PDA

View Full Version : Всичко ли е тежеста?



LeePriest
08-21-2012, 21:29
Наскоро четох във един форум ,че тежеста е важна не толкова правилното изпалнение?WTF!??
Във бодибилдинга важно е до колкото съм запознат "съкращаването" на мускола или контрол върху цялото движение.Знам ,че по статиите пишат секви тапанари и ми стана интересно какво ще е мнението на вас тук.Пише "За да растеш трябват големи тежести" Да или не ? Аз съм средно мнение и да и не. А вие :) ?

Chacho
08-21-2012, 23:40
Важно е натоварването. Техниката и тежестите са инструменти на качественото натоварване. Ако не знаеш как да ги ползваш, няма да имаш добри резултати. Аз предпочитам да вдигам по-тежко (в моя случай да правя по-трудни упражнения, щото в момента не ползвам тежести) за сметка на малко по-нескопосано изпълнение.

Irti
08-22-2012, 06:25
Голямата тежест прави мускула, а малката го оформя.

Вдигай колкото се може по-тежко, но го прави колкото се може по-изчистено и бавно. Ако вдигаш с 50 за бицепс, ама се кривиш като фиданка на вятър.. по-добре не ги вдигай. И да сложиш 10 кила не е срамно. Като направиш серията много бавно ще видиш натоварването..

awerw
08-22-2012, 06:28
малката го оформя :lol: да вдига той 10 и мускули няма да види, еййй начи, големите тежести дават и повечко сила, но хипертрофията при тях е по-голяма според мен, от колкото да вдигаш 10 пъти

Irti
08-22-2012, 06:30
Казвам го от личен опит.

Всеки е усетил как да тренира.

Дреме ми на куреца.

DownloadVirus
08-22-2012, 07:38
Опит който си личи,че нямаш..Оформянето идва от храната ,не от повторенията..
И тежеста не е важна..
А авторът да отвори един буквар,че ми текЪт сАлзиЦки

Irti
08-22-2012, 07:41
Мхм. :)

fenastz
08-22-2012, 10:06
Ако тежестта нямаше значение, всички щяхме да сгъваме метли, вместо щанги, и да обикаляме с ръце като на Арнолд. Вдигай възможно най-тежките килограми, които можеш, но така че най-много 2 повторения да включиш чийтинг.

anonymous546178
08-22-2012, 11:29
Аз се старая да правя повторенията правилно и само в последната серия си позволявам чиитинг. Правя изключение за мускулите на краката, заради контузия на коляно.. там клека ми не е до долу.
Малката тежест сама по себе си нищо не тренира.. но с повече повторения можеш да докараш по-добра мускулна издържливост.

wermillion
08-22-2012, 12:25
И тежестта е важна, разбира се, но определено не е на първо място. Съществуват и други важни термини в бодибилдинга като техника и повторения. Всичко зависи от целта, която желаеш да постигнеш. Нека да вземем за пример културистите. Те далеч не са от най-силните спортисти, но имат завидна физика. Масово тренират с малки тежести и повече повторения, търсейки миофибриларна хипертрофия. Освен тежестта, ключово в изграждането на мускулната тъкан и стимулирането на хипертрофията е храненето.

DownloadVirus
08-22-2012, 14:45
Няма значение тежеста,въпросът е да правиш повторенията с %отказ и някакво темпо(усещам,че за повечето тук това ще е все едно говоря на китайски..) Ако беше така нямаше със 70 кг лег гърдите ми да са колкото гръдната на някои лол

redbul2
08-22-2012, 15:35
Прави 2-3 серии с нормално тежко, с 8-10 повторения и чисто изпълнение. И още 1-2 серии с максималната тежест,която можеш с лек чийтинг към края и повторения колкото можеш да направиш, 4-5-6. По-тежкото ще ти даде сила,а по-лекото напомпване. Можеш да започнеш от леко към тежко или обратното от тежко към леко.