PDA

View Full Version : Въпрос относно развитието(момче)



wooohooooo
08-17-2012, 07:44
Та...здравейте.На 16 години съм.Влязох в пубертета доста късно и заради това цял живот съм се притеснявал,че съм най-ниския и най-слабия от всички.Вече почнах да настигам съучениците си по ръст.
Охх...как да задам въпроса.Ами чудя се дали ми предстои да раста още или растежа ми вече е прикючил.Знам,че така не можете да ми дадете отговор и ще се постарая да ви представя в кой етап на развитие се намирам.Прочетох десетки пъти темата за развитието в този форум,но не мога да си отговоря не въпроса.Та имам окосмение по половите органи ,включително и в основата на члена.Лицево окосмяване имам само над горната устна.Имам леко мъхче около пъпа и една тънка линийка от косъмчета(много светла и тънка) насочена надолу към члена.По краката имам значително окосмение,като под коляното са по-нагъстичко и по-тъмни,а на бедрата са по-къси и по-светли.Последните седмици забелязвам леко окосмяване подмишниците.Става въпрос за 10-11 тънки и къси косъмчета,заемащи доста малко площ.Молбата ми е някой минал през това да ми каже предстои ли ми да раста още на височина като се има предвид етапа на развитие,в който съм.

darkPaladin
08-17-2012, 08:12
по принцип сега започваш иди при личния за повече информация

dexx90e
08-17-2012, 08:20
те първа ще растеж , не се притеснявай.

Amore-Mio*
08-17-2012, 15:41
Тепърва се развиваш.
Ще настъпят още промени в организма ти. И във височината, и във всичко.

KadifWerewolf
08-17-2012, 16:20
Има оооще мнооого да растеж, и по-космат да ставаш, доста късно си влязъл в пубертета, но това не е проблем, растем до 20 и нещо (24?!, не помня точно)

wooohooooo
08-17-2012, 18:07
Благодаря на всички за отговорите,но доколкото прочетох окосмяването подмишниците е едно от нещата,които подсказват,че физическото развитие приключва.За протокола висок съм 1.68

KadifWerewolf
08-17-2012, 22:10
Това е абсурдно, имам косми на подмишниците от 7-8 клас някъде, а от тогава съм дръпнал с 20 сантиметра. Като цяло не мисля, че има показател, че си спрял да растеж, става постепенно, а не изведнъж.

godzila16
08-18-2012, 07:32
Информацията в интернет не винаги е вярна. Ако сега спреш да растеж най-малкото ще си като незавършен мутант, смятай. Всеки организъм си е различен, а тези които започват растежа си по - късно, не изостават от останалите по косми, ръст и т.н. Не се впрягай толкова.

wooohooooo
08-19-2012, 07:49
Просто ме е страх да не си остана толкова нисък,защото до 8-ми клас бях почти пълен вегетарианец,а същевременно си налагах някви ограничения откъм храненето,защото си мислех,че съм дебел(бях 40 кила :д).Та ме е страх това всичко да не окаже влияние на ръста.