PDA

View Full Version : Татус на 16 години!



doomers
08-14-2012, 08:52
Здравейте, аз съм на 16 години (на 7ми септември правя 17) и съм се навил да си направя татус. Но имам 2 проблема :
1-Страх ме е да не се разтегне- Висок съм 175см. и мисля че няма да порасна още много.
2-Татуса не е малъм и незнам дали като порасна може да се смали.
То това са проблемите при татусите или могат да се разтегнат или да се смалят.
Ако изчакам 18 т.е след 1 година близо каква ще е разликата ???
Благодаря за обърнатото внимание предварително!

xoxi
08-14-2012, 09:22
Какво ти пречи да изчакаш? Едва ли някой ти е опрял пистолет в главата.
Къде искаш да си го правиш?

druzilla
08-14-2012, 10:32
Мисля,че когато си правиш татуировка тя трябва да е свързана със някой важен за теб човек или важно събитие в живота ти.В противен случей бързо ще ти мине мерака,а да я махнеш не е лесна работа.Изчакай още някоя и друга годинка и тогава си прави тату. #-o

wiiwa
08-14-2012, 12:21
Наистина по-добре си татуирай нещо много важно за теб, защото иначе ще ти омръзне. А за сега може да си направиш няква яка, временна.

doomers
08-14-2012, 12:27
Ами тази която съм си харесал е много яка. Сам съм си я измислял т.е. гледал съм в интернет и сабирам добри идеи и видях 2,3 който много ми харесаха и от тях най-доброто съм избрал. Татуто искам да ми е на рамото но да ми обхваща отпред и отзад като полу-ракав. Смятам че не е много рано да я направя. Ако е за някой важен човек немисля че ще е проблем да си направя още 1 ако наистина е важен. Баща ми позволява да си направя но аз искам да съм сигурен. Татуто много ми харесва самнявам се че ще харесам някое колкото това. Исках просто да попитам дали ще стане нещо и дали е прекалено рано. Благодаря за отговорите ! :)

Amore-Mio*
08-14-2012, 13:48
Някои професии не изискват ли да си без татуировки? Питам просто, тъй като така съм чувала и точно за това направи така, че да не ти попречи за кариерата ти. Иначе не ти пречи да изчакаш, но дори и сега да си го направиш, е съмнявам да има някакъв проблем.

doomers
08-14-2012, 13:58
Аз в момента уча за програмист но незнам дали ще продължа с тази професия. Мислех право да продължавам но там трябва много труд и упорство който ги имам но .. Знам че татоса ще попречи за кариера в правото. Аз неискам да ставам адвокат а нотариус и сигурно татоса ще попречи на това но още несъм се насочил !

wiiwa
08-14-2012, 16:37
Не знам дали ще ти пречи за работата. Щом я искаш на рамото мисля че има вероятност да се измини ако заякнеш, надебелееш, отслабнеш.

doomers
08-14-2012, 17:15
Да отслабна или наделебея няма шанс но да заякна зависи от мен ако ходя на фитнес бих заякнал но тази ми мания свърши. Бих могъл но още малко което надали ще промени размера на татоса ми много . Пък и съм чувал , че може да се повтаря ако се измени ! :)

Uzerneim
08-16-2012, 17:15
По-добре си направи една временна и виж дали няма да ти омръзне бързо. Защото постоянната няма как да я махнеш.

doomers
08-16-2012, 17:59
Ами немисля , че ще ми омръзне защото е свързана с нещо или по точно с някой скъп за мен. И съм си я избрал такава каквато искам временна просто неможе да стане :)

TheBobqk
08-21-2012, 08:07
Изчакай още година. След това премисли отново нещата, за да си сигурен, че наистина искаш татуса. Може да говориш с татуировчик, който със сигурност си разбира от работата повече от нас и ще може да ти обясни кво може да стане с татуса. Също така си избери добър човек, който няма да ти съсипе рамото. Казвам го, защото и аз съм си замислила един татус, който ще бъде направен от бащата на една съученичка. И изчетох теми и материали, говорих с човека и просто реших да изчакам още няколко месеца, докато стана на 18, защото нашите не дават, а и аз не искам да съжалявам. Късмет ;р

NomNomNom
08-21-2012, 16:16
Всички , дето го разубеждавате, не знам дали сте си правили татуировка, обаче аз си направих първата на 16.
След това на 18 си направих три наведнъж.
Това е нещо, което се прави на момента и става част от теб.
Не е нито бебе, нито брак, че да седиш и да се кумиш.

