PDA

View Full Version : Нормално ли е????????????????????????



stars0
08-16-2012, 10:45
Аз съм момиче на 16 години. Въпросът ми е следния.. Нормално ли е да харесвам много по големи момчета от мен.. смея да ги нарека даже мъже около на 24-25 години. Някак те ме привличат повече отколкото момчетата на моята възраст. Дали това се дължи на основата,че не съм отраснала с баща ? ..Плаша се от себе си, не искам да ставам поредното пропаднало момиче, да се влюбя в някой като тях.. и накрая да бъда използвана като играчка...

anonymous708973
08-16-2012, 11:06
Абе, не знам защо все говорите за клишето с батковците, които използват малките момиченца като играчки.
Познавам доста хора на 24-5, до един са свестни момчета. Един от тях даже излиза с момиче, което е на 17.

Нормално е да гледаш батковци, да. Просто преценяй с кого си струва да се занимаваш. Вашите най-вероятно няма да са особено щастливи, но от теб зависи дали ще им позволиш да ти се бъркат.

myHeartIsOnlyForYou
08-16-2012, 11:12
Не е нормално, мисля че и сама трябва да го знаеш. Никой не казва, че трябва да излизаш само с момчета на твоята възраст т.е. на по 16, може и с по-големи докъм 20-годишни да речем. Проблема е, че ти вероятно нямаш голям опит в любовта, връзките и живота изобщо, а един човек на 24-25г. малко или много е преживял повече от теб и е по-опитен. В много случаи такива хора на по 24-25г. успяват лесно да залъжат неопитни момичета и да ги използват. По тази причина е добре да се предпазваш от връзки с такива хора за сега. Моят личен съвет е: не се влюбвай в такъв!!! А за да не стане това и ти да бъдеш използвана и наранена, просто не се занимавай с такива. Това е най-доброто решение, защото ако се опитваш хем да ходиш с такъв, хем да не "изгориш" - няма да стане. Като гледам ти и сама знаеш, че не е правилно, но аз да си кажа :)
Според мен си абсолютно права да смяташ, че харесваш толкова по-големи момчета, поради отношенията с баща ти (в случая липсата на такива). Проблема не е, че ги искаш за бащи :Д, а че търсиш мъжката закрила, която не си имала. Моето мнение е, че би могла да я получиш и от момче на твоята възраст или малко по-голямо. Мисля, че това зависи от характера на мъжа, а не толкова от годините. Успех и УМНАТА!

anonymous708973
08-16-2012, 11:13
Абе, не било нормално да се ЗАГЛЕЖДА по батковци, чуваш ли се?!
24-5-годишните са в пъти по-готини от 16-годишните лапета, я имащи брада, я не.


Моят личен съвет е: не се влюбвай в такъв!!! А за да не стане това и ти да бъдеш използвана и наранена, просто не се занимавай с такива. Това е най-доброто решение, защото ако се опитваш хем да ходиш с такъв, хем да не "изгориш" - няма да стане.

Глупости на търкалета.
Не всички "батковци" искат да използват и захвърлят малките "момиченца." Следователно, има как да е с какъв И да не изгори.
В момента й насаждаш някакъв страх от непознатото, а човек не трябва да се страхува от непознатото. Пък и да я нарани, какво от това? Ще падне, ще стане и ще продължи. Така се прави. Ако непрекъснато се ограничаваш в зоната на комфорт (сиреч, безопасност), няма да има градация/прогрес/развитие, както искаш го наричай.

TheBeliever
08-16-2012, 11:35
Единственият (но не за подценяване) проблем при такава разлика в този възрастов диапазон е разликата в мирогледа, възприятията за и очакванията от евентуална връзка. Ако двамата са на един акъл, образно казано, няма лошо. Но реално рядко се случва 16-17 годишна да е дорасла до нивото на зрял 24-5 годишен (изключвам недорасляците на същата възраст, имащи развитието на 13 годишни). От там идват и драмите, и гореописаното клише. Защото когато един 24 годишен търси неангажиращи отношения от 16 годишна, а тя се е вкарала във филма за вечната любов с принца на бял кон (различни очаквания), при неизбежния край девойчето, все още във филма, се явява "използвано и захвърлено".

