PDA

View Full Version : Тичане или ?



kilers
08-19-2012, 03:06
Четох из форумите за правилното тичане.. как да стъпваш , дишаш и т.п. Навсякъде казват различно - на едно място стъпване на пръсти , на друго на пета , а на трето на цяло стъпало.. Четох , че можело и контузии можело да получиш от неправилно тичане ...
Та реших и тук да ви питам как точно се тича .. /целта ми е да изгоря малко мазнини/
И друго да питам .. Вместо да тичам , ако излизам и карам колело , ефект ще има ли ?

LeePriest
08-19-2012, 07:06
Ако искаш да свалиш бързо мазнините трябва да влезеш във залата.Ако вече си почнал и имаш 3-4 месеца стаж почвай с тренировката за крака.Тя ти гори най-много мазнини.И си прави редовно клека :).А също така ,ако те марзи да тичаш ходи сутрин на гладно и вечер да въртиш на велгометар спазвай диета(иначе няма как да стане) и ефекта ще дойде много бързо.Дано съм бил полезен

stefko1996
08-20-2012, 10:36
Аз лично бягам на цяло стъпало и дишам през носи издишвам пред устата .С бягането на пръсти се стяга повече мускола под коляното (точно сега му забравих името

pakoti
08-20-2012, 19:04
Абе с тая зала сте се побъркали всички... Слушай сега, няма нужда да ходиш на фитнес нито за да отслабнеш, нито за да направиш мускули.

Сега по темата, изпробвай лично техниките, щом има различни, и си избери. Аз лично мисля, че е правилно да се приземяваш на цяло стъпало, и след това да отскачаш на пръсти, представи си го като пружиниращо движение ;)
За горене на мазнинки се тича полека но по-дълго, и дишането не е за пренебрегване, при дълги разстояния вдишвам (през носа!) три/две крачки и издишвам още две. Но все пак не съм специалист, и недей да ми вярваш много много :D С колело се отслабва по-малко, просто е по-лесно. Също има и някои спортова като плуването, и особено гребането, с които се изразходва много енергия :))

П.С. Има някои номера, начини да си почиваш докато тичаш => да изтичаш по-дълго разстояние - 1. променяй темпото. 2. Променяй крачката (по голяма, по-къса..:)