PDA

View Full Version : Защо съм толкова тъпа ??? Какво ми е ?



shaunaa
08-17-2012, 12:06
Мисля, че ми има нещо, защото не мога да рабирам доста работа. Още от малка не съм била добра по математика и постоянно ходя на уроци по математика, защото не мога да разбирам работите. Просто не мога да ги осмисля как стават така, даже и като ми ги обяснят пак не го осмислям, сякаш съм някоя бавна и тъпа, а до сега винаги съм била отличничка само тази математика, химия и физика. И всичко това, защото не мога да осмислям работите, колкото и да опитвам не става и не става, вече се изнервям. Ето сега например гледах едно клипче за една прическа и, когато започнаха малко по-бързо да го дават съвсем се обърках и :@ А преди, когато ходех на народни танци трябваше да науча едно хора и уж му научих стъпките после не можах да го направя бързо, а всички си го танцуваха сякаш са го играли и преди, а аз само седях и ми стана толкова гадно, заради това, че не мога да повторя едни прости стъпки, както всички !!!!! Направо ми се реве, защо съм толкова тъпа за бога ????? Трябва ли да отида на лекар или да пия нещо ??? Моля Ви помогнете ми

kalpazanka
08-17-2012, 12:09
Как си с килограмите? Сънлива ли си? Имаш ли косопад, суха кожа, цепещи се и чупещи се нокти?

shaunaa
08-17-2012, 12:16
Как си с килограмите? Сънлива ли си? Имаш ли косопад, суха кожа, цепещи се и чупещи се нокти?
От малка съм доста слаба, преди ми се подиграха, но вече не, даже ми казват,че съм добре - 44кг съм.
Не съм сънлива.
Косопад нямам
Краката ми са сухи зимата, иначе лятото са горе-долу добре. И ръцете са ми така.
Ноктите ми се чупят и цепят постоянно и за това никога не съм имала дълги нокти .

kalpazanka
08-17-2012, 12:20
Може би не си съсредоточена? Или прекалено бързо се изнервяш и се отказваш? Към кафе, цигари и забранени субстанции прибягваш ли?

shaunaa
08-17-2012, 12:24
Не пия кафе нито алкохол, не пуша. Да, изнервям се бързо, но как няма да го правя като се мъча 20 мин с едно просто нещо ?? НЕ се отказвам бързо. Дори майка ми като ми каже да направя няколко неща и ми каже всичките неща не са никак сложни, но веднага се обърквам ;((((

godzila16
08-17-2012, 15:14
За да не се объркваш се научи да бъдеш по-подредена, дори ако трябва да си записваш. Това ще ти е от полза.

draid
08-17-2012, 15:46
А на колко години си ? Имам чувство, че имаш проблем с концентрацията.

shaunaa
08-17-2012, 19:13
А на колко години си ? Имам чувство, че имаш проблем с концентрацията.
На 14 съм !
Често се разсейвам от заобикалящите ме неща, но не смятам, че едно разсейване ще ми попречи да разбера нещо като съм го гледала доста път. А когато уча определено нещо и не се разсейвам пак не мога да го осмисля !

wiiwa
08-17-2012, 19:29
Мисля че преувеличаваш или си въобразяваш до някъде. Може би ако пиеш Гинко билоба .. или Женшенът беше за това, не помня.Според мен основните неща в химията и математиката са лесни и от там започваш лека по лека да се издигаш нагоре. А за физиката не мога да ти помогна, никога не съм учила по физика, скучна ми е.

half_bloody_princess
08-17-2012, 19:47
Аз също съм на 14 и винаги съм била отличничкапо всичко друго освен математиката. Ужасно много я мразяяя.Просто опитай се да бъдеш малко по-концентрирана и се занимавай с нещата, в които наистина те биваа.

HollyGolightly
08-17-2012, 20:09
На 14 съм !
Често се разсейвам от заобикалящите ме неща, но не смятам, че едно разсейване ще ми попречи да разбера нещо като съм го гледала доста път. А когато уча определено нещо и не се разсейвам пак не мога да го осмисля !
Не си тъпа просто имаш проблем с концентрацията.Не мога да бъда 100% сигурна, но има едно нещо което се казва ADHD или АDD при него хората имат прекалено много енергия и лесно се разсейват. При повечето хора с годините изчезва. Аз самата също го имам ;)

shaunaa
08-17-2012, 22:05
ДА, за ученето може да се разсейвам, но когато гледах прическата също нищо не разбрах ??СТрашно се обърка, не мога да си направя една хубав а прическа, ззащото ... ?????????????

draid
08-17-2012, 23:45
Правенето на прическа няма нищо общо с интелекта, а по скоро с практика и виждане. Виждането някой го имат други - не. За това си има Математици, Фризьори и т.н.

