PDA

View Full Version : Вие как бихте постъпили?



SuNsEt
08-16-2012, 20:03
Най-добрият/та ви приятел/ка има дълга връзка и много хора ги харесват заедно,включително и вие.Бест френда постоянно ви споделя лични неща относно гаджето си така,че до някаква степен вие опознавате човека .После те късат и раздялата е гадна и тежка. Вие виждате ,че вече бившият/та на бест френда постоянно си споделя и пише някакви тъжни неща в нета и следователно страда ужасно много с месеци. След около година те двамата пак се събират,но вие предупреждавате френда си да не прави тази грешка отново,а той не ви послушва. Скоро френда ви скъсва с гаджето си по много гаден начин и вие пак виждате в нета ,че същият този човек от преди , страда още повече.
Вие никога не сте били близки с бившия/та на бест френда си ,но знаете,че е добър човек.

Бихте ли чатили поне веднъж с него ,за да успокоите този човек ? Въпреки ,че не сте длъжни да го правите ,но и при положение ,че бест френда ви се е изгаврил и вие сами виждате,че въпросният човек го боли много и вие също познавате тази болка.
Или бихте подминали тези неща с лека ръка?

Правилно ли е да се постъпва така? Аз бих го направила и според мен това не означава да се бъркаш в техните отношения, пък и да не говорим,че и без това отношенията им са приключили вече... Някак си чувствам отговорност в себе си поне веднъж да утеша този човек и...донякъде бих го направила от името на бест френда ми.

scandalousLady
08-16-2012, 20:39
Ако вината не е в човека а във френда, да защо не ? Въпреки че не бих му говорила, колко лошо е постъпил френда и т.н., защото в крайна сметка, когато човека ти е бест френд си до него, и когато не е прав. Важното е да му/и покажеш къде греши.

notlike
08-16-2012, 20:41
Извод: не ставай кош за душевни отпадъци ;)

SuNsEt
08-16-2012, 21:36
Е чак кош за душевни отпадъци определено не бих казала...

Auriss
08-16-2012, 21:50
Явно изпитваш симпатии към въпросното момче. Ходи да те опъне и да се свършва.

+т'ва няма какво да му кажеш, което ще го успокои.
и + т'ва ще предадеш доверието на приятелката си. Ако разбере че симпатизираш на въпросния тип ще й стане адски неприятно. Дали е редно или не - се тая - нали затова ти е 'бест френд'.

Ако 'бест френда' ти обаче е от мъжки пол, а въпросният 'страдащ с месеци' е момиче - действай щом толкова ти е зор. Едва ли ще му пука особено.

Anichkaxxwee
08-17-2012, 00:05
Според мен, няма смисъл да поддържаш връзка с 'гаджето на бест френда ти'
Така още повече ще/ го боли
Все едно, че това момче/момиче е единственото, но както искаш
Ти си решаваш, но помисли.. (;

Amore-Mio*
08-17-2012, 05:34
Не бих се бъркала във взаимоотношенията им, дори да са приключили. Освен ако не ме помолят те. Каквото е било - било, всичко си е помежду им. Не е нужно да тръгвам и да успокоявам даден човек. Всеки , поне веднъж през живота , си е изживявал такова нещо. А именно в такива случаи най - добре се вижда дали човека е силен и способен да се справи с това, или ще се откаже.

nymphadora
08-17-2012, 08:57
По-скоро бих наляла малко акъл на моята приятелка,за да не се гаври и занапред така с хората.

Gwendoline
08-17-2012, 09:01
ами според мен няма нищо лошо да си пишеш с него, все пак се познавате над 1 година до колкото разбирам? аз имам подобни ситуации и си пишем от дъжд на вятър. не е нужно да му симпатизираш, за да излиза така, че предаваш доверието на бест френда и че се бъркаш в отношенията, можеш просто да си неутрална. да му кажеш "така си е, но живота продължава. дано да срещнеш някой подходящ:)" и така. не е нуждо да заемаш страна, бъди мила в начина, по който му говориш и така.

FuCKkK13
08-17-2012, 09:02
защо не ? не виждам какво ще се промени ако пишеш на човека...

SuNsEt
08-17-2012, 09:34
Явно изпитваш симпатии към въпросното момче. Ходи да те опъне и да се свършва.

+т'ва няма какво да му кажеш, което ще го успокои.
и + т'ва ще предадеш доверието на приятелката си. Ако разбере че симпатизираш на въпросния тип ще й стане адски неприятно. Дали е редно или не - се тая - нали затова ти е 'бест френд'.

Ако 'бест френда' ти обаче е от мъжки пол, а въпросният 'страдащ с месеци' е момиче - действай щом толкова ти е зор. Едва ли ще му пука особено.

Няма нищо общо с мене , ходи тебе да те опънат ,че имаш нужда.

Иии...хора питам от странична гледна точка. Беше ми много интересно ,какво ще кажете ,защото наблюдавам разни ситуации .

horacio
08-17-2012, 10:25
Аз не бих го потърсила първа. Бих чувствала, че не ми е работа да се бъркам. Иначе има подобен случай най-добрата ми приятелка скъса с гаджето си, той много страдаше и ме потърси, за да си излее душата. И аз не мога да откажа все пак.. изслушах го сиг 3 часа ми обясняваше някакви неща :D ама после приятелката ми като разбра много се ядоса, защото съм наивна и съм му се връзвала и му се ядоса супер много, че ми е писал. ;d въпреки, че в случая и двамата бяха виновни, най-вече той ама тва е друга тема. Според мен няма какво да му се бъркаш, освен ако не сте някакви.. ддз. поне да сте в приятелски отношения уж.

Gwendoline
08-17-2012, 10:30
^според мен никой от двамата не е виновен за нищо, а приятелката ти е реагирала ненужно остро най-вероятно под афекта на емоциите

SisiStrange
08-17-2012, 11:17
По-скоро бих наляла малко акъл на моята приятелка,за да не се гаври и занапред така с хората.
И аз.

Впрочем защо мислите, че приятелката ще се разсърди? Ако моят най-добър приятел зареже гаджето си по жесток начин, няма да се разсърди, ако разменя някоя и друга успокоителна дума с него. Дори мисля, че би ми бил благодарен.

пAteNцЕ
08-17-2012, 11:24
Честно казано,не веднъж съм се запознавала така и съм завързвала приятелства....така че не виждам нищо странно или нередно :)

xXxPETYAxXx
08-17-2012, 12:01
Не бих се занимавала. С успокоения може човека да се залъже, че имам някакъв по-сериозен интерес към него и накрая да стане много кофти.
Той човека си има свой приятели, с които да обсъжда проблемите си, да си пийива с тях биричка, да псуват БФФ-то ти, да говорят колко е долна или нещо подобно.