PDA

View Full Version : Не мога да се накарам :(



nymphadora
08-18-2012, 08:29
Хорааа,трябва да науча толкова теми по история и все не мога да се накарам да седна да ги науча :(.Въобще не ми се занимава лятото,обаче не седна ли сега,не знам дали ще успея.

Аз само да се оплача,не за друго.

kalpazanka
08-18-2012, 08:44
Аз съм така с немския, разбирам те напълно. Не седна ли сега, по-нататък съвсем няма да има кога.

FuCKkK13
08-18-2012, 08:53
направи си план за деня и какво ще правиш след като учиш.. така ще видиш,че не е толкова натоварващо ...

PyCoKoCkA93
08-18-2012, 10:52
Хорааа,трябва да науча толкова теми по история и все не мога да се накарам да седна да ги науча :(.Въобще не ми се занимава лятото,обаче не седна ли сега,не знам дали ще успея.

Аз само да се оплача,не за друго.

Сигурно ти трябва за Право,МИО или журналистика,нали?Аз когато смятах да кандидатствам Право учих 2 години историята,лятото до края на юли изяждах темите и даже пак не мога да кажа,че бях подготвена така,както ми се искаше.Ако го искаш сериозно тегли една майна на удоволствията за една година,изпоти си здраво задника,подминавай злобните коментари,че не си живееш живота и се бори за това,което искае.Защото тези,които се присмиват,после седят и чакат на задни лапи пред вратите на университета,от който ти ще има махаш за здрасти. :)

ПС:Ако се чудиш дали навременното почване има ефект.Да,има.Но не ти го казвам от личен опит,а от преки наблюдения.Сега аз не уча Право,но не защото не ме приеха,а понеже в последните месеци нещо ме разубеди за него и избрах Финансите.Но всичко,което ми даде историята,остава за цял живот-обща култура,терминология,начин и стил на изразяване,взимане на матурата с отлична оценка и пр. :)

nymphadora
08-18-2012, 12:24
^Ха,аз също се чудя между Право и Икономика и затова не си давам зор.Историята не ми е такъв проблем-ще ги науча тия теми,ако си седна на задника.Българският според мен по-трудно се взима,защото там си се изисква яко мислене.

bloodyF
08-18-2012, 13:11
и аз съм така
поучвам по малко, ама ного малко :/

Amore-Mio*
08-18-2012, 13:58
Ако ти самата не можеш , ние няма как да ти помогнем. Нужно ти е единствено една силна воля и желание, за да ги научиш, но тях ги няма. Дадоха ти вече един доста добър пример и решение: направи си график на деня и така, малко по малко, научи нещата.

SurfSky
08-18-2012, 14:01
И аз имам изпит ( имам 2 за годината ) по Немски за есента , и хич не ми е до учене :D То и да ми се учи не разбирам някой работи и хептем ми се маха желанието ако го има :D

PyCoKoCkA93
08-18-2012, 20:13
^Ха,аз също се чудя между Право и Икономика и затова не си давам зор.Историята не ми е такъв проблем-ще ги науча тия теми,ако си седна на задника.Българският според мен по-трудно се взима,защото там си се изисква яко мислене.

Темите по история не се учат ей така.Аз когато писах теми ми излизаха средно между 5 и 8 ЛИСТА бяла хартия без редове формат А4.А,за да напишеш толкова,трябва да го имаш в главата.А българския на мен ми беше сравнително лесен.Винаги съм обичала този предмет,писането и мисленето са ми се отдавали,от малка имах отличен правопис и по него не си давах толкова зор.Ама то си е до заложбата на човека,де.Трябва сама да прецениш.А литературата(ако са УНСС или СУ ще ти трябва) е друго нещо.Там щеш не щеш пак трябва учене и яко помнене.Но зависи и от преподавателя ти,ако ще ходиш на уроци.Аз бях на курс и на учителя шапка му свалям.Литературата доста ме отегчава,но съм го слушала с желание и интерес за матурата.Едно произведение от разказите или стихотворенията НЕ съм отворила така САМА да го прочета,а за романите да не говорим.Изгледах филмите 3 дена преди матурата :D И анализи и разработки не съм чела кой знае колко,ей така от дъжд на вятър прелиствах нещо.Всичко,което научих беше благодарение на преподаването на този човек.Попивах всяка негова дума и се чувстваш доста прилично подготвена по всичко освен романа "Под игото",който като малка бях чела 2 пъти,без да помня нищо.И накрая за късмет взе,че се падна точно той.Фейл отвсякъде :D :D :D
Добре,че беше историята,която много ми помогна за темата.И знаеш ли колко имам на матурата по БЕЛ? Ето пик да видиш:

