PDA

View Full Version : Nokia Lumia 710



sunshine35
08-16-2012, 12:47
След няколко дни имам рожден ден и мисля да си взема Nokia Lumia 710, ако някой я ползва нека да даде мнение за нея, да знам поне заслужава ли си парите или да си харесам друг телефон :)

sokol02
08-16-2012, 12:57
Веднага щом прочетох нокиа се ужасих :shock: първо е нокиа второ е с виндолс мобиле което автоматично значи неудобен интерфейс (сравнение с андроид) и другото за уиндолс мобайл не е толкова разпространен и няма толкова приложения за него а тези които ги има са платени... кажи за какви пари смяташ да го вземеш за да те преориентирам към нещо по хубаво

sunshine35
08-16-2012, 12:58
ами аз си го взимам от един антлийски сайт за около 300лв

sokol02
08-16-2012, 13:01
по добре за същите пари си вземи някой самсунг в момента те са най добрите примерно виж колко струва samsung galaxy nexus или другият вариант е някое HTC ако може линк към сайта? принципно не се хваля но просто всичките телефони в момнета на пазара са ми ясни

sunshine35
08-16-2012, 13:11
nexus ами да ти кажа ли някъде към 800 лв е
http://www.carphonewarehouse.com/ а и има също htc salsa и за него се чудех

sokol02
08-16-2012, 13:18
ъм сори ама не го схващам тоя сайт как мога да видя пълната цена без договори и други глупости?

sokol02
08-16-2012, 13:23
http://www.ebay.com/ctg/Samsung-Galaxy-S-Wifi-50-Black-8-GB-Digital-Media-Player-/109162798?_refkw=samsung+galaxy+s+1&_pcatid=39&_odkw=samsung+galaxy+s1&_pcategid=73839&_osacat=0&_dmpt=Other_MP3_Players

sokol02
08-16-2012, 13:23
доста добър с голям екран и е качествен :)

DennisCobain
08-22-2012, 08:06
Пишеш пълни глупости за Nokia Lumia. Ако беше толкова запознат/а щеше да знаеш, че има над 80 000 БЕЗПЛАТНИ приложения и игри в marketplace-а. И в сравнение с андроид windows phone е много по-удобен и лесен за използване! Другия път преди да пишеш небивалици които си чул от някой си, лично се убеди в тях! Имам nokia lumia 710 от 3 месеца и нито един бъг не ми е направила до сега.

FreeExtazy
08-22-2012, 14:42
Пишеш пълни глупости за Nokia Lumia. Ако беше толкова запознат/а щеше да знаеш, че има над 80 000 БЕЗПЛАТНИ приложения и игри в marketplace-а. И в сравнение с андроид windows phone е много по-удобен и лесен за използване! Другия път преди да пишеш небивалици които си чул от някой си, лично се убеди в тях! Имам nokia lumia 710 от 3 месеца и нито един бъг не ми е направила до сега.

1. За Android има повече от 500 000 приложения.
2. Android е open source платформа, която може да се персонализира. Windows Phone има ли flash support? Няма.
3. Windows Phone не може да се update-ва до по нова версия. И Nokia Lumia 900 да си купиш, като излезе WP 8 през Октомври няма да можеш да ъпдейтнеш. gj
4. Има много повече устройства с Android OS, така че имаш много по-голям избор от към цени и конфигурации.

Аз повече няма дори да си помисля да си взимам Nokia устройство. И то само заради това, че се превърнаха просто в един производител на Microsoft. Преди съм имал два телефона и признавам, че бяха ненадминати откъм техника и производство, сега са нищо.
Все пак всеки сам си решава какво да вземе и какво ще му се хареса.

RajonRondo
08-25-2012, 14:22
Най-добре изчакай новите WP8 телефони на Нокия.Инак и аз обмислях варианта за телефон с тази операционна система, но все още не е оферта.Трябва да се развие.Ако искаш хубав телефон поне 650 си приготви, за да знаеш че използваш смартфон, а не да ти лагва фейсбук и половината приложения.

jaxsi.nedqlkov
02-25-2013, 10:06
Най-добре изчакай новите WP8 телефони на Нокия.Инак и аз обмислях варианта за телефон с тази операционна система, но все още не е оферта.Трябва да се развие.Ако искаш хубав телефон поне 650 си приготви, за да знаеш че използваш смартфон, а не да ти лагва фейсбук и половината приложения.
пич лумиата има уп до WP 8
поне вече незнам кога си писал но 710 вече може да се ЪПдейтва

jaxsi.nedqlkov
02-25-2013, 10:08
пич ти си пиян всяка нокиа лумиа може да се ъпдейтне до ВП8.... а рпиложенията май не си ги брпйл вижда се че си фен на детските телефони с андройд не давай мнение за нокиа като не си компетентен : )

Nam3less3
02-25-2013, 12:04
пич ти си пиян всяка нокиа лумиа може да се ъпдейтне до ВП8.... а рпиложенията май не си ги брпйл вижда се че си фен на детските телефони с андройд не давай мнение за нокиа като не си компетентен : )Идиот, никой телефон с Windows Phone 7 не може да се ъпдейтне до WP8, само до 7.8(която е далеч от възможностите на 8), въобще WP 7.x е една бета-ОС, затова всички стари лумии са без бъдеще.

