PDA

View Full Version : Exchange програма (гимназия в САЩ за 1 година)



BoysInc97
08-14-2012, 10:32
Привет! (hi)
Някой кандидаствал ли е или ще кандидатсва по exchange програмите, с които, ако те одобрят, те изпращат за една година в щатите и всичко ти е осигурено?
Може да се кандидаства за 9 и 10 клас. Аз сега ще бъда 9ти и съм решил да кандидаствам (т.е. ако станат нещата /ДАНО ДАНО ДАНО\ за 10кл)

Моля ви, ако някой знае нещо повече да пише или ако някой е кандидаствал или иска да кандидаства

http://www.ac-see.org/programs/yes-bulg.htm - тук може да прочетете още (мисля че инфото е за миналата година)

Благодаря предварително :))

Thrombocyte
08-14-2012, 14:02
Аз кандидатствах преди 2 години.
Доколкото помня имаше 3 кръга - начален ( в Пловдив бяхме над 250 човека) , втори ( беше на другия ден и останахме около 50 човека).
Началния кръг представляваше съвсем кратък тест и при добра подготовка в училище не би трябвало да ти създаде проблеми.
Втория кръг бе съставен от Close Test, Listening и есе (мисля, че беше мотивация, но паметта ми напоследък не е много добра, затова и не съм на 100% сигурен).
Финалния кръг включваше още едно есе и интервю ( преди 2 години финалния кръг беше около месец и половина след втория, т.е към 10-16 декември някъде). На финала бяхме около 15-20 човека от явилите се в гр. Пловдив.
На финалистите им се раздават голямо количество документи за попълване, но ако достигнеш до този етап ще ти бъде обяснено обстойно всичко и няма да имаш проблеми при попълването им. :)

Резултатите пристигнаха в края на април или началото на май. Има няколко свободни места за титуляри и съответно няколко за резерви.

П.С Хубаво нещо е, поне показваш стремеж към някакво развитие, а е и чудесна възможност да придобиеш известна самостоятелност, ако бъдеш одобрен/а.

BoysInc97
08-14-2012, 15:59
Аз кандидатствах преди 2 години.
Доколкото помня имаше 3 кръга - начален ( в Пловдив бяхме над 250 човека) , втори ( беше на другия ден и останахме около 50 човека).
Началния кръг представляваше съвсем кратък тест и при добра подготовка в училище не би трябвало да ти създаде проблеми.
Втория кръг бе съставен от Close Test, Listening и есе (мисля, че беше мотивация, но паметта ми напоследък не е много добра, затова и не съм на 100% сигурен).
Финалния кръг включваше още едно есе и интервю ( преди 2 години финалния кръг беше около месец и половина след втория, т.е към 10-16 декември някъде). На финала бяхме около 15-20 човека от явилите се в гр. Пловдив.
На финалистите им се раздават голямо количество документи за попълване, но ако достигнеш до този етап ще ти бъде обяснено обстойно всичко и няма да имаш проблеми при попълването им. :)

Резултатите пристигнаха в края на април или началото на май. Има няколко свободни места за титуляри и съответно няколко за резерви.

П.С Хубаво нещо е, поне показваш стремеж към някакво развитие, а е и чудесна възможност да придобиеш известна самостоятелност, ако бъдеш одобрен/а.


теб одобриха ли те ? и ако да - справи ли се с изпитите накрая в Бг
и знаеш ли каква е сумата, която дават на месец, ако си одобрен?

thegreenzombie
08-14-2012, 16:09
аз тази година ще кандидатствам... първия и втория кръг не ме притесняват, те са като тестовете в училище, само че малко по-сложно.. третия вече си е доста по-сериозен
определено ще ти следя темата ^^

BoysInc97
08-14-2012, 16:12
аз тази година ще кандидатствам... първия и втория кръг не ме притесняват, те са като тестовете в училище, само че малко по-сложно.. третия вече си е доста по-сериозен
определено ще ти следя темата ^^

ами супер... на ЛС ще ти дам фейса ми да комуникираме :)

bloodyF
08-14-2012, 17:00
и аз съм ходила на това
обаче объркаш ли 1 въпрос от теста си аут
аз тей направих и замина работата

май бяха 3 рийдинга и 1 клоуз тест за 15 минути, нещо такова, не помня точно
но не паснах и после минах годините и нямаше как да се пробвам пак
и така :/

Thrombocyte
08-15-2012, 09:11
Ами, не. Мисля, че интервюто ме спъна :)
Ако си сред избраните би трябвало да ти съобщят колко ти е "издръжката", но на финалния кръг такова нещо не бе споменато.

