PDA

View Full Version : Обувки : }



Cupcakes
08-17-2012, 18:28
Здравейте, сладурани !
Въпросът ми към вас е, какви обувки си купувате?
По скоро от къде, марки, магазини ?
Търся си качествени обувки, на висок ток : }

LeprikonA
08-17-2012, 18:58
Най-сигурно отиваш в даден магазин и оглждаш наред, не се хващаш в първото, гледаш го лепено ли е, шито ли е, имитация на шев ли е, не всяка скъпа обувка е задължително хубаво, но е факт, че повечето са.

Много се изненадвам на хора, които отиват и си купуват обувки с дефекти, които крещят за съществуването си просто, и то не защото нямат друг избор, просто не гледат (или не мислят).

Аз лично марки не мога да изреждам, не се запътвам по този начин към пазаруване.

malka_sladkka
08-17-2012, 21:12
Bershka ;)

strawberry88
08-17-2012, 23:10
Deichmann,Nike,Red lips и от обикновени магазини също си купувам. :D

MaLkaTa_LaDy
08-18-2012, 05:56
Купувам си евтини и не толкова качествени обувки. Предпочитам да имам много чифтове, да купувам, късам, хвърлям и купувам отново...
Ако имах възможност да дам 1000лв за обувки на сезон, щях да си купувам и за по 100лв чифта. Но това да имам един чифт, но скъпи обувки, не ме устройва. Искам да имам кафяви, черни, лилави, червени, зелени, сини, флорални... И от тези цветове - ниски и високи. Абе мечти мечти...

pepa97
08-18-2012, 12:05
Зависи какви обувки..ако са маратонки Найк или Пума от мг.Слънце,ако са сандали-Берешка ,Дейчман или Паоло Бутичели,ако са ботуши от различни магазини ;) Но никога не си купувайте сандалети от Бутичелито още на първата седмица моите се скъсаха и съм им много ядосана какви красиви неща продават ,а са толкова некачествени,нямам думи .. ;)

Amore-Mio*
08-18-2012, 12:16
Зависи.

Не гледам толкова марката, колкото качеството. В смисъл такъв, че един вид си ги подлагам на мой си тест, с който да видя дали ще са издръжливи или не. Дали е чиста случайност или не, не съм попадала на некачествени обувки. Независимо маркови или не.

Иначе ми харесват кецовете на Diamond. Изключително здрави, удобни и стилни. Допадат ми.
Сандали, най - често си купувам на неизвестни марки, но проблеми - нямам. Единствено това лято си ги купих от Paolo Boticheli

ledenakrasota
08-18-2012, 12:27
Аз съм ценител на българското. :D "Мегияс" винаги оправдава очакванията ми. Ботичели са много хубави. Марката няма значение. Важното е какво търсиш. После дали има хубав свод самата обувка, дори да е 20 см. Без проблем ще се носи, ако е удобна. Следва материята и изработката. Качеството винаги е на първо място, но, ако не е удобна обувката, не си струва парите. :)

kalpazanka
08-18-2012, 12:35
Аз съм ценител на българското. :D "Мегияс" винаги оправдава очакванията ми.
Ейййййййй, измъкна ми думите изпод клавиатурата. :D

ledenakrasota
08-18-2012, 12:39
Ейййййййй, измъкна ми думите изпод клавиатурата. :D

йей :D

IvyLoo
08-18-2012, 19:21
на сандалите ми от Бершка след 1 седмица им се разнищиха каишките -.-

Hayashi
08-18-2012, 19:49
Не обичам да давам много пари за обувки, защото при мен не издържат много време.
Но за това пък обичам да си купувам нови и нови.
От Паоло Ботичели имам много добри попадения.

malka_sladkka
08-18-2012, 20:53
на сандалите ми от Бершка след 1 седмица им се разнищиха каишките -.-

