PDA

View Full Version : Изгърбване



Gloppp
08-21-2012, 18:55
Здравейте, Аз съм момче на 17 години и забелязах че съм леко изгърбен , тоест раменете ми са се прибрали напред и гърбът ми изглежда все едно имам гърбица. Опитвам се да ги държа назад , но по някой път забравям и пак се изгърбвам. Тренирам усилено фитнес ,но няма резултат . Ако може да ми кажете някое упражнение с което да се изправя или серия от упражнения . Мерси предварително

awerw
08-21-2012, 19:24
хиперекстензии

Ягодка
08-21-2012, 19:28
Здрасти :) Според мен първо трябва да потърсиш източника - Защо си се изгърбил, или каква е причината. Това ще да е наистина първото, защото колкото и упражнения да правиш, ако постоянно извършваш това, то няма да има ефект :) Второ - Опитай се да не прекарваш повече от 3 часа на компютъра дневно, поне в продължение на 3-4 седмици, за да може гърбът ти да свикне с упражнението, което ще ти кажа! ;) Естествено, не е хубаво и после да прекаляваш :) А сега да ти дам упражнението. Е, всъщност не е само едно, а са серия от упражнения във Фитнесинструктор (http://fitnesinstruktor.com/). Ето го и клипчето - Цък! (http://www.youtube.com/watch?v=ZF_wB9Sfcv4&feature=plcp) Не е казано, че трябва точно него да следваш, но е за препоръчване, защото ще има по-бърз резултат ;) А пък ако не ти се занимава с това, отиваш във фитнеса [щом тренираш :) ] и вдигаш щангата :D Така гърбът ти е опънат ;) Това е от мен :) Дано да съм ти помогнала и пиши за резултатите :-P

anonymous546178
08-21-2012, 19:31
пулоувър

Gloppp
08-21-2012, 19:35
wow О_о не очаквах толкова бърз и точен отговор ... мерси много

wermillion
08-22-2012, 12:31
Определено стоенето пред монитора по няколко часа на ден води до страхотни негативни последици. Каквито и упражнения да практикуваш за изправянето на гръбнака, намали до минимум стоенето в позиция, която те кара да се изгърбваш.

toninator
08-30-2012, 09:27
Плувай! много помага от личен опит знам :)

betty-dimitrova
08-30-2012, 19:45
^ И аз щях да ти препоръчам да плуваш + упражнения с гирички на мен ми бяха дали.