PDA

View Full Version : Помощ!Проблеми!



eve_angel
08-12-2012, 20:01
Здравейте,от много време имам проблем с наднорменото тегло..спазвах какви ли не диети и нищо..като допълнение имам омазнена кожа,чупещи се нокти и НОРМАЛЕН апетит..едно момиче от форума ми беше намекнало нещо за счутовидната жлеза,но незнам..някой ще ми даде ли малко повечеинфо какви изследвания тр се правят и какъв може да е проблемът?защото ако такова др ден да отида на лекър за направления и тн

Cloud9
08-12-2012, 20:23
Щитовидна жлеза! Изследванията се правят при ендокринолог. Той може да ти назначи и хранителен режим

PullMeCloser
08-12-2012, 20:31
счутовидната жлеза

ХАХАХА! :D:D

eve_angel
08-12-2012, 20:44
ХАХАХА! :D:D
моя грешка

а иначе те 1-во да ходя при личната за направление,нали?

PullMeCloser
08-12-2012, 20:45
Да, можеш и без направление, но ще трябва да платиш.

lqlq89
08-13-2012, 05:39
Едва ли има нещо общо. От пубертета е косата. А ноктите витаминки, яж повече плодове, зеленчуци, риба, яйца, сирене и подобни. А за наднорменото тегло..не знам. Имаш ли нередовен цикъл, някакви други оплаквания?

SisiStrange
08-13-2012, 05:52
Цял живот ли имаш наднормено тегло или само сега? И то може да е от пубертета. Като пуберче и аз бях качила 4-5кг не над нормата, но над моето идеално. Нормално е, развиваш се. Като дръпнеш малко на височина ще си дойдат на мястото. Започни да тичаш сутрин.

eve_angel
08-13-2012, 08:33
Цял живот ли имаш наднормено тегло или само сега? И то може да е от пубертета. Като пуберче и аз бях качила 4-5кг не над нормата, но над моето идеално. Нормално е, развиваш се. Като дръпнеш малко на височина ще си дойдат на мястото. Започни да тичаш сутрин.

да,цял живот..и на косата нш ми няма ..а аз съм около 40кг НАД нормата..а витамини и плодове пия/ям непрекъснато,тъй,че тва не е проблем..а за цикъла..понякога идва на 20,понякога на 3-ти..понякога е пр5ез 2 седмици,понякога през 1 месец..сега съм на 14,а ми дойде на 10...

bloodyF
08-13-2012, 08:56
как 40 кг + бе?
колко си висока?
колко тежиш?
какво ядеш основно?
спортуваш ли? колко често?
за цикъла още не ти се е изравнил, с времето и това ще стане


едит:
за ноктите си вземи заздравител някакъв на перфект, избягвай ацетона и не ги режи, а ги подравнявай с пила
за косата-шампоан за мазна коса и по-рядко миене и като я миеш накрая я обливай със студена вода (или хладка), за да се затворят порите и да не се изпуска толкова себум
за лицето:акне аут лосион, ако имаш акне, някакъв гел без спирт (или ексфолиант) за мазна кожа (питай в аптеките или дрогериите) и не се мацай с пудри и фдт-ни

kalpazanka
08-13-2012, 10:52
eve, май бях аз :)
Не си губи времето със заздравители и трикове за свиване на пори. Трябва ти направление за ендокринолог. Той би ти направил ехография на жлезата, за да види има ли промени в структурата. Предвид килограмите би ти изследвал и кръвната захар, евентуално обременяване с глюкоза би ти назначил и пак евентуално би изследвал инсулинови нива. Ако ще се проверява кръвната захар, е важно вечерта преди изследването да си се хранила нормално- без торти, пасти, шоколади, компоти и прочие, защото това би се отразило на резултатите. Би ти пуснал и хормони- ТСХ, фТ3 и евентуално фТ4 и антитела срещу жлезата, които не са към здравната каса, т. е. трябва да се платят на ръка.
Ако се стигне до изследване на хормоните, е важно да не си закусвала и да не си пила кафе /това второто особено!/!

wiiwa
08-13-2012, 11:03
Не мисля че имаш проблеми с щитовидната жлеза. Първо пробвай със спорт и хранителен режим. Омазнена кожа на лицето ли ? Пробвай с маски. А за ноктите си купи заздравител, пий витамини. И все пак иди на ендокринолог за да си спокойна.

FuckingFreak
08-13-2012, 11:53
Стига бе, не че искам да плаша момичето, ама 40 кг над нормата е огромен повод за притеснение, не знам вие как го виждате. И да, възможно е да е хормонален проблем.

eve_angel
08-13-2012, 17:25
Значи..позлвам заздравители,шампоан за мазна коса и всякакви такива ЗА ДА ПРИКРИЯ проблемите,но не искам да ги прикрия а премахна поблемите..ям адски мн плодове и ходя доста..иначе основно ям домашна храна(докато не съм на диета)..явно утре-други ден ще се разходя до студ.град да взема направление от личната..иначе какво представляват изследванията?

едит:туко-що излезе др проблем..
принципно всяка сутрин си четка устата с мека четка(против мъртва кожа),слагам постоянно балсам за устни,пия много вода и тн..и изведнъж както си седях и му се напукаха на 5 места..
междодругото не си облизвам или гриза устните..дали има нещо общо с щитовидната?

BlueCat
08-14-2012, 12:49
Отиди при личния си лекар, сподели за проблемите и той ще прецени на какъв специалист да те прати. Консултирай се с роднини, познати или потърси в интернет отзиви за добри лекари, защото тези по поликлиниките обикновено си нямат никаква представа и ще ти кажат просто пубертет!