PDA

View Full Version : web cam



Natinka1123
08-13-2012, 19:29
Здравейте, бях пуснала такава тема отдавна , но никой не ми отговори..
Проблема ми е : когато се опитам да пусна камерата на компютъра ми изписва: Webcam driver open fail. Please restart camera or computer ..
Какво да направя ? Благодаря предварително :)

Kamikazeto
08-13-2012, 20:05
Ми разкарай драйвера, и го намери пак в нета...латоп, настолен?какъв?

Natinka1123
08-13-2012, 20:32
Извинявам се малко съм скарана с технологийте , а как да го разкарам драйвера ..
иначе лаптопа ми е TOSHIBA Satellite L550-18T
и камерата с която съм като иконка е Camera Assistant Software

npp
08-14-2012, 08:48
трябва да преинсталираш драйвера за камерата, кой е точният модел на лаптопа?, това трябва да е написано някъде на гърба на лаптопа, трябва да е нещо от рода на Satellite L550-ST2722 - по принцип след ST има четири символа

Kamikazeto
08-14-2012, 11:23
Значи в зависимост на какъв уиндоус си(нали?) отиваш в контрол панел->scanners and cameras->намираш си камерата и триеш драйвера. После отиваш на http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU и си теглиш драйвера за твоя модел компютър,инсталираш го (това тук е в зависимост от операционната ти система..за да видиш колко бита ти е уиндоуса отново влизаш в контрол панел, нещо от сорта на system май беше (не съм на седмица да ти кажа, това е за XP)...ако всичко това не свърши работа проблема може да е хардуерен, т.е. нещо да се е разкачила примерно камерката/развалила (ти или някой друг разглобявал ли е лаптопа напоследък?)
П.П. Ебали го не може да се прати линк само с тия драйвери които ти трябват..нищо ти си знаеш модела на лаптопа..