нито на духовни), ни на гърци(т.е. нито на невярващи), нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко(т.е. за всичко добро, което те искат или се нуждаят), като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

това е в основата на правилната вяра и молитва, което ускорява събуждането на истинският Бог и може да Го събуди напълно дори още сега веднага, всичко зависи от вярващия, доколко той вярва правилно и постоянства в правилната вяра

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 10:57
именно правилната вяра и молитва ускоряват Неговото събуждане, например ако цялото човечество започне да вярва и да се моли правилно, тогава е абсолютно сигурно че истинският Бог съвсем скоро ще се събуди напълно и ще отърве човечеството от злото веднъж завинаги, затова Исус е казал:

"Искайте(т.е. искайте добрите неща), и ще ви се даде; търсете(т.е. търсете истинският Бог), и ще намерите(т.е. и Той ще яви Себе Си вам); хлопайте(т.е. настоявайте за това), и ще ви се отвори(т.е. и ще постигнете нужните резултати много по-скоро отколкото иначе), защото всеки, който иска(т.е. защото всеки, който иска добрите неща), получава; който търси(т.е. който търси истинският Бог), намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори(т.е. и всеки който настоява за това, той постига нужните резултати много по-скоро). Има ли между вас човек, който, ако му поиска син му хляб, ще му даде камък? или, ако поиска риба, да му даде змия(сиреч, нещо, което е опасно за неговото здраве и неговият живот)? И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага(т.е. добри неща) на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него! И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 7-12

както се вижда (и) от последното изречение на този пасаж(Матей 7:7-12), в основата на вярата е вярващите да работят не за собствената си полза, но за ползата на другите човеци

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън ни на юдеи(т.е. нито на духовни), ни на гърци(т.е. нито на невярващи), нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко(т.е. за всичко добро, което те искат или се нуждаят), като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

това е в основата на правилната вяра и молитва, което ускорява събуждането на истинският Бог и може да Го събуди напълно дори още сега веднага, всичко зависи от вярващия, доколко той вярва правилно и постоянства в правилната вяра
http://prikachi.com/images/630/5137630G.gif

AND PRAISE THE LORD JEBUS!

http://prikachi.com/images/613/5137613m.gif

npp
08-14-2012, 11:00
На света има зло защото има и свободна воля и всеки човек върши зло малко или много, и всъщност всеки сам трябва да си се оправя/спасява и т.н., Господ няма да свърши нищо вместо тебе.
Обясненията на npp звучат неразумно.
Иначе това да вярваш, че света е създаден за 6 дни или някакво такова буквално тълкуване не е най-християнското.

ако трябва всеки сам да се спасява, тогава самият Господ - Исус нямаше да дойде за да постави началото на спасението за цялото човечество, нито щеше да избере човеци за свои ученици поставяйки ги наследници на дейността по спасяването за вечен живот на всички човеци, но както казахме и в предишният отговор, целта в вярата е всеки вярващ да работи за спасението на всички други човеци, а не за своето собствено, плюс това в Библията съвсем изрично пише че Бог е сътворил света за шест дена и е изпаднал в състояние на полусън в седмият, като и до днес Той все още се намираше в това състояние на полусън, иначе ако беше напълно буден, тогава с сигурност сега нямаше да има зло на света, защото Той щеше да го премахне, или, ако ти си родител, няма ли поне през времето когато си напълно буден да спасиш децата си от пожар или друга беда в случай че не-дай-Си-Боже се случи такова нещо с тях и ти си наблизо и в всеки момент разбираш какво се случва с тях?!, така и ако истинският Бог беше напълно буден за всички тези хилядолетия от седмият ден досега, Той едва ли щеше да допусне някой от човеците да (по-)страда дори и малко, а що се отнася до свободната воля, донякъде имаш право, защото наличието на явленията на "тъмнината" създават условия за отклонение от нормалното/естественото за човека, чрез подбуждане на неправедни духовни/религиозни дейности у някои от тях, както в случаят с ева и адам когато дявола ги подмамил да станат окултисти/йогисти, понеже по този начин в всеки от тях се (е) появила "тъмната"(лошата) област на ума, наричана още "плът" както е в Галатяни 5:13-26

"Защото вие, братя, на свобода бяхте призовани; само не употребявайте свободата си като повод за угаждане на плътта, но с любов служете си един на друг. Защото целият закон се изпълнява в една дума, сиреч, в тая "Да обичаш ближния си както себе си". Но ако се хапете и се ядете един друг, пазете се да не би един друг да се изтребите. Прочее, казвам: Ходете по Духа, и няма да угождавате на плътските страсти. Защото плътта силно желае противното на Духа, а Духът противното на плътта; понеже те се противят едно на друго, за да не можете да правите това, което искате." Галатяни 5: 13-17

обаче именно духовното/религиозното беззаконие е "грехът", отколкото само лошотията на някакви невярващи/нерелигиозни/неокултисти

Rebirthing
08-14-2012, 11:05
Препоръчвам по възможност да не се ходи на църква никога ;D.

Въпросите на In_Nomine_Sathanas съм си ги задавала хиляди и дори във форума, ама адекватен отговор от религиозни и/или креационисти не мога да получа.

Nam3less3, зло има и винаги ще има, злото съществува съвместно с доброто. Има материя и анти-материя, частици и анти-частици, съмнявам се това да е в резултат на свободната воля на човека. Дуализъм в природата, галактиката и Вселената е имало, ехеее, много преди аз и ти да сме се пръкнали. Човек няма свободна воля, има заложби които може да развива или пък не. Средата и обществото са достатъчно ограничение на 'свободната воля'.

npp
08-14-2012, 11:19
Мисля че вече неведнъж казах защо свободната воля и идеята за един единствен всемогъщ Господ не могат да съществуват.
А ти и дефендър сте типичен пример за това как си четете избирателно от библията и вярвате в каквото ви скимне. Поначало сте идиоти, но заради развитието на науката, технологиите, както и малкото останал ви разум, вие все пак не бихте стигнали толкова далеч като npp да вярвате че света е създаден за 6 дни, Господ е в полусън, света е на 6 хиляди години и т.н. Дори и вие не сте толкова луди. А npp ме кефи понеже е стигнал до почти пълната крайност, и не се срамува да изтърсва глупости. Въпреки че са глупости, той ги вярва силно и истински, докато вие вярвате ей така, да се направите на интересни. npp вярва че свителествува словото на Бога, докато вие си лафите общи приказки. Затова и npp е истински християнин и шапка му свалям в това отношение. Естествено не съм съгласен с това което приказва. Но както и да е

в Библията (в книгата Битие 1 и 2 гл.) пише че първият човек е създаден през шестте дена на сътворението, като всички родове от адам до Исус ги има преброени не само в книгите на старият завет, но дори и в книгите на Новият както е в Лука 3:23-38, ето:

"И сам Исус беше на около тридесет години, когато почна да поучава, и, както мислеха, беше син на Иосифа; който бе син Илиев. А Илий, Мататов; Матат, Левиев; Левий, Мелхиев; Мелхий, Яанайев; Яанай, Иосифов; Иосиф, Мататиев; Мататия, Амосов; Амос, Наумов; Наум, Еслиев; Еслий, Нагеев; Нагей, Маатов; Маат, Мататиев; Мататия, Семеинов; Семеин, Иосехов; Иосех, Иодов; Иода, Иоананов; Иоанан, Рисов; Риса, Зоровавелов; Зоровавел, Салатиилев; Салатиил, Нириев; Нирий, Мелхиев; Мелхий, Адиев; Адий, Косамов; Косам, Елмадамов; Елмадам, Иров; Ир, Исусов; Исус, Елиезеров; Елиезер, Иоримов; Иорим, Мататов; Матат, Левиев; Левий, Симеонов; Симеон, Юдов; Юда, Иосифов; Иосиф, Иоанамов; Иоанам, Елиакимов; Елиаким, Мелеев; Мелеа, Менов; Мена, Мататов; Матата, Натанов; Натан, Давидов; Давид, Есеев; Есей, Овидов; Овид, Воозов; Вооз, Салмонов; Салмон, Наасонов; Наасон, Аминадавов; Аминадав, Арниев; Арний, Есронов; Есрон, Фаресов; Фарес, Юдов; Юда, Яковов; Яков, Исааков; Исаак, Авраамов; Авраам, Таров; Тара, Нахоров; Нахор, Сеарухов; Серух, Рагавов; Рагав, Фалеков; Фалек, Еверов; Евер, Салов; Сала, Каинанов; Каинан, Арфаксадов; Арфаксад, Симов; Сим, Ноев; Ное, Ламехов; Ламех, Матусалов; Матусал, Енохов; Енох, Яредов; Яред, Малелеилов; Малелеил, Каинанов; Каинан, Еносов; Енос, Ситов; Сит, Адамов; а Адам, Божий(т.е. създаден директно от Господ Бог)."

какво ще кажеш за това?, от адам до Исус са изброени не повече от 75 рода, и то не само на едно място, но на няколко места, не само в старият, но и в Новият Завет


, имам няколко въпроса:

- Ако Господ е създал хората, всеки такъв какъвто е, тогава защо изобщо хората избират 2 различни пътя(на праведното и неправедното)? Има си хора които са си зли поначало и вършат само "неправди", значи Господ предварително ги обрича на грях и пътуване до ада?
-Защо изобщо има два различни пътя? Защо има праведно и неправедно? Господ иска да изпитва хората, кой му е най-верен ли? Този ваш Господ май доста извратен, да си играе така с хората.И защо Господ иска да вървим само в праведното? Така Господ не е ли всъщност против свободната воля, ако иска да вървим само в праведния път?

както вече казахме, Бог е сътворил вселената само за 6 дена, след което неминуемо е изпаднал в състояние на полусън, който траеше и досега, поради което "тъмнината" е имала известна свобода да се явява през това време докато Бог се намира в непълна будност, ето защо освен доброто се е (по-)явило и злото, понеже именно поради явленията на "тъмнината"(т.е. дявола, звяра, смъртта, ада, бесовете, и т.н.) злото се е (по-)явявало в умовете на немалко хора през хилядолетията досега, така че, поне в вярата трябва да има покаяние от злото, иначе тя няма да бъде вяра, но ще бъде обратното - изневяра, понеже думата "вяра" в Библията означава вярност към доброто (против злото), а що се отнася до избора, по-добре е да не бъде нищо лошо, понеже не само лично аз, но и доста други няма как в това отношение да гарантираме безопасността на онези човеци, които вършат злини, така че, не само вярващите не трябва да бъдат лоши, но дори и невярващите е добре да внимават в това отношение

defender
08-14-2012, 11:50
Обясненията на npp звучат неразумно.
или поне 80% от тях.
еретиков (npp), пак те хванаха бате.

npp
08-14-2012, 12:07
или поне 80% от тях.
еретиков (npp), пак те хванаха бате.

еретици се оказват такива християни като теб и наймлес, хем го пише в Библията, хем я четете, хем го игнорирате, и бързате да се съгласите с и да приемете онова, което се прокламира от всички лъжепророци

defender
08-14-2012, 12:10
^
еретици са такива не кръстени езичници, лъжесвидетели-оратори, пишман-спасители (на плажа)

npp
08-14-2012, 12:13
^
еретици са такива не кръстени езичници, лъжесвидетели-оратори, пишман-спасители (на плажа)

ти колко човека си спасил не по-малко от посочените в Новият Завет ученици на Исус?!, или поне на колко човека наистина си свидетелствувал Блага(-та) Вест не по-малко от Исусовите ученици?!, едва ли има и един, а ние досега най-малкото сме свидетелствували съвършена(-та) Блага Вест на хиляди човеци, но не се хвалим с себе си

defender
08-14-2012, 12:21
аз не мога да спасявам, нито сам мога да се спася, затова е изкуплението на Спасителя.
а ти за какъв изживяваш - някакъв втори Христос ли.
Ти дори като говориш и говориш в множествено число, като че ли чрез тебе говори Бог Отец и Христос.

npp
08-14-2012, 12:39
аз не мога да спасявам, нито сам мога да се спася, затова е изкуплението на Спасителя.
а ти за какъв изживяваш - някакъв втори Христос ли.
Ти дори като говориш и говориш в множествено число, като че ли чрез тебе говори Бог Отец и Христос.

ти като вярващ показваш че въобще не пазиш заповедите на Бог и Исус като по този начин разчиташ само на някакво супер безпричинно свръхестествено спасение от Тяхна страна, като освен че хулиш пратените от Тях, хулиш дори и самите Тях, а виж какво е писано:

"Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему." Йоан 14: 21,

"Който казва: Познавам Го, а заповедите Му не пази, лъжец е, и истината не е в него. Но ако някой пази словото Му, неговата любов към Бога е наистина съвършена. По това знаем, че сме в Него. Който казва, че пребъдва в Него, сам е длъжен да ходи, както е ходил Христос. Възлюбени, не е нова заповедта, която ви пиша, но е стара заповед която сте имали отначало; старата заповед е словото, което сте чули. Но пак е нова заповедта, която ви пиша, което нещо е истинско и в Него и във вас; защото тъмнината преминава, и истинската светлина вече свети. Който казва, че е в светлината, а мрази брата си, той и до сега е в тъмнината. Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън. А който мрази брата си той е в тъмнината и в тъмнината ходи, и не знае къде отива, защото тъмнината е заслепила очите му." 1 Йоаново 2: 4-11,

"Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист, и понеже сега има много антихристи, от това знаем, че е последно време. От нас излязоха, но не бяха от нас; защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас; но излязоха, за да стане явно, че те всички не са от нас." 1 Йоаново 2: 18-19,

"каквото и да поискаме, получаваме от Него, защото пазим заповедите Му и вършим това що е угодно пред Него. И Неговата заповед е това: да вярваме в името на Сина Му Исуса Христа, и да любим един другиго, както ни е заповядал. И който пази неговите заповеди, пребъдва в Бога и Бог в него: и по това познаваме, че той пребъдва в нас, по Духа, който ни е дал." 1 Йоаново 3: 22-24

дори и самият Христос не е смеел да говори от себе си, а кои сме ние че да свидетелствуваме Словото не от Отца и Исус, а от себе си?!, ето защо ние свидетелствуваме Словото само от Тях и Техните истински Светии, и не смеем да правим това от себе си

"Тогава рече Исус: Когато издигнете Човешкия Син, тогава ще познаете, че съм това което казвам, и че от Себе Си нищо не върша, но каквото Ме е научил Отец, това говоря." Йоан 8: 28,

"Аз от Себе Си не говорих; но Отец, Който Ме прати, Той Ми даде заповед, какво да кажа и що да говоря. И зная, че онова, което Той заповядва, е вечен живот. И тъй, това, което говоря, говоря го така, както Ми е казал Отец." Йоан 12: 49-50,

"Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря; но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела." Йоан 14: 10

просто няма как да сме по-мъдри от Бог Отец и Господ Исус Христос дори и чрез посредничеството на техните истински Светии и Ангели, за това говорим в множествено число, понеже Словото не е от нас, но от Тях и чрез техните истински Светии и Ангели, но ние не правим това за да се изживяваме, но единствено за да изпълним Волята на Отца, ние сме просто човеци, и не сме нито Бог, нито Христос

defender
08-14-2012, 12:47
ти като вярваш показваш че въобще не пазиш заповедите на Бог и Исус като по този начин разчиташ само на някакво супер безпричинно свръхестествено спасение от Тяхна страна, като освен че хулиш пратените от Тях, хулиш дори и самите Тях, а виж какво е писано:

"Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему." Йоан 14: 21.........
Ти някакъв съдник ли си ми нещо?

Ами то е ясно, че спасението е съвместен процес зависещ от личната свободна воля и изкуплението на Спасителя.

npp
08-14-2012, 12:50
ти някакъв съдник ли си ми нещо?
ами то е ясно че спасението е съвместен процес зависещ от личната свободна воля и изкуплението на Спасителя.

ние не те съдим, но ако твоята воля е да бъдеш спасен от Спасителя и (ти) си вярващ, но не пазиш Неговите заповеди вършейки неправда в вярата, тогава не рискуваш ли от първи да станеш последен?! според както е писано:

"И тъй, от плодовете им ще ги познаете. Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата. В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела? Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие(т.е. духовно/религиозно беззаконие, неправда в вярата). И тъй, всеки, който чуе тия Мои думи и ги изпълнява, ще се оприличи на разумен човек, който е построил къщата си на канара; и заваля дъждът, придойдоха реките, духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; но тя не падна, защото бе основана на канара. И всеки, който чуе тези Мои думи и не ги изпълнява, ще се оприличи на неразумен човек, който построи къщата си на пясък; и заваля дъждът, придойдоха реките и духнаха ветровете, и устремиха се върху тая къща; и тя падна, и падането й бе голямо." Матей 7: 20-27

defender
08-14-2012, 12:56
ние не те съдим, но ако твоята воля е да бъдеш спасен от Спасителя и (ти) си вярващ, но не пазиш Неговите заповеди вършейки неправда в вярата, тогава не рискуваш ли от първи да станеш последен?!
ами аз винаги съм бил последен................... затова и не спасявам, както някои лежесвидетели-спасители и изпълнители на заповедите (по техни думи ).

npp
08-14-2012, 13:03
ами аз винаги съм бил последен................... затова и не спасявам, както някои лежесвидетели-спасители и изпълнители на заповедите (по техни думи ).

не забравяй че има разлика между последен по отношение на неправда(-та), и последен в непрестъпването на установените от Бога правила в вярата, а ние никога не сме твърдяли че Бог ни е дал/пратил просто да спасяваме, но сме изповядвали че сме свидетели на истинският Господ Бог, понеже това и е, което Той ни дава да бъдем

defender
08-14-2012, 13:07
нали си "свидетел" на словото, значи би трябвало да знаеш в кои смисъл го казвам, според духа на словото.

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 13:09
http://prikachi.com/images/98/5138098e.gif

npp
08-14-2012, 13:09
нали си "свидетел" на словото, значи би трябвало да знаеш в кои смисъл го казвам, според смисъла на словото.

ти показа единствено че си от последните в непрестъпването на установените от Бога правила в вярата, но не и че си последен по отношение на възгордяването

defender
08-14-2012, 13:11
Бог ни е дал/пратил просто да спасяваме, но сме изповядвали че сме свидетели на истинският Господ Бог, понеже това и е, което Той ни дава да бъдем

Всъщност ти се изживяваш за някакъв нов свети апостол Павел, ясно...............

npp
08-14-2012, 13:14
Всъщност ти се изживяваш за някакъв нов свети апостол Павел, ясно...............

не, както и вече неведнъж по-рано изповядах, аз не съм апостол, нито дякон, нито епископ, нито пророк, но просто човек, чрез когото истинският Господ Бог реши да свидетелствува Своето Слово, Той може да прави това чрез когото Си поиска, защото е Богът на цялата безкрайна за нас човеците вселена

defender
08-14-2012, 13:17
но това което свидетелстваш е около 80% лъжа и се разминава със свидетелствата на словото на светиите и на Православието.

"Но ако дори ние, или Ангел от небето ви благовестеше нещо по-друго от това, що ние ви благовестихме, анатема да бъде."

Сега кво правим, душа? Еретици ли да бъдем или кво?

npp
08-14-2012, 13:21
но това което свидетелстваш е около 80% лъжа и се разминава със свидетелствата на словото на светиите и на Православието.
Сега кво правим?