Та, авторке, няма лошо да се заглеждаш по батковците, но преди да се впуснеш в действие се увери, че предлаганото от баткото отговаря на търсеното от теб. За да няма после сълзи и сополи и безпочвени обвинения.

PinkLily
08-16-2012, 11:54
Еми не е много нормално

3oPuTy
08-16-2012, 12:01
"Пропаднало момиче" може да станеш дори да си падаш само по момчета на твоите години ;)
И да,нормално е да си падаш по момчета на 23-24,защото са мъжествени,интересни и знаят (повечето де) как да се държат с едно момиче.

Amore-Mio*
08-16-2012, 13:04
◊ Всичко си е в реда на нещата. Нормално е, според мен. Но дали ще пропаднеш и ще станеш курва, си зависи от теб. Да, не всички са такива, но трябва да ги прецениш до едно дали са свестни или не. И тогава да мислиш дали да се пробваш или не.

Принципно тая разлика в годините за мен е голяма, но ако на вас не ви пречи - няма пречки. Стига да си допадате по характер и да си имате взаимни чувства. И всичко ще е 6.

maggiiee
08-16-2012, 13:37
Не си мисли, че не е нормално. Няма нищо лошо,даже! Мога да кажа, че даже 24-25 годишните "батковци" знаят много по-добре как да се държат с теб! Аз лично познавам много на тази възраст..даже в компанията ми са само такива и всички много държат на приятелките си, които са с 5-6 години по-малки от тях, и са казвали, че много рядко може да са с момиче само, за да го използват. Така че дали ще е на 25 или 17 няма значение! Те в днешно време 17 годишните гледат повече да използват момичетата!

xXxPETYAxXx
08-16-2012, 13:48
Ами нормално е да харесваш батковци и не мисля, че ги харесваеш заради годините им. В смисъл едва ли харесваш някой, защото е на 24/25 години, а защото намираш в него неща, които не можеш да откриеш в повечето момчета на под тези години. Не им харесваш възрастта все пак, а мирогледа, стила, амбициите, положението....предполагам де.

aks13v
08-16-2012, 13:55
Нормално е ... за курва

Luidgie
08-16-2012, 14:25
Защо да си пропаднала? Кое те прави пропаднала, че си падаш по по-големи от теб ли? Първо, че не виждам как един 25 годишен може да ти е баща и причината да се корени в това, че си отраснала без баща. Второ, явно търсиш нещо в мъжете, което го няма у връстниците ти, от там и "харесването" на по-големи. Ще си пропаднала ако си падаш по тях, заради парите и материалните облаги. Т.е. си е много нормално, ако си по-умна и развита от останалите, да си падаш по по-големи. Аз лично не виждам нищо нередно в това.
А тоя над мен дето разправя за курви... просто ходи се скрий някъде. Кое по-точно я прави курва? Ако иска некой "батко" само за чукането и материалните облаги - да можеш да я наречеш курва. Но както виждаш тя пита, защото е притеснена от това си "влечение" и е много тъпо и глупаво да и говориш така. Т'ва че ти си попадал на "курви" не означава, че всики жени са такива. Аре престанете с тия общи знаменатели - детската градина.