http://media.snimka.bg/s1/0831/027906366-big.jpg?r=0

Мислиш,че с написаното искам да се изфукам?Не,мина ми времето,когато го направих където и пред когото трябваше.Казвам ти го,защото този резултат е постигнат с много труд и усилия,но и благодарение на точния преподавател.Това е много важно нещо и много хора го подценяват и си мислят,че където и да отидеш все ще те научат,но не е така.Фирмата,където бях имаха свой метод на преподаване със свои авторски материали и учебници,които се маркираха с цветни маркери.И това адски помага.Но без желание,мотивация и силна воля нищо не става.В 12-ти клас пропуснах почти всички събирания на класа,в дискотека не стъпах,кафе пиех на един-два месеца веднъж.Имах наредени приоритети и се отказах от много,но в замяна и получих много.Няма по-голямо удовлетворение от това да видиш как собствените ти усилия те довеждат до мечтаната цел и успеха,за които си хвърлил толкова труд.Съветът ми е да кажеш майната му на всичко за една година,да се стегнеш,за да постигнеш нещо.След това има много време за купони и живот. :)

Allex
08-18-2012, 20:14
ох..при мен положението е по-зле... ставам между 9,30-10,30ч. и си казвам къпя ся и започвам.. и започна да уча и ме хваща едно лошо нещо наречено мързел... и си казвам и утре е ден.. и от това утре е ден мина месец и половина, а съм преговорил 2 урока по немски, направил съм 13 теста по английски и съм прочел 25 страница книга на английски.....като мислих уж да започвам от 01,07

nymphadora
08-18-2012, 21:25
Русокоске,не знам как си успявала да се вместиш в тези 8 листа тема,но само днес изписах 5 листа и това ми е 1/3 от темата..изкуках :D
Иначе поздравления за оценките-матурата по история не е никак лесна,а ти си изкарала супер оценка!Както и по български-евала!Иначе мен матурата не ме притеснява,притеснява ме шестте листка съчинение,което трябва да измисля на изпита в Софийския.. :D

PyCoKoCkA93
08-18-2012, 21:34
Русокоске,не знам как си успявала да се вместиш в тези 8 листа тема,но само днес изписах 5 листа и това ми е 1/3 от темата..изкуках :D
Иначе поздравления за оценките-матурата по история не е никак лесна,а ти си изкарала супер оценка!Както и по български-евала!Иначе мен матурата не ме притеснява,притеснява ме шестте листка съчинение,което трябва да измисля на изпита в Софийския.. :D

Все пак ходих 2 години на история и с времето се научаваш да пишеш на листа ясно и точно,без да разтягаш локуми.А и то е относително,може и по-дълги теми да съм писала,вече не ми се мисли за тея учебници,повръща ми се само като се сетя за тях и к'во учене падаше :D Мерси за поздравленията,пожелавам ти и на теб да се похвалиш с такива,че и по-добри резултати на всички изпити и матури. :) А за СУ наистина трябва да се притесняваш,защото там резачката е страшна и трябва да изпъкнеш над масата,а това вече се касае не само до знания и грамотност,а и до дарба в известна степен,защото писането не е за всеки :)

xoxi
08-18-2012, 21:50
Русокоске, евала и от мен. Надъхваш ме да си търся самоучителите, разговорниците и речниците и да се захващам отново с учене.