Не знам как е възможно това... Имам няколко чифта от там и са толкова удобни и не са мръднали... Като си купих едни от Мегияз напаво ми се струваха отврат то са мазоли то е чудо... И тези от Ботичели според мен хич не струват... А и момичето си търси качествени, а не евтини или скъпи... както и не ви пита вие кое предпочитате :D

bloodyF
08-18-2012, 22:18
ако ще 100 лева за сандал да дам (правила съм го) пак се къса
така че минавам с тия за по 10-15 и така

същото с другите обувки
аз ги късам нон-стоп,обувки НЕ умея да пазя просто
късат се и толкоз..по-евтини, че да не ме е яд

kalpazanka
08-19-2012, 09:09
Как ги късате тези обувки, хора?! :D
Имам сандали родно производство /но не помня фирмата/, естествена кожа, не са мръднали за 5 години. Само релефът на подметката се загуби, но не е болка за умиране. Имам едни сладурести обувки с ток Гарант-Ф- нося ги на обущар за смяна на капачетата, а те са също набори на сандалите. Със сандалките от Мегияс процедирам пак така- като изтъркам пластмасовото капаче, плясвам метално и си тракам с кеф. :D

Glam0rous
08-19-2012, 11:17
Важното е да ми харесат на външен вид, другото не ме интересува особено. От Tendenz, Paolo Boticelli, Red Lips. Гледам да си имам много обувки и ако някои се прецакат просто си купувам нови и не ги мисля. Само кецове като си взимам гледам да са по-хубави, най-новите си ги взех от Адидас. При тях си личи когато не са качествени.

PullMeCloser
08-19-2012, 11:37
Скъпите обувки според мен са много по-качествени, не знам как ходите, че успявате да ги скъсате :Д
Веднага давам пример: пантофки за 15лв, скъсаха се за 1-2 месеца. Пантофки 70+лв-нищо обелено, изтъркано, скъсано никъде.
Токчета Паоло Ботичели-40лв- тока им се клати :Д. Пак високи обувки, 120 и нагоре(няколко чифта)- не са мръднали.
Не, че не можеш да попаднеш на нещо евтино и качествено или скъпо и смотано, просто според моите наблюдения, скъпите обувки наистина са по-качествени, най-малко заради по-високото качество на материалите.

bloodyF
08-19-2012, 11:45
имах токове за 90 лева,естествена кожа, носих ги 3 пъти и освен , че им паднаха капачетата, имаха платформи отпред и ток отзад, на едната обувка платформата и се изтърка и се клатех като ходех
имам едни за 15 лева, не са мръднали
само може да им сменя капачетата иначе нищо им няма
явно ги прецаквам или попадам на кофти, не знам
преди 10 дни си купих едни сандали за 15 лева и се отлепи горната от долната част на подметката :Д
ама бяха лепени отдолу, а не шити

и с ботушите ми е същата работа
50 лева за апрески-2 зими ми държаха, не пропускаха и т.н.
150 лева за някакви не знам си каква кожа и какво там и пропускат мЪного :С
сложно е при мен с тия обувки :д

Hayashi
08-19-2012, 11:55
Скъпите обувки според мен са много по-качествени, не знам как ходите, че успявате да ги скъсате :Д
Веднага давам пример: пантофки за 15лв, скъсаха се за 1-2 месеца. Пантофки 70+лв-нищо обелено, изтъркано, скъсано никъде.
Токчета Паоло Ботичели-40лв- тока им се клати :Д. Пак високи обувки, 120 и нагоре(няколко чифта)- не са мръднали.
Не, че не можеш да попаднеш на нещо евтино и качествено или скъпо и смотано, просто според моите наблюдения, скъпите обувки наистина са по-качествени, най-малко заради по-високото качество на материалите.
Да, но аз ако съм решила да дам 120 лева за обувки ще си купя 4 чифта, ще ги скъсам за една година и после ще си купя пак. Пък и винаги ме е яд по-малко като скъсам обувка за 40 лв отколкото някоя за 100.
Пък и всички знаем, че хубавите обувки по българските тротоари не се задържат дълго време хубави.

