PDA

View Full Version : Емиграция в държави, в които няма много българи?



mikko123
08-13-2012, 10:16
Бихте ли емигрирали в държава, в която няма много българи, но е с близък език до нашия - като Хърватия например? Или пък в Чехия, Словакия? Или дори извън ЕС - в Украйна, Русия? А какво мислите за не много познати държави като Естония, Литва и Латвия? А в Румъния, Унгария? Според вас има ли някакви предимства да отидеш в такава държава, където няма много или пък почти никакви българи вместо да идеш например в някоя държава в Западна Европа, където има много българи?

mikko123
08-14-2012, 16:57
Да ви кажа аз мисля, че емиграцията в такава непопулярна дестинация си има своите плюсове. Там няма много или почти никакви българи и нямат мнение за нас, така хората няма да те смятат за нещо по-долно, както ни смятат в Западна и Северна Европа. Другият плюс е, че по-бързо ще ти се наложи да се интегрираш в местната култура, да си намериш приятели сред местните хора, а няма да си хортуваш само с българи и плюс това голяма част от българите в чужбина, които биха се свързали с теб са използвачи.

Amore-Mio*
08-14-2012, 18:24
Независимо от броя на българите, тия страни могат да те доведат и до нещо по - добро. Все пак , ако си търсиш работа и я откриеш в една от тия държави: няма да ти пука особено дали има други българи, особено ако знаеш езика на страната. Все пак нормално приятелство можеш да завържеш и с чужденците. Нищо не ти коства, все пак.

Иначе , като се позамисля, бих отишла. Не ми е никакъв проблем.
Но на такава крачка съм решена да я направя с приятеля си.

HollyGolightly
08-23-2012, 17:54
За съжаление в повечето страни на нас Българите не ни се носи много добра слава. Така че да има си своите плюсове. Освен това, не искам да слагам всички Български емигранти под общ знаменател, но нещо като че ли им става като отидан някъде другаде. Все гледат как да те прецакат, ако те са имали трудности с нещо, гледат и теб да прекарат през същото, така че голяма полза от българите в чужбина няма да намериш. Вярно е аз говоря от личен опит, но и други хора са ми го казвали това. А колкото до работа и колко лесно ще си намериш, то това няма пряка връзка, всичко зависи от това къде си и каква работа търсиш.

notlike
08-24-2012, 05:39
Имаме семейни приятели в Швеция. Мъжът с гордост казва, че не познава много българи и живее добре. Въпреки това, казва, че всички ни подценяват, докато сами не потърсим достойнствата си. Той е горд, че е роден и израсъл тук и постоянно им го казва. С времето те свикнаха, даже някои негови приятели са идвали тук. За мнозина други обаче България не значи нищо.. и той го каза сам - това са родоотстъпници и за пари ще продадат и майка си.

mikko123
08-25-2012, 06:36
Просто твърде много българи ходят по чужбина не за да работят и учат, а за да правят далавери, пренасят дрога, крадат и мамят и ни излагат там, как да ни харесват? Ако си селски тарикат в България, такъв ще си и там.

Tikche
08-30-2012, 13:08
Никога не съм поставяла броя на българите в дадена страна като нещо, по което ще съдя дали да отида там или не. Да в повечето страни не ни харесват. Е и какво ето шанс да променя мнението на чужденците, които са част от моето обкръжение. В Холандия познавам само едно българско семейство от 4 души, като най-големия им син даже замина за Англия...и още 6 българи, които са отишли там да работят, учат или живеят. Предимно живеят в Amsterdam, Oosterhout и Leeuwarden. От други градове не познавам.