ние не свидетелствуваме лъжливо Слово, но само истинното от Господ Бог, много пъти когато ти претендираше че ние свидетелствуваме лъжливо Слово те питахме къде и кога сме направили това, но ти така и не можа да докажеш за лъжливо дори и едно нещо от свидетелството, което Бог свидетелствува чрез нас, а сега отново правиш опити да ни клеветиш без да посочваш никакви 100%-тови доказателства, ето как хулиш истинският Господ Бог и неговите люде

defender
08-14-2012, 13:35
ние не свидетелствуваме лъжливо Слово, но само истинното от Господ Бог
да бе, Православието е на над 2000 години, първоприемник на Христос и апостолите, с живота, примера и свидетелството на хиляди светци, а npp-пинчо (спасителя) и лъжесвидетелството му са сигурно едва на 30г. (има-няма), поредната съвременна секта.
И кои сте вие, колко сте във вашата нова секта - 10 човека имате ли, засега.


много пъти когато ти претендираше че ние свидетелствуваме лъжливо Слово те питахме къде и кога сме направили това, но ти така и не можа да докажеш за лъжливо дори и едно нещо от свидетелството, което Бог свидетелствува чрез нас,
поне 5 пъти досега съм ти ги изброявал

npp
08-14-2012, 14:20
да бе, Православието е на над 2000 години, първоприемник на Христос и апостолите, с живота, примера и свидетелството на хиляди светци, а npp-пинчо (спасителя) и лъжесвидетелството му са сигурно едва на 30г. (има-няма), поредната съвременна секта.
И кои сте вие, колко сте във вашата нова секта - 10 човека имате ли, засега.

точно това че колкото дадена религия е по-възрастна толкова повече това крие много рискове все повече човеци да са оставили там някакви неточни или неправедни свидетелства, понеже много хора са минали оттам, а както казва Исус:

"Влезте през тясната порта, защото широка е портата и пространен е пътят, който води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях. Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират." Матей 7: 13-14

дори и според математическата теория на вероятностите е така, колкото по-стара и популярна, толкова повече хора са минали оттам, а ако на всеки 1000 човека само един е съвършено праведен, тогава представи си колко неправедни са трупали (от) неправедно(-то) съкровище там

те и юдеите са имали религия с хилядолетна традиция преди Исус да дойде преди около 2 хиляди години, обаче Той ги е порицавал за всичката им традиция, и ги е изобличавал че следват човешки предания вместо само онова от истинският Господ Бог и истинските Пророци

"Тогава дойдоха при Исуса фарисеи и книжници от Ерусалим и казаха: Защо Твоите ученици престъпват преданието на старейшините? понеже не си мият ръцете, когато ядат хляб. А Той в отговор им каза: Защо и вие заради вашето предание престъпвате Божията заповед? Защото Бог каза: "Почитай баща си и майка си"; и - "Който злослови баща или майка, непременно да се умъртви". Но вие казвате: Който рече на баща си или майка си: Това мое имане, с което би могъл да си помогнеш, е подарено Богу, - той да не почита баща си, [или майка си]. Така, заради вашето предание, осуетихте Божията дума. Лицемери! добре е пророкувал Исаия за вас, като е казал: - "Тия люде [се приближават при Мене с устата си, и] Ме почитат с устните си; Но сърцето им далеч отстои от Мене. Обаче напразно Ми се кланят, Като преподават за поучения човешки заповеди"." Матей 15: 1-9,

"Тогава дойдоха при Него фарисеи, които, изпитвайки Го, казаха: Позволено ли е на човека да напусне жена си по всякаква причина? А той в отговор рече: Не сте ли чели, че Онзи, Който ги е направил, направил ги е от начало мъжко и женско, и е казал: "Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си; и двамата ще бъдат една плът?" Така щото не са вече двама, а една плът. И тъй, онова, което Бог е съчетал, човек да го не разлъчва. Казват му: Тогава Моисей защо заповяда, мъжът й да й даде разводно писмо и да я напусне? Каза им: Поради вашето коравосърдечие Моисей ви е оставил да си напущате жените; но отначало не е било така." Матей 19: 3-8,

"Горко на вас, законници! защото отнехте ключа на знанието; сами вие не влязохте, и на влизащите попречихте." Лука 11: 52

ние нямаме секта, нито вероизповедание, ние сме малко на брой свидетели на истинският Господ Бог, които лично самият Той е избрал за такива, без те да са посвещавани от хора или в човешка религия


поне 5 пъти досега съм ти ги изброявал

Бог ни подсеща че колкото пъти си посочвал свидетелства против нас, толкова пъти те са били неоснователни

defender
08-14-2012, 14:39
Бог ни подсеща че колкото пъти си посочвал свидетелства против нас, толкова пъти те са били неоснователни

Добре нпп-пинчо ето давам ти само един пример - ти "свидетелстваш", че не било необходимо кръщение и не било необходимо да се вярва, и аз ти показвам, че грешиш, ето:

"15. И рече им: идете по цял свят и проповядвайте Евангелието на всички твари.
16. Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен, а който не повярва, ще бъде осъден."

какво по-ясно от това..............

Auriss
08-14-2012, 15:16
http://prikachi.com/images/98/5138098e.gif

indeed

npp
08-14-2012, 15:24
Добре нпп-пинчо ето давам ти само един пример - ти казваш, че не било необходимо кръщение и не било необходимо да се вярва, и аз ти показвам, че грешиш, ето:

"15. И рече им: идете по цял свят и проповядвайте Евангелието на всички твари.
16. Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен, а който не повярва, ще бъде осъден."

какво по-ясно от това..............

и ние ти обяснихме много пъти че когато в Новият Завет се казва "ще бъде спасен" или "ще се спаси(-ш)" и т.н. най-напред се има предвид че който (иска да) служи на спасението от(което е в) истинският Господ Бог, той (трябва да) служи на съвършено(-то) спасение за цялото човечество, като по този начин същият работи не само за спасението на всички други, но и за своето собствено в дългосрочен план считано през циклите на вечността, просто не познаваш терминологията и фразеологията на Писанието, а тя не е разбираема единствено чрез четене, но трябва да имаш откровение, иначе няма как да я разбереш, и при все че ние ти разкрихме най-основни(-те) неща, ти си продължи да ни обвиняваш че лъжем, което на Светото Място е равностойно дори на коварство според както и Бог е говорил чрез пророк Данаил, а "кръщение" означава, "благовестяване", което пък означава да се работи за приготвяне(-то) на човеците да наследят вечен живот, а "вечен живот" означава не само който трае до краят на вечността, но въобще пълен, сиреч, напълно осигурен живот, или, живот с пълна реалиция, или, пълна реализация на живота, което трябва да бъде още тук в този свят, понеже според правдата на истинският Господ Бог, когато се осигури пълно спасение още тук в този свят, тогава ще бъде напълно сигурно че (ще) има и пълно спасение в бъдещия, дано сега си разбрал, понеже да се свидетелствува едно и също от Словото непрестанно на едни и същи хора не е признак за това че те са достойни да разискват с истинският Господ Бог и неговите светии/люде, така ти хем не вярваш в Божията Истина, хем бързаш да се препираш с Светите люде, които Я познават, това на езика на Библията се нарича "горчива завист" и "крамолничество" и се смята за една от най-големите хули против Св. Дух, а ние най-малкото го наричаме дон-кихотщина и санчо-пансщина, понеже погледнато отстрани е най-малкото точно това

defender
08-14-2012, 15:29
и ние ти обяснихме много пъти че когато в Новият Завет се казва "ще бъде спасен" или "ще се спаси(-ш)" и т.н. най-напред се има предвид че който (иска да) служи на спасението от(което е в) истинският Господ Бог, той (трябва да) служи на съвършено(-то) спасение за цялото човечество, .................

нпп-пинчо, а не мислиш ли, че точно някъде от тук започва ТВОЯТА ИЗМИСЛИЦА на словото, която ти наричаш "свидетелство"........................Помисли си.

отделно виж колко думички привнесе от себе си към цитата, че почти измени същността му.

npp
08-14-2012, 15:39
нпп-пинчо, а не мислиш ли, че точно някъде от тук започва ТВОЯТА ИЗМИСЛИЦА на словото, която ти наричаш "свидетелство"........................Помисли си.

не нашето, но това твоето е измишление, след като дори и в тази тема засвидетелствувахме достатъчно по въпроса за основните принципи на вярата, според които (пак повтаряме) вярващия не трябва да търси своята си полза, но ползата на всички други човеци за спасение в вечен живот на всички тях, което наистина е възможно за осъществяване единствено от самият истински Господ Бог, но затова пък вярващите трябва да проявяват съвършена любов към човеците и така да ходатайстват (чрез молитви) пред(към) Него за тяхното пълно спасение, като за все още съществуващите(или живеещите) в този свят, за тях то трябва да бъде още тук, ето цитат по въпроса от по-предишен отговор от същата тази тема, който написахме днес, но ти сякаш пак си игнорирал:


именно правилната вяра и молитва ускоряват Неговото събуждане, например ако цялото човечество започне да вярва и да се моли правилно, тогава е абсолютно сигурно че истинският Бог съвсем скоро ще се събуди напълно и ще отърве човечеството от злото веднъж завинаги, затова Исус е казал:

"Искайте(т.е. искайте добрите неща), и ще ви се даде; търсете(т.е. търсете истинският Бог), и ще намерите(т.е. и Той ще яви Себе Си вам); хлопайте(т.е. настоявайте за това), и ще ви се отвори(т.е. и ще постигнете нужните резултати много по-скоро отколкото иначе), защото всеки, който иска(т.е. защото всеки, който иска добрите неща), получава; който търси(т.е. който търси истинският Бог), намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори(т.е. и всеки който настоява за това, той постига нужните резултати много по-скоро). Има ли между вас човек, който, ако му поиска син му хляб, ще му даде камък? или, ако поиска риба, да му даде змия(сиреч, нещо, което е опасно за неговото здраве и неговият живот)? И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага(т.е. добри неща) на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него! И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 7-12

както се вижда (и) от последното изречение на този пасаж(Матей 7:7-12), в основата на вярата е вярващите да работят не за собствената си полза, но за ползата на другите човеци

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън ни на юдеи(т.е. нито на духовни), ни на гърци(т.е. нито на невярващи), нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко(т.е. за всичко добро, което те искат или се нуждаят), като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

това е в основата на правилната вяра и молитва, което ускорява събуждането на истинският Бог и може да Го събуди напълно дори още сега веднага, всичко зависи от вярващия, доколко той вярва правилно и постоянства в правилната вяра

RagioL
08-14-2012, 15:42
Гледам, се отдавате на банални глупости.
А аз мисля да вкарам малко спам: http://www.youtube.com/watch?v=wBf4C3VCxuI
http://www.youtube.com/watch?v=QjdgKsVxOdw

RagioL
08-14-2012, 15:45
http://www.youtube.com/watch?v=uR5hKwsZWLM

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 16:38
Queen of the damned - много як филм, гледал съм го много пъти, а саундтрака е още по-як.

Eто малко Джими Хендрикс, да се поуспокоят религиозните идиоти

http://www.youtube.com/watch?v=1CZmQ5wGE2E

Nam3less3
08-14-2012, 19:56
Хората имат свободна воля и "благодарение" на това могат да вършат зло, това е цялата работа. Макар че има и ситуации в които това да не важи точно така, но по принцип е основната причина.
Изключително очевидно е и отричането му е стъпка назад към невежеството.
А и ако питаме другите хора, сигурен съм че всички, атеисти, психолози учени и вярващи в различни религии поне 90% от тях ще се съгласят за свободната воля(че я имаме, можем да правим разлика между добро и зло и имаме свободата да вършим едно от двете а и не само това). Не разбирам с какъв авторитет го отричате.

Тука едва ли има някой учен/някой с висше образование даже/някой специалист или нещо такова по тия въпроси, и аз не съм. Но нищо не съм измислил сам от това което пиша, има си учения, книги, има си разумни тълкувания, има признати източници и т.н., и за религиозните, и за научните въпроси. Кои стои зад вашите теории или сами ви хрумнаха?

defender
08-14-2012, 20:11
Хората имат свободна воля и "благодарение" на това могат да вършат зло, ......
+1

npp
08-14-2012, 20:48
Хората имат свободна воля и "благодарение" на това могат да вършат зло, това е цялата работа. Макар че има и ситуации в които това да не важи точно така, но по принцип е основната причина.
Изключително очевидно е и отричането му е стъпка назад към невежеството.
А и ако питаме другите хора, сигурен съм че всички, атеисти, психолози учени и вярващи в различни религии поне 90% от тях ще се съгласят за свободната воля(че я имаме, можем да правим разлика между добро и зло и имаме свободата да вършим едно от двете а и не само това). Не разбирам с какъв авторитет го отричате.

Тука едва ли има някой учен/някой с висше образование даже/някой специалист или нещо такова по тия въпроси, и аз не съм. Но нищо не съм измислил сам от това което пиша, има си учения, книги, има си разумни тълкувания, има признати източници и т.н., и за религиозните, и за научните въпроси. Кои стои зад вашите теории или сами ви хрумнаха?

а ти как го вместваш това за свободната воля като основна причина за грехопадението в Битие 3:1-7 и Римляни 5:12-21, след като там въобще не се споменават понятия като свободен избор или свободна воля за основна причина на грехопадението?!, нима Бог е създал човека с ум, чрез който той може да предпочете "тъмнината" пред "Светлината", нима Бог е творец на същества с неправедна природа сами по себе си?!, понеже (и) е писано:

"И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде(т.е. напълно) добро. И стана вечер, и стана утро, ден шести." Битие 1: 31,

"Зная и уверен съм в Господа Исуса, че нищо(т.е. че нищо от онова, което истинският Господ Бог е създал) не е само по себе си нечисто; с това изключение, че за този, който счита нещо за нечисто, нему е нечисто." Римляни 14: 14

например ако си производител на роботи, би ли допуснал в програмата им да има възможност те да предпочетат да не се придържат към непричиняване (на) вреда на хората така щото да започнат да нараняват разни човеци?!, защо Бог да сътвори човека с възможност да избере да бъде лош?!

разбира се, като казваме всичко това, ние нямаме предвид, че ако някой човек причинява зло на друг, това няма да му се зачете за негово престъпление от страна на Бог

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 21:14
Хората имат свободна воля и "благодарение" на това могат да вършат зло, това е цялата работа. Макар че има и ситуации в които това да не важи точно така, но по принцип е основната причина.
Изключително очевидно е и отричането му е стъпка назад към невежеството.
А и ако питаме другите хора, сигурен съм че всички, атеисти, психолози учени и вярващи в различни религии поне 90% от тях ще се съгласят за свободната воля(че я имаме, можем да правим разлика между добро и зло и имаме свободата да вършим едно от двете а и не само това). Не разбирам с какъв авторитет го отричате.

Тука едва ли има някой учен/някой с висше образование даже/някой специалист или нещо такова по тия въпроси, и аз не съм. Но нищо не съм измислил сам от това което пиша, има си учения, книги, има си разумни тълкувания, има признати източници и т.н., и за религиозните, и за научните въпроси. Кои стои зад вашите теории или сами ви хрумнаха?

Хората с образование не са критерии за истинност, а дори и да са това не говори в твоя подкрепа, тъй като днешното образование не е в много добро отношение с религията. Но все пак имат нещо общо и това е морала и типичната модерна полит.коректност, човешки права, равенство, свободна воля, право на мнение и т.н. глупости. Всъщност тези корените на тези паразитни идеи идват конкретно от религиозните хора във висшите етажи на обществото. Но в деиствителност тези идеи водят началото си от самата човешка психика, и отказа на хората да приемат това което не им изнася. Всичките тези паразитни мнения и убеждения имат единствената цел да накарат хората да се чувстват по-добре, и за да оправдаят собствените си страхове и недостатъци, като ги наричат "човешки", или иначе казано, че няма нищо лошо в тях. Цялото съвременно образование е в този дух, а във висшето образование е дори по-зле. Ставал съм свидетел на това, как хората след като вземат висше и се чувстват едва ли не по-висши от останалите и изобщо не си спестяват глупавите обществено коректни мнения навсякъде. Така че хората с образование изобщо не са критерии за истинност, освен ако не си говорим за конкретна наука, с фактология и т.н.
Това че хората имат свободна воля и имат избора а вършат добро или зло, е малко и много грешно. Пример за това е историята. Ако се върнем 100 години назад, в американско селище да убиеш негър не е било престъпление и изобщо не се е смятало за нещо лошо, а още толкова години назад - да притежаваш роби е било нещо напълно нормално. Ако се върнем доста години назад - жертвоприношенията, робството, убийствата, изнасилванията и т.н. не само че не са се считали за нещо лошо, но дори напротив - те са били като право, в някой случай дори дадено от самият Господ(според периода и мястото на събитията). Така че, не, човека няма вродено чувство за правилно и неправилно и най-яркият пример за това е именно че това какво е правилно и неправилно се е променяло толкова много пъти. Ако то беше вродено, или дадено от Бога, тези условни представи за добро и зло, нямаше да се променят през цялата история. Ако пък се вгледаме малко по-дълбоко ще видим че представите за добро и зло са се променяли в зависимост от две основни неща:
1. Какво им е необходимо на хората
2. С какво разполагат хората в момента, или докъде могат да разтягат чергата на своето въображение.
(примерно ако имаше масов глад, на никой нямаше да му пука за равните права на хората, а всеки щеше да се мъчи да оцелява сам)
Така че хората си измислят правила и представите за добро и зло се променят, най-вече според това какво им е угодно на самите хора, или според това докъде могат да се разпрострат. С това, самата идея за абсолютно добро и абсолютно зло пропада напълно, тъй като всичко е филтрирано през текущото състояние и потребностите на хората. Следователно цялата идея че има праведно и неправедно, зададено предварително от самият Господ, си е простотия.

Колкото до свободната воля, нея вече сме я дискутирали толкова много пъти, че не ми се занимава да пиша едни и същи неща. Но дори и да имаме свободна воля, от по-горните ми писания, мисля че стана ясно, че няма значение, тъй като избора между добро и зло е невалиден, след като доброто и злото се променят. Няма значение какво ще избереш, тъй като и едното и другото е просто представа и образ в човешкият ум - нищо повече. Единствено праведно и неправедно според мен е това ,което е в подкрепа или отрицание на това, което природата ни е отредила биологически да вършим(това е естествено ако искаме да се принизим на животинско равнище, но тъй като ние сме просто биологичен вид, то животинското равнище е единственото реално).

defender
08-14-2012, 21:28
Единствено праведно и неправедно според мен е това ,което е в подкрепа или отрицание на това, което природата ни е отредила биологически да вършим(това е естествено ако искаме да се принизим на животинско равнище, но тъй като ние сме просто биологичен вид, то животинското равнище е единственото реално).

Когато "света" ти насажда и казва да правиш едно, а Бог ти казва да извършиш друго и ти избираш на кого на угодиш, на "света" или на Бога - това е свободна воля.

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 21:38
Когато "света" ти насажда и казва да правиш едно, а Бог ти казва да извършиш друго и ти избираш на кого на угодиш, на "света" или на Бога - това е свободна воля.

Само дето това какво света ти насажда и какво Бог ти насажда са едно и също нещо, или поне е било - просто вие сте малко бавни и не сте в крак с модата и затова вярвате на 2000 годишни приказки. Вашата представа за добро и зло не се засича със сегашната, защото вашата е била актуална преди време, затова сега се бори да се приспособи към настоящият начин на живот. Но иначе това какво ти казва света, и това какво ти казва Господ, са едно и също нещо, тъй като и двете са измислени от хора,за да служат на хора. Единственото нещо което е правилно или неправилно е това което не е измислено от човека, защото психиката на човека пречупва всичко така както му харесва. И в това отношение само природата е правилна, тъй като ние сме неини творения. Ние не сме измислили това как да дишаме, ядем, възпроизвеждаме и т.н. - природата го е измислила, или по-скоро по метода на проба-грешка е открила какво е правилно. Но природните закони си остават в сила винаги, защото природата е отвъд човешките мечти, образи и представи - за разлика от Господ. Затова и казах че следването на природните закони е единственото правилно нещо - но от там излиза че трябва да живеем като всяко останало живо същество на тази планета, т.е. трябва да се принизим на животинско ниво, а това си е биологичен регрес.

defender
08-14-2012, 21:44
Но иначе това какво ти казва света, и това какво ти казва Господ, са едно и също нещо, тъй като и двете са измислени от хора,за да служат на хора.