PullMeCloser
08-19-2012, 11:55
Не попадаш, значи :Д
И аз имам едни евтини ботуши, 70-80лв, хем са и велур и веднъж не са ми пропуснали. Казах ти, има си и евтини попадения, и скъпи боклуци.
Hayashi, това колко обувки ще си купиш за един сезон вече не зависи от цената. А и както аз казах, не съм късала скъпа обувка, освен едни платформи, които много леко ми се разлепиха. Не ме е яд, ще ги заведа на обущар и ще ги оправи.

Hayashi
08-19-2012, 12:06
Зависи си от човека. Аз от малка много трудно си намирам обувки, които да ме изкарат повече от 2 години. Аз съм си спънато в краката затова и не купувам все най-скъпото, че да не се кося после за поредният чифт скъсан обувки.

JoLLiE92
08-19-2012, 18:55
Не може да си купуваш обувки от Бершка, това е магазин за дрехи. Те разбират от дрехи, а не от обувки!
Ако кажеш в кой град ти трябва може да ти помогнем, илиииииии другия вариант намери из нета някаква снимка на това което искаш или го опиши по-точно и ще помислим дали сме виждали някъде такива ;п Ако наистина искаш КАЧЕСТВЕНИ обувки на висок ток, аз бих препоръчала Sara Pen или Steve Madden , но те разбира се са по-скъпи. Но пък знаеш за какво плащаш ;)
Помисли си как си представяш Твоите обувки ? :)

malka_sladkka
08-20-2012, 10:15
Не може да си купуваш обувки от Бершка, това е магазин за дрехи. Те разбират от дрехи, а не от обувки!
Ако кажеш в кой град ти трябва може да ти помогнем, илиииииии другия вариант намери из нета някаква снимка на това което искаш или го опиши по-точно и ще помислим дали сме виждали някъде такива ;п Ако наистина искаш КАЧЕСТВЕНИ обувки на висок ток, аз бих препоръчала Sara Pen или Steve Madden , но те разбира се са по-скъпи. Но пък знаеш за какво плащаш ;)
Помисли си как си представяш Твоите обувки ? :)

А бе я стига глупости... Бершка имат доволно много модели обувки от хубави по-хубави :D И не значи, че като дрехите им са добри, че обувките не струват :D OMG.... О, да магазин за дрехи, хаха, в който продават какво ли още не, освен дрехи и защо пък да не може да си купи от там?

JoLLiE92
08-20-2012, 11:16
А бе я стига глупости... Бершка имат доволно много модели обувки от хубави по-хубави :D И не значи, че като дрехите им са добри, че обувките не струват :D OMG.... О, да магазин за дрехи, хаха, в който продават какво ли още не, освен дрехи и защо пък да не може да си купи от там?
Купуваш ли си хляб от книжарницата? Аз се доверявам на специалистите, които разбират от обувки. Бершка при цялото ми уважение може и да имат готини модели, но качествена обувка в магазин, който е основно за дрехи, не съм видяла. И не бих съветвала да си купувате обувки от там. :)

wiiwa
08-20-2012, 13:52
При мен вече е факт, че евтините обувки се скапват. Бях си купила кецове за около 40 лв и ми се скъсаха на първия месец. Марката не я помня. Черни ботуши за 70 лв- не са скъсани, може би защото съм ги слагала 2-3 пъти, но държат студено и пропускат вода.
Лилави обувки за 150 лв - при тях вече 2-3 години няма проблем. Дори подметката им е запазила и най-малката форма.Много топли и не пропускат нищо.
Имам и едни черни също за 150 лв , без да искам им одрах мъничко кожата, но не си личи. Те също не са мръднали.

