PDA

View Full Version : ММА



baretka_7
08-12-2012, 22:11
заблуда е, че ММА е "бой без правила"... но искам да попитам какви точно са правилата, какви са техниките и захватите, които бойците използват и т.нат. .... напр. последния ММА бой, в който участва Любо Чука накрая му присъдиха победа, заради някакъф ключ, който направил на противника.. но не съм много наясно с тези захвати, пък обичам да гледам ММА, затова има ли някой който да ми даде линк за да разбирам какво правят, а не само да гледам как се млатят.. :)

magnum1
08-13-2012, 11:21
За мен т'ва е пълна тъпотия . По добре такуондо ,карате, самбо или джудо отколото тази тъпотия

stynioo
08-13-2012, 19:45
За мен т'ва е пълна тъпотия . По добре такуондо ,карате, самбо или джудо отколото тази тъпотия

За мен по-добре ММА .. другите са пълни глупости.

dimitar_ak
08-14-2012, 08:06
MMA = пернишка дискотека пренесена на ринга

awerw
08-14-2012, 10:49
to v bg mu vikat svoboden boi, ama ne si e taka, mislq 4e bqha zabraneni udarite s lakut, no sum vijdal puk da se udrqt s kolena, potursi malko

bathory
08-14-2012, 14:54
MMA = пернишка дискотека пренесена на ринга

Важна подробност - забранено е използването на винкели и всякакви екстри от железарията.. :))

ZipFail
08-14-2012, 16:12
СЪДИЙСТВО:
Мачовете по ММА ще бъдат съдийствани от трима ( 3 ) съдии. Един на ринга и двама отстрани на ринга. Системата за точкуване е следната:
10-10 когато и двамата играчи се представят еднакво;
10- 9 при малка разлика ( добри атаки, агресивност, добра защтита);
10- 8 видима разлика в действията ( нок даун, почти завършени ключ или душене);
10-7 очевидна разлика (няколко нок дауна);
10-6 безспорна разлика;

НАЧИНИ ЗА ПОБЕДА:
Нок аут, събмишън ( подчиняване чрез ключ или душене ), отказване на един от играчите, хвърлена кърпа от ъгъла на ринга, съдийско решение и дисквалификация.При сериозен удар съдията има право да спре срещата да изброи до 8 и да продължи срещата или да я прекъсне.

ЗАБРАНЕНИ ТЕХНИКИ:
Удари с глава, удари с лакти, удари по тила и в гръбнака на противника, удари в слабините. Бъркане в очите и в устата, захващане на пръстите(късането на хват посредством захващане и извиване на пръстите на ръката на противника. Позволено е захващането на поне 4 пръста едновременно и на едната ръка а не 2 по 2 на двете ръце). Драскане с нокти, захващане на кожата, хапане, бъркане в уши, нос, очи. Използване на въжетата и захващане на дрехите на противника. Ако боецът носи борцовки или самбовки, същият няма право да нанася ритници в главата на своя противник. Умишлено хвърляне на противника на глава. Изхвърляне на противника извън ринга. До 18 години във стойка нямат право на колена - а в партер са забранени ударите(само граплинг) за участници над 18 год.отново няма да има колена в главата от стойка а във партер няма никакви колена и няма удари в главата (само по трупа)

СЛУЧАИ НА ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ:
Лошо поведение спрямо съдия, играч ( опонент ) или публика. Неспортсменско поведение. Фалове и неспазване на правилата. Играч може да бъде дисквалифициран и в случай че неговият треньор или член на неговия екип се държи против правилника на състезанието. При нагласен мач и двамата състезатели ще бъдат дисквалифицирани.

fankata:)
08-18-2012, 20:01
За мен т'ва е пълна тъпотия . По добре такуондо ,карате, самбо или джудо отколото тази тъпотия
На същото мнение съм.

navar
08-26-2012, 11:30
напротив,ММА е правилник в който проличава кой колко струва,независимо от стила..ММА не е бойно изкуство,а универсален правилник,иделен да се реши вечния спор кой е по по най ..а за правилника има доста ММА правилници :)

bReAk3R
08-26-2012, 13:31
Питай Азис :)

awerw
08-27-2012, 17:47
Питай Азис :)

аххх ем ем ей :D

redbul2
08-27-2012, 18:08
има ли някой който да ми даде линк за да разбирам какво правят, а не само да гледам как се млатят.. :)
Бийте се! Счупете си кратуните!!! :)

Savage14
08-27-2012, 19:08
MMA = пернишка дискотека пренесена на ринга
В Бъглария е така.