Cloud9
08-19-2012, 10:30
Не си длъжна да разбираш от всичко! Свиквай,че ще има неща, в които никак, ама никак няма да си добра. И аз не разбирам от прически и ядрена физика, но не смятам,че е края на света.

betty-dimitrova
08-19-2012, 11:12
Може и от пубертета да е.. и аз бях нещо подобно преди. И сега съм си блейка, но е по-различно :д Ами виж за това с прическата погледни друго видео където показват как да се направи, защото има клипчета където не, че в теб е проблема, че не ги разбираш, ами в тия обясняващите. За даскалото явно просто тези предмети не са ти толко интересни, за да ги разбираш.

fankata:)
08-20-2012, 12:28
Закърняла си И аз бях така ;), седни прочети малко книжки.

thelover3
08-20-2012, 17:09
Прическите и аз не ги разбирам много :Д, просто си прави нещо, което можеш. Математика...там според мен си зависи от учителя. На мен ми е много лесна, но уча в МГ и там учителите са си доста добри, а за химията и физиката се отнася същото-много зависи от учителя. И все пак, ако математиката, химията, физиката не са ти силни предмети, със сигурност има нещо друго в което си добра! + това НИКОЙ НЕ Е ТЪП!!!

Wokly
08-21-2012, 12:12
Не си тъпа... И аз се разсейвам. Просто математиката ти е трудна за разбиране. На много хора е така ,не се притеснявай!

mkio
08-21-2012, 20:34
Намали употребата на безалкохолни, сокове и храни, пълни с изкуствени оцветители. Много от тях действат неблагоприятно на вниманието. А доколкото математиката, аз имам същия проблем и никога не съм била отличничка по предмета, просто приемам, че не е моята област и се задоволявам с 3 и 4 ;)

gugenceto2
08-26-2012, 14:59
Математиката не е от най - лесните предмети. На мен никога не ми се е отдавала особено. Успокой се не си тъпа. А за прическите - видеотата нарочно са направени стъпка по стъпка. Щом едната стъпка свърши спираш видеото ако не ти е станало ясно пак гледаш тая част. Аз така правя :)

Girlicious
08-26-2012, 17:23
Мисля, че ми има нещо, защото не мога да рабирам доста работа. Още от малка не съм била добра по математика и постоянно ходя на уроци по математика, защото не мога да разбирам работите. Просто не мога да ги осмисля как стават така, даже и като ми ги обяснят пак не го осмислям, сякаш съм някоя бавна и тъпа, а до сега винаги съм била отличничка само тази математика, химия и физика. И всичко това, защото не мога да осмислям работите, колкото и да опитвам не става и не става, вече се изнервям. Ето сега например гледах едно клипче за една прическа и, когато започнаха малко по-бързо да го дават съвсем се обърках и :@ А преди, когато ходех на народни танци трябваше да науча едно хора и уж му научих стъпките после не можах да го направя бързо, а всички си го танцуваха сякаш са го играли и преди, а аз само седях и ми стана толкова гадно, заради това, че не мога да повторя едни прости стъпки, както всички !!!!! Направо ми се реве, защо съм толкова тъпа за бога ????? Трябва ли да отида на лекар или да пия нещо ??? Моля Ви помогнете ми


Аз си мисля, че нямаш проблеми... математиката е трудна за голяма част от хората, освен това танцуването, прическите и т.н. не се отдават на всеки! Сама казваш, че си отличничка, явно просто не ти се отдават точните науки. Това не значи, че си тъпа, малоумна и бавноразвиваща се. Не можеш да си перфектна във всичко, никой не може. Намери това, което ти ссе отдава най-много и наблегни на него. Пък може и някакъв проблем да имаш, но това аз не мога да го кажа. Ако толкова се притесняваш, посети личния си лекар и той ще те насочи към съответния специалист.

druzilla
08-26-2012, 17:28
Момиче според теб има ли нещо,което да ти е наред?Първо със гаджетата,сега това..Я си вдигни малко самочувствието!
Иначе Химия и Физика и аз не ги разбирам,ама цент - не си единствена ;)