"света" ти казва, че това е така, Божието слово ти казва, че това не е така - прояви волята си

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 22:08
"света" ти казва, че това е така, Божието слово ти казва, че това не е така - прояви волята си

но ако избереш Бога, тогава "света" ще ти се смее, подиграва и разни "докторчета" от форуми ще ти казва, че си задръстен, защото които избере Бога ще се превърне във враг на света - готов ли си на такава саможертва.

Хората ти се подиграват защото убежденията на християнството умряха с прогреса на науката, не защото идеята за Бог им е толкова далечна. Хората днес не вярват в Бог защото той е заменен с други стремежи и псевдо-обяснения на света и живота. Но в момента в който вземеш науката и сравнително добрия стандарт на живот, хората онтово ще изпитват онази нужда да си обясняват нещата които не разбират или или не им харесват с най-простичките представи за добри и лоши богове, за ангели и демони и т.н. Хората ти се смеят защото могат да си го позволят. Естестевно и съвременните псевдо-научни и морални бъркочи и обяснения на човека, живота, вселената, също са пречупени през очите на хората man-made, man-serving простотии. Разликата е че вашите виждания отдавна умряха и сега се опитват с последни сили да се закрепят на повърхността. Както казах, хората са убедени в това което им е удобно, и според това докъде им се простират знанията.

defender
08-14-2012, 22:20
не бе, просто исках да ти покажа правилната гледна точка към свободната воля, че ми стана жал да гледам безконечните ти лутания в елементарни религиозни въпроси.
ама иначе си тръгнал да спориш с вярващите и да им даваш акъл, брех, че самочувствие батка.

ае, влачи

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 22:32
не бе, просто исках да ти покажа правилната гледна точка към свободната воля, че ми стана жал да гледам безконечните ти лутания в елементарни религиозни въпроси.
ама иначе си тръгнал да спориш с вярващите и да им даваш акъл, брех, че самочувствие батка.

ае, влачи
Аз се опитвам да обяснявам простичко и ясно, затова пиша дълги простотии. И естествено това моито същото е простотия. Ако си мислиш че наистина 100 % вярвам във всичко което пиша, значи си в грешка. Не съм отхвърлил напълно нито съществуването на Господ, нито каквото и да е било. Винаги имам едно на ум. Така че не знъм за какво самочувствие говориш, даже аз по принцип имам доста ниско самочувствие. Но ти пък явно имаш личностни проблеми, и цял живот са ти натяквали колко не си прав, в следствие на което си си повярвал дори още по-силно и сега тука си избиваш комплексите. Естествено всеки човек има комплекси, повече от сигурно е че и аз в момента избивам някакви комплекси, но така работи психиката.

defender
08-14-2012, 22:38
Но ти пък явно имаш личностни проблеми, и цял живот са ти натяквали колко не си прав, в следствие на което си си повярвал дори още по-силно и сега тука си избиваш комплексите. Естествено всеки човек има комплекси, повече от сигурно е че и аз в момента избивам някакви комплекси, но така работи психиката.

аз не съм той, той отиде в банята да си мие зъбите и ми каза да те питан ако можеш да му кажеш и какви бонбони обича?

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 22:51
аз не съм той, той отиде в банята да си мие зъбите и ми каза да те питан ако можеш да му кажеш и какви бонбони обича?

http://memeorama.com/wp-content/uploads/2012/01/So-Fahnny-Joke.png

In_Nomine_Sathanas
08-14-2012, 22:55
http://media.tumblr.com/tumblr_m8bha6Viw41qktdsh.jpg

defender
08-14-2012, 23:06
извинявам се, ама докато си миех зъбите една приятелка е писала от мое име, обещавам, че после ще я напляскам.

лека...........

Auriss
08-15-2012, 16:04
Но все пак имат нещо общо и това е морала и типичната модерна полит.коректност, човешки права, равенство, свободна воля, право на мнение и т.н. глупости. Всъщност тези корените на тези паразитни идеи идват конкретно от религиозните хора във висшите етажи на обществото. Но в деиствителност тези идеи водят началото си от самата човешка психика, и отказа на хората да приемат това което не им изнася. Всичките тези паразитни мнения и убеждения имат единствената цел да накарат хората да се чувстват по-добре, и за да оправдаят собствените си страхове и недостатъци, като ги наричат "човешки", или иначе казано, че няма нищо лошо в тях.
Съжалявам че ви се намесвам в спора, но ^това тук е ... интересно.
Мързи ме да пиша километрични постове - мнението ми е просто и то е, че в същината си, убежденията ти (или каквото там ни представяш) по отношение на човешката психика не се различават особено от тези на религиозните типажи, обитаващи тази планета.


Но в деиствителност тези идеи водят началото си от самата човешка психика, и отказа на хората да приемат това което не им изнася.
Това е твърдение е меко казано абсурдно. Ще обясня след секунда.

Но все пак имат нещо общо и това е морала и типичната модерна полит.коректност, човешки права, равенство, свободна воля, право на мнение и т.н. глупости.
Твърдиш че идеята за 'добро' и 'лошо' се насажда изкуствено. Няма да влизам и тук в километрични обяснения - предполагам идеите на Ницше за господари и роби е това, което имаш предвид. И следствието - робска психика/морал.
Ницше е комплексиран психар. И това ще поясня.

тези идеи водят началото си от самата човешка психика
Не. Хората искат да ядат, да пият, да учат, да се развиват ; да са по-силни, по-бързи, по-смели, по-красиви, по-богати. Или поне едно от тези.
Това не е 'човешка психика'. Такова нещо просто не съществува, колкото и да се опитват кретени от няколко *науки* да убедят човечеството в противното. Изборите, които правим ; чувствата, които изпитваме и решенията, които взимаме, са следствие изцяло от житейския ни път и генетичните ни дадености.
Замени болднатата думичка с организъм по твой избор.
Не знам как и през ум може да ти мине, че терминът *съзнание* е нещо повече от ... абстрактно определение.


Твърдиш че идеята, заложена зад всеобщата декларация на ООН е глупост, съществуваща в интерес на някаква група хора, на които им 'изнася', но дали пък не е биологичният вид 'хомо сапиенс' , на които му изнасят тези неща ?
Опитваш се да обосновеш мнението си с някакви конспиративни теории, че виждаш ли - хората не искат да са равни, толерантни и братски настроени, но нещата нито са толкова прости, нито толкова черни, колкото ги изкарваш.

Тук не съм убеден в думите си, но май сме единственият биологичен вид, съумял да изгради такова общество, в което потискането на собствените негативни емоции спрямо нещо не просто подпомага обществото като цяло, ами и се отплаща на същия този отделен индивид.
Хората искат да са толерантни и добри, защото искат същото отношение и към самите тях.

Ако желаеш - пробвай да ме убедиш, че болшинството от човечеството желае война, смърт, неразбирателство, страх и потисничество. Няма да се получи. Достатъчно примери имаш из учебника по История. Дори отпреди Християнството.
Въпросното се случва единствено в периоди на сериозен упадък, когато хората забравят неписаното споразумение, сключено между тях и обществото, в което живеят - да защитават и отстояват правото на достоен живот на човека до себе си.
В какво се състои това право и защо е необходимо всеки разумен и осъзнат индивид да го брани мисля и сам ще се сетиш.

Що се отнася до онези, на които вроденият инстинкт не им е към самоусъвършенстване чисто биологично - болни хора, чието място е извън обществото. Проблемът отдавна е решен и именно затова съществуват закони, ограничаващи привилегиите И на нормалните хора. За съжаление откачалките са навсякъде и никак не са толкова забележими, колкото на обществото би му се искало, но това е положението ... И не, не говоря за разни убийци и изнасилвачи. Дори нещо просто като задоволството от чуждото нещастие е болест, която трябва да бъде изкоренена, и която е следствие пак от някаква съвкупност от фактори, предопределили и довели до низостта на конкретния индивид.
Достатъчно е да си направиш кратка равносметка по отношение на толерантността в Б-я , Канада и САЩ например. Доста хора биха скокнали да ми кажат *онея са с промити мозъци, мани ги* , но същите пропускат дребната подробност, че и тяхната преценка е замъглена от злоба, ненавист, завистничество, липса на самочувствие и адекватна самооценка и т.н. и т.н.

Та мисълта ми е - не излизай напред, упреквайки общността в лицемерие, глупост и наивност, базирайки се приумиците на генетично увредени подчовеци (просто предполагам, че не са изцяло твои разсъждения това, тъй като съм чел подобни неща от Ницше и Хегел. Дано не са.). Не сме 'добри', защото така ни се казва. Така ни се казва, защото поначало и наистина сме такива.



С това, самата идея за абсолютно добро и абсолютно зло пропада напълно, тъй като всичко е филтрирано през текущото състояние и потребностите на хората.

Прав си. Които никога не са се изменяли и никога няма да се изменят.


Ако пък се вгледаме малко по-дълбоко ще видим че представите за добро и зло са се променяли в зависимост от две основни неща:
1. Какво им е необходимо на хората

И в този ред на мисли - очаквам да ме просветлиш за наличието на някакво сериозно мнозинство роби, които са намирали робството за райска песен и радост за душата.

Кеф ти робство, кеф ти побой, кеф ти глад, болести и смърт.
Това че НЕ мнозинството, а малцинството са определяли привилегиите на класите е причината 'представите' за добро и зло да се изменят през вековете. Добре го назова - представи. Неслучайно християнството е възприето по такъв начин след пръкването си на бял свят - защото проповядва това, което според теб не съществува и не е съществувало априори. Излиза обаче, че дори в годините, когато на смъртта се е гледало като на развлечение, а на робството - като на нещо съвсем нормално, болшинството са били хора, отстояващи това универсално 'добро', към което ти си толкова скептичен.

Малко ми е гузно че си пиша на вятъра, но човечеството е постигнало толкова много за последните 50 години, че като видя някаква подобна изцепка и направо ми се обръщат червата.

In_Nomine_Sathanas
08-15-2012, 17:59
Преди да изпиша един тон глупости(отново), биз искал да ти напомня че това което аз съм написал и това което ти си прочел са две различни неща, именно заради различните ни виждания. Това което ще напиша вероятно също ще го разбереш както си искаш, но все пак ще опитам. Първо - никъде не съм казал че искам война или че тя е едва ли не най-висш принцип и ние трябва да се стремим към нея.

Твърдиш че идеята за 'добро' и 'лошо' се насажда изкуствено. Няма да влизам и тук в километрични обяснения - предполагам идеите на Ницше за господари и роби е това, което имаш предвид. И следствието - робска психика/морал.
Ницше е комплексиран психар. И това ще поясня.
Нямах предвид никакъв Ницше и не твърдя че идеята за добро и лошо се насажда изкуствено(въпреки че примери за това има доста). Казвам че това което хората приемат за добро и лошо се определя от самите тях, не от външен източник(освен онеззи природни закони за които говорех). Ние хората сме живи, и тъй като всяко живо същество на тази планета се мъчи да оцелее, естествено че и ние го правим, само че вече идеята преминава на умствено ниво. И така, нашата най-голяма ценност - живота, всъщност преминава в идеята че живота е свещен и ние трябва да го пазим на всяка цена. Но ако трябва да преминем отвъд този заложен в нас принцип, идеята че да си жив е добре си стои във въздуха. Това може да се приложи естествено и за останилите "добри" идеи. Но когато те напъне глада, живота вече не е толкова свещен. Можеш ли да ми кажеш с какво живота на едно куче е по-ценен от този на една хлебарка? С нищо! Но въпреки това като видиш пребито куче ревеш с крокодилски сълзи, а когато видиш хлебарка, бързаш да я убиеш. А типичен пример за това как представата за добро идва именно от това какво е полезно или потребно за хората - яденето. Живота е свещен, но когато става на въпрос за крави или свине - убиваме защото сме гладни. Ако кучетата бяха добра храна - сигурно и тях щяхме да ядем без да ни мигне окото. Всъщност свинете са доста умни животни, но на никой не му пука тъй като искат да ядат. Сега разбираш ли за какво говоря? Представите за добро и зло идват от самите хора. Не казвам че не са полезни, не казвам че тези представи са измислени случайно и пречат, но все пак това са просто човешки представи - нищо повече. Не идва от Господ. Но ти четеш по диагонал и си мислиш че искам всички да се избиват - не искам(е, всъщност би било забавно :D)! Казвам просто че когато човек се освободи от тези представи, тогава може да мисли по-ясно, въпреки че идеите му няма да бъдат в полза на обществото и човечеството.

Не. Хората искат да ядат, да пият, да учат, да се развиват ; да са по-силни, по-бързи, по-смели, по-красиви, по-богати. Или поне едно от тези.
Това не е 'човешка психика'. Такова нещо просто не съществува, колкото и да се опитват кретени от няколко *науки* да убедят човечеството в противното. Изборите, които правим ; чувствата, които изпитваме и решенията, които взимаме, са следствие изцяло от житейския ни път и генетичните ни дадености.
Замени болднатата думичка с организъм по твой избор.
Не знам как и през ум може да ти мине, че терминът *съзнание* е нещо повече от ... абстрактно определение.

Именно тези принципи, нагони, желания водят началото си от животинското. Желанието за секс преминава в любов, раздразнението или готовноста за ответен удар на враждебно настроен друг индивид преминава в омраза и т.н. Но тъй като тези неща не могат просто ей така да съществуват в сложем мозък като човешкият, те преминават на подсъзнателно ниво. Ако искаш да бъдеш несъзнателно животно и да се подчиняваш на животинските принципи - давай. Но моята идея беше да се откъснем от това какво е полезно за човека и какво не, и да погледнем отвъд. Тези принципи които контролират човека могат да бъдат наречени универсално добро, и наистина те през вековете не се изменят, защото хората са си хора - искат да останат живи, искат да ядат, ебат и т.н. И това е начина на природата да контролира човека и те са полезни, но в крайна сметка си остават просто принципи, преминали на подсъзнателно ниво.

Твърдиш че идеята, заложена зад всеобщата декларация на ООН е глупост, съществуваща в интерес на някаква група хора, на които им 'изнася', но дали пък не е биологичният вид 'хомо сапиенс' , на които му изнасят тези неща ?
Опитваш се да обосновеш мнението си с някакви конспиративни теории, че виждаш ли - хората не искат да са равни, толерантни и братски настроени, но нещата нито са толкова прости, нито толкова черни, колкото ги изкарваш.

Точно това исках да кажа, доброто е добро за хората, но то е просто абстрактно понятие служещо на биологичният вид хомо сапиенс - нищо повече. Не е дадено от Господ, нито от някаква свръхестествена сила - дадено от от две неща : Природата и други хора. Това какво е дадено от природата си остава неизменно, и въпреки че то е полезно и не съществува случайно, то все пак замъглява мисленето на човека, и е добре да бъде надмогнато. А пък другото - това което е дадено от хората, е измислено за да подпомага биологичният вид и да се осъществява прогрес, така че то върши същата работа като природното, но и също като него ограничава ума в името на една единствена идея - хората да са добре(iт.е. нека и аз да съм добре). Но въпроса ми е - за това ли е всичко? За това ли е цялото това мислене - за едното благо на индивида, групата, общността, народа, нацията, човечеството? Цялото ти мислене да е подчинено на една и съща идея - за благото на хората, не е ли едно ограничение в мисленето?

И в този ред на мисли - очаквам да ме просветлиш за наличието на някакво сериозно мнозинство роби, които са намирали робството за райска песен и радост за душата.
Мислиш ли че животните които отиват на заколение намират това са райска песен? А хората които отиват на бесилото, смъртоносна инжекция, газова камера или каквото е там? Съмнявам се че е така, но на обществото така му е удобно, и толкова може да се разположи. На хората по онова време робството им е било угодно, защото е изпълнявало определени интереси. Също както и заколението на животни изпълнява дадени интереси. Бас ловя че ако направят напълно синтетична храна, която да има вкусовите качества на обикновенната храна, не след дълго ще се намерят хора които да почнат да протестират срещу убийството на животни и то ще бъде забранено. Съвсем ясно е че това убийство е зло и лошо, но на никой не му прави впечатление защото така му е удобно. Точно така в Америка робството вече не е било нужно, хората вече са имали достатъчно други неща от които да преживяват и затова робството вече не е било необходимо(Или по точно казано- можело е да се мине и без него). Така аз си представям бъдещето - все повече неща ще бъдат заклеймявани като варварски и лоши, но това ще стане едва когато бъде открит подходящ заместител, т.е. когато те станат ненужни.
Това имах предвид когато казах че представите за добро и зло се променят в зависимост от това докъде хората могат да си "опънат чергата".

In_Nomine_Sathanas
08-15-2012, 19:23
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrU2yUl0OjaAYMpxh9HWH3yPxtT1crj sD27WHL6gSYGRpIlNTMqC5POh4z

Странният момент, когато мога да оспоря сам доста от нещата, които съм написал. Нищо, важното е да има спор :D

Auriss
08-15-2012, 19:48
derp. Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш.

Казвам че това което хората приемат за добро и лошо се определя от самите тях, не от външен източник(освен онеззи природни закони за които говорех
Не съм съгласен обаче с това твърдение, и вече изясних защо. Не намирам хората за компетентни да определят кое е добро и кое - лошо. Въпросното просто си е, и ние сме програмирани да си избираме един от двата пътя.

Именно тези принципи, нагони, желания водят началото си от животинското. Желанието за секс преминава в любов, раздразнението или готовноста за ответен удар на враждебно настроен друг индивид преминава в омраза и т.н. Но тъй като тези неща не могат просто ей така да съществуват в сложем мозък като човешкият, те преминават на подсъзнателно ниво. Ако искаш да бъдеш несъзнателно животно и да се подчиняваш на животинските принципи - давай. Но моята идея беше да се откъснем от това какво е полезно за човека и какво не, и да погледнем отвъд. Тези принципи които контролират човека могат да бъдат наречени универсално добро, и наистина те през вековете не се изменят, защото хората са си хора - искат да останат живи, искат да ядат, ебат и т.н. И това е начина на природата да контролира човека и те са полезни, но в крайна сметка си остават просто принципи, преминали на подсъзнателно ниво.

Това дори не разбрах защо ми го каза и именно вмъкнато в този параграф.


Но въпроса ми е - за това ли е всичко? За това ли е цялото това мислене - за едното благо на индивида, групата, общността, народа, нацията, човечеството? Цялото ти мислене да е подчинено на една и съща идея - за благото на хората, не е ли едно ограничение в мисленето?
А защо не ? Какъв е проблемът, ако е така ? Защо способността да разсъждаваш трябва да има някаква по-висша функция от тази да спомага за колективното развитие на биологичния вид ? Ако не беше така - ако самоунищожителния устрем към насилие беше генетично заложен у човечеството - щяхме ли да сме на това ниво, на което сме сега ?
Впрочем и тук не съм убеден в думите си, но ще ме извиняваш - цяла седмица не съм се отлепял от компютъра и вече пушек ми излиза от ушите - но имам спомен, че бях попадал на някакво предаване на някой от онези безполезни научно-популярни канали, в което дискутираха хипотезата, че интелекта е следствие от стадния строй, а не обратното.


