PDA

View Full Version : Астма



Ou7oFmYhEaD
08-20-2012, 20:33
Възможно ли е наличието на астма без хрипове и упорита кашлица? И също така ако някой знае какво точно представлява този вид астма която се активизира само при възпалителен процес в организма или просто настинка, лечима ли е. И по-точно появата на пристъпи само тогава.

bEbsI
08-20-2012, 20:50
Възможно е - аз нямам хрипове и кашлица понякога само задух.Астмата като цяло си е постоянна - просто я поддържаш с медикаменти,за да не пречи на качеството ти на живот.Обикновено казват ,че или израства в пубертета или остава завинаги.Активизира се когато се появят алергени - тичинков прашец,прах,косми от домашни животни. При мен се съчетава със хрема. Аз като цяло я имам от 4 годишна - сега съм на 20. Преди 3 год. си спрях всякакви медикаменти,защото се чувствах добре и сега също е така - единствено когато цъфтят липи и т.н лигавиците ми се дразнят. И все пак се консултирах с лекар за цялата тая история не го правя на своя глава.Ако имаш още въпроси пиши.

Eskapel4o
08-20-2012, 23:30
Възможно е - аз нямам хрипове и кашлица понякога само задух.Астмата като цяло си е постоянна - просто я поддържаш с медикаменти,за да не пречи на качеството ти на живот.Обикновено казват ,че или израства в пубертета или остава завинаги.Активизира се когато се появят алергени - тичинков прашец,прах,косми от домашни животни. При мен се съчетава със хрема. Аз като цяло я имам от 4 годишна - сега съм на 20. Преди 3 год. си спрях всякакви медикаменти,защото се чувствах добре и сега също е така - единствено когато цъфтят липи и т.н лигавиците ми се дразнят. И все пак се консултирах с лекар за цялата тая история не го правя на своя глава.Ако имаш още въпроси пиши.
аз имам астма от малък и съм с една малка сива помпичка наречена вентолин ....

Ou7oFmYhEaD
08-21-2012, 04:24
Благодаря за отговорите, въпроса е там, че астматичните пристъпи се появяват само като съм болна и с темпертура, а това страшно много измъчва. Скоро ми предстои лечение, надявам се успешно. Относно израстването не съм сигурна, че моят случей е такъв. Аз съм на 16. А пристъпи съм имала и като малка но бяха единични случеи през годините, не им обръщах внимание.

Violenza
08-21-2012, 04:48
И аз съм с астма и то от много години вече. Преди и аз като теб ги получавах само като съм болна, сега боледувам много по-рядко, но пък от време на време си ги получавам пристъпите. Да чукна на дърво, рядко се случва.

georgi12
08-21-2012, 06:00
Моите асматични пристъпи са съпроводени с алергии и се активизират Юни ,продължават две -три седмици. Благодарение на НЕмедикаментозно лечение - хомеопатия тази година просто минах метъра.Преди ме задушаваше , гърдите ми свиреха като цигулка ,получавах конюктивит, кашлица ,хрема със обилни секрети,ортикарии и какво ли още не .И това от далечната 1996 година.Преди 5 години започчнах с хомеопатията и сега има резултат От няколко години съм твърдо убеден,че идеята на лекарствата- букет от химикали и отрови е не да ти реши проблема а да те направи зависим към даденото лекарство.Разбира се има някои заболявания , които няма как да не се третират с въпросните химикали , но това само при сериозно болни , инфектирани и т.н.
Хомеопатията използва естествени природни вещества и извлеци за да се направят препаратите , които наистина помагат и решават проблемите

kalpazanka
08-21-2012, 06:04
^Помага, когато се уцели чувствителния тип. Иначе нито вреди, нито помага. ;)

darkPaladin
08-21-2012, 07:02
всъщност хомеопатията лекува колкото чай ако се ноложи някакво по-сложно лечение е безполезна

истината е че милиарди са умрели защото е нямало антибиотици а не защото са ги приемали

Ou7oFmYhEaD
08-21-2012, 11:09
^
Съгласна съм с теб за антибиотиците. По-добре си го изпии и се излекувй отколкото, да се влачиш години наред недоизлевкуван и накрая е така, както аз се докарах. Защото били много вредни и причинявали гъбички. Но всеки път щом се разболея и почна антибиотик, пристъпите намаляват и изчезват за няколко дни. Друг е въпроса за кортикостероидите и вредата им при продължителна употреба.

darkPaladin
08-21-2012, 12:34
^
Съгласна съм с теб за антибиотиците. По-добре си го изпии и се излекувй отколкото, да се влачиш години наред недоизлевкуван и накрая е така, както аз се докарах. Защото били много вредни и причинявали гъбички. Но всеки път щом се разболея и почна антибиотик, пристъпите намаляват и изчезват за няколко дни. Друг е въпроса за кортикостероидите и вредата им при продължителна употреба.