Sp0x3r
03-01-2013, 07:17
+Лумийката(710) много ме кефи- много е бърза и лесно се използва. Не ми е забивала до сега. И е забавно да си различен от другите. Всеки Андроид, Айфони бля бля бля - аз Windows phone! И е доста по-бърз от мнозинството от телефони.

-И аз бях на твоето място. И аз трябваше да си купувам телефон за рожден ден. Когато гледах лумията гледах и други конкуренти които ми предлагаха. HTC One V е със цена близка до лумията. Андроид със Sense 4. Не беше зле обаче на мен ми беше писнало от Андроид и реших да сменя на нещо свежо.(Имах HTC Hero.)
-Ако искаш вземи си лумията, но според мен трябва да си вземеш нещо със WP 8, защото тези със 7.5+ започват да остаряват. За съжаление ще получат 7.8 и после ще е дотам.

Аз имам тази лумия и ако искаш може да ти покажа как да си сложиш 7.8 ъпдейта. ( Не е Custom ROM(не ти пада гаранцията), просто малък експлойт в Nokia Care Center). Лумийката много ме кефи- много е бърза и лесно се използва.

dude99
03-01-2013, 07:28
+Лумийката(710) много ме кефи- много е бърза и лесно се използва. Не ми е забивала до сега. И е забавно да си различен от другите. Всеки Андроид, Айфони бля бля бля - аз Windows phone! И е доста по-бърз от мнозинството от телефони.

-И аз бях на твоето място. И аз трябваше да си купувам телефон за рожден ден. Когато гледах лумията гледах и други конкуренти които ми предлагаха. HTC One V е със цена близка до лумията. Андроид със Sense 4. Не беше зле обаче на мен ми беше писнало от Андроид и реших да сменя на нещо свежо.(Имах HTC Hero.)
-Ако искаш вземи си лумията, но според мен трябва да си вземеш нещо със WP 8, защото тези със 7.5+ започват да остаряват. За съжаление ще получат 7.8 и после ще е дотам.

Аз имам тази лумия и ако искаш може да ти покажа как да си сложиш 7.8 ъпдейта. ( Не е Custom ROM(не ти пада гаранцията), просто малък експлойт в Nokia Care Center). Лумийката много ме кефи- много е бърза и лесно се използва.

Сега вземи кажи , че Нокиа Лумиа 710 е по - добра , надеждна и бърза от HTC one x и samsung note :D :D :D

Sp0x3r
03-03-2013, 16:18
Сега вземи кажи , че Нокиа Лумиа 710 е по - добра , надеждна и бърза от HTC one x и samsung note :D :D :D

Със пълен глас го казвам че е по-хубав телефон.

notjustteen
03-03-2013, 18:39
:D :D :D взимай ефизол да не те заболи гърлото. Бил съм консултант на Майкрософт в България и ще ти кажа няколко неща.
Първо - уиндоус какъвто и да било - за телефон или компютър НЕ е безплатен т.е. телефоните с тази операционна система са по-скъпи поради простата причина, че майкрософт си иска своето.
Второ - функционалността е минимална колкото да върви телефона. Майкрософт са отчаяни поради заливането на пазара от устройства с андроид и се опитват да ги настигнат.Точно затова създадоха уиндоус 8, който всъщност е седмица пригодена за таблети.
Трето - много голяма част от приложенията са платени и няма как да си ги изтеглиш от компютъра и да си ги качиш на телефона. Всъщност можеш, но пада гаранцията и занимавкага е огромна.

Sp0x3r
03-04-2013, 18:01
:D :D :D взимай ефизол да не те заболи гърлото. Бил съм консултант на Майкрософт в България и ще ти кажа няколко неща.
Първо - уиндоус какъвто и да било - за телефон или компютър НЕ е безплатен т.е. телефоните с тази операционна система са по-скъпи поради простата причина, че майкрософт си иска своето.
Второ - функционалността е минимална колкото да върви телефона. Майкрософт са отчаяни поради заливането на пазара от устройства с андроид и се опитват да ги настигнат.Точно затова създадоха уиндоус 8, който всъщност е седмица пригодена за таблети.
Трето - много голяма част от приложенията са платени и няма как да си ги изтеглиш от компютъра и да си ги качиш на телефона. Всъщност можеш, но пада гаранцията и занимавкага е огромна.

Е, че то гаранцията пак пада ако правиш така с приложенията. Нали трябва да е "флашнат" или "джайлбрейкнат" за да можеш да си слагаш всички апп-ове които искаш. И все пак има много безплатни приложения. Ап маркета на лумиите е пълен с хубави, както така и тук-таме някой излишен ап, но все пак е нов--- естесвено, че няма да има толкова много ап-ове.

notjustteen
03-05-2013, 20:16
При андроид не ти трябва да е руутнат или да си го пипал изобщо за да инсталираш приложения които по принцип са платени, а ти да си ги теглиш от интернет. Има си опция в настройките с която позволяваш или забраняваш инсталирането на твои си приложения.
При уиндоус няма много ъпдейти.
Единственото хубаво което виждам в него е, че върви много леко дори и на смотани телефони от сорта 1GHz и 512MB рам.

Mariooooo
03-06-2013, 13:31
Значи преди няколко месеца си купих Nokia Lumia 710,на пръв поглед много ми хареса,удобна,но windows phone нямат никакви приложения,игри и т.н. Като цяло телефонът е хубав,но windows phone не е много развит и няма много приложения. Така че ти предлагам за тези пари да си купиш samsung,sony ericcson или iphone :)