PDA

View Full Version : Нямам цикъл!



maceto.1999
08-19-2012, 15:15
Здравейте, знам, че тази тема може би е поставана над 100 пъти, но не я намерих и затова реших да попитам в моя тема... Та малко за мен--- аз съм на 13 години и 7 месеца, живея в Бургас (няма значение) и ще бъда в 7-ми клас. Въпросът ми е защо нямам цикъл? Четох теми тук на всички им идва на 11-12 дори на едно момиче на 9 (което многооо ме учуди) :Д! Всички в училище се хвалят и разказват, а аз НИЩО! Нямам цикъл, а имам косми по ''оная работа'' от около 1 година, под мишниците също, но цикъл НЕЕ! Въпросът ми е защо е така и може ли да го накарам да дойде (колкото и тъпо да звучи)?
Благодаря Ви предварително!

Elli *
08-19-2012, 15:40
абе ти си много тъпа .. много хубаво ли мислиш че е .. радвай се докато го нямаш ... пфф
бтв с мн яки неща се хвалите в училището ти ;д

bllackbarbie
08-19-2012, 15:42
Ъъ трябва да се радваш че нямаш едва ли на твоите приятелки им е много яко всеки месец да ги боли нещо ? А и да няма как да накараш цикълът ти да дойде... Но ако си толкова притеснена се консултирай с гинеколог !

BEaUty_girl
08-19-2012, 16:35
и аз преди се притеснявах много но ми дойде на 13г. и 3 месеца

~The Smile~
08-19-2012, 17:04
Ами...това според мен е съвсем нормално! Аз съм като теб! Не се притеснявам, че още не ми е дошло.. При всеки е различно...Не се притеснявай,всичко с времето си!! Споко!!! :)

DragonLady
08-19-2012, 17:09
И що се натискаш да ти идваш Мислиш ли, че е много кеф, всеки месец болки и кръв с дни, та дори и седмица? Радвай се докато нямаш, после ще искаш да не ти е идвало изобщо!

Smilee_
08-19-2012, 17:13
Ох боже.. радвай се,че още нямаш. Кой се хвали, че му е дошло?? :D Спокойно, това е нормално.. на всеки му идва по различно време. На някой рано, на други късно.. Така че не се притеснявай, а се радвай, докато още нямаш. :D

Grudi_SeXa
08-19-2012, 17:20
епа купи си, щом толко искаш да станеш кървящо животно

HollyGolightly
08-20-2012, 00:44
Няма нужда да се притесняваш, все още си малка. Ако до 16 някъде не ти дойде тогава вече трябва да потърсиш лекарска помощ. И недей да бързаш ;) колкото и интересно да ти се вижда, неприятно е.

А вие стига сте се заяждали с момичето, какво веднага и скочихте като разбрахте , че иска, не виждате ли че сигурно е притеснена

mads13
08-20-2012, 11:54
Не се притеснявай ! Рано или късно ще ти дойде.. На една приятелка майка й за пръв път и дошло на 17.. При всеки е различно.. Пък ако видиш зора или ако много се притесниш просто поговори с майка си и отидете на един профилактичен преглед :)

YouAreBitchBaby
08-20-2012, 12:30
На мен ми дойде на 14г. няма да се притесняваш. Ако до 16 не ти дойде тогава трябва да се консултираш с гинеколог. При всяко момиче цикълът идва по различно време :) Повярвай ми, радвай се че още не ти е дошло ;д Такива работи не е хубаво да бръщолевите в даскало все пак това са си лични работи...

elito0o0o0
08-20-2012, 13:46
абе ти си много тъпа .. много хубаво ли мислиш че е .. радвай се докато го нямаш ... пфф
бтв с мн яки неща се хвалите в училището ти ;д
И що да е тъпа? Ти пък си много остра с тия изказвания, нямам думи направо.

Та, авторке, не се притеснявай. Принципно интервала от години, в който би трябвало да ти дойде за пръв път е 11-16 години. :)

thelover3
08-20-2012, 17:01
Споко, всеки се развива различно :Д. Ако не ти дойде до 16-17 е проблем. Имаш време. + това не е много яко, готино и модерно да имаш цикъл, даже си е неприятно, така че се радвай, че нямаш. Иначе си е нормално малко да се притесниш, защото на твоите приятелки вече им е дошло, но според мен всичко е ОК. Само не разбирам защо приятелките ти се хвалят с това, че имат цикъл, но както и да е ;д.