пAteNцЕ
08-16-2012, 14:45
Абе няма значение момчето колко ще е по-голямо или по-малко(примерно) от тебе.Няма ли да е по-добре да се хванеш с добро и свестно момче,макар и на 24/25 (е в тази възраст) отколкото с най-големия глупак (и какъв ли не още) само защото е на около твоята възраст?

fluffy_^
08-16-2012, 14:57
Нормално е ... за курва

Ето го и коментарът на темата!!!! хахахаха :D ...Това предполагам беше някакъв вид хумор? :D:D:D

Teenhelp1
08-16-2012, 16:19
Еми тея педофилчета доста ще ти се зарадват щом им пускаш доброволно,а не да те причакват в някоя тъмна уличка.Продължавай само така! Спестяваш им доста усилия. :)

anonymous708973
08-17-2012, 08:32
Нормално е ... за курва

Разбира се.
Застреляй се.

Gwendoline
08-17-2012, 08:53
боже боже божееее О_________о

честно ли говорите, бе

с абсолютно нищичко не съм съгласна, което е написано в мнението на myHeartIsOnlyForYou...

няма АБСОЛЮТНО НИЩО ГРЕШНО в това, което мислиш...

как да ти го обясня... момичетата се опитаха в общи линии да кажат защо не е грешно, но...

да има, го това, че по-големите си хващат по-малка, защото е глупава и да я използват, но това са само мухльовците, които тръгват с някой с идеята, че е малък и глупав, за да го ползват за секс... второто нещо към това мнение, което споделям е точно разликата в мирогледите - мнението на TheBeliever. монетата винаги си има две страни.

не се вкарвай в излишни филми, напълно нормално си е и направо не ми побира ума какви са реалните доводи на хората, които казаха, че не е нормално, като част от тях въобще не се обосноваха защо не е. кой определя нормата? кой казва кое е нормално и кое не е? едно ненормално за един е напълно нормално за друг и никой от тях не греши за себе си и собствените си потребности.

мога да ти дам гаранция, че с такава разлика 16-24/25, ако си хванеш някой свестен "батко" можеш да почерпиш само положителни неща за живота. на тая възраст вече им идва акъла в главата. може да ти предложи по-зряло мислене. на 16 години, повярвай ми, колкото и да се мислят всички са хипер порастнали, след време ще си казват "боже, наистина ли съм си мислела, че съм толкова умна". годините реално си казват думата, гарантирам ти, а и сама ще се убедиш, защото опита, който черпиш с времето УЧИ. На едно нещо сега ще гледаш по един начин, след 10 години като си на 25 по съвсем различен - няма нужда да ти го казвам. Но един такъв да кажем полу улегнал човек, който знае какво иска може да ти предложи други гледни точки и тълкувания за нещата - по-уравновесени решения и т.н. Представи си тръгнеш с някое магаре на твоите години, та и на 20 да е - пак са твърдоглави магарета част от тях и им се живее, скарате се, вярвала си му, зареже те от инат, ред сополи, ред сълзи. а един 25 годишен никога няма да постъпи така. просто като порастнеш си променяш нагласата към нещата. той ще ти даде 2-3 дни да ти мине, ще ти се обади, ще поговорите, спокойно и ще вземете решение.

надявам се да си разбрала какво искам да ти кажа. не го мисли. не си извратена, не е заради липсата на баща, а просто... природа. след като това е, което търсиш, защо да е "грешно"?

stars0
08-17-2012, 14:06
Мерси много Gwendoline .. относно тази тема доста бях нападната и в мислите на повече се виждам като к*рва и каква ли не още..

Teenhelp1
08-17-2012, 14:23
Не,че нещо,но каква работа имаш при 26 годишен ? Какво можеш да му дадеш освен тялото си ? Защо да не е с някое зряло момиче,а не с тийнейдърка,която още смучи близалки,сърди се за глупости и не знае още какво иска ? Какво ще правите заедно ще ходите на Мак Доналдс и ще се разхождате в парка докато ядете бонбончета и сладолед ?

Luidgie
08-17-2012, 14:25
Не,че нещо,но каква работа имаш при 26 годишен ? Какво можеш да му дадеш освен тялото си ? Защо да не е с някое зряло момиче,а не с тийнейдърка,която още смучи близалки,сърди се за глупости и не знае още какво иска ? Какво ще правите заедно ще ходите на Мак Доналдс и ще се разхождате в парка докато ядете бонбончета и сладолед ?
Общ знаменател, а?