А хората които отиват на бесилото, смъртоносна инжекция, газова камера или каквото е там? Съмнявам се че е така, но на обществото така му е удобно, и толкова може да се разположи.
На никого не му е така удобно. Или поне не на онези, чийто мозък изпълнява функцията си на висш ръководен орган. И неслучайно подобни практики отмират. За да не съм празнословен - виж Шведските затвори (https://www.google.bg/search?hl=bg&q=prisons+in+sweden&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&biw=1280&bih=687&pdl=300&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=IPsrUOGBI4WytAb1voGoCg) как изглеждат.

Вегетарианството пък е изключително фаворитизирано от представителите на общности, славещи се с висок КИ.


Това имах предвид когато казах че представите за добро и зло се променят в зависимост от това докъде хората могат да си "опънат чергата".

Сега си обърни смисъла на твърдението наопаки за да видиш аз какво имам предвид.
Не намирам за случайно, че именно във времена на бедност и война хората се превръщат във варвари, а при охолство - в 'кухи толерасти' (не ти го набивам в устата, извини ме, просто добре описва начина, по който ми се струва, че гледаш на човечеството)

defender
08-15-2012, 19:50
http://prikachi.com/images/98/5138098e.gif

indeed

Auriss
08-15-2012, 20:04
^ я бягай да си играеш с оная твойта монахиня, вместо да ни воайорстваш тука. Зъбките, четка, дупето и у кревата. Дим да те няма.

defender
08-15-2012, 20:06
indeed

In_Nomine_Sathanas
08-15-2012, 20:36
derp. Не разбирам какво се опитваш да ми кажеш.
Това прерастна в ненужен спор, за това дали има добро и зло. А моята твърдение че няма добро и зло, беше свързано с това че дори и да има такова, то не идва от Господ или от някоя свръхестествена сила. Исках да кажа че тези представи са напълно условни и израстват или от човешката гледна точка, или от предварително заложените принципи в природата. Следователно тези представи идват от някъде и манипулират хората. Think outside the box и ще ме разбереш. Изключи човешкият фактор, и ще видиш че идеята за добро и зло виси във въздуха. Да не говорим че днешната човешка представа за добро и зло е доста голямо противоречие с природната представа. Но както и да е, аргумента чи че няма абсолютно добро и абсолютно зло, беше да покажа че не съществува Бог, а ти ми извъртя думите в съвсем различна посока.

Това дори не разбрах защо ми го каза и именно вмъкнато в този параграф.
Оооо да, извинявай, това болднатото беше простотия която написах, но явно съм изтрил само половината. Не го чети.

А защо не ? Какъв е проблемът, ако е така ? Защо способността да разсъждаваш трябва да има някаква по-висша функция от тази да спомага за колективното развитие на биологичния вид ? Ако не беше така - ако самоунищожителния устрем към насилие беше генетично заложен у човечеството - щяхме ли да сме на това ниво, на което сме сега ?
Впрочем и тук не съм убеден в думите си, но ще ме извиняваш - цяла седмица не съм се отлепял от компютъра и вече пушек ми излиза от ушите - но имам спомен, че бях попадал на някакво предаване на някой от онези безполезни научно-популярни канали, в което дискутираха хипотезата, че интелекта е следствие от стадния строй, а не обратното.
Значи не мислиш извън общоприетото. Тук вече не мога да ти помогна. Страхът от това да погледнеш отвъд и така да застрашиш твърдите устои на собствените си убеждения, е наистина силен. Докато не го преодолееш и не започнеш да мислиш извън това "какво трябва", тогава ще ме разбереш. За да го направиш трябва да се отървеш от емоции, симпатии, пристастия, убеждения, вярвания и т.н. а това е дълъг процес, които и аз не съм изминал напълно. Ясно е че представата за добро и зло, помага на човечеството, ясно е че без нея щяхме да сме се изтрепали, или щяхме да живеем още на племена, но това че нещо е добро и полезно, не значи че трябва да си променяш цялото мислене в съответствие с него. Не и ако искаш да мислиш отвъд. Щом не искаш, това си е твой проблем. Дотогава, бъди пчеличка в кошера като всички останали и работи за благото на народа, човечеството или там каквото е.
Това за стадният строй не мисля че е така. Не мисля че мравките и пчелите са най-умствено развитите същества на тази планета.

На никого не му е така удобно. Или поне не на онези, чийто мозък изпълнява функцията си на висш ръководен орган. И неслучайно подобни практики отмират. За да не съм празнословен - виж Шведските затвори как изглеждат.

Вегетарианството пък е изключително фаворитизирано от представителите на общности, славещи се с висок КИ.
няколко атомни бомби, пропадане на правителството, глад, мизерия - и ще видиш как всички ще започнат да похапват месце(може и човешко), ще видиш как всичките измислени защитници на права, толерасти или там каквито са, изведнъж ще потънат в земята и никой няма да се обади. От глада и страха по силно няма. Та както казах, всичко зависи от това докъге могат да си разпънат чергата. Изобщо хората са много интересен биологичен вид, тук не можем да изпишем дори минимална част от това какво прави човека в различни ситуации, затова и не може да се даде еднозначно обобщение на човешкото поведение, "психика", изобщо същност.

In_Nomine_Sathanas
08-15-2012, 20:42
Междувременно в стаята на Defender
http://prikachi.com/images/298/5140298c.gif

Auriss
08-15-2012, 21:09
Но както и да е, аргумента чи че няма абсолютно добро и абсолютно зло, беше да покажа че не съществува Бог, а ти ми извъртя думите в съвсем различна посока.
Нищо не съм въртял. В прав текст каза, че това, за което за измрели милиони са 'глупости' , а тези идиоти някой ги е водел за носа.


Както и да е. Струва ми се, че си склонен да придаваш излишна тежест на неща, които иначе са невероятно прости.

Хората си живеят и си дрискат и искат да си живеят и да си дрискат. Ако могат да живеят и да си дрискат необезпокоявани - това е добро. Ако не могат - това е лошо. Лошо е, защото противоречи на стремежите, които са им генетично зададени.
Не ти е генетично зададено да пречиш на съседа да дриска. Това е следствие.
Генетично зададено ти е дрискането да те прави щастлив. Щастието е хубаво нещо, тъй като помага на организма - пак биология. Щом щастието е хубаво, значи е добро. Следователно дрискането е добро.
Ако някой ми пречи да дрискам, това ме прави нещастен, защото аз искам да дрискам. Нещастието вреди на организма - пак биология - следователно е лошо, тъй като възпрепятства дрискането. Следователно да не дрискам е лошо.
Дотук разбрах, че искам да си дрискам и да не ми пречат да дрискам. И съседа иска да дриска и да не му пречат. Всички искаме да дрискаме, без да ни се пречи. Има обаче такива, които искат да ни пречат да си дрискаме.
Ще се съюзим за да им попречим да ни пречат да дрискаме.

Добро и лошо не са абстрактни понятия, които говорят за мирогледа на изричащия думичката.
Като общество сме се съгласили кое е добре и кое - не. Отдавна. По етика и право в 10-ти клас се преподават тези неща.

Абсолютно съгласен съм иначе с част от поста ти. Проблемът ми е с частта, намекваща че установените в момента 'добродетели' не са следствие от генетично заложеното на хомо сапиенс от природата, а от манипулации/глупост/слабост етц. Може пък и изобщо да не си го казвал :D - на мен така ми прозвуча и те зачекнах :D.

defender
08-15-2012, 21:12
Междувременно в стаята на Defender
http://prikachi.com/images/298/5140298c.gif
но аз не съхранявам подобни гифове на компа си.................... докторе

In_Nomine_Sathanas
08-15-2012, 21:15
но аз не съхранявам подобни гифове на компа си.................... докторе

Намерих го във 4chan и се сетих за теб. Иначе какви по-извратени работи имам на компа - бедна ти е фантазията :D

In_Nomine_Sathanas
08-15-2012, 21:38
Нищо не съм въртял. В прав текст каза, че това, за което за измрели милиони са 'глупости' , а тези идиоти някой ги е водел за носа.


Както и да е. Струва ми се, че си склонен да придаваш излишна тежест на неща, които иначе са невероятно прости.

Хората си живеят и си дрискат и искат да си живеят и да си дрискат. Ако могат да живеят и да си дрискат необезпокоявани - това е добро. Ако не могат - това е лошо. Лошо е, защото противоречи на стремежите, които са им генетично зададени.
Не ти е генетично зададено да пречиш на съседа да дриска. Това е следствие.
Генетично зададено ти е дрискането да те прави щастлив. Щастието е хубаво нещо, тъй като помага на организма - пак биология. Щом щастието е хубаво, значи е добро. Следователно дрискането е добро.
Ако някой ми пречи да дрискам, това ме прави нещастен, защото аз искам да дрискам. Нещастието вреди на организма - пак биология - следователно е лошо, тъй като възпрепятства дрискането. Следователно да не дрискам е лошо.
Дотук разбрах, че искам да си дрискам и да не ми пречат да дрискам. И съседа иска да дриска и да не му пречат. Всички искаме да дрискаме, без да ни се пречи. Има обаче такива, които искат да ни пречат да си дрискаме.
Ще се съюзим за да им попречим да ни пречат да дрискаме.

Добро и лошо не са абстрактни понятия, които говорят за мирогледа на изричащия думичката.
Като общество сме се съгласили кое е добре и кое - не. Отдавна. По етика и право в 10-ти клас се преподават тези неща.

Абсолютно съгласен съм иначе с част от поста ти. Проблемът ми е с частта, намекваща че установените в момента 'добродетели' не са следствие от генетично заложеното на хомо сапиенс от природата, а от манипулации/глупост/слабост етц. Може пък и изобщо да не си го казвал :D - на мен така ми прозвуча и те зачекнах :D.

Да, може би си прав че придавам твърде много сложност на простички неща. Примера ти с дрискането е достатъчно прост и съм склонен да го приема. Значи сме на едно мнение - дрискането те прави щастлив. Това значи ли че цялата ти логика трябва да бъде в съответствие с примера за дрискането? Аз не се обявявам против дрискането(освен в тежки случай на разстройство :D). Казвам просто че има и друга страна, неодрискана, и за да претендираш за обективност и да можеш да мислиш без предразсъдъци, трябва да погледнеш в нея . Но след като даваш пример че дрискането е добро, понеже е природно заложено, да те питам - Защо хората помагат на недъгавите и тези с психични отклонения? В природата всеки такъв индивид е обречен на смърт, и така се изчиства популацията от слаби индивиди, а по-силните оцеляват. Изобщо толкова много примери има за противоречия между установените в момента "добродетели" и природните закони - човека има кучешки зъби, значи е направен за да яде месо, следователно вегетарианците са идиоти; В природата по-силният оцелява, а според съвременния морал - всеки има право на живот и той трябва да му е гарантиран(докато в природата се бориш за него) и т.н. и т.н. Е какво искаш това което е природно "добро" или това което е човешко добро, защото симбиозата между двете е доста крехка?
Просто забрави за момент че си човек, представи си че си извънземно или нещо такова. Тогава би ли вярвал в човешката представа за добро? Ако беше от друга вселена където има съвсем различни закони, природата деиства по съвсем различен начин, тогава щеше ли да вярваш в природното "добро"? Разбираш ли на къде бия? Тези представи са в нас и ние им се подчиняваме защото сме хора, и защото сме природни създания. Хипотетично изключи този елемент от уравнението и ще видиш че цялата идея идва от съвсем пречупена, човешка, животинска гледна точка. Отвъд това, в света на свободната мисъл, тези неща не съществуват. Как по-просто да ти го обясня. Сега сигурно ще кажеш - "Да ама, ама ние сме хора, творения на природата, и няма нужда да бягаме от това", Няма нужда, ние и не можем да избягаме от това, но премини на следващото ниво и ще видиш че това e man-made bullshit. Защото на вселената не и пука дали ще убиеш някъв инвалид. На това какво се случва отвъд вселената - още по-малко. Никой ли не осъзнава колко малки сме, и всеки е тръгнал да защитава и да се бори за нещо, когато в по-голям мащаб това няма никакво значение? Успя ли да доловиш нещо?

Auriss
08-15-2012, 22:11
Успя ли да доловиш нещо?
Съжалявам. Твърде зает съм да се хиля на картинката, която ми изникна в съзнанието, виждайки gif-чето по адрес на дифендъра.


В природата по-силният оцелява, а според съвременния морал - всеки има право на живот и той трябва да му е гарантиран(докато в природата се бориш за него) и т.н. и т.н
Мислиш много наедро и пропускаш детайлите. Докато на вълка му е нужно да се бори, за да си осигури храна, не му е нужно да се *бори* със собствената глутница. Поне не и ако не претендира за водачество. В смисъл , знам че примера ми е тъп и издиша тотално, но лафът 'социални животни' неслучайно се използва.
Виж например слоновете. И те живеят в техни си малки общности. Налага ли му се на един слон да се бори с друг за правото си на живот ? ( и тук сигурно издишам и се случва, но сигурно ме разбираш в каква посока на мислене се опитвам да те насоча)


Тогава би ли вярвал в човешката представа за добро? Ако беше от друга вселена където има съвсем различни закони, природата деиства по съвсем различен начин, тогава щеше ли да вярваш в природното "добро"? Разбираш ли на къде бия? Тези представи са в нас и ние им се подчиняваме защото сме хора, и защото сме природни създания.
Ама ... ама ... аз ... такова о_О ...

Проблемът ми е с частта, намекваща че установените в момента 'добродетели' не са следствие от генетично заложеното на хомо сапиенс от природата, а от манипулации/глупост/слабост етц. Може пък и изобщо да не си го казвал - на мен така ми прозвуча и те зачекнах
Нали г/д т'ва казах :O ?


Защото на вселената не и пука дали ще убиеш някъв инвалид. На това какво се случва отвъд вселената - още по-малко. Никой ли не осъзнава колко малки сме, и всеки е тръгнал да защитава и да се бори за нещо, когато в по-голям мащаб това няма никакво значение?
Ето пак пропускаш детайла и се хвърляш в дълбокото. Прав си - няма абсолютно никакво значение какво правим или мислим ти , аз , пешо или папата. Не и в някакви космически мащаби.
Но за мен и за теб дори най-малкото и привидно нищо не значещо нещо може да е разликата между щастие и нещастие. Не ми се навлиза в някакви разсъждения за смисъла на живота и прочие ( а натам ще го подкараме) , но идеята е , че хората поне трябва да са щастливи. Затова и има значение, за мен, тази безсмислена борба.
А на другия ти въпрос, който ми направи впечатление - всеки от нас е ставал свидетел на страданието на някой близък в даден етап от живота си. Ти добре би трябвало да ме разбираш. Какво странно има в това, че хората не желаят някой друг да страда така, както са страдали те или техни близки ? Дали е ирационално - можв би, не знам. Във всеки случай не мисля, че протегнатата ръка е повод за насмешка.

//

Защо ми зададе тези въпроси ? Сам би могъл да си отговориш на тях в крайна сметка. Отговорите присъстват в написаното от теб все пак.

In_Nomine_Sathanas
08-15-2012, 22:40
Мислиш много наедро и пропускаш детайлите. Докато на вълка му е нужно да се бори, за да си осигури храна, не му е нужно да се *бори* със собствената глутница. Поне не и ако не претендира за водачество. В смисъл , знам че примера ми е тъп и издиша тотално, но лафът 'социални животни' неслучайно се използва.
Виж например слоновете. И те живеят в техни си малки общности. Налага ли му се на един слон да се бори с друг за правото си на живот ? ( и тук сигурно издишам и се случва, но сигурно ме разбираш в каква посока на мислене се опитвам да те насоча)
Разбирам ти насоката на мисленето. Повече от ясно е че хората са социални животни и кооперацията между хората е най-добрият начин за оцеляване. Сам човек - гол, бос, без големи косми, нокти, зъби и т.н. , нямаше изобщо да оцелее. Но ако един вълк си счупи крака, другите вълци какво ? Правят му носилка и го носят ли? Не, оставят го да умре. Също както и всеки индивид неспособен да оцелява. Това имах предвид под борба за живот - не че се бият помежду си за правото си на живот. Но когато природата се намеси, животните си гледат своето.

Ето пак пропускаш детайла и се хвърляш в дълбокото. Прав си - няма абсолютно никакво значение какво правим или мислим ти , аз , пешо или папата. Не и в някакви космически мащаби.
Но за мен и за теб дори най-малкото и привидно нищо не значещо нещо може да е разликата между щастие и нещастие. Не ми се навлиза в някакви разсъждения за смисъла на живота и прочие ( а натам ще го подкараме) , но идеята е , че хората поне трябва да са щастливи. Затова и има значение, за мен, тази безсмислена борба.
А на другия ти въпрос, който ми направи впечатление - всеки от нас е ставал свидетел на страданието на някой близък в даден етап от живота си. Ти добре би трябвало да ме разбираш. Какво странно има в това, че хората не желаят някой друг да страда така, както са страдали те или техни близки ? Дали е ирационално - можв би, не знам. Във всеки случай не мисля, че протегнатата ръка е повод за насмешка.

След като започнеш да мислиш над тези понятия добро и зло, след като престанеш да бъдеш това което се разбира като човек(чувства, сълзи, емоции, влизане в образи, преструвки, играене на роли и т.н.), тогава ще видиш че щастието и нещастието са също толкова абстрактни и измислени. За мен няма нещастия, дори и от смъртта не се страхувам. И къде е казано че хората трябва да са щастливи? Това не са ли го казали самите хора? Виждаш ли как всичко е пречупено през призмата на човешките желания, емоции, страхове, пристрастия и т.н. Или примерно - "Живота е свещен !" Наистина ли?
И откъде идва тази идея, от Господ ли? Много просто - идва от хората. Защо ли? Защото сме живи. Живите хора определено имат нужда да проповядват идеята че живота някак си е свещен. Не виждам мъртви хора да се разкарват наоколо и да казват че живота е свещен. Това е защото са мъртви, а на мъртвите хора не им дреме на гъза че живота е свещен. И все пак, направи си труда да погледнеш света по-мащабно, отвъд обикновенните представи на човешкото добро и зло, на щастието и нещастието и ще видиш че те са едно, а разграничението им е глупаво и в съответствие с това какво ни изнася. След като погледнеш нещата от този ъгъл - няма зло и добро, и всичко може да се приема като щастие.

Въпросите които ти задавам са по-скоро реторични и в тях се съдържа отговора. Правя това за да ми проследиш по-лесно мисълта.

Auriss
08-15-2012, 23:28
И все пак, направи си труда да погледнеш света по-мащабно, отвъд обикновенните представи на човешкото добро и зло, на щастието и нещастието и ще видиш че те са едно, а разграничението им е глупаво и в съответствие с това какво ни изнася. След като погледнеш нещата от този ъгъл - няма зло и добро, и всичко може да се приема като щастие.
Ама ти продължаваш да ме джафкаш на тема "не можеш да зацепиш к'во ти говоря". Прекрасно те разбирам какво ми говориш - дори повече - нещата, които пишеш, са отдавна мислени и премисляни, и то от не един или двама души. Преди се радвах изключително много да чета произведенията на видни философи от античността. После минах и на по-модерните. Накрая осъзнах, че чета безполезни простотии и абстрактни съждения, нямащи нищо общо с реалността ... Хубаво е човек да си размърда мозъка, но да изпадаш в непродуктивни дейности ми се вижда загуба на време.

Та в този ред на мисли - http://www.sacred-texts.com/phi/index.htm
Повечето тук съм го изчел, щото ми беше любопитно.
Сега захвани ей това : http://www.sacred-texts.com/cla/plato/phaedo.htm
Не е нужно да го четеш цялото. Обърни внимание на начина на разсъждение.
Дано ме разбереш.

