PDA

View Full Version : Помощ по Немски Език 11ти клас



SurfSky
08-20-2012, 08:26
Някой да поразбира немски , че имам поправителен сега и треа го зема ... :D

SuNsEt
08-20-2012, 09:34
И ние какво да направим? Да ти вземем поправителния ли?

scrooper
08-20-2012, 09:43
Ако плащаш хубаво, ще се намери някой умник да се дегизира като тебе ;р

SurfSky
08-20-2012, 11:25
Еми не , имам 3 теми и трябва да напиша някакъв текст по 20 изречения ...

SuNsEt
08-20-2012, 14:22
Еми успех ,хаха... Имаш гугъл ,а не знаеш как да го използваш... shame on you

kalpazanka
08-20-2012, 14:27
^Гугъл преводач не е цвете за мирисане, ако това имаш предвид. :)

SuNsEt
08-20-2012, 14:35
Имам предвид,че щом има някакви зададени теми може да си ги потърси директно в гугъл от различни сайтове,чуждестранни форуми и тн. За превод може да използва както гугъл преводач,така и eurodict-a ...

Просто хлапето го мързи да отдели 2-3 часа и да си направи нещата дефакто САМ...

irrationalDecision
08-20-2012, 22:26
Имам предвид,че щом има някакви зададени теми може да си ги потърси директно в гугъл от различни сайтове,чуждестранни форуми и тн. За превод може да използва както гугъл преводач,така и eurodict-a ...

Просто хлапето го мързи да отдели 2-3 часа и да си направи нещата дефакто САМ...

Толкова лесно не става тая работа, още по-малко пък за 2-3 часа от човек, оставен на поправителен.За да вземеш нещо от сайтове на немски, трябва да разбираш това, което четеш, да отсееш полезното от плявата и да си в състояние да го преработиш така, че да не личи от 100 км, че е copy/paste. Същото важи и за работата с речник. Ще си извади думите от него, ама после как ще ги навърже граматически правилно? А Google Translator направо е жалка картинка.

SurfSky
08-21-2012, 12:05
За жалост не е така лесно наистина ... Мерси все пак на тези който се опитаха да помогнат :(

msdattt
08-21-2012, 12:11
За жалост не е така лесно наистина ... Мерси все пак на тези който се опитаха да помогнат :(

охх, аре кажи си темите, може и да ти помогна ;х

SuNsEt
08-21-2012, 15:28
Абе не ми обяснявайте ,че не става... Като толкова сте състрадателни към горкото момченце му напишете темите вие.
Аз точно по тоя начин съм си правила съчинения не веднъж.Плюс това така поне ще научи нещо,от колкото да зазубри ей така ама мързела не мори,а мъчи...
Разбирам да ги напише със супер много грешки и после да посте тук някой да провери ама да очаква на готово ,при положение ,че цяла година нищо не е направил...Да си троши главата.

irrationalDecision
08-21-2012, 17:05
Kъде в поста ми видя състрадание? Принципно споделих, че предложените от теб методи не вършат особена, да не кажа никаква работа на човек, който не си знае нещата, щом е на поправка. За 2-3 часа може да свършат работа на човек, който си знае граматиката и просто му трябва лексика. Ако проявявах състрадание да съм го попитала за темите, но не съм. Нямам и намерение. Решението на проблема му е било другаде - през ваканцията да си седне на задните части и да понаучи нещо.

SurfSky
08-22-2012, 06:45
1.Здравословен начин на живот / Gesund leben Какво означава да живееш здравословно ?

2.Oпазване на околната среда / Fur eine Umwelt,in der wir leben konnen. Кои Еко проблеми познаваш и как се решават те .
10-15 изречения г/д ...

Мерси :*

SuNsEt
08-22-2012, 07:05
Kъде в поста ми видя състрадание? Принципно споделих, че предложените от теб методи не вършат особена, да не кажа никаква работа на човек, който не си знае нещата, щом е на поправка. За 2-3 часа може да свършат работа на човек, който си знае граматиката и просто му трябва лексика. Ако проявявах състрадание да съм го попитала за темите, но не съм. Нямам и намерение. Решението на проблема му е било другаде - през ваканцията да си седне на задните части и да понаучи нещо.

Да и виж...не може да напише 10-15 изречения сам...Определено ей сега в момента мога да му изровя за 10-15 изречения егати нещата .Да не говорим,че съм попадала и на форуми с немски съчинения за какво ли не. Да плати на някой и да му ги напише хаха...