Colouring
08-15-2012, 10:01
Имам приятелка, която беше една година в САЩ. Не знам много около кандидатстването, но пък доста работи знам за прекарването и там. Ако някой се интересува мога да му разкажа на лично.

BoysInc97
08-15-2012, 10:32
Имам приятелка, която беше една година в САЩ. Не знам много около кандидатстването, но пък доста работи знам за прекарването и там. Ако някой се интересува мога да му разкажа на лично.

ще ти бъда адски благодарен, ако ми разкажеш :)

Colouring
08-15-2012, 10:56
Провери си съобщенията. :)

druzilla
08-15-2012, 11:31
Това е много интересно,до сега не знаех,че има такава програма.Още не мога да участвам,но ако можех щях да се пробвам..
Въпроса ми е дали след тази една година в САЩ си продължаваш обучението нормално във гимназията,в която си бил преди?И също така цяла година ли няма да се връщаш в България?

thegreenzombie
08-15-2012, 11:38
Това е много интересно,до сега не знаех,че има такава програма.Още не мога да участвам,но ако можех щях да се пробвам..
Въпроса ми е дали след тази една година в САЩ си продължаваш обучението нормално във гимназията,в която си бил преди?И също така цяла година ли няма да се връщаш в България?

продължаваш си в същия клас, но преди това ще трябва да държиш приравнителни изпити по предметите, които не си учила в САЩ

Colouring
08-15-2012, 12:19
Да, трябва да държиш приравнителни, за да останеш в същия клас. Иначе си там за една учебна година, а не за 12 месеца.

Thrombocyte
08-15-2012, 12:34
*Нужен е минимален хорариум по определени предмети, иначе може и да не те допуснат до приравнителен.

BoysInc97
08-20-2012, 10:43
*Нужен е минимален хорариум по определени предмети, иначе може и да не те допуснат до приравнителен.

тоест?

druzilla
08-20-2012, 10:48
Да, трябва да държиш приравнителни, за да останеш в същия клас. Иначе си там за една учебна година, а не за 12 месеца.

Цяла учебна година имах в предвид :) все пак 9 месеца не са никак малко..

BoysInc97
09-06-2012, 20:17
Днес погледнах сайта на програмата и видях, че са излезли само изпитните центрове ( http://www.ac-see.org/programs/yesschedule.htm )- за нас е Американското посолство в София. Дати и обновена информация все още няма, но ще чакаме....

thegreenzombie
09-06-2012, 20:20
добре, че е в София...
иначе, добре, че си ти, защото съвсем бях забравила да проверя

BoysInc97
09-06-2012, 20:26
то добре че са favorites да го гледам всеки ден :D :D

JuStElly
09-07-2012, 00:46
И аз сега ще съм 9ти клас и ще кандидатствам за 10ти. Май ще се се съревноваваме хах ;дд Ще следя темата.

autumn_eyes
09-07-2012, 08:07
Едно момче от моя клас го одобриха, сега ще сме 11. Кофтито е, че после трябва да наваксаш изпуснатото тук и по някой предмети даже се карат приравнителни. Демек двойно учене. Ама иначе е супер шанс, успех.

BoysInc97
09-08-2012, 16:59
излязоха и датите и другото инфо - ние сме

Stara Zagora
15 October

Sofia
17 October

SweetAngel2
09-11-2012, 12:27
Имам приятелка, която беше една година в САЩ. Не знам много около кандидатстването, но пък доста работи знам за прекарването и там. Ако някой се интересува мога да му разкажа на лично.
разкажи и на мен :)

Smile.
09-12-2012, 16:48
А тези, които сега ще са осми трябва да изчакат още една година ли? Или идеята е осмокласниците да правят изпитите този октомври и догодина в девети клас да са в САЩ?

