PDA

View Full Version : Моля ВИ кажете ми как да я спася !! Спешно е !!



shaunaa
08-21-2012, 17:36
Котката ми се натрови от отрова за мишки и сега лежи и корема и трепери някак си, дали ще умре ? Сега е късно и ветеринарната клиника не работи, а ако оставя до сутринта не знам какво може да й се случи, затова ще помоля някой да ми каже какво да й дам да яде, за да се оправи ?!?!?! Моля Ви обичам си котката не искам да я губя !!!

darkPaladin
08-21-2012, 17:41
веднага на лекар нямаш избор

изхвърля ли кръв през телесните отвори кръв в изпражненията?
преди колко време яде?
прави ли плаветелни движения?
гърчове?
кръвоизливи в очите?
жизненост от оцени от 1 до 10
няма да яде тук трябва спешна лекарска намеса в кой град си бързо казвай?

Amore-Mio*
08-21-2012, 19:09
Веднага се обърнете към специалист.

Намерете някакъв номер на ветеринар и спешно го повикайте.
Това им е работата, независимо колко е часа.

mkio
08-21-2012, 20:30
Пиши после какво е станало с котето. ;)

shaunaa
08-21-2012, 20:36
Аз му давах кисело мляко и прясно мляко ! и се надявам да се оправи !

iBloodSucker
08-21-2012, 20:40
Извинявай, ама малоумна ли си? Защо изобщо я пускаш там, където е имало отрова? И не ми казвай, че сама е влязла, защото е твоя работа да гледаш къде ти ходи котката, още повече като знаеш, че има отрова. Бързо се обадете на ветеринар, а ако му нямате номера, провери в гугъл за някакъв доктор. По-бързо.

darkPaladin
08-21-2012, 21:21
като ветеринар ти казвам че няма да се оправи
отровата за мишки унищожава тромбоцитите и кръвта не се съсирва и намаля плътността на съдовете и кръвта просто ги напуска доста гнусна гледка животното умира от кръвозагуба и твоето мляко няма да го спаси

SisiStrange
08-21-2012, 21:25
^Дали да не опита с активен въглен? Може да измете част от боклука?

mkio
08-21-2012, 21:38
Минало е доста време вече, онова, което е погълнала отдавна не е в стомаха й.

darkPaladin
08-21-2012, 21:47
^Дали да не опита с активен въглен? Може да измете част от боклука?

няма антидота е друг но не мога да го напиша тук и е с рецепта

bReAk3R
08-21-2012, 23:03
Кво стана?

Incadeptus
08-21-2012, 23:30
Положи ръце върху корема и и я излекувай с рейки енергия,е ако можеш де ;д мисля,че това е фалшива история,но ако не е доста домашни любимци са ми умирали така,отивай по нощите търси лекар,че няма спасение друго осен това,което написах в началото ;д

hrisito188
08-22-2012, 06:55
Като ви пише ветеринар, слушайте го бе малоумни ли сте ......... кви млека, кви 5 лева ..........

dimitar_ak
08-22-2012, 07:01
В София има дежурна ветеринарна клиника във Връбница 2 на Ломско шосе. Оправи ли се котето? Моето ако почне да бере душа няма да почна да питам по форуми какво да правя.

sweetycherry33
08-22-2012, 07:16
Не, сериозно, ти ок ли си?

Това е живо същество, което се е натровило с отрова, алооо !! Питаш по форуми какво да правиш ... ами ако ти отговорят след час - два, понякога и след повече става ? А ако тогава вече котката не е сред живите например ??? За друг път като нещо и стане (ако има друг път) да знаеш - Почваш да търсиш в интернет веднага! Чувала ли си за Гугъл ? :shock: Пишеш : "дежурни клиники гр. ІІІІІІІІІ " !!! Давала и мляко ... и с мляко ще изкара отровата ли? Тя се разпространява из цялото тяло и прясно и кисело мляко няма да я спрат, невъзможно е.Ако щеш и кокоси, ананаси и кивита и давай...Най - много да получи разстройство (ако има време, ако е тежък случая).Просто нямам думи.Ако още е жива (надявам се) ВЕДНАГА, до 5 минути тръгвайте на ветеринар, може да са се усложнили нещата......Не, не, тва е някво безумие според мен...НЕ ЗНАМ, не ми го побира ума...как може да има такива хора?СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ДА СИ ТРОЛ! А ако не си ... горко му на котето.

darkPaladin
08-22-2012, 08:32
отровата за мишки действа бавно до 48 часа но идва момент когато мозъка е прекалено повреден
дано не го е достигна

както казвам понякога стопанина е по-опасен от болестите

DennisCobain
08-22-2012, 08:40
Малоумница такава как може да позволиш на котката си да ходи там където има отрова! Обичала я била.. :cry:

shaunaa
08-22-2012, 13:29
Малоумница такава как може да позволиш на котката си да ходи там където има отрова! Обичала я била.. :cry:
Я по спокойно и без обиди, че аз да не почвам ! Живеем в къща и котката излиза навън и ходи в съседа ни, който гледа гълъби, и слага отрова за мишки. И не аз съм тъпа, а вие, защото не мога да кажа на котката къде да ходи, и къде не! НЕ мога и да не я пускам от вкъщи, защото тя има нужда да излиза и да изразходва еннергията си някъде нали ??