Аз лятото решавам само тестове по английски. Но и това става рядко, рядко.
През учебната година ми е много по-лесно да отделям време за езика. По каквото и да имам за учене, аз го замествам с английския. На ден отделям поне по 4-5 часа за теория, тестове, упражнения.
Сега лятото съм се разпуснала.
Единственото, което правя по въпроса е да поддържам връзка с английско говорящите си приятели. Всеки ден си упражнявам говора и правописа, но скоро трябва отново да залягам над тетрадките и учебниците.

nymphadora
08-19-2012, 08:12
Аз сега здраво се нахъсах и си уча както си трябва.:smt026
хораа,може да си се надъхваме взаимно!8-)


звуча като второкласник.

xoxi
08-19-2012, 12:46
А
хораа,може да си се надъхваме взаимно!8-)

Навита съм. :D

kalpazanka
08-19-2012, 12:49
Аз сега здраво се нахъсах и си уча както си трябва.:smt026
И при мен има ефект :D

anonymous708973
08-19-2012, 13:32
Хич не се стягам и аз, направо срам.
Декември имам изпит по немски, който отсега знам, че мога да взема и без много усилия, просто така е построен. Обаче истината е, че немският ще ми трябва за по-нататък, ако реша все пак да уча в Германия. (Колебая се между чужбина и тук).
Да не говорим как после ще имам и за матура да уча (колкото и да е лесна, все пак е матура), няма да ходя на курсове/уроци, а сега стискам палци да ни сменят даскалката за 12-ти клас. После и странния кандидат-студентски в НБУ, за него пък идея си нямам как да уча.
Оф, а цял ден стоя и гледам сериал след сериал. Срам ме е.

kalpazanka
08-19-2012, 14:51
Защо се разколеба за чужбина? И кое ниво ще държиш декември? Ако не те е срам- да кажеш и къде :D

SisiStrange
08-19-2012, 15:56
Разбирам ви... мен пък висшата ми математика наближава. Няма никакво желание да решавам задачи, зверски няма нищо общо с моята специалност. Ужасно скучна и неразбираема ми е. Иначе за кандидат-студентските е хубаво наистина да се напънете лятото. Вярно, трудно е, но си струва. Аз си написах първите теми още юни месец и до септември бях минала 1/3 от материала, което ми беше от огромна помощ после.

scrooper
08-19-2012, 20:06
Аз си написах първите теми още юни месец и до септември бях минала 1/3 от материала, което ми беше от огромна помощ после.
Теми по история или?

SisiStrange
08-19-2012, 21:10
^Не. Биология. :)

Colouring
08-19-2012, 21:28
Пф, и аз имам проблем с организацията. Все не мога да се наканя да уча. Уж лятото щях да си упражнявам английския, да преговоря немски и т.н. , а нищо не направих. За утре съм си направила даже и програма какво ще правя по немски, дано да ми се получат нещата. Нямам изпити за взимане или нещо такова, но просто исках да преговоря всичко, което сме взимали по немски - граматика, думи и т.н., защото ми в втори чужд и попринцип хич, ама хич не му отделям време и едно свързано изречение не мога да направя, защото не съм си седнала на задника.
С английския съм добре, ама иска практика. Имам си тестове, само трябва да има човек, на който му се занимава да ги решава.
А сега като се замисля какво мазало ще е с тия входни.. Че на мен тая година ще ми е МНОГО голям зор, ама да не се впускам в подробности.. Не знам направо. Един месец остана до това пусто училище и още от сега се налага да почваме да се зорим.
Но съм много навита да се надъхваме тук, давайте!!!! :Д

