PDA

View Full Version : Нещо си направих от една тренировка...?



qnkov90
08-20-2012, 15:49
Накратко се връщам от лостовете и нещо над дясната ми гърда , между кокала на рамото и гърдата изпитвам яка болка. С времето започна да се овеличава... Натискам на това място и ме боли, изправям се, ме боли, дигам лежанка, ме боли... Напрегна ли нещо дясната ръка да включва и гърдата малко, умирам... И ето че от 2 дена започна и гърба отзад да ме боли, на същата вичосина като отпред над гърдата. Едно момче ми каза, че нещата са свързани и заради това така, че съм разтегнал нещо и може да отнеме 1-2 месеца докато се оправи само това. Някой да има представа какво може да съм направил? Нещо да съм разтегнал? Едва ли съм счупил нещо... На личен лекар да ли пробвам да ходя, на масаж ли да ходя, вече 1 седмица 2 дена съм така с тая болка... Нищо не мога да правя, камо ли да тренирам нещо, а ме е яд, че не мога да тренирам. :)

KadifWerewolf
08-20-2012, 16:12
кофти, аз често си контузвам дясното рамо, можеш да тренираш, но с далеч по-малки тежести (и така даже ще мине по-бързо) иначе не знам конкретни лечения.. леда ще облекчи болката, а масажа може и да навреди
и ще ти трябва поне месец по-леки тренировки, най-вероятно 2 за да ти мине напълно

qnkov90
08-20-2012, 16:26
То не е рамото както казах а под него. Доста гадна болка е, особено като натиснеш болното място, чак въздуха ще ти спре... Да , тренирам лекичко, с малко килограми, но си боли - мамка му. Не знам дали си има смисъл да одя на личен лекар, да ми правят снимка, от която предполагам няма смисъл и т.н.

KadifWerewolf
08-20-2012, 20:22
Разбрах, че не е рамото, просто споменах за моята проблемна зона :D
Лошо си се контузил, няма нужда да ти правят снимка, не си си счупил кокалите, ама няма да е лошо да отидеш до джипито