PDA

View Full Version : има ли съдба?



stasyty
08-17-2012, 23:25
Преди години майка ми беше ходила при някаква врачка.Мамка му тази наистина познаваше ,но все лоши неща.Последното което и е казала е че ще е от майките които са загубили дете .Не знам това от както го разбрах съм се побъркала направо.Какво да правя

JuStElly
08-18-2012, 12:10
Е нищо не можеш да направиш,кво искаш да направиш... Или ще стане или няма да стане ;д

KadifWerewolf
08-18-2012, 17:47
Кажи ни, ако темата се обнови! Tyvm

filmimilmi
08-19-2012, 08:55
Врачките използват техниката "Cold Reading" - http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_reading
Накратко налучкват чрез подвеждащи въпроси и отговори, които карат зарибения сам да прави асоциации с реалността. Не е необходимо един отговор да се отнася към конкретно събитие, а да е от общ характер както при хороскопите. Както, ако твоя го объркат с този на друга зодия и го прочетеш все нещо ще ти се стори сякаш се отнася за теб.
Колкото до предсказанията на тази "врачка", това е чист маркетинг. Щеше ли да ходи майка ти по врачки, ако чуваше само хубави неща? Щеше ли някой да се интересува от магии, ако врачките не казваха за всеки, че му е направена някаква магия? Щеше ли изобщо да си дава парите, ако не я стряскаха? Това, че й е казала, че ще загуби дете е ужасно. Но това е едно от нещата, които всякак може да се интерпретира. Много жени са правили аборт например...
Опитай се да вразумиш майка си, защото това да ходиш на врачки си е чиста психоза.

TheProblemIsChoice
08-20-2012, 19:36
няма, споко :)

SisiStrange
08-20-2012, 19:44
Жените, които взимат пари за това да врачуват, са шарлатанки. Лично мнение. Ако имаш истинска дарба, дадена ти от Господ или каквото там има, няма да я използваш за печалба, а за да помагаш на хората. И не мисля, че хора, които са достатъчно алчни, че да искат възнаграждение за този тип помощ, биха били въобще надарени с нещо повече от богато въображение.

Amore-Mio*
08-21-2012, 14:18
Дори и да има, тя си е лично твоя и няма как да бъде предсказана от някоя шарлатанка. Тия врачки , освен че са надарени с богато въображение и талант да лъжат идеално, нищо друго не притежават.Не се депресирай , поради такива простотии.