Не съм против това, което казваш. Против съм възприемането му като ... съдържателно май е най-точната дума. Не знам защо продължаваш да настояваш, че съм 'кон с капаци', при положение, че съм разбрал какво ми говориш и съм го отхвърлил като недостойно да е част от мирогледа ми.



//

С всеки следващ пост се отдалечаваме все повече от първопричината за тази дискусия.


Но все пак имат нещо общо и това е морала и типичната модерна полит.коректност, човешки права, равенство, свободна воля, право на мнение и т.н. глупости. Всъщност тези корените на тези паразитни идеи идват конкретно от религиозните хора във висшите етажи на обществото. Но в деиствителност тези идеи водят началото си от самата човешка психика, и отказа на хората да приемат това което не им изнася. Всичките тези паразитни мнения и убеждения имат единствената цел да накарат хората да се чувстват по-добре, и за да оправдаят собствените си страхове и недостатъци, като ги наричат "човешки", или иначе казано, че няма нищо лошо в тях.

Болднах нещата, с които просто не съм съгласен.


Казвам просто че когато човек се освободи от тези представи, тогава може да мисли по-ясно, въпреки че идеите му няма да бъдат в полза на обществото и човечеството.

Тоест да мисли в името на мисълта. Супер. Защо ? Какво е предназначението на това действие ? Не е необходимо предназначение ли ? Тогава какво ? Защо го правиш ? Няма причина ? Дали ? Или ти носи удоволствие да мислиш ? Не се ли завъртя колелото ?

In_Nomine_Sathanas
08-16-2012, 00:19
Мерси за линковете, ще ги прегледам. Това което говоря няма никаква практическа насоченост, но нали затова е раздел религия и философия. Като искаш практически и съдържателни разговори, отивай на пазара да си говориш с леля Марийка дето продава чушки.


Но все пак имат нещо общо и това е морала и типичната модерна полит.коректност, човешки права, равенство, свободна воля, право на мнение и т.н. глупости. Всъщност тези корените на тези паразитни идеи идват конкретно от религиозните хора във висшите етажи на обществото. Но в деиствителност тези идеи водят началото си от самата човешка психика, и отказа на хората да приемат това което не им изнася. Всичките тези паразитни мнения и убеждения имат единствената цел да накарат хората да се чувстват по-добре, и за да оправдаят собствените си страхове и недостатъци, като ги наричат "човешки", или иначе казано, че няма нищо лошо в тях.
И какво не разбираш? Това което нарекох глупости - морал, човешки права бла, бла, бла, са си илюзии на човешкият ум, безполезни, дразнещи, паразитни идеи, които изключително много дразнят. И за разлика от примера с дрискането - тези неща се натрапват от други хора. Тук малко навлизам "В зоната на Здрача", но тези идеи умишлено се насаждат, защото така се правят най-добрите роби - такива дето изобщо не осъзнават че са роби. Но дори и да не съм прав, дори и тези идеи да са породени от човешкият стремеж към мир и разбирателство, това все пак са просто идеи. Не че са чак толкова лоши или вредни. Просто се дразня как хората се превръщат в шибани умрели пацифисти и по.цял ден лафят на кой са му яли от паничката, кой трябва да се накаже, кой е постъпил грешно и т.н. Тези неща ме дразнят защото водят до едно изпедерастяване и едно тесногръдие, на което дори и тексаските кръвосмешани расисти биха завидели. Дразня се как като напиша един коментар някъде и се изсипват 10000000 16-годишни кифли да ми обясняват какво е грешно и какво правилно. Преди нещата не бяха толкова зле - сега хората си коригират сами мисленето, защото тази политическа коректност действа на подсъзнателно ниво. Онези които разбират дефакто защо трябва да има любов и мир са изключително малко. Повечето са конформисти. То хората по принцип са си конформисти, но когато им скачаш по мазола хората усещат. Но с тази вътрешна коректност и педераски морал - хората са обезвредени на мисловно ниво. Това ме дразни и определено някой отгоре командва всичите тези неща. Но иначе против самите морални ценности, и другите простотии няма какво друго да кажа освен че са психични илюзии които служат на хората като готови шаблони на реалността. Затова и казах че те водят началото си конкретно от религията но всъщност идват от самите хора. Хората винаги ще имат готови шаблони за реалността, за това какво е правилно и неправилно. Повечето такива готови шаблони конкретно идват от религията. Допреди 1000 години, ако се върнеш от битка без окървавен меч е било срам. Да убиеш враг е било постижение, цел, гордост. И изведнъж се появява християнството. Римската империя естествено веднага го приема - християнина като го ръгаш с меч стои и се моли, вместо да отвърне на удара. Така че повечето ни представи днес за добро и зло идват точно от християнството, дори и на днешните атеисти.Просто това са едни идеи с които така са навлезли в хората, че започват да се предават от поколение на поколение и постепенно стават обществена реалност. Въпрос на време. Но самата причина хората да имат нужда от шаблони е това че ги мързи или не могат да мислят за себе си, или по-скоро не искат да мислят за себе си, защото това ще доведе до промяна в мисленето, това ще разруши устоите на вече установените им от обществото идеали, ценности,цели, смисъли на живот и т.н. Никой нормален човек не иска това, всеки иска да бъде щастлив. И най-лесно е да повярваш в общо приетото - така никой не те съди. но за да повярваш в общоприетото трябва да си заспал.

"и за да оправдаят собствените си страхове и недостатъци, като ги наричат "човешки", или иначе казано, че няма нищо лошо в тях."

Когато примерно си се родил недъгав и тъп, имаш два възможни пътя - или да си признаеш че си отрепка и не заслужаваш да живееш, или можеш да се заблуждаваш че това е нормално. Естествено хората предпочитат да се залъгват, вместо да бъдат честни със себе си, и от тук идват тези просотии. Те са измислени от същите тези хора, на които служат. Естествено тук играе голяма роля и християнството със своите - Всички са равни пред бога, и Трябва да бъдеш милостив и да помагаш на всеки....

Колкото до мисленето. Мисля в абстрактното защото се надявам да достигна до някаква Истина, макар и своя. Тъй като аз не се вписвам в обществото, явно ми е нужда друга истина от обществената. Мисленето не ми носи никакво удоволствие, защото така разбирам доста кофти неща за себе си.

Auriss
08-16-2012, 02:26
Така че повечето ни представи днес за добро и зло идват точно от християнството, дори и на днешните атеисти
Ама не е така, бе, човек. Не е така просто. Виж на Платон - "Републиката". Виж на Аристотел "Никомахова етика".

Що се отнася до останалото. Явно няма да минем без да давам причини за убежденията си, така че ... Аз интерес от това да защитавам правата на недъгави, болнави и слабоумни нямам. Не попадам нито в графа 'кретен'(е, поне не и в сравнение с болшинството, макар да се чувствам като такъв нерядко), нито в 'грозник', нито в 'слабак', нито в 'аутсайдер'. Обективно погледнато изобщо не би трябвало да ме касае тази тема.
Ще скокнеш, че обществото ми промива мозъка, но от над 2 години досег с обществото просто нямам. Сумарно я имам 2 седмици навън за удоволствие, я не. Хората са ми изключително безинтересни, а общуването с тях - безплодно и натоварващо. Не че са ми неприятни или нещо - просто не са това, което ми се иска да бяха. Човечеството отдавна ми е кауза пердута в очите и вече дори не се опитвам. Някъде се разминахме. Прекарвам времето си в учене, защото ми е кеф. Ще кажеш, че нямам приятели/познати, с които да излизам, но и това не е така - достатъчно са и всичките са прекрасни хора по своему. Запълнил съм си графика за години напред с неща, които искам да свърша - да направя собствен анимационен филм, да се светна малко в аудио обработката, да мина едно курсче по програмиране, на което отдавна съм хвърлил око, да развия уебсайт, да науча шведски и датски. Пък някой ден и да имам възможността да посетя куп места, които само на снимка съм виждал.

И тъй - кажи ми , по какъв начин точно съм бил изманипулиран да вярвам, че човека до мен няма правото да получи възможността да свърши същите тези неща, защото е тъп, дебел, очилат, мангал, евреин, педал или бедняк ?
Минал съм от там, бил съм и расист, и с нацистки възгледи, и мизантроп. Смятах пълните хора за такива с липса на уважение към собственото им тяло. Бездомните - за мързеливци. Мангалите за подчовеци и измет. И така нататък... Това, което ми пишеш ти, са направо детски песнички в сравнение с това, което бих изрекъл аз преди някоя и друга година.

Майка ми пък е абсолютен алтруист и кретен - и дрехата от гърба си би свалила, че да я даде на някой, който се нуждае повече от нея. Откровено казано ме вбесява това, тъй като нерядко си вреди сама на себе си, но това не ми пречи да я разбера.
От друга страна все още ми предстои да срещна човек, който не би помогнал някому ако това не му представлява проблем.
Дори 5-годишно дете би ти подало ръка да се изправиш ако паднеш някъде. В момента, в който човек започне да взима осъзнати решения, се появява и склонността да услужи на другия.


След като нямам интерес да отстоявам чуждите права и да помагам, но го правя - какво е това ? Глупост, илюзия, осъзнато решение или именно онази думичка, която толкова не ти допада, а именно - вродена доброта. Не че съм *добър* човек, вероятно дори напротив, но това не променя факта, че не желая никому злото. И именно защото не съм емоционално повлиян от заобикалящата ме среда съм поне малко уверен в собствената си преценка.
В моето мозъче 'илюзията' човешки права не е 'илюзия', а нещо, което е неделима част от човешкото общество. И то именно защото така сме родени - ухилени, искащи, любопитни и неопетнени от предразсъдъци. А работата на тези паразитни според теб идеи е да гарантират, че всеки от нас ще получи възможността да бъде каквото си пожелае. Нищо повече, нищо по-малко.

Сега ... да ти отговарям на реторичните въпроси е излишно. Само ще пилея място. Нека го кажа така - вярвам, че човечеството, поне на хартия, е в абсолютен възход и това, което е достъпно в обществото, почти напълно се припокрива с това, което ни е зададено като нужди и възможности генетично.

Да ми даваш примери със слабоумни хора е излишно. Надявам се занапред да се въздържаш от подобни изцепки. Това че дадена група хора са способни единствено да симулират разбиране и да се държат като папагали е далеч извън темата на разговора. Убеден съм, че има и немалко с подобни на твоите убеждения, които са същите. Особено в България.

Ако проблемът ти е с насаждането на идеи, вместо със самите идеи - така кажи. Не останах с такова впечатление и затова подхванах разговора в тази насока. // макар и откровено казано да съм ЗА подобни действия //

Струва ми се обаче, че въпросният ти е просто с човечеството като цяло.

In_Nomine_Sathanas
08-16-2012, 09:54
Е , явно си човек дето си разбира защо и какъв е. Това естествено не може да се каже за 95% от хората със същите идеи и убеждения.
Явно проблема е че аз съм твърде откачен и тази вродена доброта при мен липсва. Естествено не мога да съдя другите за това, не съм тях, няма как да знам дали е вродена, знам само че при мен не съществува.
Оттук нататък спора губи своя смисъл.
"Ако проблемът ти е с насаждането на идеи, вместо със самите идеи - така кажи."
Да, това имах повече предвид, въпреки че не е само това. Проблемът ми е че в момента обществото е водено от умни, разумни, добри хора, а покрай тях и тъпите се опитват да им подражават. В следствие на което хора като мен са постоянно на прицел. Затова, да, възможно е идеите да не са тъпи, но болшинството от хора, които ги проповядват са тъпи. То сигурно и Иисус е бил много умен и пламенен човек, но идеите му, взети от тъпите хора, стават също тъпи. Така става и с модерния морал, които значително навлиза сред хората. А гърците дето са ги измислили тези неща още преди християнството - имали са възможност, измислили са го, имали са уредени градове, държава, закони. Защо ги е нямало тези неща сред спартанците - дето са живели голи, яли са лайна и са хвърляли недъгавите от скалите? Само че гърците са били путки и са губели доста войни. Същото става и с Рим, Византия и с която друга държава се сетиш. Не случайно един беше казал че "Римската империя е била по-силна когато е била необразована(демек по-варварска)". Защо си мислиш че китайците сега са на първо място - защото там живота е суров - бачкаш като животно, като сгафиш ядеш бой, стрелят те и т.н. Затова и държавите с педераски морал бавно западат. Естествено това са процеси които се влияят от много други фактори, а самото западане се случва в продължение на десетки, може би стотици години.

И тъй - кажи ми , по какъв начин точно съм бил изманипулиран да вярвам, че човека до мен няма правото да получи възможността да свърши същите тези неща, защото е тъп, дебел, очилат, мангал, евреин, педал или бедняк ?
Минал съм от там, бил съм и расист, и с нацистки възгледи, и мизантроп. Смятах пълните хора за такива с липса на уважение към собственото им тяло. Бездомните - за мързеливци. Мангалите за подчовеци и измет. И така нататък... Това, което ми пишеш ти, са направо детски песнички в сравнение с това, което бих изрекъл аз преди някоя и друга година.
Знам, и аз съм бил нацист (Хайл Хитлер !:D) и националсоциализма не е лоша идеология, но вече не ми пука. След като казваш че
След като нямам интерес да отстоявам чуждите права и да помагам, но го правя - какво е това ?
тогава защо изобщо ми отговаряш и спориш? Нали нямаш интерес? Тогава защо го правиш? Я си помисли дали е защото си вродено добър или защото можеш да си го позволиш, или може би защото това са паразитни идеи присъстващи в твоята реалост, а аз като ги оспорвам психиката ти се мъчи да ги защити? . Иначе ако трябва да съм честен и аз съм вродено добър в този смисъл на думата. Ако не ме закачаш и аз няма да те закачам, всеки човек, всяко животно е така, но това е само до момента в които можеш да си го позволиш. Не закачаш другия, защото не искаш и теб да те закачат. С това съм съгласен, така е. Но не ми ги пробутвай тези глупости с човешката доброта. Още повече че точно сред хората, освен вродено добро има и вродено зло. И то най-вече се вижда сред малките деца. Прав си , такива сме, любопитни, понякога твърде любопитни. На мен ми е интересно ако срежа на някой човек феморалната артерия, за колко време ще умре. Също както като дете ми беше интересно да измъчвам разни животинки. Но това предполагам си мое хоби.... Въпреки че съм го виждал и сред доста други деца. Можеш ли да ми кажеш как едно дете като мъничко, още с непромит мозък, мъчи животинки, бие се с другите деца, държи се агресивно? Според мен е защото такава е човешката природа, освен вроденото добро има и вродено зло - но когато се пръкнеш на този свят ти правиш една несъзнателна сделка с обществото. Обществото ще те хрантути, ще те закриля, ще ти дава принадлежност, шаблон за реалност и т.н. единствената уловка е че трябва сляпо да следваш съветите на другите - трябва да си добър и т.н. Но от цялото това подтискане на негативните емоции в обществото, което ти толкова много хвалиш, и аз не оспорвам, то е полезно, все пак се получава едно затваряне на човешката същност някъде дълбоко в самия човек, получава се едно личностно раздвояване между това какъв е човека и това какв искат другите да видят, и така човека като е сред обществото си слага маската. Кофтито е че след дълго време в обществото ти се нагаждаш и маската ти става твоя реалност. Та оттам изхождам когато казвам че това обществено добро е паразитна идея, с нея си закърмен и дори не осъзнаваш че я приемаш.Така обществената реалност става твоя реалност, а твоето най-дълбоко, природно Аз, остава скрито в сенките. Иначе разбирам накъде биеш. Приемам гледната ти точка за вроденото добро и я разбирам. Разбирам защо тя присъства и в обществото като идея. Не отричам че е полезна. Но само дотам.

В моето мозъче 'илюзията' човешки права не е 'илюзия', а нещо, което е неделима част от човешкото общество. И то именно защото така сме родени - ухилени, искащи, любопитни и неопетнени от предразсъдъци. А работата на тези паразитни според теб идеи е да гарантират, че всеки от нас ще получи възможността да бъде каквото си пожелае. Нищо повече, нищо по-малко.
Както казах, тези идеи си има своето предназначение в обществото, и те му помагат, но това е нож с две остриета, защото замъгляват преценката и ограничават мисълта. Това са тези неписани закони в обществото, на които самата дума общество се крепи. Но другото на което обществото се крепи е общоприетата реалност, която превръща индивида в човекомравка и ограничава свободната мисъл. Ясно ми е какво е предназначението на тези идеи, да, те са полезни, това са условията на сделката която хората сключват за да живеят заедно в мир, но това са си просто идеи - нищо повече. Това са илюзии, абстрактни идеи измислени от хората за да помагат на хората. Но тези идеи не са нещо материално и при подходящите условия могат да се изкоренят напълно.

Да ми даваш примери със слабоумни хора е излишно. Надявам се занапред да се въздържаш от подобни изцепки. Това че дадена група хора са способни единствено да симулират разбиране и да се държат като папагали е далеч извън темата на разговора. Убеден съм, че има и немалко с подобни на твоите убеждения, които са същите. Особено в България.
Ооо да, има има :D

defender
08-16-2012, 10:50
тук дървения материал е в изобилие

In_Nomine_Sathanas
08-16-2012, 11:14
тук дървения материал е в изобилие
http://prikachi.com/images/620/5145620l.gif
Ти не се обаждай другите като говорят. Ближете си раните с Nam3less(или там каквото друго си ближете) и не се намесвай в чуждите разговори. Освен естествено ако имаш нещо конкретно да кажеш(а това не се случва никога).

defender
08-16-2012, 11:20
каква е тази враждебност, любимото ми приятелче.
аз тебе толко да те уважавЪммммм

In_Nomine_Sathanas
08-16-2012, 11:42
каква е тази враждебност, любимото ми приятелче.
аз тебе толко да те уважавЪммммм

http://s3-ak.buzzfed.com/static/enhanced/terminal01/2011/6/27/18/enhanced-buzz-15531-1309213752-45.jpg

Auriss
08-16-2012, 12:32
Не закачаш другия, защото не искаш и теб да те закачат. С това съм съгласен, така е. Но не ми ги пробутвай тези глупости с човешката доброта. Още повече че точно сред хората, освен вродено добро има и вродено зло. И то най-вече се вижда сред малките деца. Прав си , такива сме, любопитни, понякога твърде любопитни. На мен ми е интересно ако срежа на някой човек феморалната артерия, за колко време ще умре. Също както като дете ми беше интересно да измъчвам разни животинки. Но това предполагам си мое хоби.... Въпреки че съм го виждал и сред доста други деца. Можеш ли да ми кажеш как едно дете като мъничко, още с непромит мозък, мъчи животинки, бие се с другите деца, държи се агресивно? Според мен е защото такава е човешката природа, освен вроденото добро има и вродено зло - но когато се пръкнеш на този свят ти правиш една несъзнателна сделка с обществото. Обществото ще те хрантути, ще те закриля, ще ти дава принадлежност, шаблон за реалност и т.н. единствената уловка е че трябва сляпо да следваш съветите на другите - трябва да си добър и т.н
Време е за още малко "Искрено и лично". Прекрасно те разбирам какво ми говориш - и там съм бил. От пърженето на мравки и 'божи кравички' (май така се наричаха) с лупи и кибрити в детската градина, та чак до отстрелването на улични кучета с въздушни пушки и подпалването и хвърлянето на котки от високи сгради. Каквато противна жестокост над животно ти мине през акъла - вероятно съм го вършил. И не бях сам. Но това е нещо, което само си отмина с времето. Никой не ми е насаждал, че насилието над животни е нередно. Макар и ежедневно да чета и слушам подобни глупости. Дори в момента го намирам за глупост. Въпросът е, че чисто и просто ми е жал за животинката, а убийството й не ми носи удовлетворение.
С'а ... можем цял ден да си философстваме защо в някакъв етап от миналото ми е било кеф, но в крайна сметка ще стигнем до извода, че причините са същите, поради които съм бил и еди-какъв-си някога. Личното ми мнение, в което изобщо не претендирам, че има някаква логика е, че хората изпитват нужда да проявяват жестокост (било то убивайки животинка или дискриминирайки някой мангал), когато самите те се чувстват неудовлетворени от себе си или от начина, по който обществото гледа на тях.
Плюс това - до каква степен едно 5 годишно дете или някакъв 15 годишен дрисльо осъзнават, че отнемат живот, е съвсем друга тема. И тук би могъл да ми кажеш "Какво от това?", но за мен има значение. И не защото някой ми е казал, че животът е свещен. Нищо свещено няма - живееш, дрискаш си, умираш и т'ва е. Леко като от противоположния пол почнах да звуча, ама как да е ... Мисълта ми е, че единственото, което ти остава покрай дрискането, е това да се чувстваш добре, ака - щастлив. И тук можем да си драскаме цял месец и да не стигнем до консенсус, затова просто ще го напиша така - На мнение съм, че това, което минава за добро сред болшинството хора и е установено като такова е и това, което ги прави щастливи. Определено съм против идеята, че можеш да постигнеш някакво щастие, да се чувстваш пълноценен, посредством това, което минава за 'лошо' и нередно в обществото.


