PDA

View Full Version : Огромен проблем с котка!



smiirnoff
08-20-2012, 19:24
Здравейте,
имам проблем с котката на баба ми и се притеснявам доста. Действително, не аз имам проблем с нея, а тя с братовчедка ми и леля ми. Котето е на 3 години, живее при баба ми. Взеха я, когато в апартамента на баба живееха леля, калеко и братовчедка ми, която тогава беше на 5, а котката беше съвсем малка (на около 60 дни). Котето беше изключително любвеобилно, малката му се радваше много, както и то на нея. Спеше около главата й в леглото. Преди две години леля ми забременя и малко преди да роди се преместиха в друг апартамент. Докато леля ми беше бременна котката си беше при нея и не е имало никакъв проблем. След като се роди братовчед ми също нямаше проблем с котката. (Напомням, че котето вече живееше само с баба, а леля и калеко ж друг апартамент.) И животното си беше любвеобилно, нямаше проблем с новия член на семейството, но сега малкия почна да лази и скоро стана нещо. Ляла идва с децата почти всеки ден при баба и при котката и никога не е имало проблем, но преди около две седмици котката спонтанно е нападнала леля ми със злоба. Надрала я е по краката, скъса й и клина, та доста я беше поиздрала. И оттогава леля ми я е страх да припари до котката. Аз по принцип идвам при тях на гости през лятото за кратко и в момента съм при тях, а положението е следното: когато котката чуе гласа на малкия или на леля ми почва да извива гръб, да хъска и да мяука продължително. Налага се да я затваряме в едната стая, докато те са при баба, защото ги е страх. Към не проявява такава агресия, а вчера започна да хъска и на братовчедка ми, с която по принцип е свикнала и никога не е имала проблем. Преди малко беше легнала в коридора, баба ми минава и тя започна да хъска по баба. След като котето нападна леля ми, баба говори с ветеринар, но той е казал, че нищо не може да направят, котката може да ревнува от нов член на семейството и за това да проявява агресия. Обаче разбирате, че няма как всеки ден, когато те идват, котката да е затворена в една стая и да излиза само да яде, да ходи до тоалетната и да се поразходи, докато леля и двете деца са затворени в друга стая. Към мен не проявява агресия, но след като започна спонтанно и съвсем изневиделица да хъска срещу баба и братовчедка ми, не знам вече какво да правим. Аз съм при баба на гости за 1 седмица и няма какво да направя, а те вече мислят дали да не я дадат на някой или да я заведат на село. Ако я дадат на някой, тя, след като е толкова агресивна станала, като отиде при нови хора, в нова обстановка, може да започне да се държи така и с тях. Ако я заведат на село, тя просто ще умре, защото е домашна глезена котка. Ще умре от глад, защото на село котките ядат заедно с кучето, а тя куче през живота си не е виждала. На всички сърце не им дава да я оставят някъде, обаче не може хора да се крият от котка и да ги е страх да идват на гости, заради нея.
В приют също е гадно да я оставят и просто аз не виждам някакъв изход. Моля, споделете мнения, някой ако има опит с такава ситуация, моля да помага, всичко ще е от полза.

Violenza
08-20-2012, 19:43
Посъветвайте се с друг ветеринар, дори преглед е хубаво да й направят. Котка никога не съм гледала, но моя близка приятелка има и нейната така я напада от време на време, злобничко уж, ама всъщност се заиграва и си търси внимание. Ама вашето е различно явно.