elito0o0o0
08-19-2012, 22:29
Ха, кофти тръпка. :) Особено лятото да седнеш да учиш си е направо самоубийство. Принципно не съм от ученолюбивия тип хора, но ако става дума за любимите ми предмети - сядам и уча стабилно. От теб зависи бъдещето ти, със сигурност го знаеш. За това се запитай дали искаш да метеш улиците, или да имаш престижна работа. Хвърляш захранващия кабел през прозореца (ако работиш на настолен компютър) и си сядаш на дупето да четеш - друг начин не виждам. Понякога трябва да се правят жертви. Не ми се мисли само аз както ще кандидатствам с Биология след 12 клас какво ме чака.. цял живот над книгите, но това е положението.
А в момента като си помисля, че остават 20 дена до започването на новата учебна година и ми става лошо. И като почнат с тия входни нива, дето не съм пипвала учебник цяло лято, толкова приятно ще ми стане.. Ма тая година и следващата максимално трябва да дам от себе си, за да постигна пълен успех.

DanieLa_SmiLe
08-19-2012, 22:47
Еййй, русокоскеее, ти ли си единствената с пълна шестица по БЕЛ ? Май казаха че момичето се казва София с най-добрата матура по БЕЛ - еваларка :) Не е по темата, но ми е любопитно: А ти как от право премина на финанси? Много ли се готвеше по математика?

kalpazanka
08-20-2012, 09:01
elito0o0o0, само с биология ли ще кандидатстваш?

elito0o0o0
08-20-2012, 11:51
elito0o0o0, само с биология ли ще кандидатстваш?
Биология и Химия мисля. Чудя се дали да се захвана с фармация или медицина. По-скоро ще е медицина.

kalpazanka
08-20-2012, 11:56
По-скоро ще е медицина.

А немски учила ли си? :D

elito0o0o0
08-20-2012, 13:27
А немски учила ли си? :D Не, за жалост. :( Знам английски, руски и 10% испански. :D Иначе ако знам немски биха ми се отворили доста пътища, но уви. :( А аз този език не мога да го понасям. :D

PyCoKoCkA93
08-20-2012, 15:18
Еййй, русокоскеее, ти ли си единствената с пълна шестица по БЕЛ ? Май казаха че момичето се казва София с най-добрата матура по БЕЛ - еваларка :) Не е по темата, но ми е любопитно: А ти как от право премина на финанси? Много ли се готвеше по математика?

Мерси и на теб,и на осъаналите за поздравленията.Честно казано не знам колко бяха пълните шестици,ама с това "Под игото" няма да са били много :D Общо в цяла България имаше 181 отлични оценки на матурата(от 5,50 нагоре),ама не знам пълните колко са.А това за единственото момиче беше,че само една мацка от гр.София имаше пълния брой точки 100.Иначе между 95-100 е пълна шестица.
А иначе аз учих в Търговската гимназия на Пловдив и там имахме предмети като Публични,Международни и Корпоративни финанси,които ми бяха любимите.А и всички икономически предмети,които имахме,ги обичах.И като се позаинтересувах повече от познати и приятели,си дадох сметка,че Правото е прекалено скучна и трудоемка материя без особена реализавия при липсата на връзки в България.Аз смятам,че колкото и да обичаш работата си,тя трябва да ти носи и пари.Затова не се записах основно висше Психология,което е наистина мечтата ми.Но е мечта без пари,така че избрах да уча това,което също много обичам,но има и пари в него.А Психологията може да остане като любителски вариант или второ висше,ще видим.Много се разприказвах.В общи линии няколко месеца преди кандидатстудентските изпити осъзнах напълно,че Правото не е за мен.Но продължиш с историята,защото и към нея проявявам голям интерес,предстоеше ми и матура по нея все пак,а и точно тя ми помогна да си напиша и темата по БЕЛ. ;)

nymphadora
08-20-2012, 16:26
Днес също си седнах на дупИту да учкам,обаче имам някакъв предел явно и след определен обем материал прегрявам и няма накъде.:roll:

Incadeptus
08-20-2012, 16:58
русокоске ти определено си най-умното момиче на света! пхахаха толкова голямо самочувствие не бях виждал,но всичко си има първи път

nymphadora
08-20-2012, 17:06
^аз пък никъде не го видях това самочувствие.
А и дори да го има-срам ли трябва да я е,защото е умна?

