PDA

View Full Version : мемоарите на една изгубена девойка



soultosqueeze
08-17-2012, 20:14
Здравейте! Пиша, защото очаквам да получа някакви отговори, които очевидно не мога да получа от себе си и се надявам като напълно непознати да можете да видите нещо, което аз не успявам. Работата е там, че винаги съм била по-отворена(в добрия смисъл), по-комуникативна, по-емоционална. Винаги съм била заобиколена от приятели и съм била страшно щастлива. Напоследък обаче, някак.. се забелязвам, че искам да имам по-близки отношения с някои хора. Искам една приятелка, с която сме по-близки приятелки да бъдем най-добри, едва ли не.. просто искам приятелка, с която мога да споделя всичко, да преживявам някакви неща да ходим напред назад по-често и така... Често изпитвам, че приятелките ми сякаш се отдалечават от мен и то от най-малкото нещо (ако не ми звъннат някой ден,два..ако някой път са леко по-дръпнати и така нататък).. Може би и аз до известна степен съм се отдръпнала заради приятеля си (той с тях си е също приятел, всъщност с една от моите приятелки, която ни запозна с него, се познават от 5,6 години и са си близки),но не е до такава степен , защото не съм от хората, които забравят приятелите си, заради гаджетата си..., но просто всяко по-дръпнато отношение в някой момент или по-различно отношение ме кара да се паникьосвам и да си мисля "Ужас! Тя вече не ми е приятелка..Какво съм направила? " и т.н. Просто не мога да се оправя...
Благодаря ви, за отделеното време! Надявам се имате какво да ме посъветвате.

Cloud9
08-17-2012, 21:15
Нормално е да имаш нужда от по-близки отношения с хората около теб. няма по-хубаво от това да можеш да споделиш свободно всичко на един мил човек, с когото преминавате през какво ли не. Внушаваш си че се отдръпват само заради една реплика.Момичетата сме свикнали често да сме лицемерни,така да се каже, с околните само за да ни харесат или да не ги обидим.Ако има момент, в който те се държат леко дръпнато е може би защото си те чувстват близка и вече свободно се държат с теб както си трябва. А може и наистина да ги отдалечаваш с поведението си. Не умишлено,разбира се.А може и наистина да се отдалечават от теб. Няма как да знаем какво става. Комуникацията е ключът към всяка сериозна връзка. Поговори с тях.Обърни се към тях,защото те познават най- добре и знаят каква е ситуацията.Ние сме едни непознати, които могат само предположения да ти дадат.
Стига съм била разпиляна. Успех!Поговорете сериозно и се поуспокой. Сигурна съм,че всичко е наред

JuStElly
08-17-2012, 22:32
Явно си започнала да порастваш и да разбираш,че не е важно колко приятели имаш,а колко от тях са ти истински.Поговори с приятелките ти и виж какво става,опитвай се да им обръщаш повече внимание и да съчетаваш нещата... Не казвам да пренебрегваш гаджето си,но определено пренебрегването на приятелките ти също не е решение.

PLEYGIRL
08-17-2012, 23:05
Разговор .. аз и моите приятелки правим такива разговори постоянно!

soultosqueeze
08-18-2012, 09:39
Аз вече говорих с тях на няколко пъти иии ми казват, че всичко е окей и да не параноясвам от най-малкото нещо.. да, просто трябва малко чил и да не се впрягам толкова, обаче ми е малко трудно, защото не съм такава натура

Amore-Mio*
08-18-2012, 10:58
Истинското приятелство не би приключило само заради едно сдърпване. Нещата ще се оправят, не се вкарвай във филма. Нормално е да искаш близък приятел до себе си, да. Но и това няма как да стане изведнъж. Нещата се получават след прекарани мигове заедно, със спечелване на доверието.