PDA

View Full Version : Мнения на откъс от моята книга!



Pepelqshka1
08-19-2012, 22:04
Искам искреното ви мнение! От доста време се занимавам да пиша разкази и сега реших да ги събера в едно като КНИГА
Затова искам мнението ви по откъса който написах като начало!




Слънцето изгряваше внасяйки в живота и нов прекрасен ден който тя не оценяваше.
Седеше сама отнесена без капчица живот или поне сили за живота които притежаваше.
О да беше любовна мъка една от най-страшните болки. Загледана в изгрева сърцето и не трепкаше от очите и не капеха сълзи тъй като бяха вече изплакани. Дори не чувстваше. Колко хубаво бе това а бе и сигурна че не само тя бе изпитвала това чувство. Да седиш и да наблюдаваш но в същото време да не възприемаш. Просто да не мислиш. Едно страхотно усещане в което сърцето душата, цялото ти същество си почиваше и ти се иска вечно да е така. Но за съжаление всичко е кратко. След това идва истината- болката.
Е историята на Катерина можеше да се събере и в няколко изречения когато разказваше за себе си. Но не определено тя беше нещо много повече и заслужаваше да и се обърне внимание.
Катерина Мек Стан- или на галено Кат или най често Кати. Беше на 19 години току що завършила училище без никаква представа какво смята да прави след това.Майка и бе починала когато е била едва на 2 г. Баща и работеше много и нямаше време за нея. Но не и липсваше обич от негова страна. Когато порасна се виждаха все по често. А напоследък почти не се и виждаха. Но това за нея бе без значение. Бе свикнала да бъде сама и да се грижи сама за себе си така че….
Катерина беше красива. Да това бе точната дума да опишеш човек като нея. Имаше права дълга коса перфектно тяло което дори не се нуждаеше от поддържане и невероятно зелени очи което те пронизваха като меч ако беше ядосана. А доста често бе ядосана. Имаше ужасно хаплив език които не спираше да бълва отрова ако може да се нарече така. Държеше се надменно а и защо не имаше нужната визия и поведение. Но не беше само това. Беше и мила. Понякога си бе и ангелче. Помагаше услужваше на който може и така. Е добивате представа какъв човек е. А ако не сте.. ако продължите да четете ще разберете.

ysmivka
08-20-2012, 14:57
Звучи интересно. Ще чакам продължение. :)

HopeDiesLast
08-28-2012, 12:24
като изключим липсата на повечето запетайки звучи наистина увлекателно :)

CoNviCt
08-28-2012, 12:58
Писането няма да ти отнеме нищо. Може да ти даде, но няма да отнеме. Продължавай!
Създай нещо недокосвано, неоткрито. Изкорени традиционното, изгори го, забрави го!
Напиши го така, че да ме накараш да го прочета!

Dark_Heartbreaker
09-25-2012, 11:47
Писането няма да ти отнеме нищо. Може да ти даде, но няма да отнеме. Продължавай!
Създай нещо недокосвано, неоткрито. Изкорени традиционното, изгори го, забрави го!
Напиши го така, че да ме накараш да го прочета!

На това се вика вдъхновение! ;D

autumn_eyes
09-25-2012, 12:18
Хубаво е, но аз през цялото време си представям Нина Добрев с ролята й на вампирката Катрин Пиърс (Катерина Петрова). Не знам дали си гледала Дневниците и дали е повлияло. Иначе е добро- харесва ми намерението главната героиня да е леко гаднярка, а не поредната ревла.

ACrimeNovelist
10-19-2012, 06:31
Не ми повлия силно.
Началото е объркващо. Казваш, че сълзите й са изплакани (това предполага, че се чувства наистина зле), а в по-следващото изречение "колко хубаво бе това". Толкова неясно е, че при първото прочитане въобще не се опитах да вникна в смисъла му. Ако казваш, че онези, които са го изпитали ще разберат, не забравяй също, че само онези, които са изпитали ще си купят. Хубаво е да пишеш за широка публика.
После има описание. Съвсем на мястото си е и е много информативно. Това е хубаво! Обаче имай предвид, че не е хубаво още в първата глава да се описват крайности. Казано е така сякаш тя няма родители, няма приятел и като цяло винаги е била самотна. Според мен е прекалено! Дори и да е възможно, не звучи достоверно.
А втората част от описанието пак е объркваща: "перфектно тяло което дори не се нуждаеше от поддържане", а малко по-надолу "защо не имаше нужната визия и поведение".
Ако се стараеш повече при подбирането на изреченията и се упражняваш, ще напишеш нещо много по-добро.

````