PDA

View Full Version : Относно картофите!



Incadeptus
08-20-2012, 15:03
Правя тази тема за тези,които се притесняват от яденето на картофи,защото щяли да напълнеят.


Картофите са най-новата супер храна

Малцина биха определили картофите, които са пренебрегвани от диетолозите заради това, че водят до напълняване, като супер храна, пълна с витамини, минерали и хранителни вещества, предаде БГНЕС.

Но в действителност картофът е по-полезен за тялото от много традиционни супер храни като банани, броколи, червено цвекло, ядки и авокадо, установиха британски учени. Те открили, че хората погрешно пренебрегват картофите за сметка на модерни и по-скъпи алтернативи.

Картофите съдържат 5,5 пъти повече фибри от средностатистическите банани и са пълни с повече витамин С, отколкото в три авокада. Миналата година отделно проучване установи, че консумирането на картофи два пъти на ден може да намали кръвното налягане и противно на популярното схващане, няма да доведе до напълняване.

Ново изследване също установило, че картофите съдържат по-голямо количество от минерала селен, отколкото средностатистическите деца получават от всички семена и ядки, които консумират.

Аз лично много ама много обичам картофитя(всякакви картофи)Обожавам ги. ;д А вие?

kalpazanka
08-20-2012, 15:06
Селен има и в чесъна. ;) А с вит. С какво се случва след термичната обработка, не ми се мисли...

strawberry88
08-20-2012, 15:09
И аз обожавам картофи! :smt050

DownloadVirus
08-20-2012, 15:41
Ако не са бели стават..Иначе не знам колко фибри имат ама щом мога да изям по около 1 кг на ядене няма да са много.. Ама кво да очаквам от БГНЕС :lol:

EDIT: С 1,8 грама фибри не знам колко 'много' фибри има..

Incadeptus
08-20-2012, 16:03
strawberry88 радвам сеееееее :) kalpazanka,downloadvirus няма да споря с "учените".

Rebirthing
08-20-2012, 16:14
Преди ядях почти всекидневно картофи, ама супер човек не станах. Бананите, червеното цвекло, ядките, авокадото могат да се ядат сурови, което ги прави по-добри източници. Едни 100 гр. обелени варени картофи съдържат 7.4 гр. витамин Ц, което си е по-малко от 100 гр. сурово авокадо. Каквото и да си говорим обаче, в портокалите има доста повече витамин Ц.

Incadeptus
08-20-2012, 16:21
разбира се,че в портокалите има много витамин Ц.То и в лимоните има,но най-много витамин Ц има в червеното цвекло ;)

Glam0rous
08-20-2012, 19:57
Тая статия от къде я копна....или по-точно тези които са я пуснали в нет-а от къде са я преписали.....Не че съм някакъв противник на картофите, ама тва цялото звучи като реклама на някой закъсал картофопроизводител от Самоков. Не е нужно да убеждават хората, че нещо като картофа е полезно, за мен не е и толкова вкусно дори. На фона на цялото тъпкане с картофи и то най-вече пържени от всички е хубаво тия хора да се залъгват поне, че вкарват нещо "полезно"

SisiStrange
08-20-2012, 20:05
Не обичам пържени картофки. Но иначе печени, варени, картофена салата... <3 Ммммм...

Не вярвам да напълнея от едните картофи. Не и при толкова тичане и като цяло движение. :)

summerxtime
08-21-2012, 10:55
И аз обичам картофки и то много. <3 Особенно пържени,ама гледам да не ги ям много много,че яко се лепи за задницата. :D:D:D:D

DownloadVirus
08-21-2012, 13:53
strawberry88 радвам сеееееее :) kalpazanka,downloadvirus няма да споря с "учените".

недей,чети бгнес и може и през бгмама да минеш..Смях голям ..

Amore-Mio*
08-21-2012, 14:24
Обожавам пържени картофи и не бих се отказала да ги ям, заради напълняване или каквото и да е. Даже имах един период, в който няколко дена ядях картофи по два пъти на ден и нито съм качила килограми, нито ми се е лепнало някъде, нито съм смъкнала килограми.

Но за витамините не ми се вярва. Плодовете могат да се консумират сурово, докато картофите трябва да минат през обработка, за да се консумират. А през тая обработка , доста витамини се губят. Или поне смятам така.

FuckingFreak
08-21-2012, 19:15
Ми ти и да искаш, за период от няколко дни няма как да омазниш.

Smiilee
08-23-2012, 16:41
ООО ОБОЖАВАМ КАРТОФИ ! <3