ladyB.999
08-20-2012, 20:10
Що пък трябва да е тъпа! Аз не съм супер като теб съм, след няколко дена ставам на 13 и 6 месеца, ама да не ти пука.... радвай се още после е лошо, а за приятелките ти... може и да не са прекалено искренни имам една приятелка, която е колкото мен дори с 10 месеца по-малка, а преди 2 години ми се хвлеш, че й дошло, ама не-- дойде й тая година, ама тя е 170 висока а и аз преди не и вярвах... а и колко си висока аз не се притеснявам, тъй като знам, че не е приятно, а и съм 135см и 30кг на 13 години и половина!

druzilla
08-20-2012, 20:19
О какъв ужас,че не кървиш всеки месец.Наистина трябва да намериш начин да го накараш да ти дойде..Кажи ми как може да искаш да ти идва?Превръзки,тампони,цап не на любимите ти дрехи с кръв..Мислиш,че е яко ли?О какво бих дала да ми беше дошло чак като стана на 20 :( Значи имам приятелка,на която и дойде сега в 10-ти клас.Имам приятелка,която е за 8-ми и още не й е дошло.При всеки е индивидуално.Не знам как може приятелките ти да се хвалят с това,че имат цикъл,но повярвай ми не е никак приятно...

BornToRaiseTheHell
08-20-2012, 21:19
Радвай се, че после ще ти се иска да го върнеш.
Не е толкова страшно, има хора, на които и на по 15-16 години им идва, всичко е индивидуално и е до организъм.
Не се притеснявай, ако мнооого кризираш, обърни се към някоя роднина жена или гинеколог.

Eskapel4o
08-20-2012, 23:28
абе ти си много тъпа .. много хубаво ли мислиш че е .. радвай се докато го нямаш ... пфф
бтв с мн яки неща се хвалите в училището ти ;д

Хей знаеш ли че имам цикъл , хей знаеш ли че имам косми по оная работа :D:D:D:D

black pearl
08-21-2012, 15:09
Не се притеснявай ! Рано или късно ще ти дойде.. На една приятелка майка й за пръв път и дошло на 17.. При всеки е различно.. Пък ако видиш зора или ако много се притесниш просто поговори с майка си и отидете на един профилактичен преглед :)

: DD - На моята ! И не се притеснявай... на мен ми дойде за пръв път Юни , толкова много се ядосвах защото на всички от обкръжението ми вече им беше дошло ама не е толкова яко ! : DD Радвай се докато можеш ! : PP

Amore-Mio*
08-21-2012, 19:15
Радвай се наистина, докато го нямаш все още. Да не би да си мислиш, че е яко всеки месец да ти тече кръв от там и подобни. Аз , също исках да ми дойде, ама сега съжалявам да ти кажа. На мен ми дойде на 12 годишна възраст.

Иначе е нормално да не ти е дошло все още. И е нормално до 16-годишна възраст. От там нататък - не и трябва преглед при гинеколог. Сега не се притеснявай, живей си живота и ти ще си имаш цикъл, спокойно.

shaunaa
08-22-2012, 22:21
АКо искаш да знаеш не е нормално да ти дойде на 12-13 години. Едно време мама каза, че чак като станале на 14 - 15 за пръв път имали момичетата цикъл, а сега почват от 9-годишни - мутирала му работа е днешното дете.!.!

radi023
08-22-2012, 22:35
Не се притеснявай ще ти дойде. На мене ми дойде 4-ти срещу пети клас ( бях на 10.... ужас). Щом вече имаш косми значи скоро би трябвало да ти дойде (на мен ми дойде някъде 1 година след като ми пораснаха космите). И какво я нападате притеснява се момичето, ако и вие сте последните сред ваще приятелки няма ли да се притеснявате. И с какви неща се хвалели в училище ми ще се хвалат това е знак, че вече не са деца. На мене като ми дойде бях на 7-мото небе :D:D Кефех се, че съм единствената от класа:D:D, но това е друга тема.

Към авторката спокойно както казаха и преди мен радвай се, ако не ти дойде до 16-17 годишна възраст тогава се притеснявай....
BTW и аз съмм на 13-за седми клас спокойно в класа сме 10 или 11 момичета и им е дошло само на около 4-5. :):)

Incadeptus
08-22-2012, 22:35
абе ти си много тъпа .. много хубаво ли мислиш че е .. радвай се докато го нямаш ... пфф
бтв с мн яки неща се хвалите в училището ти ;д


тъпа е малко неуместно изказване,но тя няма предвид тъпа,че не е интелигентна,а че не ги разбира тези неща и пише глупости :д а вие не се правете на големите защитници.

ivetmanova
08-25-2012, 16:34
по-хубаво е да нямаш вярвай ми..умираш за сладкиши,а като ги ядеш качваш повече(поне така съм чувала) а ако си като мен ще имаш чувството че някой те е сритал яката в корема. радвай се докато още можеш! :) а и аз съм на 13 и в нашия клас сме 17 момичета и само 5 имат

