PDA

View Full Version : Брекети/Шини



blackpearl32
08-22-2012, 10:33
Здравейте мн съжалявам че отварям нова тема но наистина имам нужда от помощ.Изчетох всички теми за брекети и/или шини които намерих из нета но никъде не можах да открия решение на проблема който имам.А той е именно криви зъбки - на горната челюст предните ми 2 зъба са се застъпили лекичко и единия ми кучешки е изникнал малко по-нагоре.Като бях малка носих шини но така и не видях някакъв резултат.Моля ви споделете вашите проблеми как сте се справили с тях т.е. какво сте носили брекети или шини, къде ги правихте и колко ви излезе.Благодаря предварително и отново се извинявам :)

druzilla
08-22-2012, 11:22
На мен също ми се застъпват предните зъби на горната челюст и мислех да слагам брекети.Зъболекарят ми каза,че като порасна ще порасне и челюстта ми и те ще се наместят.Само че вече съм на 14 и още не са се наместили..Една приятелка на скоро имаше същият проблем и й сложиха брекети,но не на цялата челюст,а само на 2-та зъба.Най-добре се консултирай със зъболекар и той ще ти каже кое е най-доброто решение за твоя проблем.И btw аз лично съм на мнение,че брекетите са много по-ефективни от шините,макар и да не можеш да си ги сваляш,когато си поискаш.

blackpearl32
08-22-2012, 15:16
Благодаря ти druzilla и аз съм на 14 и както казах по-горе шините лично за мен не помагат!А относно това за което спомена за челюстта и аз съм чувала че на някои от възрастта им се изправят зъбите понеже тогава челюстта се разширява и зъбите си се наместват сами но не знам доколко е вярно.Надявам се и моите да се изправят и да не се налага да нося брекети но малко се съмнявам защото в една статия пишеше че зъбите НЕ МОГАТ да се изправят с времето защото след като пораснат те си запазват мястото или нещо подобно.. :( Ще изчакам да видя и други мнения по въпроса и после допълнително ще коментираме.. ;)

EternalDream
08-23-2012, 07:14
Брекети ще те оправят ;)

пAteNцЕ
08-23-2012, 07:32
при мене кучешките зъби бяха нагоре-обаче аз и преди това носех едни шини,с тази разлика,че бяха за общо разширяване на челюстта и повечето се наредиха без кучешките. Сега още нося шини,но само вечер(от 7-годишно нося -.-) и ми се оправи всичко,но ги нося,за да поддържам всичко,черепа ми расте :Д както и да е...
С брекети е гадно,по наблюдения и мнения от приятелки и близки...а за шините се изисква постоянство и правилните хора.Ако отидеш на свестен ортодонт,ще ти ги оправи ;) Плюс това брекетите са много скъпи,така че ти избираш :) виж,намери ортодонт и се консултирай с него.Той ще ти каже за кое си по-подходяща :)

blackpearl32
08-23-2012, 08:21
Благодаря на всички.. сиг преди 15 -ти Септември ще се консултирам с ортодонт за да си каже и той мнението и ще видим какво ще стане.. :)

neverbackdownx
08-27-2012, 12:38
Аз нося от 1 година скоби. Първоначално ги носех, после пък почнах само през нощта и така , но и двете са добре , въпреки че брекетите са доста по-скъпи, но при тях трябва по-добра хигиена, а минусът на скобите е че не може да се дъвче дъвка , а минусът при брекетите е ,че след всяка храна, напитка или дъвка трябва веднага да си измиеш зъбите, понеже нещо май ти се събира между зъбите ли , и аз не знам точно :D Много от приятелките ми носят брекети и останаха с добро впечатление :)

venivr
09-01-2012, 19:38
Аз нося брекети и съм много доволна.Мойте излязоха 1200 и за 2те челюсти, наложи се да ми извадях 4 постоянни зъба, но за това е много дълго за обяснение. Проблемът при мене беше, че предните ми зъби на горната челюст са напред, а на зъбите ми да долната са на различни страни. Препоръчвам ти да се консултираш с ортодонта си, защото от всички той най-добре знае. И между другото с брекети е много яко, мене много ме кефят. Е, от начало е гадничко, особено ако ти слагат пръстени или после когато ти излизат афти, но с едно намазване ти минават. С брекетите е задължително да пазиш колкото се може по-добра устна хигиена, защото възможността да ти се появят кариеси е голяма. А и след като свалиш брекетите трябва през ноща да носиш апаратче. Но всичко това си заслужава заради крайния резултат.