Така обществената реалност става твоя реалност, а твоето най-дълбоко, природно Аз, остава скрито в сенките.
Ето тук се разминаваме. Не гледам на тази като на някакъв чужд обект, дошъл да узурпира властта над собствените ми мисли и поведение. Гледам на тази 'реалност' като на единствената възможно съществуваща такава. Не смятам, пък и един поглед назад в историята потвърждава мнението ми, че човек е способен да живее пълноценно (доколкото това може да мине за съдържателно - говоря за нещата в чисто емоционален аспект) и да се развива в каквато и да било друга реалност.
Не виждам как това, което е заклеймено като 'лошо', ако беше общоприето за редно, щеше да е в плюс на човека. Камо ли пък на обществото.
Затова и за мен единствената реалност, която съществува, е тази, която позволява на индивида да бъде такъв, какъвто поиска. Стига с това да не възпрепятства същото това право на себеподобните си. Затова гледам на това като на 'право', а не на привилегия - защото така трябва, така ни е заложено и това е единственият начин човешката цивилизация да процъфтява.

Казах ти и че не обичам абстрактните разсъждения, защото са безплодни. Не ти обясних обаче.
http://www.youtube.com/watch?v=49Z9zRTxkJk
http://www.youtube.com/watch?v=9mzUjdEE9Uc
Първото е програма за генериране на среда, второто - изкуствен интелект. Особено за него уточнявам, че движенията на моделите се генерират от вграден енджин, а не от предварително зададени от юзъра (в лицето на човека) координати ( и това обяснявам - ето как се прави анимация по принцип - http://www.youtube.com/watch?v=cfy4X8QG3HU ). И двете програми се съобразяват и със законите на Физиката.

Пускам го, за да ти задам един простичък въпрос - Какво ми гарантира, че след като знам, че е напълно възможно да се възпроизведе виртуално Вселена, точно като нашата, и изкуствен интелект, съвършен колкото нашия ... след колко ... 100-ина години ...
След като ДОРИ това да 'съществувам' някъде по харда на някакво същество като game asset в някаква джитка е възможно, пък и честно казано - няма абсолютно никакъв начин да го опровергаеш, за разлика от хилядите сектантско-религиозни системи, какъв е смисълът да търся отговори извън границите на това, което Е ?
Пак ти го казвам - за мен нещата са такива, каквото са. Искам да разбера ЗАЩО са такива ... но не ме интересува Защо биха могли да бъдат иначе. Е, любопитно ми е, окей, признавам, но съм далеч от идеята, че е дори е възможно.


Но другото на което обществото се крепи е общоприетата реалност, която превръща индивида в човекомравка и ограничава свободната мисъл
Та именно затова си мисля, че или си човекомравка с набити възгледи, или просто приемаш реалността такава, каквато е.

//

т'ва си го пускам ей-така : http://vbox7.com/play:d34d184ea8

In_Nomine_Sathanas
08-16-2012, 13:02
Е , мислех да го напиша още предишният пост и с това спора да се свърши - Дрискай си, живей си, умирай си, бъди щастлив. В крайна сметка си прав че само това е реално. Аз не се задоволявам само с това. Аз искам да погледна скритото, това което е отвъд. Другото вече ми е до болка познато. Не ми е потребно вече, ако ме разбираш. Не можеш просто да ме разбереш, мислиш си че е така , но не можеш. Е, в крайна сметка може и аз да дойда на твоя акъл, ти пък дотогава ще бъдеш на съвсем друго мнение и така. Важното е че има прогрес. Затова не приемай че всичко от мен казано тук го считам за истина, прекрасно разбирам че след време може да ми дойде друг акъл. Същото се отнася и за теб, искаш или не.

"Пак ти го казвам - за мен нещата са такива, каквото са. Искам да разбера ЗАЩО са такива ... но не ме интересува Защо биха могли да бъдат иначе. Е, любопитно ми е, окей, признавам, но съм далеч от идеята, че е дори е възможно."

Еми не мога да ти помогна. Това е все едно да даваш ключовете от килията на някой затворник, а той да иска да си стои в килията. Явно имаме различни приоритети.

Тука го превърнахме верно в "Искренно и лично", считай разговора за приключен, твърде много различия имаме за да достигнем до някакъв консенсус. Имаш право в някой неща, в другите не искаш да погледнеш отвъд. Това си е твой проблем, не мой. Всъщност по-скоро за мен се явява проблем.....

In_Nomine_Sathanas
08-16-2012, 13:16
http://prikachi.com/images/23/5146023Z.gif
И какво излиза, че цялото това мислене и философстване, е за едното щастие и пълноценен живот?

Auriss
08-16-2012, 13:32
Ем че то ако имаше някаква друга причина, сигурно щях да съм и на по-различно мнение. И ти търсиш някаква своя истина, защото ще ти донесе ... покой ? Щастие ?

In_Nomine_Sathanas
08-16-2012, 20:18
Ем че то ако имаше някаква друга причина, сигурно щях да съм и на по-различно мнение. И ти търсиш някаква своя истина, защото ще ти донесе ... покой ? Щастие ?

Аз не очаквам нищо да ми донесе. Защото се отървах от "идеята за края", която е също човешки имплантирана и ненужна потребност. Идеята за края се проявява още около 2 годишна възраст, когато човека разбира че ако примерно яде сладкиши, това ще му донесе удоволствие. От там нуждата от удоволствие, нуждата от хубав край, прераства в потребност. И постепенно тази идея навлиза все повече под формата на следните обществени клишета : Трябва първо да работиш здраво или да се подложиш на нещо неприятно, за да придобиеш това което ти е потребно и съответно да си щастлив. Дори и да не се подлагаш на нещо неприятно, идеята че като направиш нещо ще се чувстваш по-добре е движеща за човека. Примери за това могат да се наблюдават навсякъде - от малките деца, до масовите идеологии и това присъства навсякъде в човечеството. Християните вярват че трябва да се молят и да правят определени неща в името на това да отидат в рая, комунистите вярват че трябва да избият богаташите за да се оправи всичко, нацистите - че евреите са виновни за всичко и когато се изтребят ще дойде рая на земята. Естествено такъв щастлив край никога не идва, защото веднъж създадената потребност не може да се излекува, тя се превръща в недостижима цел. Това което е създадено от природата като принцип - "яж това, ще се почувстваш по-добре" или "прави това, защото ще получиш удовлетворение" преминава на подсъзнателно ниво и се превръща в основен двигател на човешките действия. Естестевно крайната идея - щастие, наслада, свобода, равенство, братство, справедливост никога не идва , поне в личностен или исторически план, и човека само си гони опашката и никога не може да получи пълно удовлетворение. При мен този принцип не е в сила.
Затова, не , не мисля че искам някакъв покой или щастие, аз вървя по пътя заради самия път, или както ти каза - мисля заради самата мисъл. Мисълта не бива да се ограничава в това какво е полезно за човека или в това какво е реално. Какъв е смисъла да имаш свободна мисъл, ако не я използваш свободно? Още повече че това мислене и анализиране на света и мен самия, откриване на скрити психични процеси у хората и в мене, досега не ми е донесло нищо хубаво и честно да си кажа някой път ме води до депресии. По-скоро мисля абстрактно от чисто детско любопитство, искам да видя какво има отвъд, докъде мога да стигна. Искам да видя какво има отвъд стената, защото това което ти ми сервираш като добро и полезно е просто поредната тухла в стената. Не ме блазнят тези неща.

ПС:
http://rationalpolitics.net/forum/Smileys/rationalpolitics/AndHereWeGo.gif

Auriss
08-17-2012, 03:29
^Мех... =D Не.


Още повече че това мислене и анализиране на света и мен самия, откриване на скрити психични процеси у хората и в мене, досега не ми е донесло нищо хубаво и честно да си кажа някой път ме води до депресии.

Радвам се, че и тук поне сме стигнали до един извод ;]


Какъв е смисъла да имаш свободна мисъл, ако не я използваш свободно?
От чисто любопитство обаче - Защо според теб трябва да има 'смисъл' в *свободната* мисъл (което както вече няколко пъти споменах не намирам за съдържателно твърдение) ?
Така, де - едно на ръка, че си мисля, че такова нещо като неопорочено от реалността съждение няма, и другото, че в крайна сметка подобни разсъждения единствено въртят ума в безкраен кръг.

Вероятно можем с години да си дъвчем някакви примери и хипотези, но съм склонен да вярвам, че за да имаш абсолютно чиста и обектива преценка над реалността ще се окаже необходимо да не си част от нея. От друго измерение ... концепцията за някакво трансцендентно съзнание ... за Бог ако щеш.

Едит :

Сега се и подсетих за нещо докато се трових с никотин. Ъм, ще си позволя да ти препоръчам едно аниме, просто ей-така, да го изгледаш ако ти се занимава, тъй като до голяма степен това, за което си говорим, е и в основата на сюжета му. Казва се Neon Genesis Evangelion. Ето и ЛИНК (http://thepiratebay.se/torrent/6695943/Neon_Genesis_Evangelion_(series_movie)_dual_aud___ eng_sub) ако те мързи да търсиш.
Отсега те предупреждавам, че е изключително безинтересно, на моменти дори тъпо, що се отнася до .. как да го нарека ... режисура. Авторите или не ги бива в това да си представят по достъпен начин идеите, или съвсем умишлено са набити в привидно безсмислена тъпотия, че да им придаваш какъвто си поискаш смисъл. Трябва да го изтърпиш почти до самия край, че да ти светне, че действително има нещо 'повече' зад цялата работа. Общо 26 епизода + 1 филм.

Code Geass (http://thepiratebay.se/torrent/6237006/Code_Geass__Lelouch_of_the_Rebellion_R1__amp__R2_( Dual-Audio)_[1280x) също си заслужава гледането - за мен поне е най-доброто аниме засега. Плюс това е и добре направено =D

npp
08-17-2012, 07:44
Аз не очаквам нищо да ми донесе. Защото се отървах от "идеята за края", която е също човешки имплантирана и ненужна потребност. Идеята за края се проявява още около 2 годишна възраст, когато човека разбира че ако примерно яде сладкиши, това ще му донесе удоволствие. От там нуждата от удоволствие, нуждата от хубав край, прераства в потребност. И постепенно тази идея навлиза все повече под формата на следните обществени клишета : Трябва първо да работиш здраво или да се подложиш на нещо неприятно, за да придобиеш това което ти е потребно и съответно да си щастлив. Дори и да не се подлагаш на нещо неприятно, идеята че като направиш нещо ще се чувстваш по-добре е движеща за човека. Примери за това могат да се наблюдават навсякъде - от малките деца, до масовите идеологии и това присъства навсякъде в човечеството. Християните вярват че трябва да се молят и да правят определени неща в името на това да отидат в рая, комунистите вярват че трябва да избият богаташите за да се оправи всичко, нацистите - че евреите са виновни за всичко и когато се изтребят ще дойде рая на земята. Естествено такъв щастлив край никога не идва, защото веднъж създадената потребност не може да се излекува, тя се превръща в недостижима цел. Това което е създадено от природата като принцип - "яж това, ще се почувстваш по-добре" или "прави това, защото ще получиш удовлетворение" преминава на подсъзнателно ниво и се превръща в основен двигател на човешките действия. Естестевно крайната идея - щастие, наслада, свобода, равенство, братство, справедливост никога не идва , поне в личностен или исторически план, и човека само си гони опашката и никога не може да получи пълно удовлетворение. При мен този принцип не е в сила.
Затова, не , не мисля че искам някакъв покой или щастие, аз вървя по пътя заради самия път, или както ти каза - мисля заради самата мисъл. Мисълта не бива да се ограничава в това какво е полезно за човека или в това какво е реално. Какъв е смисъла да имаш свободна мисъл, ако не я използваш свободно? Още повече че това мислене и анализиране на света и мен самия, откриване на скрити психични процеси у хората и в мене, досега не ми е донесло нищо хубаво и честно да си кажа някой път ме води до депресии. По-скоро мисля абстрактно от чисто детско любопитство, искам да видя какво има отвъд, докъде мога да стигна. Искам да видя какво има отвъд стената, защото това което ти ми сервираш като добро и полезно е просто поредната тухла в стената. Не ме блазнят тези неща.

ПС:
http://rationalpolitics.net/forum/Smileys/rationalpolitics/AndHereWeGo.gif

а не смяташ ли че има и друга страна, например онази на поддръжката и прогреса, и противната на занемаряването и запустението?!, например, ако не са лекарите и медицината, тогава колко повече биха се увеличили случаите на болни, неизлечимо болни, преждевременно умиращи и умрели хора?!, така и ако нямаше истински Светии, които се молят непрестанно за пълното осигуряване на човечеството, сега хората можеше все още да се намират в "примитивните" по отношение на благодатта времена т.е. в повече: враждебност, войни, престъпност, научна и техническа изостаналост, болести, нещастие, скука, и т.н.

defender
08-17-2012, 08:53
така и ако нямаше истински Светии, които се молят непрестанно за пълното осигуряване на човечеството,
а ти сигурно си един от тях и благодарение на теб и твоите молитви ние лошите се спасяваме.

ако искаш може и икона да ти направим
аааа верно ти отричаше и иконите.

In_Nomine_Sathanas
08-17-2012, 09:49
От чисто любопитство обаче - Защо според теб трябва да има 'смисъл' в *свободната* мисъл (което както вече няколко пъти споменах не намирам за съдържателно твърдение) ?
Така, де - едно на ръка, че си мисля, че такова нещо като неопорочено от реалността съждение няма, и другото, че в крайна сметка подобни разсъждения единствено въртят ума в безкраен кръг.

Вероятно можем с години да си дъвчем някакви примери и хипотези, но съм склонен да вярвам, че за да имаш абсолютно чиста и обектива преценка над реалността ще се окаже необходимо да не си част от нея. От друго измерение ... концепцията за някакво трансцендентно съзнание ... за Бог ако щеш.


Не си ме разбрал или аз съм се увлякъл. Цялото това блуждаене на свободната мисъл, без ограниченията на реалността - човешката или природната, има за цел да изкара човека на едно по-високо равнище. Ще ти дам пример с един компютър - компютъра има точно определени зададени параметри и схеми по които да "мисли" и се съобразява с тях. Затова компютъра изпълнява точно определени функции. Ако компютъра има възможността да осъзнае че е компютър, ако имаше възможността да осъзнае тези процеси,схеми, матрици по които работи, то компютъра щеше да може да ги контролира - и така щеше да възникне един вид "Изкуствен Интелект". Но компютъра не може да осъзнае че е компютър и не може да осъзнае тези матрици и схеми, ако мисли по същите тях. Така че тази свободна мисъл не е просто безкраен кръг и бягане от реалността - тя е осъзнаване на реалността от по-високо равнище, с което човека може да направлява и контролира процесите в себе си и така да контролира реалността - а не да бъде хомо реактус - на определеното деиствие, има точно определена реакция и то не зададена от него.


Колкото до аниметата - сори ама такъв шит не гледам. Странно как имам компютър и интернет от толкова много време, но така и не успях да се зарибя по тези работи.

defender
08-17-2012, 09:51
Не си ме разбрал
че как да те разбере, то и ти сам себе си не разбираш и дори 2 минути спориш със себе си.................. сам го каза, баси.

In_Nomine_Sathanas
08-17-2012, 09:58
а не смяташ ли че има и друга страна, например онази на поддръжката и прогреса, и противната на занемаряването и запустението?!, например, ако не са лекарите и медицината, тогава колко повече биха се увеличили случаите на болни, неизлечимо болни, преждевременно умиращи и умрели хора?!, така и ако нямаше истински Светии, които се молят непрестанно за пълното осигуряване на човечеството, сега хората можеше все още да се намират в "примитивните" по отношение на благодатта времена т.е. в повече: враждебност, войни, престъпност, научна и техническа изостаналост, болести, нещастие, скука, и т.н.

Точно ти да говориш за прогрес. Прогресът не се осъществява от народните маси, прогресът се осъществява от хора които мислят извън установените принципи. Преди няколко стотин години, е било съвсем ясно и абсолютна истина за всеки, че болестите се причиняват от зли духове, бесове.... етц, докато на някой не му хрумнало че може да не се причиняват от това, т.е. усъмнил се е, усъмнил се е в човешките принципи, усъмнил се е в обществото, усъмнил се е в Господ. Така се правят научни открития, не чрез молитви и кланяне на несъществуващи Джийзъси. А пък твоята религия иска пълна и абсолютна вяра, не мислене и съмнение. Така че не разбирам защо се обаждаш....

In_Nomine_Sathanas
08-17-2012, 10:30
че как да те разбере, то и ти сам себе си не разбираш и дори 2 минути спориш със себе си.................. сам го каза, баси.
http://prikachi.com/images/582/5149582O.jpg

Оооо извинявай, господарю на вселената, ти който разбираш всичко и знаеш цялата свещенна истина както за света, така и за себе си.....

npp
08-17-2012, 12:49
а ти сигурно си един от тях и благодарение на теб и твоите молитви ние лошите се спасяваме.

ако искаш може и икона да ти направим
аааа верно ти отричаше и иконите.

дон кихоте, защо мислиш зло за нас, ние не те мразим, нито искаме да заменяме истинският Господ Бог с друг, камо ли с себе си

npp
08-17-2012, 13:07
Точно ти да говориш за прогрес. Прогресът не се осъществява от народните маси, прогресът се осъществява от хора които мислят извън установените принципи. Преди няколко стотин години, е било съвсем ясно и абсолютна истина за всеки, че болестите се причиняват от зли духове, бесове.... етц, докато на някой не му хрумнало че може да не се причиняват от това, т.е. усъмнил се е, усъмнил се е в човешките принципи, усъмнил се е в обществото, усъмнил се е в Господ. Така се правят научни открития, не чрез молитви и кланяне на несъществуващи Джийзъси. А пък твоята религия иска пълна и абсолютна вяра, не мислене и съмнение. Така че не разбирам защо се обаждаш....

а ако захранването на някой от пратените на марс роботи спре, тогава ще може ли да продължи с изледователската си дейност?!, така и е с човеците, те са като едни роботи създадени от Бог, и ако Той не им даде достатъчно благословение за да пожънат успехи в определена област, тогава те едва ли биха могли да прогресират там, а що се отнася до болестите, откъде знаеш дали злите духове не са източник на симптомите на болестите, след като те не са видими за човешкото зрение, и това няма как да се установи по научен път?!