Teenhelp1
08-17-2012, 14:27
Общ знаменател, а?
Perhaps...

Luidgie
08-17-2012, 14:44
Ти женско или мъжко си?

Teenhelp1
08-17-2012, 16:41
Пол:
мъжки

Luidgie
08-17-2012, 17:11
Пол:
мъжки

Ясно значи...

ledenakrasota
08-17-2012, 17:41
Оф, не било нормално....било нормално...булшитс.

Масата мъже просто ще те минат, ако си го забърсала в някоя дискотека. Има и хиляди изключения. Та... ти си момиче в пубертета. Любимият ти актьор, певец и т.н. е между 20 и 30 години. Това, че го харесваш физически, не означава, че си ненормална. Същото важи и за останалите момчета. Физически ли те привличат САМО? Думата с големите букви е важна. Девствена ли си? Нямаш си приятел и нямаш никакъв опит във връзките? Хубаво си помисли по тези въпроси. Това дали харесваш някого и дали ще осъществиш контакт с него са две различни неща. Ако на половината момчета, които ти допадат в момента, трябваше да се пускаш...

На твоите години не бих тръгнала с толкова по-голям от мен мъж. Дори сега, на 20 години, не бих тръгнала с мъж по-голям от мен с повече от 5 години . :D

notlike
08-17-2012, 17:54
На 24-25 мъжете вече знаят какво искат и как да го постигнат. Това им дава увереност и самочувствие. Освен това вече имат опит с жените и не са хленчовци, които разчитат на мама и тате за всичко. Дали сега една подобна връзка ще ти бъде от полза - едва ли. Сега ти е времето за живот, а не за сериозни неща :)

Rebirthing
08-20-2012, 17:24
Пък и да я нарани, какво от това? Ще падне, ще стане и ще продължи. Така се прави. Ако непрекъснато се ограничаваш в зоната на комфорт (сиреч, безопасност), няма да има градация/прогрес/развитие, както искаш го наричай.

+1

Не може да си седим в къщи, защото навън видиш ли, може да ни блъсне кола. И в любовта е така, хората са казали, че любовта не пита. То повечето момичета залитат към по-големи момчето и това е разбираемо и НОРМАЛНО. Момичетата до една възраст съзряват по-бързо и е нормално да харесват по-развити и зрели мъже, и като външен вид, и като държание.

Darth_Komorin
08-20-2012, 19:44
Аз ще ти кажа, че не си сама ! Не се притеснявай от това, напълно нормално е. Преди месец и мен ме гризеше това, че си падам по по-възрастни, но сега всичко е наред. Това се случва, защото ние,момичетата,се развиваме по-бързо и искаме приятел, който също да ни разбира. По-големите момчета имат повече акъл, затова някои от нас си падат по такива. Може някой тук да кажат, че съм луда или ненормална, но аз не мога да спра това, и по тази причина, ще споделя, че аз имам сериозна връзка с 30 годишен мъж. И си ми е много добре ! Пожелавам ти успех

Violenza
08-20-2012, 19:56
Моят личен съвет е: не се влюбвай в такъв!!! А за да не стане това и ти да бъдеш използвана и наранена, просто не се занимавай с такива. Това е най-доброто решение, защото ако се опитваш хем да ходиш с такъв, хем да не "изгориш" - няма да стане.
Откога пък влюбването стана избирателно? Пропуснала съм го този момент.
Не обичам личните примери, защото за всеки неговото си е правилното, но на 17 имах връзка с мъж на 24, беше първата ми истинска и сериозна връзка и бяхме 2 години заедно, после аз се разделих с него. Явно има вариант да не "изгориш".
Авторке, разбира се, че е нормално. Но трябва ти самата да го чувстваш като нещо правилно.