Incadeptus
08-26-2012, 17:58
не се бой

Chacho
08-26-2012, 18:27
Аз пък ще ти кажа да страниш от хора, които ще ти кажат, че просто не си добра в нещо и трябва да се концентрираш в друго. Пълни глупости, просто трябва да намериш подхода. Това, че не можеш да схванеш нещо от първия път, не означава, че не ти се отдава или не си годна. За някои идеи може да ти е нужно повече време, но не си набивай в главата, че не можеш да ги разбереш. Малко хора могат да преподават качествено по предметите, които си изброила, защото не знаят как да обясняват. Липсата на концентрация е съвсем нормално нещо, когато се сблъскваш с нещо ново и абстрактно. Ако се концентрираш за 10-15 минути и си събереш мозъка, пак е добре. Причината да се разконцентрираш по тези предмети е, че започваш с непълна и често грешна представа, и малко по малко трябва да изистиш погрешно разбраната от теб идея, докато наистина я схванеш. Но да си видиш грешките е много по-трудно, отколкото да запомниш нещо наизуст.

С математиката (и отчасти с физиката) мога да ти помогна. В раздел училище и приятели има тема, където можеш да пишеш. Отвори си учебника, виж какъв материал учите и се опитай да си обясниш за какво става на въпрос в главата. Ако нещо грам не го схващаш, пиши и ще се опитам да ти помогна.

Няма тъпи хора. Има хора, които не полагат усилия да се развиват интелектуално. И най-големите професори са били тъпанарчета, но са положили много труд, за да станат това, което са.

jghgh
08-26-2012, 18:45
Aхаха, аз съм същата по доста от нещата, които си изброила. Определено е от концентрацията при мен. От мързела, ниската мотивация и ниското самочувствие + нервенето. Кво да направя, ретард съм. Хора да играя абсурд.
Кръгла нула по някакви неща свързани с равновесие и физическа култура, ама за други неща съм незаменима.
Развивай си добрите страни и т'ва то!


Е, сега като прочетох поста на Чачо, сигурно ще го издразня, ама мен ме и мързи и 'ич не ми се занимава да полагам усилия за математика, примерно. о.0

Chacho
08-26-2012, 18:47
^Няма нищо лошо в това, честно казано и мен често ме дразни, по нея обикновено на инат уча. Хем ме завладява, хем я ненавиждам. Но това, за което ти говориш, е съзнателния избор да не се занимаваш с нея. А не, че си неспособна.

PyCoKoCkA93
08-26-2012, 18:54
Апф,считаш се за човек втора ръка,защото не разбираш математиката,не ти е интересна и нямаш желание да я учиш?В това няма нищо лошо.И аз я мразя,когато се напъна яко разбирам идеално за какво иде реч,но не ми идва отвътре и не искам да се занимавам с това.Това,че нещо не попада в кръга на интересите ти,не означава,че си твърде тъпа за него(тук включвам и хорото и прическите).Опитай няколко пъти да промениш нещо в подхода,и ако и тогава не става-захвърли го.Няма смисъл да се мъчиш върху нещо,което не ти доставя грам удоволствие или не събужда особено интереса ти.

ПС:Тук напълно противореча на милия и добър Chacho.Сега чакам да ме изяде,че,също като теб,мразя да правя неща,които не обичам.Очаквам си присъдата :D

Chacho
08-26-2012, 19:05
^Всъщност съм казал абсолютно същото.

fenastz
08-26-2012, 19:15
И ето така това напълно нормално момиче се мисли за тъпа заради неадекватната ни образователна система...

PyCoKoCkA93
08-26-2012, 19:33
Аз пък ще ти кажа да страниш от хора, които ще ти кажат, че просто не си добра в нещо и трябва да се концентрираш в друго. Пълни глупости, просто трябва да намериш подхода. Това, че не можеш да схванеш нещо от първия път, не означава, че не ти се отдава или не си годна.

Еми явно грешно съм те изтълкувала на някои места,защото началото на поста ти ми се стори точно като обобщение на това,което аз имах предвид.Но с уточнението за липсата на желание и удовлетворение от резултата. :cool:

Chacho
08-26-2012, 20:38
Мисълта ми е, че може, стига да иска. Не й казвам, че трябва да иска.

thelover3
08-27-2012, 11:38
^ Мхм, има ли желание, има и начин. Друг е въпросът, че тя явно няма желание...

ПС: Авторке, струва ми се, че нещо имаш проблем със самочувствието. Никой не те харесвал, била си "тъпа", еее стига де, само се критикуваш. Време е да спреш :)