PDA

View Full Version : Всичко напразно, а толкова усилия



Sladuranata2298
08-19-2012, 20:13
Здравейте, началото на този месец реших да сваля 2-3 килограма, на ден правя 20 лицеви упори, 30 коремни и 1 час карам колело. Не съм яла сладко откакто започнах, нито хляб, ям главно риба, зеленчуци и плодове, не пия газирано попринцип, а и не обичам. Но до сега нищо не съм свалила, ЗАЩО ?

FuCKkK13
08-19-2012, 20:16
може би нямаш за сваляне .. а има и хора,които по-бавно свалят... или организма ти се нуждае да спреш нещо друго... щях да ти предложа да си направиш вега тест,но за толкова малко кг не си струва...

scrooper
08-19-2012, 20:21
Виж се в огледалото. Възможно е да изглеждаш по- добре и без да си свалила.

Sladuranata2298
08-19-2012, 20:21
Има какво да свалям :ДД Някой може ли да ми препоръча още нещо за да сваля тези килограми : (((( :S

FuckingFreak
08-19-2012, 20:38
Да си се замисляла, че тренировката ти е пълна загуба на време? 20 лицеви, 30 коремни - сериозно? Единия час на колело даже няма да го коментирам...

Sladuranata2298
08-19-2012, 20:43
И защо ?

Tikche
08-19-2012, 22:35
Тренировките се правят в серии...по 10/20 коремни нищо няма да направят. Правят се 10/20/30 коремни (колкото си ги разпределиш на серия) после примерно сменяш с друго упражнение да кажем лицеви пак от тях по 10 примерно и така сменяш упражненията след всяка серия. Правиш ги всичките и после ги повтаряш поне още 5 пъти едно след друго.
Като гледаш не можеш да правиш много коремни. Правиш по 30. Утре си сложи за цел да направиш 50 и ги прави така цяла седмица...така всяка седмица вдигаш, докато не стигнеш 100. Тогава ще можеш да кажеш, че си във форма и можеш да тренираш без да издъхваш на 30 и ще можеш да си правиш сериите. За да определиш по колко да са ти сериите почваш да правиш дадено упражнение, докато не издъхнеш. Това е твоя предел. Стигнеш ли го спираш и преминаваш на друго упражнение от друга мускулна група. За да не хващаш мускулна тресна и, за да трупаш и мускули, понеже не искаш да си кожа и кости и ще искаш и тях да развиеш, за да ти е по-лесно и , за да си стегната си купи Креатин. Той ти дава енергия, с него избягваш мускулната треска и ускорява скоростта, с която мускулите се развиват.
Махни ги тия плодове и зеленчуци. Колкото и странно да звучи, за да отслабнеш трябва да ядеш. Организмът ти се нуждае от храна на всеки 2 часа. Ако не задоволиш неговия глад той си трупа мазнини за дни, когато ще е гладен отново и ще се нуждае от тях. Точно както ние, когато знаем, че приближава природно бедствие си трупаме провизии, за дните, в които няма да можем да се храним нормално.
Храни се често. Не много големи порции, но да са достатъчни, за да се чувстваш сита. Яж ориз, месо, салати, замести олиото със зехтин. Може причината да не слабееш да е точно заради това, че не се храниш достатъчно често. Тренираш ли всички тези калории, които ще приемаш през 2 часа ще се изгорят. Просто прави по-големи и дълги серии и ще видиш ефект. :) Късмет.

Glam0rous
08-19-2012, 23:26
С коремни преси и лицеви Опори няма да отслабнеш, но от друга гледна точка по начина по който ги правиш и други резултати няма да видиш.

DownloadVirus
08-20-2012, 05:46
Здравейте, началото на този месец реших да сваля 2-3 килограма, на ден правя 20 лицеви упори, 30 коремни и 1 час карам колело. Не съм яла сладко откакто започнах, нито хляб, ям главно риба, зеленчуци и плодове, не пия газирано попринцип, а и не обичам. Но до сега нищо не съм свалила, ЗАЩО ?

