PDA

View Full Version : Как да си подобря изказа?



turquoiseXpassion
08-21-2012, 21:55
Забелязвам, че почти всичките ми приятели могат да разказват уникално забавни истории и винаги пада голям смях, независимо колко безсмислени се оказват накрая. Аз нямам някакви затруднения в общуването, отворена съм към хората, по време на диалог съм 6 точки, обаче като трябва да разказвам история (как съм си изкарала почивката например) просто си гълтам граматиката, накъсвам си изреченията, жалка картинка отвсякъде :D Знам, че на някои им идва отвътре, но и аз искам да мога да разтягам локуми като хората. Въпросът ми е към по-приказливите, как успявате да говорите толкова непринудено?

Colouring
08-21-2012, 22:00
Забелязала съм, че някои, колкото и умни да са, просто не умеят да разказват увлекателно истории. Зависи си от човека. Може двама да разказват една и съща история, но с единия да се спукам от смях, а с другия да се чувствам супер неловко.Това или го можеш, или не.
А за подобряване на речта като цяло - четене!

PLEYGIRL
08-21-2012, 22:09
книги , книги .......

elito0o0o0
08-21-2012, 22:35
книги , книги .......
Книги когато ти е беден речника и в случая заради това човек е с тъп изказ и маниери.
Тука става на въпрос за чара в това да можеш да разказваш готино яки истории и същевременно тъпи, които да изглеждат яки. И ако щеш вицове и т.н.
Прочети малко какво пише по-горе. ;)

И така, авторке, на някои им идва отвътре, на други не чак толкова. Ама споко, не си единствената. Пийни две малки уискита и виж как хубаво ще ти се отвори приказка. :D

scrooper
08-21-2012, 22:55
Не е толкова до речника, просто трябва да ти идва отвътре. Като си въодушевена от историята, лесно заразяваш слушателите.

Incadeptus
08-21-2012, 23:22
абе аз затова се дразня,приятелите ми разказват ТЪПИ меко казано истории,на които всички се смеят,обаче истината е че не са забавни и не ми е смешно ама граммм,и като разкажа нещо интересно и нещо,което могат да научат,ми викат,че съм разказвал тъпотии,ама така е,не се учудвай.Колкото по-тъп си,толкова за по-умен се мислиш!

CoNviCt
08-21-2012, 23:27
В компания НЕ разказвайте за озоновите дупки, за квантовата физика, за движението на електроните във вакуум или за броят на хромозомите в човешкото тяло. Не е весело.

Incadeptus
08-21-2012, 23:35
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ човече аз точно за това им разказвам и не им го казвам,за да им е весело а за да научат нещо и да се разнообразят,вместо да си разказват само ТЪПНИ!

BrainlessROCKBABY
08-22-2012, 10:28
книги , книги .......
дам, + ето тази книга:
http://www.book.store.bg/p55104/izkustvoto-da-govorim-pred-drugite-dejl-karnegi.html

Ramona
08-22-2012, 11:16
И аз имам същия проблем :D .

ysmivka
08-22-2012, 11:44
Ами четете повече книги и след време сами ще забележите как се променя изказа ви. :)
Вярно е че има хора които са си сладкодумци, но все пак....

HollyGolightly
08-23-2012, 05:37
Чети книги, ама не просто някой тъп тийн роман, чети класики, пиши , ако трябва дневник почни да си водиш. И се отпусни когато говориш, ако се притесняваш от това което околните ще кажат е нормално да не можеш да разказваш така увлекателно.

Smile.
08-23-2012, 08:07
Упражнявай се пред огледалото или пред приятел. Според мен имаш нужда от практика. Отпусни се, не си на изпит и да, книгите би трябвало да ти помогнат. Понеже и аз не съм от приказливите, от личен опит ти казвам, че четенето върши работа.

Amore-Mio*
08-23-2012, 09:05
Повече книги.
Въпреки, че това или си го можеш, или не. Някак ако ти липсва чувството за хумор в такива случаи, то тогава няма как да си го създадеш. И между другото, точно повечето от тия хора, които увлекателно разказват истории, не могат да създадат свой собствен текст. Лесно е да изцитираш дадено нещо, което си чел, но когато се стигне до създаване , например на есе? Гълтат си езика, голяма част от тях Или поне такива, на които аз съм попадала.

Smile.
08-24-2012, 20:37
Повече книги.
Въпреки, че това или си го можеш, или не. Някак ако ти липсва чувството за хумор в такива случаи, то тогава няма как да си го създадеш. И между другото, точно повечето от тия хора, които увлекателно разказват истории, не могат да създадат свой собствен текст. Лесно е да изцитираш дадено нещо, което си чел, но когато се стигне до създаване , например на есе? Гълтат си езика, голяма част от тях Или поне такива, на които аз съм попадала.
+1

Djenka
08-24-2012, 23:32
Не мисля, че съм от хората, които умеят да разказват добре, но според мен ако си с правилните хора и се отпуснеш, историята става интересна :D

Аз също мисля, че книгите помагат за изказа, също така гледай филми, сценки и просто се опитай да говориш по-изразително, точно като актьорите, използвай жестове, мимики, движи се като говориш... Направи го интересно, дори и да не е наистина. :D

druzilla
08-24-2012, 23:44
Аз например съм добра по български,имах 5.50 на изпита и пак не мога да разказвам или да пиша съчинения..Чета много книги,това лято прочетох 4-5 книги на Стивън Кинг и няколко други..Просто на някои им се отдава,а на други не :-|

Incadeptus
08-24-2012, 23:57
abe druzi недей чети ужаси.;д;д;д не те ли е страх?ИИИИИИИИИИИииииииии и ти препоръчвам да гледаш документални филми ако не ти се чете е пак трябва да четеш субтитрите де :D

anonymous895156
08-25-2012, 18:44
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ човече аз точно за това им разказвам и не им го казвам,за да им е весело а за да научат нещо и да се разнообразят,вместо да си разказват само ТЪПНИ!
Ще си останат тъпи и само ще те гледат като паднал от Марс. Не дай си Боже да те видят в библиотеката. По-добре спри да говориш за това пред тях, виж ако има някой с подобни интереси на твоите и си говори с него. Както на теб ти се струва СТРАШНО ОТЕГЧИТЕЛНО да ги слушаш как говорят за Андреа, така и те реагират на твоите думи. Казвам ти го като човек с опит с подобен случай. :)

druzilla
08-25-2012, 18:55
abe druzi недей чети ужаси.;д;д;д не те ли е страх?ИИИИИИИИИИИииииииии и ти препоръчвам да гледаш документални филми ако не ти се чете е пак трябва да четеш субтитрите де :D
Страх ме е само от филми на ужасите,защото после убиеца постоянно ми се привижда из къщата.
Ама като е книга,нали не знам точно как изглежда и не мога да си въобразявам,че е в нас :D