Kaena Smith
09-12-2012, 16:51
А тези, които сега ще са осми трябва да изчакат още една година ли? Или идеята е осмокласниците да правят изпитите този октомври и догодина в девети клас да са в САЩ?

Кандидатите трябва:
да са родени между 1 януари 1996 и 15 юли 1998.
http://www.ac-see.org/programs/yes-bulg.htm#6

Smile.
09-12-2012, 16:55
Това ясно, но пише и че трябва да са девети или десети клас. А аз ще съм осми и съм родена през януари '98. Може би 1998 година са я написали за деветокласници, които са тръгнали по-рано на училище, тоест в първи клас са били на шест.

BoysInc97
09-13-2012, 07:04
Това ясно, но пише и че трябва да са девети или десети клас. А аз ще съм осми и съм родена през януари '98. Може би 1998 година са я написали за деветокласници, които са тръгнали по-рано на училище, тоест в първи клас са били на шест.

Кандидатите трябва:

•Да са ученици в 9 или 10 клас на средните училища;

monster22
09-15-2012, 11:29
Снощи го видях това и мисля и аз да кандидатствам, защото ако ме приемат това ще е сбъдната мечта за мен. Сега ще съм 10 клас, но съм роден на 1 януари 1997 година (тръгнал съм по рано). Въпроса ми е кога са изпитните дати, защото в сайта пише Sofia - 12 October, а тук в темата сте писали друго. Също ако може това момиче на което приятелката и е била в САЩ да ми разкаже и на мен на лично как е прекарала. :)

monster22
09-17-2012, 14:15
Айде пишете де ... Някой въобще следи ли я тая тема ?

thegreenzombie
09-17-2012, 14:27
Айде пишете де ... Някой въобще следи ли я тая тема ?

аз я следя.. ако имаше нещо, което да споделя/питам/не знам щях да пиша най-вероятно ..
всъщност, няма да откажа малко информация за самия престой там, но пък има доста неща, за които трябва да се мисли, преди това

monster22
09-17-2012, 16:10
А знаеш ли кога и къде са изпитните дати ? Също така ако някой има малко повече информация от какво се състои изпита моля да каже :)

thegreenzombie
09-17-2012, 16:25
http://www.ac-see.org/programs/yes-bulg.htm#3 тук си пише всичко, а датите ги написа Boyslnc97 на предната страница :)

JuStElly
09-17-2012, 20:46
А мен ме интересува,ако например ме приемат и е пратят там,ще пратят ли друго дете на мое място? И във общежития ли се живее там или някакво семейство поема грижите над теб за една година. Покриват ли ти разходите или трябва да се справяш сам,докато си там?

BoysInc97
09-18-2012, 11:42
А мен ме интересува,ако например ме приемат и е пратят там,ще пратят ли друго дете на мое място? И във общежития ли се живее там или някакво семейство поема грижите над теб за една година. Покриват ли ти разходите или трябва да се справяш сам,докато си там?

абе този сайт явно изобщо не искате да прочете какво пише в него! ако прочетеш целия материал /има го и на български при това/ ще намериш отговор на въпросите, които си задала http://www.ac-see.org/programs/yes.htm
единствено не пише дали пращат някой на твое място - но това теб какво те бърка?

BoysInc97
09-18-2012, 11:45
Снощи го видях това и мисля и аз да кандидатствам, защото ако ме приемат това ще е сбъдната мечта за мен. Сега ще съм 10 клас, но съм роден на 1 януари 1997 година (тръгнал съм по рано). Въпроса ми е кога са изпитните дати, защото в сайта пише Sofia - 12 October, а тук в темата сте писали друго. Също ако може това момиче на което приятелката и е била в САЩ да ми разкаже и на мен на лично как е прекарала. :)


А знаеш ли кога и къде са изпитните дати ? Също така ако някой има малко повече информация от какво се състои изпита моля да каже :)

сменили са ги датите, за сега са - sofia october 12th и stara zagora october 16th

thegreenzombie
09-18-2012, 18:16
сменили са ги датите, за сега са - sofia october 12th и stara zagora october 16th

а дали това е сигурно, или са възможни и други промени в датите?

BoysInc97
09-20-2012, 18:30
а дали това е сигурно, или са възможни и други промени в датите?


Трябва до края да следим сайта