Incadeptus
08-20-2012, 17:37
оф няма значение,аз самочувствие като нейното харесвам,никъде не съм написал нещо лошо и че не харесвам налиииииииии ;д самият аз имам голямо самочувствие ;д

PyCoKoCkA93
08-20-2012, 20:39
русокоске ти определено си най-умното момиче на света! пхахаха толкова голямо самочувствие не бях виждал,но всичко си има първи път

Да,аз съм най-умната,най-красивата,най-интелигентната и най-вървежната мацка на света.Завиждай ми,за да се чувствам велика и прекрасна и да продължавам да задоволявам безкрайното си самочувствие без покритие!!!

ПС:@nymphadora продължавай в същия дух.Браво за това,че полагаш усилия,докато наборите ти само мързелуват!Естествено,че ще си имаш предел на силите,всичко малко по малко се натрупва и накрая дава своя резултат. И мерси за подкрепата.Един човек да си погледне по-далече от носа и да види реално нещата... ;)

Allex
08-20-2012, 21:03
днес направих 10 теста по английски (Граматика на Мърфи) !!! започвам да напредвам :Д:Д:

Colouring
08-21-2012, 08:40
Вчера най-накрая се реших и си направих това, което си бях наумила по немски. Днеска пак ще уча. :Д

kalpazanka
08-21-2012, 11:53
днес направих 10 теста по английски (Граматика на Мърфи) !!! започвам да напредвам :Д:Д:
Браво на теб :) Едно време ми беше много приятно да си решавам това "книжленце" :D


Днес имам други задачки за вършене пред компа, затова си давам почивка. Снощи се занимавах извънредно, така че не ми е гузно. :)

PyCoKoCkA93
08-21-2012, 14:46
Браво на теб :) Едно време ми беше много приятно да си решавам това "книжленце" :D


Днес имам други задачки за вършене пред компа, затова си давам почивка. Снощи се занимавах извънредно, така че не ми е гузно. :)

Калпазанке,от всичките ти постове,които съм засичала досега,виждам,че имаш много познания в най-различни области,най-вече в медицината.Това ли си завършила?А сега още ли учиш,защото на профила ти пише,че си на 42?Интересно ми е,защото винаги мненията ти са точни и на място и показваш наистина завидна(в добрия смисъл на думата) обща и по-тясно специализирана култура.Поздравления за което.Възхищавам се на хора като теб,както и на голяма част от потребителите тук,които вървят по същия път.Светът има нужда от такива хора. :)

bloodfrozen
08-22-2012, 08:08
И аз съм се захванала задълбочено да изучавам биологията.
Само да започна и почти цял ден убивам в четене. Ама на моменти мързелът ми надделява и ми смущава обучението. :D

SisiStrange
08-22-2012, 08:34
Ох, на мен така ми се учи нещо биологично най-сетне... Първи курс е голяма мъка. Наблъскани са един тон неща, нямащи нищо общо с мен и биологията. Сега с тая математика... вчера минах граници. Днес ще чистя и евентуално утре след работа може и да започна производни. Ужасно трудно се навивам да уча предмети, които са ми извън интересите. Когато се напъна, стават чудеса. Сега, обаче, май няма да има такова чудо. 8-)

bloodyF
08-22-2012, 09:10
Правото е прекалено скучна и трудоемка материя без особена реализавия при липсата на връзки в България

я пак
:lol:
ако търсиш нещо ''интересно'' и лесно, значи що въобще си записала висше, ми не си отишла да миеш подове някъде? :lol:



пък аз днеска ще си уча от новият учебник
решено е.

xoxi
08-22-2012, 10:25
Някой може ли да ми препоръча книжка с тестове по английски?! Или някакъв сайт?! Или нещо?! Моля!
От миналата година се бях снабдила с принтирани тестове цял куп и днес забелязах, че ми остават само 3 CAE...
Хайде, че тъкмо ми е дошла музата. :D
Трябват ми тестове за нивата Upper-Intermediate, Advanced.. и може би Proficient, за предварителна подготовка.

