PDA

View Full Version : Паднала пломба+пулпит



Madara1233
08-20-2012, 09:10
Значи работата е следната: В началото на месеца ме заболя един съб. Оказа се че имам пулпит. Ходих на зъболекар, сложиха ми арсен, ходих пак да ми го махнат, всичко ок, сега на 29ти имам час да ми го пломбират. Така де, ама днеска като се събудих нещо ми се въртя из устата и се оказа че ми е паднала пломбата на друг зъб. Ще гледам сега да се поогранича от сладки и много студени/топли работи, ама не знам дали ще могат да ми оправят и този зъб на 29ти. Зъболекарката май излиза в отпуска след това, не знам точно кой ден. Та въпроса ми е дали евентуално ще може да ми оправят и зъба с падналата пломба на 29ти или ще трябва да си искам друг час?

EDIT: Забравих да кажа че уча в друг град и ще заминавам за училище на 15ти.

mkio
08-20-2012, 12:52
Това се прави по преценка на зъболекарката, зависи от нейното свободно време, от състоянието и на двата ти зъба и колко работа има по тях, но като цяло не мисля, че е проблем.

HollyGolightly
08-22-2012, 01:25
Питай зъболекарят си дали има време, ако има тогава няма да имаш проблем да ти ги оправи и двата. Веднъж бях на зъболекар с една приятелка 3-4 часа и ровиха из устата и и оправиха няколко зъба, така че не виждам защо да не може.