PDA

View Full Version : Препоръчайте ми книга.



nickysFX
08-17-2012, 10:16
Здравейте,попринцип не чета книги,но сега ми се чете.

Искам да ми препоръчате объркващи книги в които има доста обрати и т.н . Може и нещо подобно на Шерлок Хоумс .

Е такива неща.
Дали са ни книги за лятото сега,обаче нещо не ми харесват и ще чета друго .

ManchesterUnitedLady
08-17-2012, 10:32
Прочети някоя на Дан Браун - всичките са много интересни и чак на самия край разбираш кой стои зад всичко ;) Започни с "Шестото клеймо"

Amore-Mio*
08-17-2012, 11:50
Не е объркваща, но е изключително интересна книгата "Алхимикът" на Паулу Коелю. Сюжетът е интересен, поне лично на мен. Четох я онлайн.

На Агата Кристи - Трагедия в три действия също е интересна. Чак накрая се разбира, кой всъщност е убиецът. Не е объркваща, но през цялото време се чудиш кой е убиеца, докато накрая той е този, който най - малко се очаква да бъде.

ysmivka
08-17-2012, 19:21
Всичко каквото ти попадне на Дан Браун и Нора Робъртс! Няма да съжаляваш!

zlatko98
08-18-2012, 11:06
Пробвай с "Присъдата" на Гришам или с "Десет малки негърчета" на А.Кристи

lisi4ety
08-19-2012, 20:15
Пхахаха леле съветите тук ме убиват! Избягвай тъпия Коелю, който е така модерен след младите разбирачи, защото е абсолютна глупост и по никакъв начин не обогатява.
Хвани прочети някаква класика, има такива прекрасни книги.
Отвори гугъл и си изрови нещо класическо в стила на "Шерлок". : )

djipsito
08-19-2012, 20:46
Триологията на Игрите на глада...
По принцип филми и книги имат леки разлики, ама тоя филм е пълна скръб в сравнение с книгата. Та.. горещо препоръчвам.
Втората я прочетох за един ден а е 380 страници.

elito0o0o0
08-19-2012, 22:19
Не чакай ние да ти препоръчваме. Отиди в някоя книжарница - има доста голямо разнообразие от интересни книги. Няма да съжаляваш ако на място идеш и си харесаш. С часове съм седяла в книжарница и съм разглеждала.. ;d

П.С.: Книгите за през лятото принципно може да не ти се струват интересни, но мога да ти кажа, че в доста от случаите се оказва обратното. А и без това ще ги учиш през годината, нищо не ти пречи да се запознаеш с някое от произведенията. :)

SkiCatA
08-20-2012, 12:35
Не е объркваща, но е изключително интересна книгата "Алхимикът" на Паулу Коелю. Сюжетът е интересен, поне лично на мен. Четох я онлайн.


"Алхимикът" е любимата ми книга. За пръв път я четох, когато бях в 6-ти клас и страшно много ми хареса. Даже сега имам мерак отново да я прочета за пореден път!

BrainlessROCKBABY
08-20-2012, 14:40
Препоръчвам ти "Процесът" от Франц Кафка
не знам какво четеш (и защо не четеш), но това си е класика

draid
08-20-2012, 16:11
Ъъъм. Всичко на Дан Браун, Одисея в космоса, властелина на пръстените и ред други. Ама ти първо кажи кактъв жанр харесваш и на колко години си.

Incadeptus
08-20-2012, 16:17
властелина,задължително,по тър ако искаш ;д и ти препоръчвам поредицата на Тери Пратчет "Истории от света на диска",Алиса в страната на чудесата ;д Ерагон,

Incadeptus
08-20-2012, 16:19
ааааааа извинявам се и как бешеее иииии на Джим Бъчър Досиетата на Дрезден като започнеш от Буреносен фронт книга 1

pakoti
08-20-2012, 19:35
Радвам се, че си решил да почетеш :)

Дан Браун не е зле, но особено ако искяш книга с обрати, която да те държи на нокти, послушай ме ;), започни с една от тези:
1. Песен за Огън и Лед на Джордж.Р.Р. Мартин. Първата е Игра на тронове, моля те не си прави погрешни впечатления от сериала на HBO. Доста са дълги, ама не се усещат :))
2. Придворният убиец на Робин Хоб...Тази поредица ме е карала, човек метър и деветдесет, сериозен да се смея и да плача със сълзи, човече! Доста тежка.

Вервай ми, освен ако нямаш фобия от лекото фентъзи (тея двете горе не са някакви маниакални само с магии и феички,, по-истински са), значи тези ще ти харесат ;)

maaarietta
08-22-2012, 23:54
Монк. Много са хубави :) А също така и Стъкления замък е една много хубава книга! :)

Incadeptus
08-22-2012, 23:56
На Тери Пратчет поредицата "Истории от света на диска" :)

Luidgie
08-23-2012, 00:21
Хладна кожа - Алберт Санчес Пиньол (ако ти хареса има още една негова - Пандора в Конго). Дневника на една нимфоманка - Валери Тасо. Лолита - Владимир Набоков. Полет над кукувиче гнездо - Кен Киси.. и т.н.

draid
08-23-2012, 04:21
Ами мисля, че е най-добре да кажеш на колко години си и какъв жанр харесваш/по какво се увличаш за да може да се дадат максимално близки до твоя вкус книги.