Тия дни ще обикалям по книжарници и библиотеки, но няма да е зле да имам някаква представа преди това какво търся.

SisiStrange
08-22-2012, 12:47
я пак
:lol:
ако търсиш нещо ''интересно'' и лесно, значи що въобще си записала висше, ми не си отишла да миеш подове някъде? :lol:



пък аз днеска ще си уча от новият учебник
решено е.
Че кой нормален ще запише нещо, което не му е интересно? То това е смисълът на висшето. Да се захванеш с това, което те интересува и в което те бива, и да го превърнеш в занаят. Човек, записал нещо само заради евентуални приходи един ден и без реален интерес към него, само се напъва и тормози 4 години, а накрая не помни нищо. Или те влече, или не ставаш.

Ок. Майната и на математиката. Ще се захвана пак утре. Сега ми се чете Биохимия. <3

nymphadora
08-22-2012, 16:16
Сиси,ти какво учиш?Че нещо тaя математика не ми се вписва при биологията и химията :D

PyCoKoCkA93
08-22-2012, 18:53
я пак
:lol:
ако търсиш нещо ''интересно'' и лесно, значи що въобще си записала висше, ми не си отишла да миеш подове някъде? :lol:



пък аз днеска ще си уча от новият учебник
решено е.

Отново се заяждаш на дребно.И,за да видиш,че и аз съм човек,ще ти кажа като съвет,че докато учиш "от новияТ учебник" ще си останеш само с желанието за Правото... Добре,че Сиси имаше търпението да ти каже това,което и аз мисля в общи линии,но не смятам да обяснявам точно на теб.Уж се пишеш за много широко скроена личност,а при първия път,когато някой не боготвори твоите интереси и амбиции или има различна гледна точка,захапваш безпричинно.

Едит:Сега пак ще съм свръхнадутата к*чка...

pet1tety
08-22-2012, 20:48
Аз съм се взела в ръце и уча доста усилено....още от началото на ваканцията,а тия дни.....Човек като има мотивация може да постигне всичко!Случвало се е да ми омръзва,да се отпускам,но когата се подсетя за целта,която съм си поставила и обещанието,което съм дала веднага се стягам..... :)

SisiStrange
08-23-2012, 18:10
Сиси,ти какво учиш?Че нещо тaя математика не ми се вписва при биологията и химията :D

Молекулярна биология. И на мен не ми се вписва. 8-) Но е факт, че я искат.

irrationalDecision
08-24-2012, 09:46
Еййй, русокоскеее, ти ли си единствената с пълна шестица по БЕЛ ? Май казаха че момичето се казва София с най-добрата матура по БЕЛ - еваларка :) Не е по темата, но ми е любопитно: А ти как от право премина на финанси? Много ли се готвеше по математика?



Поздравления за Русокоска и от мен. :) Страхотни резултати.

Само за протокола,тази година едно единствено момиче имаше на матурата по БЕЛ максималните 100 точки. То е с най-добрата матура, от София е и се казва Любов, възпитаничка е на 73 СОУ. Русокоска вече е пояснила.:)

По темата, аз през лятото също съм обхваната от тотален мързел. Занимавам се само с онова, което ми доставя наистина удоволствие. Уж щях да правя тестове по немски и английски,да си преговоря това-онова, но си останах само с четенето на книги на двата езика. Но и това не е съвсем нищо. Прочетох на немски няколко книжки и още толкова на английски. И това е. Единственото, което не ми тежи въобще, без значение дали е през лятото или по учебно време, е решаването на интересни задачи по математика.За тях винаги съм навита. За входните по останалите предмети не ми се мисли.

druzilla
08-24-2012, 09:55
Аз бях така със матурите тази година..2 дни преди изпита си прочетох произведенията,които вече трябваше да знам на изуст :D

Horrificus
08-25-2012, 09:39
А немски учила ли си? :D
Аз съм учил немски и кандидатствах таз година с биология и химия и кво?

kalpazanka
08-25-2012, 09:41
^При заминаването немският ще ти е бонус :)