PDA

View Full Version : Поправителен на матура



abvgde93
08-16-2012, 13:16
Здравейте , направих доста голяма грешка в живота си ... не си взех матурата по математика , това не е толко голям проблем , 2 месеца учих всеки ден за поправката , и днес отидох и какво да стане , изпуснал съм срока за подаване на молбите , направо щях да припадна ..... От тук нататък като нямам диплома , мога ли да си намеря работа само със свидетелството? :(:(

Auriss
08-16-2012, 17:39
Приятел, не ми се вярва да си си пропуснал шанса. Не му се впрягай толкова. Попита ли кога пак можеш да се пробваш ? Убеден съм, че имаш това право. Възможно е да е догодина чак, вярно кофти е, но какво да правиш - станало е и това е.

На другия ти въпрос - с диплома за средно образование можеш да се хванеш на баш същата работа, на която и без нея.

Не му се притеснявай чак толкова - ще си вземеш дипломата все някога, няма къде да избяга ;] Предполагам не си имал намерение да кандидатстваш, така че определено 'грешка в живота' не е точното определение. Фал - случва се - отиди и разпитай кога можеш да се явиш отново на изпит.

abvgde93
08-16-2012, 17:48
Матурите са Май - месец , аз завърших и се явих на матурата (2рата) и не я взех.Продължих да уча доста по-стабилно за поправителната сесия на 31 август , но има срок за подаване на молба за допускане до матурата а въобще не предполагах ,че е до 3ти август толкова рано , и то какво стана .... сега чак Май месец Догодина :X

EinGutesKind
08-17-2012, 09:40
На матура можеш да се явяваш до пенсия, така че спокойно, все някога ще я вземеш :)

abvgde93
08-17-2012, 11:39
Това е ясно , ама без матура мога ли да си намеря работа , то за кандидатстването е ясно - отпада , ама за работата....?

EinGutesKind
08-17-2012, 11:41
Зависи от работодателя, връзките ... има хора с по 2-3 висши не могат да си намерят, всичко е късмет.