Мерсииииииии

msdattt
08-22-2012, 12:14
1.Здравословен начин на живот / Gesund leben Какво означава да живееш здравословно ?

2.Oпазване на околната среда / Fur eine Umwelt,in der wir leben konnen. Кои Еко проблеми познаваш и как се решават те .
10-15 изречения г/д ...

Мерси :*

Знаеш ли защо няма да ти ги направя, след като прочетох темите? Защото са много елементарни и никой не те е задължил да използваш сложни словосъчетания или нещо подобно. Ще ти дам един съвет: просто увъртай, използвай по-лесна граматика... Пиши като малоумен, но поне да си ти верни смислово и граматически изреченията. Ще ти помогна с началото на първата тема оттам започвай да пишеш ти с простички изречения какво е за теб здравословния живот, не е трудно, само малко усилие от твоя страна: Zuerst müssen wir wissen, was das Title heißt... и почваш с простички изречения: За мен здравословният начин на живот е важен. / не е важен. И така... късички, простички изречения. Опитай поне, ще видиш, че не е толкова трудно. :)

irrationalDecision
08-22-2012, 12:38
Знаеш ли защо няма да ти ги направя, след като прочетох темите? Защото са много елементарни и никой не те е задължил да използваш сложни словосъчетания или нещо подобно. Ще ти дам един съвет: просто увъртай, използвай по-лесна граматика... Пиши като малоумен, но поне да си ти верни смислово и граматически изреченията. Ще ти помогна с началото на първата тема оттам започвай да пишеш ти с простички изречения какво е за теб здравословния живот, не е трудно, само малко усилие от твоя страна: Zuerst müssen wir wissen, was das Title heißt... и почваш с простички изречения: За мен здравословният начин на живот е важен. / не е важен. И така... късички, простички изречения. Опитай поне, ще видиш, че не е толкова трудно. :)

^ А какво е das Title на немски? Ако имаш предвид заглавие, нито думата се пише така, нито това е определителният й член.Правилното е der Titel. Да не говорим, че лично аз не схващам смисъла на това подчинено изречение с was, глагола heißen и Titel в едно.Би ли пояснила какво си имала предвид?

SurfSky
08-30-2012, 11:06
С темите се оправих , а някой знае ли как стоят нещата с това упражнение ?
Peter war seh mude.Er ______ den ganzen Tag viel gearbeitet. a)hat b)war c)hatte


Ich habe gefragt,wie viel Benzin dieses Auto ___. a) verbraucht b)verhungert c) verschreibt

Mein Freund ________ , nachdem er in Frankfurt angekommen ist. a)ruft an b) rief an c)hat angerufen.

irrationalDecision
08-30-2012, 15:43
С темите се оправих , а някой знае ли как стоят нещата с това упражнение ?
Peter war seh mude.Er ______ den ganzen Tag viel gearbeitet. a)hat b)war c)hatte


Ich habe gefragt,wie viel Benzin dieses Auto ___. a) verbraucht b)verhungert c) verschreibt

Mein Freund ________ , nachdem er in Frankfurt angekommen ist. a)ruft an b) rief an c)hat angerufen.


Надявам се, че те интересуват не само буквите за верен отговор, а и защо е така.

Петър беше уморен. Той беше работил през целия ден. Действието работа е по-назад във времето от настъпилата умора при Петър. И тъй като първото изречение е в Претеритум, второто ще е в Плусквамперфект.
=> Peter war sehr müde. Er hatte den ganzen Tag viel gearbeitet. (C)


Във второто изречение става дума само за лексика.
Попитах колко бензин харчи (изразходва) тази кола. Тоест търсиш глагола с този смисъл.
(А)-verbrauchеn = употребявам, изразходвам, консумирам
(В)-verhungern= умирам от глад
(С)-verschreiben= предписвам (лекарство)

Логично отговорът е А.
=> Ich habe gefragt,wie viel Benzin dieses Auto verbraucht.

Третото изречение е така нареченото Temporalsatz mit "nachdem". И тук се съобразяваш с последователността на действията.
Приятелят ми ще звънне след като пристигне във Франкфурт. Е, първо ще стигне, пък после ще звъни. Значи пристигането е по-назад във времето.То е зададено в подчиненото изречение с Перфект. Затова главното ще ти е в Презенс като последващо действие.
=> Mein Freund ruft an, nachdem er in Frankfurt angekommen ist. (A)

Дано да си го разбрал, та да можеш да го приложиш и в други примери.

SurfSky
08-30-2012, 15:53
Мерси,ще видя какво ще направя ;)