OnlyGirl
08-22-2012, 13:34
Станало е вече, не може да се върне времето назад .
Тръгнахте да я обиждате все едно е навряла отровата в устата на котката. Какво стана все пак?

shaunaa
08-22-2012, 13:39
Не съм от София, а от едно забутано селце и най-близката ветеринарна клиника е на около 30-40 км. И преди да почнете да ме обиждате не се ли замислихте, че нямам финансова възможност да си позволя да взема такси и да заведа котката си във денонощна ветеринарна клиника, където ще й бият инжекция, които няма да мога да заплатя, защото сега е криза и семейството ми успява с помощта на баба ми и дядо ми да плащат сметките си и да имаме храна на масата. Ако някой не е разбрал все още след всички пояснение не сме в добро финансово състояние да си позволим да заведем котето на ветеринар или да повикаме такъв. Ние едва успява да плащаме хапчетата на баба ми и да я водим по лекари, а какво остава за една котка ?!?!?

shaunaa
08-22-2012, 13:41
ЕМи мога да кажа, че котето май се оправи, защото сега си яде, пие, скача, заиграва се с мен, а преди само седеше. ИСкам да кажа, че не съм много сигурна дали се е натровила от отрова за мишки, но предполагам, че е заради това, защото доста котки почнаха да умират и съседите казаха, че е от отровата за мишки !

darkPaladin
08-22-2012, 13:42
ЕМи мога да кажа, че котето май се оправи, защото сега си яде, пие, скача, заиграва се с мен, а преди само седеше. ИСкам да кажа, че не съм много сигурна дали се е натровила от отрова за мишки, но предполагам, че е заради това, защото доста котки почнаха да умират и съседите казаха, че е от отровата за мишки !

ако беше отрова за мишки щеше да е мъртва

shaunaa
08-22-2012, 13:45
ако беше отрова за мишки щеше да е мъртва

Явно не е било, не знам ! Но наистина предполагах, че е това, защото както казах почти всички котки наоколо умират от нея и аз предположих, че е това, защото почти нямам какво друго да е !

TheBobqk
08-23-2012, 09:48
Да не е хапнала нещо друго, което я е раздразнило за момент?

awe_mahaise
08-25-2012, 10:01
Като не можеш,да си позволиш,да осигуриш на това животно, нужните грижи,лекарства и тн.За какво си го взела???Аз много искам куче,обаче родителите ми не са съгласни,понеже всичко може да стане...и трябва да бъдем готови във всеки един момент, да се погрижим за това животно. Пари, винаги има как да намериш.ТОВА Е КРАЙНО БЕЗОТГОВОРНО...

shaunaa
08-25-2012, 12:39
Като не можеш,да си позволиш,да осигуриш на това животно, нужните грижи,лекарства и тн.За какво си го взела???Аз много искам куче,обаче родителите ми не са съгласни,понеже всичко може да стане...и трябва да бъдем готови във всеки един момент, да се погрижим за това животно. Пари, винаги има как да намериш.ТОВА Е КРАЙНО БЕЗОТГОВОРНО...

Защото намерих котето в гората какво да го бях оставила в кашона ли, където мяучеше самичко сред умрелите котки ли ???

shaunaa
08-25-2012, 12:40
Да не е хапнала нещо друго, което я е раздразнило за момент?

Може!

4everStrong
08-25-2012, 12:52
Дишане уста в уста, сърдечен масаж и ходи в църква се моли за котенцето. Кажи ми ако е гушнала букета да знам да идвам ли на погребение

Incadeptus
08-25-2012, 13:06
Я по спокойно и без обиди, че аз да не почвам ! Живеем в къща и котката излиза навън и ходи в съседа ни, който гледа гълъби, и слага отрова за мишки. И не аз съм тъпа, а вие, защото не мога да кажа на котката къде да ходи, и къде не! НЕ мога и да не я пускам от вкъщи, защото тя има нужда да излиза и да изразходва еннергията си някъде нали ??

ми КО искаш да те похвалим ли? (faceplam)

druzilla
08-25-2012, 13:44
Аман от малоумни стопани :smt076
Като не можете да се грижите за друго живо същество,
защо изобщо се опитвате?Усложняваш и нейния
и своя живот по този начин..Да беше помислила малко..
Направо нямам думи.Ако толкова си обичаше котето
до сега да си го завела на ветеринар...
Вчера платих 10 лева за инжекция на моето куче от
лични спестявания..Не вярвам да нямате никакви пари
у вас..Ох направо се изнервих :smt074

ccdesigns
08-25-2012, 13:53
Промивка с прясно мляко. Ма знаеш ли кво значи тва? Буташ едно шише у устата и наливаш до дъно, а не да му туриш у купичката.

П.П. Глеам темата е старичка...