TrueStory
08-25-2012, 17:15
Добре що се изредихте толкова хора да й разправяте,че е тъпа. Еми интересува се момичето, може и да се притеснява,че нещо не е наред с нея. И какво толкова се оплаквате,че ви идва....еми искате, не искате така ни е устроен организмът и нормалното е да имаме цикъл. Трябва да се радвате,че го имате, понеже липсата на цикъл значи, че имате нарушения в организма, които могат да доведат до много лоши последствия. Това ви го казва човек, който би умирал от кеф да има нормален цикъл и да й идва всеки месец....за жалост не е така. Спрете да мрънкате!
Иначе недей да се панираш, при всяко момиче е различно. Сподели с майка си притесненията ти и ако прецените отиди на един профилактичен преглед при гинеколог, няма да навреди.

PyCoKoCkA93
08-26-2012, 19:00
Само аз ли не видях нищо тъпо във въпроса на момичето?Мила,спокойно.На някои им идва твърде рано,на други-по-късно.Това дали имаш или нямаш цикъл не е тема за хвалене или комплексиране.Явно обкръжението ти разсъждава супер детински щом се хвали за чисто физиологични неща,които сполетяват всяко същество от женски пол един ден...

miilena
08-26-2012, 19:24
Няма от какво да се притесняваш! При всеки човек е различно.Лично на мен ми дойде в средата на 6-ти клас, на кака ми пък и е дошло в 7-ми - така че СПОКО!!!И на теб ще ти дойде времето, а пък тогава те очакват болки с дни.ЖИВЕЙ СИ ЖИВОТА И НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ БЕЗ ПРИЧИНА! :))

gugenceto2
08-27-2012, 06:56
Не се притеснявай. На мен пък ми дойде твърде рано според моите разбирания- бях само на 12 :X Измъчих се с тоя цикъл :C

Your.Passion
08-27-2012, 09:59
абе ти си много тъпа .. много хубаво ли мислиш че е .. радвай се докато го нямаш ... пфф
бтв с мн яки неща се хвалите в училището ти ;д

Ти пък щото си много умна ;) . Всяко момиче на нейната възраст на което не и е дошло се притеснява до някаква степен .Ае спрете с ''остроумните'' си изказвания от рода на :мн си тъпаа ,тряя да се радваш ,че не ти е дошло и т.н.

Elli *
08-27-2012, 10:02
ок думата 'тъпа' не беше на място, но защо бърза О.О на мен ми дойде за първи път скоро и е ужаснооо .. не исках да ми идва ..

kris_96
08-27-2012, 10:04
Въпроса не е тъп, много момичета се интересуват от това :) Та до момичето спокойно още не е дошло времето да се притесняваш :) На всеки човек му идва по различено време, свързано е с развитието. А да те попитам бяло течение имаш ли ?

Your.Passion
08-27-2012, 10:05
ок думата 'тъпа' не беше на място, но защо бърза О.О на мен ми дойде за първи път скоро и е ужаснооо .. не исках да ми идва ..

Еми всеки мисли различно ;) . Момичето се притеснява - като и доиде ще да разбере ,че е гадно и готово нямаше нужда от обиди ;) .

weheartiit
08-27-2012, 10:25
При всеки е различно,защото всеки се развива различно!Повярвай ми не е чак толкова хубаво колкото си мислиш.Даже е доста неприятно.Ще ти дойде и на теб,никой не е подминавал.

mlf
08-27-2012, 11:10
Не се притеснявай ! На всеки му идва различно :) Да цикъла най- често идва на 11-13 години, но дори и да закъснее не е опасно ... е зависи разбира се ... ако не ти е дошло до към 18-19 години е добре да посетиш гинеколог :) Ще ти дойде съвсем скоро време, но не се притеснявай, защото и това са причини да ти дойде по- късно :) Спокойно :) А за да си готова за промяната си вземи една превръзка и си я носи винаги с теб, ако ти дойде на неподходящо място :)

neverbackdownx
08-27-2012, 12:33
Късметлийка, си че все още нямаш. Повярвай ми, като ти дойде ще съжаляваш МНОГО. Радвай се още докато нямаш :) Успех за напред и горе главата :)

sweetycherry33
08-28-2012, 07:28
тъпа е малко неуместно изказване,но тя няма предвид тъпа,че не е интелигентна,а че не ги разбира тези неща и пише глупости :д а вие не се правете на големите защитници.

пак ли ти с твоите изказвания за малоумните