PDA

View Full Version : Въпроси относно гъбичките



doomsday13
08-15-2012, 18:49
Имам вагинални гъбички ходих на гинеколог но все още не съм се отървала. Имам приятел с който съм правила секс без презерватив, но не знам дали и той има или не. Гинеколожката ми каза че гъбите не се предават по полов път и на него му няма нищо,но незнам. Възможно ли е чрез орална гъбите да се лепнат и в устата ми? Когато гълтам и има гъби те могат ли да се пренесат и в червата и стомаха ми? Мога ли да се разпространят из цялото ми тяло и ако това стане могат ли да ме убият или съвсем се вкарвам във филма? А какви са признаците за гъбички в устата и могат ли да ми се зарази устата чрез сперма, но не и чрез свирки? Защото съм му правила доста време свирки, но нищо ми енямало но когато ми свърши в устата гърлото ми се зачерви и ме боли. Четах че мъжете по-бързо се лекуват от гъбички отколкото жените вярно ли е?

mkio
08-15-2012, 19:36
Среща се предимно у новородени поради недоразвитие на имунната система,както и у възрастни пациенти с имунен дефицит-след химиотерапия, пациенти със СПИН, и други имунодефицитни състояния.Често срещано е и при пациенти били на продължително антибиотично лечение поради ефекта наречен “дисбактериоза” -заместване на унищожените бактерии от гъбички които се размножават на тяхно място. При такива пациенти обикновено се появява гъбично възпаление и по лигавиците на гениталиите.
Особено често кандидоза се появява и при пациенти болни от Захарен диабет (необичайно повишение на кръвната захар) не само лигавиците на устната кухина и гениталиите,но и между пръстите на краката,слабинните гънки,под гърдите при жени,ушния канал и др.

Google...

Според мен, ако имаш рана в устата и една скорошна настинка, леко отслабила имунитета ти, може да ти докара гадни гъбички. И не се вкарвай, няма да изприпкат никъде от устата ти, като например към корема.
Гърлото вероятно те боли от нещо друго, не виждам нещата да са свързани.

Това на предните ти зъби вероятно е зъбна плака, чийто неприятен мирис можеш да се опиташ да отстраниш със старателно миене или посещение при зъболекар.