"И като стана та излезе от синагогата, влезе в Симоновата къща. А Симоновата тъща беше хваната от силна треска; и молиха Го за нея. И Той, като застана над нея, смъмра треската, и тя я остави; и на часа стана та им прислужваше." Лука 4: 38-39,

"Господи, смили се за сина ми, защото е епилептик и зле страда; понеже пада в огъня, и често във водата. И доведох го при Твоите ученици но те не можаха да го изцелят. Исус в отговор каза: О роде невярващ и извратен, до кога ще бъда с вас? до кога ще ви търпя? Доведете го тука при Мене. И Исус смъмра беса и той излезе от него; и момчето оздравя в същия час." Матей 17: 15-18

defender
08-17-2012, 13:15
дон кихоте, защо мислиш зло за нас, ние не те мразим, нито искаме да заменяме истинският Господ Бог с друг, камо ли с себе си
добре светио, на тебе Иисус ти с явил и ти стана светия, браво, честито.
само да не се окаже накрая, че си светия ама не по заслуги и благодат, а само по визуални ефекти дето ти се явяват чат-пат по ракийно време.

In_Nomine_Sathanas
08-17-2012, 13:39
а ако захранването на някой от пратените на марс роботи спре, тогава ще може ли да продължи с изледователската си дейност?!, така и е с човеците, те са като едни роботи създадени от Бог, и ако Той не им даде достатъчно благословение за да пожънат успехи в определена област, тогава те едва ли биха могли да прогресират там, а що се отнася до болестите, откъде знаеш дали злите духове не са източник на симптомите на болестите, след като те не са видими за човешкото зрение, и това няма как да се установи по научен път?!

Сам се наби в лайната като сравняваш хората с роботи. Ти щом искаш да бъдеш робот, давай. Но никой от тези измислили роботите не е мислил като теб..... Роботите не могат да измислят роботи. Енергията на човека не идва от Господа, а от природата. А природните закони нямат нищо общо с вашите уж божии. Ако следвахме само природата, сега щяхме да сме примитивни маймуни, биещи се за храна и женски (не че и сега не го правим). Ако следвахме природата, изобщо нямаше да има технология и открития, защото на природата не и пука за прогреса, тя даже е против такъв прогес, защото се нарушава естествения баланс. Никое друго същество на тази планета не прогресира, измисля, открива и т.н. и това е защото са в пълен контрол от природата. Примера ти щеше да бъде валиден ако говореше за нещо реално като природата, а ти говориш за нещо измислено - Бог. не Господ е създал хората, а хората са създали Господ. Просто поредното изобретение на човека - само че в ума му.

npp
08-17-2012, 14:28
добре светио, на тебе Иисус ти с явил и ти стана светия, браво, честито.
само да не се окаже накрая, че си светия ама не по заслуги и благодат, а само по визуални ефекти дето ти се явяват чат-пат по ракийно време.

санчо, аз не претендирам че съм светия или пророк

какво ако спечелиш целият свят, но не успееш да осигуриш спасение за човеците, и всички те измрат?!, каква толкова ще бъде ползата от придобитото, след като именно човеците са "скъпите" и без тях света ще бъде едно пусто място като луната?!, какво е живота без човеците?!, ето защо нито един от истинските Светии и съвършено праведните не се интересува от това дали е нещо или някой, но единственото, което ги интересува е да се осигури спасение за вечен живот на всички човеци, така щото все още пребиваващите в този свят да го получат дори още тук докато са в този свят, това е единственото, от което истинските Светии са заинтересовани, нищо друго не може да ги удовлетвори напълно, освен единствено осъществяването на пълно(-то) спасение за всички човеци, ето защо в Писанието се говори за т.нар. Божий Гняв или неудовлетвореността на истинският Господ Бог и Неговите Светии, която се явява вследствие от все още неосигуреното всеобхватно спасение

"Тук е нужно търпението на светиите, на тия, които пазят Божиите заповеди и вярата в Исуса. И чух глас от небето, който казваше: Напиши: Блажени от сега нататък мъртвите, които умират в(т.е. в Името на) Господа; да! казва Духът, за да си починат от трудовете си; защото делата им следват подир тях(т.е. защото те никога не престават да работят за пълното спасение от истинският Господ Бог на всички човеци докато все още има дори и един ненапълно спасен). И видях, и ето бял облак, и на облака седеше един, който приличаше на Човешкия Син, имайки на главата си златна корона и в ръката си остър сърп. И друг ангел излезе от храма и викаше със силен глас на този, който седеше на облака: Простри сърпа си и жъни защото е настанал часът да жънеш, понеже земната жетва е презряла. Оня, прочее, който седеше на облака, хвърли сърпа си на земята; и земята биде пожъната. И друг ангел излезе от храма, който е на небето, като държеше и той остър сърп. Още и друг ангел, който имаше власт над огъня, излезе из олтара и извика със силен глас на този който държеше острия сърп; и рече: Простри острия си сърп и обери гроздовете на земното лозе(т.е. всички човеци), защото гроздето му е вече узряло(т.е. защото сега е момента да се осигури пълно спасение). И ангелът хвърли сърпа си на земята, обра земното лозе, и хвърли набраното в големия лин на Божия гняв(т.е. в процеса на всеочищение/всеспасение породен от недоволството на истинските Светии). И линът бе изтъпкан вън от града, и кръв потече от лина дори до юздите на конете върху едно разстояние от хиляда и шестстотин стадии(т.е. и "линът" се изпълни с Божията Благодат)." Откровение 14: 12-20

npp
08-17-2012, 14:38
Сам се наби в лайната като сравняваш хората с роботи. Ти щом искаш да бъдеш робот, давай. Но никой от тези измислили роботите не е мислил като теб..... Роботите не могат да измислят роботи. Енергията на човека не идва от Господа, а от природата. А природните закони нямат нищо общо с вашите уж божии. Ако следвахме само природата, сега щяхме да сме примитивни маймуни, биещи се за храна и женски (не че и сега не го правим). Ако следвахме природата, изобщо нямаше да има технология и открития, защото на природата не и пука за прогреса, тя даже е против такъв прогес, защото се нарушава естествения баланс. Никое друго същество на тази планета не прогресира, измисля, открива и т.н. и това е защото са в пълен контрол от природата. Примера ти щеше да бъде валиден ако говореше за нещо реално като природата, а ти говориш за нещо измислено - Бог. не Господ е създал хората, а хората са създали Господ. Просто поредното изобретение на човека - само че в ума му.

това е все едно да кажеш че всичко е създадено от нищото, или, че от нищо е станало нещо

In_Nomine_Sathanas
08-17-2012, 14:49
това е все едно да кажеш че всичко е създадено от нищото, или, че от нищо е станало нещо

Да, а иначе Господ е създал всичко. Само че Господ е създаден от нищото и нищо е станало нещо. Страхотна логика Шерлок!

http://prikachi.com/images/542/5150542X.gif

Природата е създала човека, а какво е създало природата ВСЕ ОЩЕ не ни е известно.

Общо взето религията е това:

http://prikachi.com/images/545/5150545K.jpg

defender
08-17-2012, 15:21
санчо, аз не претендирам че съм светия
тогава защо по-горе използва местоимението "ние"?

Auriss
08-17-2012, 16:01
^Как защо ? Той да не е сам в тая глава :D ...

filmimilmi
08-17-2012, 16:33
@npp, понеже постоянно отговаряш с "Ние", кои сте вие? Съобразявайки се със смисъла на "ние", останалите участващи във форума се чудим как да възприемем посланията ти:
1: Отговаряш от името на "своята партия" (Бог, ти и други висши същества) понеже решенията кое, как и защо се случва във вселената решавате вие.
2: Ти месия, защото Бог директно комуникира с хората чрез теб, (постоянно обясняваш тук кое, как и защо е еди какво си), а "Ние", защото не си единствения с тази мисия.
3: Отговорът е точно над мен.

Обясни ни, моля те. :) Коментирай и трите варианта за всеки случай, така че да няма недоразумения.

julian8787
08-17-2012, 17:58
Винаги съм се чудела кога се ходи на църква ? Събота и неделя , или през седмицата? Но не църква като място за събиране и общуване ,а такава да запалиш 1 свещичка и да се помолиш. Майка ми ми каза,че трябвало във сряда да се ходи , но аз все си мисля,че трябва събота. Благодаря! :)

Пази съзнанието си от сляпата вяра! Религията сама по себе си, когато е неосъзната може да ти отнеме много, дори всичко, защото следването на догмите занулява творческият ти потенциал и пречи на Божествената искрица да се прояви в теб, изначално заложена в теб. Човек се докосва до истината, когато подлага всичко на съмнение, но не чрез онова предубеденото съмнение, а чрез отваряне на съзнанието. Тогава възприятията работят! Остави идеята, че трябва да следваш някого(духовна институция или духовен водач), такава идея е антидуховна, антисоциална. Религията упражнява водачество, по този начин жаждата за власт е в ръцете на духовните водачи и те са задоволени по свой си начин. За теб остава утехата и сигурността, която утеха е фалшива, която сигурност е илюзорна. Бог няма дом! Свещичка може да запалиш вкъщи и да се помолиш, може да я запалиш в планината и да се помолиш. Може въобще да не палиш свещичка и пак да се помолиш. Стреми се към осъзнатост. Тогава ще намериш вътрешен покой, чувствайки онова смирено удоволетворение предлагано от свещенните книги, че си извършила нещо „свято“.

npp
08-18-2012, 08:32
тогава защо по-горе използва местоимението "ние"?


@npp, понеже постоянно отговаряш с "Ние", кои сте вие? Съобразявайки се със смисъла на "ние", останалите участващи във форума се чудим как да възприемем посланията ти:
1: Отговаряш от името на "своята партия" (Бог, ти и други висши същества) понеже решенията кое, как и защо се случва във вселената решавате вие.
2: Ти месия, защото Бог директно комуникира с хората чрез теб, (постоянно обясняваш тук кое, как и защо е еди какво си), а "Ние", защото не си единствения с тази мисия.
3: Отговорът е точно над мен.

Обясни ни, моля те. :) Коментирай и трите варианта за всеки случай, така че да няма недоразумения.

язък за годините свидетелствуване в този форум, след като вие двамата, а може би и други, не сте разбрали и най-елементарни неща, тук просто ще цитираме едни думи на самият Исус Христос, Който е единственият Господ за цялата тази вселена:

"Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря; но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела." Йоан 14: 10

както се вижда и от това изречение, след като самият Господ не върши нищо от себе си, колко повече ние човеците сме просто едни марионетки в ръцете на Господ Бог, като даже освен Него над нас има и други, и това са Неговите Светии и Ангели

In_Nomine_Sathanas
08-18-2012, 09:01
язък за годините свидетелствуване в този форум, след като вие двамата, а може би и други, не сте разбрали и най-елементарни неща, тук просто ще цитираме едни думи на самият Исус Христос, Който е единственият Господ за цялата тази вселена:

"Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря; но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела." Йоан 14: 10

както се вижда и от това изречение, след като самият Господ не върши нищо от себе си, колко повече ние човеците сме просто едни марионетки в ръцете на Господ Бог, като даже освен Него над нас има и други, и това са Неговите Светии и Ангели

Това е поредното доказателство, че тук всеки бърза и чете по диагоналната схема, и само реагира на това което му се набие в очите т.е. което е с явен разрез с вижданията му. Аз доколкото разбрах още от преди, говориш във форма "ние", защото тези думи не идват от теб, ти си само говорител, свидетел, нали така?

npp
08-18-2012, 09:06
Това е поредното доказателство, че тук всеки бърза и чете по диагоналната схема, и само реагира на това което му се набие в очите т.е. което е с явен разрез с вижданията му. Аз доколкото разбрах още от преди, говориш във форма "ние", защото тези думи не идват от теб, ти си само говорител, свидетел, нали така?

да, аз съм само свидетел на истинският Господ Бог

defender
08-19-2012, 20:41
да, само дето твоето "свидетелство" на словото не е от Бога, а от бащата на лъжата.

Incadeptus
08-19-2012, 21:11
извинявай defender но ти да защитиш Бог и църквата ли искаш?Затова ли си се писала защитник?

Incadeptus
08-19-2012, 21:19
npp МНОГО си ДАЛЕЧ от истината.Ти какво разбираш под свят извинявай много?Щото света не е само малката ни планета Земя да те светна аз.Света е всичко,цялата ВСЕЛЕНА,е то май като гледам ще открият,че има и други вселени,които са на място наречено мултивселена.И искам да задам един въпрос на теб npp.Мислиш ли,че Бог е всемогъщ?

Rebirthing
08-19-2012, 23:31
npp МНОГО си ДАЛЕЧ от истината.Ти какво разбираш под свят извинявай много?Щото света не е само малката ни планета Земя да те светна аз.Света е всичко,цялата ВСЕЛЕНА,е то май като гледам ще открият,че има и други вселени,които са на място наречено мултивселена.И искам да задам един въпрос на теб npp.Мислиш ли,че Бог е всемогъщ?

Нов си във форума, така че да ти обясня само, че няма никъв смисъл да спориш с нпп, защото ще почне да ти дрънка как бог бил в полусън, затва допускал злото и т.н. глупости. А после може и да ти напише, как видиш ли, той бил мъртъв за не знам си колко часа, ама бог го съживил. Човека си е за 4-ти километър, ама хората в бели престилки още не знаят за неговия случай...

npp
08-20-2012, 11:15
да, само дето твоето "свидетелство" на словото не е от Бога, а от бащата на лъжата.

аз нямам мое свидетелство на Словото, нито съм лъжепророк, нито съм единственият свидетел на истинският Господ Бог, а лъжа според Бога и Писанието е когато се причинява зло на някой човек, иначе няма как да бъде

"А Исус отиде на Елеонския хълм. И рано сутринта пак дойде в храма; а всичките люде дохождаха при Него, и Той седна и ги поучаваше. И книжниците и фарисеите(т.е. теолозите и духовниците на човешката(666) религия) доведоха [при Него] една жена уловена в прелюбодейство и, като я поставиха насред, казаха Му: Учителю, тази жена биде уловена в самото дело на прелюбодейство. А Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни; Ти, прочее, що казваш за нея? И това казаха да Го изпитват, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе на долу и пишеше с пръст на земята(сиреч, за да им напомни за това че основните заповеди, на които се гради Божият Завет даден от истинският Господ Бог първоначално чрез Моисей са десетте написани с Божият Пръст на двете плочи). Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея(сиреч, който от вас е безгрешен и иска да си остане такъв, нека пръв да наруши написаната с Божият Пръст заповед "не убивай."). И пак се наведе на долу, и пишеше с пръст на земята(сиреч, и отново продължи да им напомня за написаните лично от самият истински Господ Бог десет основни заповеди на Завета). А те, като чуха това(т.е. а те като разбраха онова, за което Той им намекваше) разотидоха се един по един, като почнаха от по-старите и следваха до последните; и Исус остана сам, и жената, гдето си беше, насред. И когато се изправи, Исус й рече: Жено, къде са тези, [които те обвиняваха]? Никой ли не те осъди? И тя отговори: Никой Господи. Исус рече: Нито Аз те осъждам; иди си, отсега не съгрешавай вече. Тогава Исус пак им говори, казвайки: Аз съм светлината на света; който Ме следва няма да ходи в тъмнината, но ще има светлината на живота. Затова фарисеите Му рекоха: Ти сам свидетелствуваш за Себе Си; Твоето свидетелство не е истинно. Исус в отговор им рече: Ако и да свидетелствувам за Себе Си, пак свидетелството Ми е истинно; защото зная от къде съм дошъл и на къде отивам; а вие не знаете от къде ида или на къде отивам. Вие съдите по плът; Аз не съдя никого. И даже ако съдя(т.е. но дори и да се намесвам в живота на човеците) Моята съдба е истинна(т.е. намесата ми е напълно добра и с нищо лоша за когото и да е от човеците), защото не съм сам, но Аз съм, и Отец, Който Ме е изпратил(сиреч, понеже Бог Отец върши напълно добрите Си дела чрез Мен). И в закона, да, във вашия закон е писано, че свидетелството на двама човека е истинно. Аз съм, Който свидетелствувам за Себе Си; и Отец, Който Ме е пратил, свидетелствува за Мене. Тогава Му казаха: Где е Твоят Отец? Исус отговори: Нито Мене познавате, нито Отец Ми; ако познавахте Мене, бихте познавали и Отца Ми(т.е. сиреч, понеже Аз не върша нищо от Себе Си, но Бог Отец върши делата Си чрез мен, а Той върши единствено/само добрини и никога не причинява нищо лошо на когото и да е от човеците). Тия думи Той изговори в съкровищницата, като поучаваше в храма; и никой не Го хвана, защото часът Му не беше още дошъл. И пак им рече Исус: Аз си отивам; и ще Ме търсите, но в греха си ще(т.е. обаче с неправдата, която вършите в вярата единствено можете да) умрете. Гдето отивам Аз, вие не можете да дойдете? Затова юдеите казаха: Да не би да се самоубие, че казва: Гдето отивам Аз, вие не можете да дойдете? И рече им: Вие сте от тия, които са долу; Аз съм от ония, които са горе. Вие сте от този свят(т.е. от царството на човешката(666) религия); а Аз не съм от този свят. По тая причина ви рекох, че ще умрете в греховете си(т.е. че с неправдите, които вършите в вярата си единствено можете да "умрете"); защото ако не повярвате, че съм това, което казвам, в греховете си ще(т.е. защото ако не (по-)вярвате правилно в истинският Господ Бог, така ще вършите неправда в вярата си, поради което можете да) умрете. Те, прочее, Му рекоха: Ти кой си? Исус им каза: Преди всичко, Аз съм именно това, което ви казвам. Много нещо имам да говоря и да съдя за вас; но Този, Който Ме е пратил, е истинен(т.е. съвършено любящ/добър); и каквото съм чул от Него, това говоря на света. Те не разбраха, че им говореше за Отца. Тогава рече Исус: Когато издигнете Човешкия Син(т.е. когато поставите истинският Господ Бог да царува над всички оставяйки всичко в Неговите Ръце), тогава ще познаете, че съм това което казвам, и че от Себе Си нищо не върша, но каквото Ме е научил Отец, това говоря. И Този, Който ме е пратил, с Мене е; не Ме е оставил сам, Аз върша всякога онова, което е Нему угодно. Когато говореше това, мнозина повярваха в Него. Тогава Исус каза на повярвалите в Него юдеи(т.е. на повярвалите в Него старозаветни вярващи): Ако пребъдвате в Моето учение, наистина сте Мои ученици; и ще познаете истината(т.е. правдата, сиреч, съвършената любов) и истината(т.е. и тя) ще ви направи свободни. Отговориха Му: Ние сме Авраамово потомство и никога никому не сме били слуги; как казваш Ти: Ще станете свободни. Исус им отговори: Истина, истина(т.е. съвършено добро нещо) ви казвам, всеки, който върши грях(т.е. всеки който върши духовно/религиозно беззаконие), слуга е на греха. А слугата не остава вечно в дома; синът остава вечно. Прочее, ако Синът(т.е. ако истинският Господ Бог) ви освободи, ще бъдете наистина свободни. Зная, че сте Авраамово потомство; но пак искате да Ме убиете, защото за Моето учение няма място във вас. Аз говоря това, което съм видял у Моя Отец; също и вие вършите това, което сте чули от вашия баща. Те в отговор Му казаха: Наш баща е Авраам. Исус им каза: Ако бяхте Авраамови чада, Авраамовите дела(т.е. само добри дела) щяхте да вършите. А сега искате да убиете Мене, Човека(бележка: библейската дума "човек" означава най-общо "одушевено същество"), Който ви казах истината, която чух от Бога. Това Авраам не е сторил. Вие вършите делата на баща си. Те му рекоха: Ние не сме родени от блудство; един Отец имаме, Бога. Исус им рече: Ако беше Бог вашият Отец, то вие щяхте да Ме любите, защото Аз от Бога съм излязъл и дошъл; понеже Аз не съм дошъл от Себе Си, но Той Ме прати(сиреч, но Аз съм само като марионетка в Неговите Ръце). Защо не разбирате Моето говорене? Защото не можете да слушате Моето учение. Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите(т.е. делата) на баща си. Той беше открай човекоубиец(т.е. причинител на зло против човеците), и не устоя в истината(т.е. в доброто); защото в него няма истина(т.е. защото в него няма любов към човеците). Когато изговаря лъжа(т.е. когато върши неправда), от своите си говори, защото е лъжец(т.е. защото е злодей), и на лъжата(т.е. и на злото) баща. А понеже Аз говоря истината(т.е. само доброто), вие не Ме вярвате. Кой от вас Ме обвинява в грях? Но ако говоря истина, защо не Ме вярвате? Който е от Бога, той слуша Божиите думи; вие затова не слушате, защото не сте от Бога. Юдеите в отговор Му рекоха: Не казваме ли ние право, че си самарянин(бележка: фарисеите са считали самаряните за вероломници/богоизменици) и имаш бяс(т.е. и се намираш под влиянието на(и си воден от) зъл дух)? Исус отговори: Нямам бяс; но Аз почитам Отца Си, а вие Ме позорите. Но Аз не търся слава за Себе Си; има Един, Който търси и съди. Истина, истина ви казвам, ако някой опази Моето учение, няма да види смърт до века. Юдеите Му рекоха: Сега знаем, че имаш бяс. Авраам умря, също и пророците; а Ти казваш: Ако някой опази Моето учение, няма да вкуси смърт до века. Нима Ти си по-голям от баща ни Авраама, който умря? И пророците умряха. Ти на какъв се правиш? Исус отговори: Ако славя Аз Себе Си, славата Ми е нищо; Отец Ми е, Който Ме слави, за Когото вие казвате, че е ваш Бог; и пак не сте Го познали. Но Аз Го познавам; и ако река, че не Го познавам, ще бъда като вас лъжец(т.е. зъл/злодей); но Аз го познавам и пазя словото Му. Баща ви Авраам се възхищаваше, че щеше да види Моя ден; и видя го и се зарадва. Юдеите Му рекоха: Петдесет години още нямаш, и Авраам ли си видял? Исус им рече: Истина, истина ви казвам, преди да се е родил Авраам, Аз съм. Тогава взеха камъни да хвърлят върху Му; но Исус се скри и излезе от храма, [минавайки през сред; и така си отиде]." Йоан 8: 1-59