BornToRaiseTheHell
08-21-2012, 08:50
Напълно нормално е.
Обаче, трябва да знаеш, че това, че те знаят повече, имат повече опит и пр., не прави всички от тях цветя за мирисане.
Прекалено голяма разлика в начините на мислите, целите, желанията и т.н., е проблем, който рано или късно ще се появи,няма значение дали си с момче на 25 или на 16.
Не се притеснявай от това дали ще станеш "пропаднало момиче". Това можеш да го осъществиш и като ходиш с момчета на твоята възраст.

SomeoneWhoCares
08-21-2012, 10:04
Мерси много Gwendoline .. относно тази тема доста бях нападната и в мислите на повече се виждам като к*рва и каква ли не още..

Не съм чела мненията защото много ме мързи...Според мен ти изобщо не си курва ти си си нормално момиче.Че то почти всички момичета на тази възраст харесват по-големи.Някои с 2 3 години други с повече.. И аз съм харесвала МЪЖЕ . И в това няма нищо лошо нередно или противозаконно :)

loveca777
08-21-2012, 10:18
Всички момиченца харесват по-големи батковци и си е напълно нормално ,но не ти препоръчвам на 16 да се влюбваш в 25 годишен,защото неговия акъл е къде по-узрял от твоя и няма да се получи

IncendiaSanctus
08-21-2012, 10:32
Абе, не било нормално да се ЗАГЛЕЖДА по батковци, чуваш ли се?!
24-5-годишните са в пъти по-готини от 16-годишните лапета, я имащи брада, я не.



Глупости на търкалета.
Не всички "батковци" искат да използват и захвърлят малките "момиченца." Следователно, има как да е с какъв И да не изгори.
В момента й насаждаш някакъв страх от непознатото, а човек не трябва да се страхува от непознатото. Пък и да я нарани, какво от това? Ще падне, ще стане и ще продължи. Така се прави. Ако непрекъснато се ограничаваш в зоната на комфорт (сиреч, безопасност), няма да има градация/прогрес/развитие, както искаш го наричай.

Хубаво, айде, да кажем, че не всички на 24-25 искат само да използват и захвърлят някоя на 16-17, обаче ти се замисли какво ТЪРСЯТ тези на 24-25 години. Няколко варианта има според мен :

Дали е само за едното чукане, един-два-пет-двайсет пъти ? Защото ако е така, със сигурност ще стане точно това, което казваш че няма.
Дали пък сериозна връзка ? Ако е така, ще търсят доста по-зрели жени, не момиченца на 16 години. Каквото и да ми говорите, сигурно 90% от момичетата на 16 си нямат и представа за света, а "батковците" искат вече улегнала жена, която знае за какво става въпрос => няма изобщо да се занимават с някоя малка.
Дали пък просто партньор за секс ? Дори и да го кажат на момиченцето, тя пак ще вземе да се "влюби" и виж ти - пак достигаме до същия проблем. Пък и на 16 години със сигурност ще е трудно да е толкова опитна като някоя на 25...

Така че, през моите очи, шансовете да стане точно това, от което се опасява авторката, са доста, доста големи...

JungleJaguar
08-21-2012, 11:19
Ок,аз съм на 25, да си призная ,на мен пък освен момичетата на моите (или около моите) години,ми харесват и зрели жени към 35.
За мен те са Жени в истинския смисъл-зрялост,опит,приятно оформените женски форми.
И не виждам как 15 годишна мен лично ще ме привлече !
Дори не е около моята възраст,а е още дете.Не всичко е чешене на сърбежи,ако ме разбирате :)
Наречете ме както искате,но няма начин.Аз лично не го намирам за нормално на тази крехка възраст да си с 10 години по-голям от теб.

Darth_Komorin
08-21-2012, 15:28
Всеки с нуждите си !