Incadeptus
08-21-2012, 16:30
Татуировките според мен са нещо грозни така да го кажа,не че са грозни ами не ми харесват просто.Говоря за постоянните татуировки не за временните.Иначе прави каквото искаш.Аз ако се татурирам ще си татуирам картинка на нещо,а не надпис :D

doomers
08-22-2012, 10:07
Ами то и аз картинка не съм казъл надпис :)

Incadeptus
08-22-2012, 11:33
Мхм,браво.

kvotdoide
08-22-2012, 13:19
Здравейте, искам да попитам следното нещо. Мисля сега началото на септември да си направя първият ми татус. Това време подходящо ли е за татуиране? Вече се сбогувах с басейни и морета, така че няма да го излагам на пряка слънчева светлина или пък да го мокря.

Incadeptus
08-22-2012, 14:37
Бе прави си бе,щом си решил.

FasterBeach
08-22-2012, 19:06
Здравейте, искам да попитам следното нещо. Мисля сега началото на септември да си направя първият ми татус. Това време подходящо ли е за татуиране? Вече се сбогувах с басейни и морета, така че няма да го излагам на пряка слънчева светлина или пък да го мокря.

Аз моя го направих през октомври. Ходех на училище с къс ръкав (униформа....) и избеля. Съвсем малко избеля де, но ...
През септември, предполагам ще е още жега, тъй че, ако си направиш татус тогава, го пази здравата от слънцето ! Мажи там с мехлема, който ще ти препоръча татуиста и така. Пак казвам, пази го, докато зарастне !

JoLLiE92
08-23-2012, 12:38
То не е проблемът в годините, за една година няма да пораснеш КОЙ знае колко много. Но моят съвет е да не си правиш първия татус нещо голямо :) Започни с по-малко, защото почти няма хора с един татус, зарибяват се и продължават. Прави се октомври-ноември, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при специалист, не да ми гледаш "ама еди-кой-си ще ми го направи за 20лв." все пак това нещо ще бъде върху теб цял живот! ;)
Освен това гледай да не е някакъв комерсиален "модерен" татус, идеята им е да значи нещо за теб.
Според мен е по-добре да си я правиш по-късно, за да си изградиш характера и татуировката да бъде наистина свързана с теб, а не стил "вижте ме мене". Иначе познавам хора (главно момичета) на по 15 години с по 5-6-7+ МАЛОУМНИ татуса .. само че те нямат май особено намерение да се изграждат като личности. Хубаво е да може да се скрие, ако се налага - не да си изпляскаш нещо на врата. Хубаво е и да го направиш, когато знаеш какво ще работиш, наистина, аз мисля, че например полицай не можеш да станеш ако имаш татус, независимо дали се вижда или не.
Аз самата искам да си направя от вече 6-7 години и все още не съм, обмислям какво точно искам, а и смятам да си събера сама парите, защото наште са против и някак си не върви да им искам пари за това. А трябва да си я направя при най-добрия и няма да излезе 20 лв.
Иииии като заключение - татуировките са прекрасен начин да подчертаеш себе си, стига да не се изгавриш с идеята и да си направиш някоя простотия ей така щот си пораснал и можеш и всички така правят. ;)

hadzhiev
08-23-2012, 15:09
Здравейте, аз съм на 16 години (на 7ми септември правя 17) и съм се навил да си направя татус. Но имам 2 проблема :
1-Страх ме е да не се разтегне- Висок съм 175см. и мисля че няма да порасна още много.
2-Татуса не е малъм и незнам дали като порасна може да се смали.
То това са проблемите при татусите или могат да се разтегнат или да се смалят.
Ако изчакам 18 т.е след 1 година близо каква ще е разликата ???
Благодаря за обърнатото внимание предварително!
Имам един съсед и той е на 16 и вече има три татуировки и мисли да си прави още така че мисля че няма да има проблем.

FasterBeach
08-23-2012, 16:54
Имам един съсед и той е на 16 и вече има три татуировки и мисли да си прави още така че мисля че няма да има проблем.
Аха... Той съседа ти някой безгрешен сигурно... |-(

До автора: Гледай да ти направят татуса с растителен туш.

4everStrong
08-25-2012, 11:11
Видях, че искаш да я правиш на рамото. Ако ходиш на фитнес по - добре не прави защото ще се разтегне.
Може да си направиш татус на предмишницата или на кракът там не се разтягат толкова поне така съм чувал ти си преценяваш :)

FasterBeach
08-25-2012, 11:56
Видях, че искаш да я правиш на рамото. Ако ходиш на фитнес по - добре не прави защото ще се разтегне.
Може да си направиш татус на предмишницата или на кракът там не се разтягат толкова поне така съм чувал ти си преценяваш :)
Стига с това разтягане... Не говори глупости. Той няма да тръгне да качва изведнъж няква огромна сума килограми та да се деформира татуса и т.н.