С подобни тренировки има да си чакаш.. Иначе е добре да дадеш 3-4 месеца на диетата,не става за 15-20 дена да искаш резултати,особено ако си 1.70 на 55-60 кг.. :....

FuckingFreak
08-20-2012, 06:10
Абе, Tikche, къде си тръгнал/а да препоръчваш креатин на човек, който няма никакъв опит с тренировки и храна и едва ли не тепърва започва да се движи? Пък и това с храненето начесто е мит - ако на момичето килограмите са и в повечко, по-вероятно е храненето на често да и пречи да сваля, отколкото да и помага.

DownloadVirus
08-20-2012, 08:18
креатин като сваля? При момиче :lol:

Amore-Mio*
08-20-2012, 13:52
Коремните и лицевите най-често се използват за стягане, не за отслабване. За колелото - не знам, но и то ме съмнява. Но дори и да стават за отслабване, трябва да се научиш, че такъв ефект не се получава за 20 дена. Още повече, ако се тъпчеш редовно с някакви глупости.

Комбинирай упражненията със здравословно хранене.

Tikche
08-20-2012, 20:05
Абе, Tikche, къде си тръгнал/а да препоръчваш креатин на човек, който няма никакъв опит с тренировки и храна и едва ли не тепърва започва да се движи? Пък и това с храненето начесто е мит - ако на момичето килограмите са и в повечко, по-вероятно е храненето на често да и пречи да сваля, отколкото да и помага.

Не съм казала да започне веднага с креатина, а да обмисли закупуването му. Първо казах да определи къде и е лимита на тренировките и да се постарае да го дигне максимално, а после да си мечтае за резултати, понеже, ако можеш да правиш само по 20 от дадено упражнение това не е тренировка за мен. Това с храненето изобщо не е мит. Тренирам редовно, както и приятеля ми, Гълъбин Боевски ми е роднина, както и съседа ми е световно известен културист и държи няколко магазина у нас и всички са ме съветвали как да тренирам и какво да ям.
Казах да се храни начесто, но по малко, а не да преяжда. Какво ще качи от това, ако и тренира? Най-много от приетото месо и тн да си го вкара в мускулите, а не да образува мазнини.
Аз цял живот съм изглеждала перфектно. Слаба съм, лека съм, имам оформено и стегнато тяло...Защо?-защото следвам, каквото и препоръчах.
Велоергометър, тример, експандър, дембели, въже с брояч, лост....това ползвам + коремни и лицеви опори и всичко е съвършено.
Като добавки приемам малко креатин, аминокиселини и л-карнитин.

mai4ety
08-21-2012, 19:26
виж това би ти помогноло :] http://fitnesinstruktor.com/bojestveni-tela/

akibaki
08-21-2012, 19:50
Добре хора,МОЛЯ ВИ някой да ми обясни какво по-точно представлява това да ядеш често,но ПО МАЛКО. Прочетох,че организмът се нуждаел от храна на всеки 2 часа..това звучи нелепо-да се храниш на всеки 2 часа. Интересува ме по-точно какво представлява ''храненето по малко'' какви грамажи г/д дайте примерно меню или нещо такова. Благодаря предварително :)

anonymous708973
08-21-2012, 22:11
Закуска към 8
После нещо дребно към 10.30 - плод/кисело мляко/пълнозърнеста филийка хляб със сирене
Обяд към 12.30-13
Следобедна закуска към 16 - плод, да речем
Вечеря - в колкото си я направиш.

Часовете са условни.

Яж бавно и дъвчи повече. Ако ядеш бързо, поглъщаш по-голямо количество храна.
Определи си правила от сорта на "Никакво сладко след 15ч."/"Без десерт на вечеря" и ги спазвай.

Glam0rous
08-21-2012, 22:33
момичето иска да отслабва, не да се помпа и да става трикрилен гардероб..къв креатин, кви 5 лева...

DownloadVirus
08-22-2012, 07:40
Тя и да го вземе нищо няма да стане.. Ама няма никакъв смисъл..
Ядеш сутрин обед и вечер и това е.