PDA

View Full Version : АСТРО тема



Blab
08-14-2012, 11:01
мисля, че е време да си имаме такава тема. последните дни отразих поне 2-ма потребители, които са се зачели (по-)сериозно в материята, пък и малко интроспекция никога не е излишна.

без да дефинираме граници на темата, предлагам да започнем с представяне - слънчев знак, Луна, асцендент (евентуално Венера и Марс, предвид раздела) и енергиите, които изразяват в нас/живота ни. можем да продължим с изследването на личните си карти, постепенно, без да бързаме.



------
НАТАЛНА КАРТА се чертае ТУК (http://www.astro.com/cgi/genchart.cgi)

w0sh
08-14-2012, 11:19
.....

Добре дошли в средновековието.

Sh@d0w
08-14-2012, 12:05
http://cdnimg.visualizeus.com/thumbs/96/3d/963dea32569c125b8d944af872e2e77b_m.jpg

Auriss
08-14-2012, 12:08
Муууу.

Аз съм Телец с асцендент Водолей.

Бълбук бълбук ... :D


// сори, Блаби, просто не се сдържах

kalpazanka
08-14-2012, 12:16
Риба с асцендент в Козирог, Луна в Телец, Венера в Овен, Юпитер и той там, Уран в Козирог, Плутон в Скорпион, Слънце в Риби, Меркурий във Водолей, Марс в Козирог, Сатурн и Нептун- също, Хирон в Близнаци.

Т'ва стига ли? :)

w0sh
08-14-2012, 12:21
Орион в Медуза, Магелановия облак в Тръстика и Андромеда в Скумрия.

Sh@d0w
08-14-2012, 12:31
Нека допълня темата, че астралните си проекции, на вашата основна личност и характер може да откриете от долната диаграма, която датира още от 2391 преди новата ера

http://loldamn.com/wp-content/uploads/2012/06/funny-meme-horoscope-signs.jpg

доста е точен и по него съм определял доста хора

например w0sh мисля че е роден в периода 21 Юни 22 Юли

LadyDi
08-14-2012, 12:57
а аз пък мога ли да ви изтрия ей сегичка мненията?

LadyDi
08-14-2012, 13:11
Blab, айде да ме тълкуваш :) Аз горе-долу имам представа, ама не всичко разбирам.
Сега:
Слънце в Риби, в средата на знака
Асцендент - Телец
Луна и Меркурий в Риби
Венера и Марс в Овен
Юпитер във Водолей
Сатурн в Скорпион
Уран в Стрелец
Нептун в Козирог
Плутон в Скорпион
Хирон в Близнаци

:D

w0sh
08-14-2012, 13:21
а аз пък мога ли да ви изтрия ей сегичка мненията?

Брей, едно време нямаше ли скандали, че един мод се бърка в тема, наблюдавана от друг.

LadyDi
08-14-2012, 15:54
Брей, едно време нямаше ли скандали, че един мод се бърка в тема, наблюдавана от друг.

имаше и скандали когато модове си правят ташак в тема

Glamour92
08-14-2012, 16:16
Аз се интересувам от различията между гаданията на Тропическия и Сидералния зодиак?

На кой от двата да имам вяра и изобщо трябва ли да ги взимам под внимание,при положение,че съм две противоположни зодии по двата зодиака?

*ноу офенс,просто бие на очи...

Sh@d0w
08-14-2012, 18:10
имаше и скандали когато модове си правят ташак в тема

Няква сериозна или?

LadyDi
08-14-2012, 18:11
Няква сериозна или?

няма значение
явно е, че има интерес към тези неща, защо трябва да си правим бъзици

Sh@d0w
08-14-2012, 18:24
няма значение
явно е, че има интерес към тези неща, защо трябва да си правим бъзици

Темата е по - скоро за философия и религия, не за този раздел. Там е мястото за такива псевдо - науки и разсъждения.

Не е никак хубаво да се пълнят главите на подрастващите с подобни глупости. Че после даже се пускат теми от рода на "той е зодия костур аз съм зодия водомер подхождаме ли си или да късаме??".

LadyDi
08-14-2012, 18:29
ами премести я тогава

Nam3less3
08-14-2012, 20:03
Това е от най-безсмислените и скучни теми, но е от най-масовата, чудно как хората най-много харесват най-глупавото.
Далеч е от смисъла и същността на философско-религиозните и полезни въпроси. Преди човек да тръгне да се занимава с космични енергии и всякакви такива, има много по-важни неща да научи.

Blab
08-14-2012, 21:13
на малкия ми рожден ден точно. това ще го запомня.;
не искам тема в този болен раздел, благодаря.
шадоу пък специално се включи супер неадекватно, при все, че сигурно съм от малкото потребители, които не са го гаврили...
както и да е. със здраве;
-----
ще добавя само няколко неща:
астрологията е математика + социология + психология + философия + биология.
най-лесно е да си яко над нещата, крещящо алтърнатив, ама и от всичко да разбираш, да.
едно е да имаш мнение, друго е да го изтропваш под път и над път. свръхмедийната действителност и т.нар. демокрация яко ви е изкривила главите май. нещо зрялост, възпитание, адекватна преценка, хигиена на общуването?
на уош съм му свикнала на водолейските жестове на внимание, макар че психология, брат, зодиакалните знаци са едни архетипи, а на днешния човек, колкото и да му харесва да се изживява като начало и край, няма да му навреди да се открие тук и там назад, било то в средновековието, античността и пр.;

LadyDi
08-14-2012, 21:30
имаш рожден ден?

Glamour92
08-14-2012, 21:37
Аз се интересувам от различията между гаданията на Тропическия и Сидералния зодиак?



?
Защо са два? И защо и двата се считат за еднакво достоверни ?
*искам прост отговор като за лаик

И това не е ли прекалено мощно доказателство,че отделните течения на астрологията се разминават прекалено много,за да бъде възприемана тя насериозно ..?

Blab
08-14-2012, 22:03
не са 2; плаши ли те ветрилото от избори в света/живота?

с такава лекота задраска всяко едно търсене/неконвенционална гледна точка/изследване, в която и да е област.
защо съществува теорията на струните, какво е аксиома, за какво са ни соларни системи?

за мен астрологията е още един език (за превод), още един канал (за себепознание). врати/пътища - много. всеки сам избира, да тръгне ли, да гледа;

и какво значи "насериозно"? има толкова варианти, в които можеш да подходиш към 1 нещо, толкова различни начини, по които да го възприемеш, по които да си вземеш или да не си вземеш нещо от него;толкова начини да го подминеш. в това е красотата на света, по дяволите.

//само малък, Лейди, но пък важен!) можеш да заключиш темата, ако не влизаш в пререкания с другия модератор.

Sh@d0w
08-15-2012, 03:57
астрологията е математика + социология + психология + философия + биология

Астрологията е едно налучкване. В повечето случаи, когато слагаш хората под един общ знаменател. В други случаи си е малко или много психология и логика, ако имаш възможност да осъществиш пряк контакт с дадения човек, или както е тук - да му прочетеш мненията във форума.

Няма нищо общо със звездите, планетите и някакви невидими магически сили. Камо ли датата и месеца в която си се родил. Характера ти се гради от много фактори - родители, заобикаляща среда, личен опит и преживявания. А не от това като си се родил каква е била подредбата на планетите. То вярно, че човек е така устроен, че има нужда да вярва в нещо, по - силно от него, което да го напътства, ама това граничи с ....

Щом искаш ще заключа темата.