npp
08-20-2012, 11:31
извинявай defender но ти да защитиш Бог и църквата ли искаш?Затова ли си се писала защитник?

досега хиляди пъти похули истинският Бог, Неговите Светии и Неговото Слово, смятай на какво е защитник

npp
08-20-2012, 11:43
npp МНОГО си ДАЛЕЧ от истината.Ти какво разбираш под свят извинявай много?Щото света не е само малката ни планета Земя да те светна аз.Света е всичко,цялата ВСЕЛЕНА,е то май като гледам ще открият,че има и други вселени,които са на място наречено мултивселена.И искам да задам един въпрос на теб npp.Мислиш ли,че Бог е всемогъщ?

по принцип има една безгранична за нас човеците вселена, а това колко под вселени и планети има в нея е друг въпрос, що се отнася до въпроса дали Бог е всемогъщ, да, истинският Господ Бог е всемогъщ, обаче само по отношение на доброто/добрите неща, понеже Той няма как да си позволи да върши зло, иначе би бил неправеден

defender
08-20-2012, 11:52
npp, тука има един приятел дето на него Бог му се е явявал с един път повече отколкото на тебе, и той също твърди, че Бог говори чрез него и че това, което ти говориш е лъжесвидетелство на словото.

става конфликт на интереси между "свидетели", брат.
тц-тц, "конфликт на интереси", това е нарушение на Етичния кодекс, момче.

npp
08-20-2012, 12:01
Нов си във форума, така че да ти обясня само, че няма никъв смисъл да спориш с нпп, защото ще почне да ти дрънка как бог бил в полусън, затва допускал злото и т.н. глупости. А после може и да ти напише, как видиш ли, той бил мъртъв за не знам си колко часа, ама бог го съживил. Човека си е за 4-ти километър, ама хората в бели престилки още не знаят за неговия случай...

това че от седмият ден до сега Бог Отец се намираше в състояне на полусън не съм го измислил аз, но го има написано и в Писанието(сиреч Библията), ето:

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина(т.е. на семият ден Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина(т.е. защото в него Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2:2-3

но това обаче не означава че Той е напълно заспал, понеже ето как все още крепи и движи цялата вселена, която е създал, иначе ако беше напълно 100% заспал, тогава например молекулите и атомите щяха да се разпаднат, и така този космос сега нямаше да съществува, а така и нито един от нас(човеците) сега нямаше да има този живот, но Той е достатъчно буден, така щото да поддържа вселената и живота на човеците/одушевените и да дава сили на Своите Светии и Ангели да се грижат за делото по осигуряване на спасение на всички човеците за вечен живот

Incadeptus
08-20-2012, 12:26
Така искам да ви кажа да не вярвате на библията щото тя е написана от лакомите свещеници!Rebirthing мерси за предупреждението,но аз не съм против никой.Изслушвам хората.

И НЕКА ВИ КАЖА ОЩЕ НЕЩО.НЯМА ВСЕМОГЪЩИ ПОРАДИ СЛЕДНИЯ ПАРАДОКС,КОЙТО МНОГО ПЪТИ ПУБЛИКУВАМ ВЕЧЕ!

Парадоксът може да се опише така: Може ли някой всемогъщ да създаде скала, толкова тежка, че даже той да не може да я повдигне? Ако може, значи той престава да бъде всемогъщ. Ако пък не може, значи поначало не е бил всемогъщ.


Аз не съм атеист и вярвам във много неща,да не кажа във всичко,но парадоксът говори сам за себе си!

Incadeptus
08-20-2012, 12:28
Аааааааа да и още нещо.Човекът ако знаете колко е могъщ,само трябва да си развием мозъчетата малко.Щом мисълта откриха,че е материя и до 10 години щяло да измислят телепорт ;) И човек е способен,когато сънува да създаде цяла ВСЕЛЕНА в главата си.Мозъкът е по-сложен и от най-сложната машина и ще е добре за нас да го осъвършенстваме.Това е по междудругото ;д

npp
08-20-2012, 12:31
npp, тука има един приятел дето на него Бог му се е явявал с един път повече отколкото на тебе, и той също твърди, че Бог говори чрез него и че това, което ти говориш е лъжесвидетелство на словото.

става конфликт на интереси между "свидетели", брат.
тц-тц, "конфликт на интереси", това е нарушение на Етичния кодекс, момче.

ти досега се показа единствено като един нафукан духовен бай-ганьовски дон кихот и санчо панса, и то похулвайки правдата на истинският Господ Бог, Който е благословен во веки, така щото хиляди хора видяха, разбраха и посочиха твоето безумие, според както и е писано:

"А това да знаеш, че в последните дни ще настанат усилни времена. Защото човеците(т.е. повечето вярващи) ще бъдат себелюбиви, сребролюбиви, надменни, горделиви, хулители, непокорни на родителите, неблагодарни, нечестиви, без семейна обич, непримирими, клеветници, невъздържни, свирепи, неприятели на доброто, предатели, буйни, надути, повече сластолюбиви, а не боголюбиви, имащи вид на благочестие, но отречени от силата му; тоже от такива страни. Защото от тях са ония, които се вмъкват в домовете и подмамват обременени с грехове женища, водени от различни страсти, които всякога се учат, а никога не могат да дойдат в познание на истината. И както Яний и Ямврий се възпротивиха на Моисея, така и те се противят на истината, човеци с покварен ум, извратени във вярата. Но те няма да успеят повече; защото безумието им ще стане известно на всичките, както се откри безумието и на тия двама." 2 Тимотей 3: 1-9

нито някой от истинските Светии някога е търсил своето си, нито самият Господ Исус Христос, но всички Те винаги са търсили ползата за вечно спасение на всички човеци, а не само на някои, както ти и други уж вярващи като теб търсехте предимно своята си полза и то тръбейки пред себе си че сте вярващи, според Словото истински вярващ е човек, който е верен на Божията Правда, докато както и ти сам показваше, търсиш предимно някаква си користна полза, за теб и други уж вярващи като теб, а колко пъти ти се посочи че дори и в Писанието изрично е казано че целта на Божието Царство/Божията Църква е да се осигури пълно спасение на всички човеци за вечен живот, като дори, за все още съществуващите в този свят, да го имат даже още тук, но ти до последно предпочете да спориш с Словото/Правдата на истинският Господ Бог с претенциите То/Тя да бъде заменено(-а) с някакви твои и на други като теб себелюбиви доктрини

"всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 12,

"целият закон се изпълнява в една дума, сиреч, в тая "Да обичаш ближния си както себе си"." Галатяни 5: 14,

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко, като търся не своята си полза, но ползата на мнозина(т.е. на всички човеци), за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33,

"И тъй, доколкото имаме случай, нека струваме добро на всички, а най-вече на своите по вяра(т.е. на истинските Светии)." Галатяни 6: 10,

"Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света(т.е. човечеството), но за да бъде светът спасен чрез Него." Йоан 3: 17,

"Човешкият Син не е дошъл да погуби човешки души(т.е. истинският Господ Бог никога не идва за да погубва човеците/одушевените), но да спаси(т.е. но винаги идва единствено за да ги спаси)" Лука 9: 55,

"Внимавайте да не презирате ни едно от тия малките(т.е. нито едно от Божиите деца, сиреч човеците), защото ви казвам, че техните ангели на небесата винаги гледат лицето на Отца Ми, Който е на небесата. [Защото Човешкият Син дойде да спаси погиналото]. Как ви се вижда? Ако някой човек има сто овце и едната от тях се заблуди, не оставя ли деветдесетте и девет, и не отива ли по бърдата да търси заблудилата се? И като я намери, истина ви казвам, той се радва за нея повече, отколкото за деветдесетте и девет незаблудили се. Също така не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките(т.е. нито един от човеците)." Матей 18: 10-14,

"И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения(т.е. ходатайства), благодарения(т.е. благословения) за всичките човеци, за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината(т.е. и да станат/бъдат добри/праведни). Защото има само един Бог и един ходатай(или: и един Господ) между Бога и човеците, човекът(т.е. одушевеното същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината. И тъй, искам мъжете(т.е. вярващите мъже) да се молят на всяко място, като издигат ръце свети(т.е. вършейки само добрини), а не гневни и препирливи(т.е. а не неправди), Така и жените(т.е. така и вярващите жени) да украсяват себе си със скромна премяна, със срамежливост(т.е. с смирение) и целомъдрие(т.е. и чистота), не с плетена коса(т.е. не с горделивост) и злато(т.е. или тщеславие) или бисери(т.е. или мъдрост) или скъпи дрехи(т.е. или възвишеност)," 1 Тимотей 2: 1-9

defender
08-20-2012, 12:37
просто исках да кажа, че истината е една и тя не е в някакви пишман самообявили се, поддали се на измамата "свидетели". Да не говорим, че по твой образец има много такива подобни на тебе свидетели и секти.

npp
08-20-2012, 12:45
просто исках да кажа, че истината е една и тя не е в някакви пишман самообявили се "свидетели". Да не говорим, че по твой образец има много такива подобни на тебе свидетели и секти.

супер "идиотският" сектант си ти, след като до последно предпочиташ да спориш срещу истинни/праведни човеци, които нищо лошо не ти правят, но свидетелствуват само добро

като хулиш Божиите люде, по този начин хулиш самият Исус Христос и неговият Бог Отец, според както е писано:

"А Савел, като още дишаше заплашване и убийство против Господните ученици, отиде при първосвещеника. и поиска от него писма до синагогите в Дамаск, че, ако намери някой от тоя Път, мъже или жени, да ги докара вързани в Ерусалим. И на отиване, като наближаваше Дамаск, внезапно блесна около него светлина от небето. И като падна на земята, чу глас, който му каза: Савле, Савле, защо Ме гониш? А той рече: Кой си Ти, Господи? А Той отговори: Аз съм Исус, Когото ти гониш." Деяния 9: 1-5

и както вече казахме, що се отнася до вярата, аз нямам свой образец, но ето как ти се кланяш на "кумири", след като се кланяш и служиш на доктрините на човешката(666) религия

"И мамеше живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено да извърши пред звяра, като казваше на живеещите на земята да направят образ(т.е. да се кланят на доктрината) на звяра, който беше ранен от сабята и оздравя." Откровение 13: 14

defender
08-20-2012, 12:52
А Иисус им отговори и рече: пазете се да ви не прелъсти някой; защото мнозина ще дойдат в мое име, говорейки: аз съм Христос; и ще прелъстят мнозина.

Incadeptus
08-20-2012, 12:54
моля те defender обясни ми ти защитница на атеистите или на Бог си,че не мога да схвана нещо :?

defender
08-20-2012, 12:56
аз съм православнА готина мадама,

Incadeptus
08-20-2012, 12:57
оуууууууу суперррррр :D тва е готино ;д

npp
08-20-2012, 12:57
А Иисус им отговори и рече: пазете се да ви не прелъсти някой; защото мнозина ще дойдат в мое име, говорейки: аз съм Христос; и ще прелъстят мнозина.

ние не сме казали че някой от нас е Христос, но че сме Негови свидетели

defender
08-20-2012, 13:00
исках да кажа, че ти говориш уж от Негово име, както се и представяш пред аудиторията

"мнозина ще дойдат в мое име"

defender
08-20-2012, 13:02
оуууууууу суперррррр :D тва е готино ;д
имаш ли готина кола да ме повозиш малко и после да ме заведеш в мола

npp
08-20-2012, 13:02
исках да кажа, че ти говориш уж от Негово име, както се и представяш пред аудиторията

"мнозина ще дойдат в мое име"

това не значи че всички, които свидетелствуват в Неговото Име са лъжепророци, след като още тогава (преди около 2 хилядолетия) е имало много негови истински ученици, които са свидетелствували Неговото и на неговият Отец Слово

Incadeptus
08-20-2012, 13:05
Ами ба 13 години съм,ма като пораста ще те повозя и до където си искаш ;дддддддддддддд нямаш ли си гадже ?

defender
08-20-2012, 13:09
така е, но когато човек придобие "християнски имунитет" лъжата веднага се усеща

29. Защото аз зная, че след заминаването ми ще се втурнат помежду ви люти вълци, които няма да щадят стадото;
30. па и от вас самите ще се дигнат мъже, които ще говорят изопачено, за да увличат учениците след себе си.
31. Затова бъдете будни и помнете, че три години денем и нощем не преставах със сълзи да поучавам всекиго едного от вас.
32. А сега ви предавам, братя, на Бога и на словото на благодатта Му; Той може да ви назидае по-добре и да ви даде наследие между всички осветени.

defender
08-20-2012, 13:09
Ами ба 13 години съм,ма като пораста ще те повозя и до където си искаш ;дддддддддддддд нямаш ли си гадже ?
амииииии, аз съм много срамежлива

майка ми е казвала да ни се говоря с непознати за такива неща, айде като пораснеш ще видим

npp
08-20-2012, 13:32
така е, но когато човек придобие "християнски имунитет" лъжата веднага се усеща

29. Защото аз зная, че след заминаването ми ще се втурнат помежду ви люти вълци, които няма да щадят стадото;
30. па и от вас самите ще се дигнат мъже, които ще говорят изопачено, за да увличат учениците след себе си.
31. Затова бъдете будни и помнете, че три години денем и нощем не преставах със сълзи да поучавам всекиго едного от вас.
32. А сега ви предавам, братя, на Бога и на словото на благодатта Му; Той може да ви назидае по-добре и да ви даде наследие между всички осветени.

много пъти сме ти казвали ако намериш лъжа в думите ни когато свидетелствуваме Словото, да я посочваш, а ти все твърдиш че лъжем, но не посочваш нито едно 100%-ово доказателство за това, все старият дифендър на суетата, ние сме срещали много такива християни като теб, които твърдят че усещат лъжата, но всъщност самите те се оказваха по-лъжливи от другите човеци, както и ти сам неведнъж показа че пренебрегваш правдата и я заменяш с неправда, какво толкова голямо удоволствие ти доставя да противоречиш на правдата, когато в същото време милиони човеци страдат, измежду които немалко деца?!, не ти ли е поне малко съвестно когато толкова много се напъваш за да дон-кихотстваш против доброто, при положение че в сравнение с много например сомалийски деца ти не си лишен от нищо, но имаш всичко?!

Incadeptus
08-20-2012, 14:40
Е аз не съм анепознат,съм де,но ;д тва е форум и да кажеш никой не те знае коя си,за да те търси после ;д npp кои сте вие?и как може да говориш от името на някой друг? и искам да питам още нещо.Другите богове на другите народи какви са.Съчинени?Измислени?Защо Истинският Господ Бог да се различава от Ра,Анубис,Сет,Бастет,Изида, зирис,Нут,Геб,Один,Тор,Илув атар,Буда,Шива,Зевс,Хера,По ейдон и Хадес?Не си ли се замислял,че може да има много богове?

In_Nomine_Sathanas
08-20-2012, 15:18
аз съм православнА готина мадама,
http://prikachi.com/images/538/5162538U.gif
Ти сериозно имаш някакви психични проблеми. Първо казваш че си мъж, след това че си жена, говориш за себе си в трето лице, преструваш се че някой друг пише вместо теб. То бъзик, бъзик, ясно, ама твоето май е по-сериозно. Сега без лъжи, кажи мъж ли си, жена ли си? И между другото, на колко си години?

Incadeptus
08-20-2012, 15:26
http://prikachi.com/images/538/5162538U.gif
Ти сериозно имаш някакви психични проблеми. Първо казваш че си мъж, след това че си жена, говориш за себе си в трето лице, преструваш се че някой друг пише вместо теб. То бъзик, бъзик, ясно, ама твоето май е по-сериозно. Сега без лъжи, кажи мъж ли си, жена ли си? И между другото, на колко си години?

кво?така ли?не знаех,омг.Междудругото името ти ми харесва ;д

defender
08-20-2012, 16:07
така е, докторе, не съм в ред ............... ти си истински психолог, супер си.

Incadeptus
08-20-2012, 16:09
моля кажи истината

slavenceto0o
09-06-2012, 15:25
Така отговора на въпроса ти е в неделя има неделна литургия. Незнам дали знаеш, но Господ е казал че неделя, седмият ден от седмицата трябва да се посвети на него. Да отидеш в църквата, да запалиш свещичка и да се помолиш. Някой мислят че Господ е казал, да работим шест дена и на седмия да почиваме, но това е измислето от хората които ги мързи да ходят на църква. Няма нищо лошо да вярваш, не губиш нищо. Ако имаш други въпроси ще се радвам да ти отговоря. Аз чета църковни книги и обичам да слушам къкво казва Отчето, така че мога да ти отговоря.

Incadeptus
09-06-2012, 16:03
Първо се научи да пишеш!

slavenceto0o
09-07-2012, 20:06
Първо се научи да пишеш!

Извинявам се ако имам правописни грешки, просто живея в друга държава и от доста дълго време не съм писала на български!