хубавото на кортикостероида че имат противовъзпалителен ефект противоалергичен ефект и тн с две думи карат те да си на седмото небе и са доста полезни при правилна употреба
но ако ги приемаш продължително организма изведнъж се свлича на земята
доста мога да разкажа за това как съм ги ползвал и какви са били последиците но там вече има доста сложни житейски разкази
и въпреки всичко може да се каже че са повече полезни отколкото вредни

georgi12
08-22-2012, 13:18
Същото се отнася и за антибиотика - приемаш си го и в един момент получаваш алергия към него и когато ти е нужен - йок- не може да се използва. Относно хомеопатията - когато хомеопатът ти предпише правилното хомеопатично лекарство ,то успехът е сигурен. традиционната , алопатична медицина лекува симптомите , докато болестта си остава .Хомеопатията има за цел да премахне болестта а не се концентрира върху симптома.
" Едно от най-големите предизвикателства за успешното хомеопатично лечение е намесата на ятрогенни болести, причинени от алопатичната медицина чрез прилагането на химически медикаменти."

magneticfields
08-22-2012, 18:20
Каквото и да е- спортувай. Знам че помага при такъв род заболявания.

fluffy_^
08-22-2012, 18:42
Аз като малък сам имал астма ама някакси ми е минала о.О не знам как ахха сигорно е щото сам бил егати дивото :Д

darkPaladin
08-22-2012, 20:55
Същото се отнася и за антибиотика - приемаш си го и в един момент получаваш алергия към него и когато ти е нужен - йок- не може да се използва. Относно хомеопатията - когато хомеопатът ти предпише правилното хомеопатично лекарство ,то успехът е сигурен. традиционната , алопатична медицина лекува симптомите , докато болестта си остава .Хомеопатията има за цел да премахне болестта а не се концентрира върху симптома.
" Едно от най-големите предизвикателства за успешното хомеопатично лечение е намесата на ятрогенни болести, причинени от алопатичната медицина чрез прилагането на химически медикаменти."

я кажи кой симптом лекува антибиотика че ми стана интересно
мислех че унищожава бактериите

каквото и да ми пишеш за хомеопатията тя няма да може да излекува един нефрит примерно

georgi12
08-23-2012, 14:11
Прочети внимателно написаното.

http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=&cat_bilki=22156&a_bilki=1&bilki_c=922&bilki_p=1390

darkPaladin
08-23-2012, 17:33
Прочети внимателно написаното.

http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=&cat_bilki=22156&a_bilki=1&bilki_c=922&bilki_p=1390
супер а колко е широк спектъра на действие знеш ли?

ivetmanova
08-25-2012, 16:26
Каквото и да е- спортувай. Знам че помага при такъв род заболявания.

според мен не може да се спортува..поне на мен ми забраниха особено тичането,защото после се задушавам и получавам пристъп.

Ou7oFmYhEaD
08-26-2012, 10:11
Когато няма пристъп или задух, недостиг на въздух се движа, правя си всичко, спортувам но за бягането си ме е страх да го почна. А познавам хора които преди живееха на урбазони, а сега спортуват и правят какво ли не, просто болестта затихва в даден момент, после се обостря пак и така.

Violenza
08-26-2012, 13:19
според мен не може да се спортува..поне на мен ми забраниха особено тичането,защото после се задушавам и получавам пристъп.
Може да спортува по принцип, ама тичането специално не е препоръчително. То вече си зависи и от развитието на болестта. Аз също не мога да тичам, после ми трябва много време да си стабилизирам дишането.

youonlyliveonce
08-27-2012, 09:31
Aз имам астма и съм с един инхалатор "Будиеър", много ми помага и не мога без него ;х една сутрин/вечер да не си пръсна става лошо (пристъп или просто кашлица) :) а моята астма се активизира при наличие на акари :Х КОЕТО Е ПОСТОЯННО, но може и да я израстна с пубертета, знае ли човек ;д

Ou7oFmYhEaD
09-27-2012, 18:30
Някой от вас бил ли е на лечение с Фликсотид 250?