Ботуши на сестра ми от 200 лв са напълно здрави вече около 3 години и са много хубави между другото. И също нейни кецове за 180 - 200 лв от 5 години са като нови. За по-евтините обувки при нея не мога да кажа защото каквото евтино има го носи рядко. Може да пази обувки.

awe_mahaise
08-20-2012, 15:13
Хора вие сериозно ли?!? Bershka...ОБУВКИ...моделите са страшни,но като качество отврад. Deichmann...по-бързо,не съм виждала обувки да се скапват. Diamond,matt star...няма да говоря.
Вижте, дадох 70 лв. за кецове на Converse,3 година ги нося, страшни са. Deichmann за 25лв., 2 месеца ги носех и се съсипаха,ама сърце не ми дава ,да ги изхвърля...харесват си ми. :)Над 100лв.,а може и на 200лв....ще дам за ботуши,които знам ,че ще издържат и ще ми е топло. :)
ПС. Надявам се, че никой не съм обидила.:)

awe_mahaise
08-20-2012, 15:16
А бе я стига глупости... Бершка имат доволно много модели обувки от хубави по-хубави :D И не значи, че като дрехите им са добри, че обувките не струват :D OMG.... О, да магазин за дрехи, хаха, в който продават какво ли още не, освен дрехи и защо пък да не може да си купи от там?

Ти сериозно ли?!? :D Като ги видях,как се разлепят, токовете колко са криви...ми се прииска да отида в Липненски. :)

mimijessi
08-20-2012, 15:37
Ами Nike има качествени и хубави модели ако си търсиш спортни обувки де , също и зимни обувки (апрески), а пък за високи обувки не знам .. :)

anita66
08-15-2013, 19:17
От доста години си купувам обувки само и единствено от магазин StepCare,това е онлайн сайта:stepcare.eu.До момента нямам обувка,която да се е скъсала,разлепила или нещо подобно,изключително високо качество и голямо разнообразие на модели:сандали,пролет-есен и зимни ботуши.С голямо нетърпение очаквам зимната им колекция сигурна съм,че ще покажат изключителни модели.Разгледайте сайта няма да съжалявате убедена съм.Надявам се,че съм била полезна на тази тема :) :) :)

kaRamella
08-16-2013, 21:39
Не обичам да давам много пари за обувки, защото при мен не издържат много време.
Но за това пък обичам да си купувам нови и нови.
От Паоло Ботичели имам много добри попадения.

+

Tendenz не са им лоши тези които са на токове ( но някои ниски сандали и пантофки са ме учудвали дори колко бързо се късат )

malka_sladkka
08-17-2013, 12:38
Ти сериозно ли?!? :D Като ги видях,как се разлепят, токовете колко са криви...ми се прииска да отида в Липненски. :)

Това чак сега го виждам, година по-късно :D Моето мнение е за Бершката в Анлия, може да има някаква разлика в качеството не знам, може и заради гадните български улици да е, не знам. Имам обувки от магазини "за дрехи", както и от такива специално за обувки и в двата случая нямам проблем с обувките :)

POLLINA
08-17-2013, 13:19
Обувки от магазин за дрехи съм си взимала единствено от Манго.
Много държа обувките ми да са естествени и удобни. Като цяло имам проблем с краката и не мога да нося изкуствени боклуци, краката ми стават в рани веднага.
Харесвам Sara Pen , Gianni, Indigo shoes,които са български и страшно удобни и красиви ии още доста други, разбира се.
Обувки от естествена кожа могат да се намерят и на много нормални цени.
Ще ви дам пример с Паоло Ботичели, където едни изкусвени сандали,които ще се скъсат на първия месец струват около 40 лв, а сандали от Indigo shoes, които са целите естесвени струваха 59 лв.

ina5
07-29-2016, 03:04
Здраввей, вече има толкова разнооразие от онлайн магазини за качествени, в http://www.yellow.bg/ има качествени и евтини обувки. :))) Освен това има филтър по размер, ходило, височина на платформа и т.н.