PDA

View Full Version : Някои знае ли някои от тези въпроси?



sa6ou
08-22-2012, 20:27
http://prikachi.com/images.php?images/737/5172737d.png Някой знае ли отговора на някои от тези въпроси ме му бъга благодарен :)

Incadeptus
08-22-2012, 21:25
1-познавам две същества,сирени и русалки ;д ма не знам в северната митология или амфибия,ама пък пише духове.....
2-не знам за подобно нещо
3-470 метра,така видях в гугъл ;д
4-не ми се рисува
5-НЕ ЗНАМ

Amore-Mio*
08-23-2012, 09:14
Не можеш ли сам/а да си откриеш отговорите, като седнеш и да помислиш, вместо да чакаш някой да седне и да ти отговори?

magneticfields
08-23-2012, 19:01
1. не знам, може би русалките( в някои митологии те вредят на хората)
2. Мисля че е цветето Рафлезия(най голямото в света)
3. Равнинно-хълмист- 300-600м.
ЗА 4 и 5 си няма никаква идея

DennisCobain
08-23-2012, 22:37
Има и друг вариянт - ползвай гугъл.

JuStElly
08-27-2012, 11:44
На първия въпрос са сирени,не русалки...

neverbackdownx
08-27-2012, 18:13
Не можеш ли сам/а да си откриеш отговорите, като седнеш и да помислиш, вместо да чакаш някой да седне и да ти отговори?
+1

Tikche
08-28-2012, 18:19
1-Сирени. Пеейки привличат моряците да се разбиват в скалите. Може да се предотврати, ако не ги чуват.
2-Рафлезия-Рафлезията е паразитно растение, което живее като се храни с растителните сокове на различни растения. Диаметърът на цвета на рафлезия достига до над 1 метър, а теглото му — 10 — 15 kg.
3-Тук са ти отговорили, аз ще те излъжа.
4-Хах тук нещо не ми се получава.
5-Не знам и нищо не намерих.

Kaena Smith
08-28-2012, 23:20
Само аз ли си мисля,че на първият въпрос е русалки,а не сирени?!

Иначе смятам,че отговорът на въпрос №1 е :
-русалки
-реки
-"Когато късат косите си, предизвикват наводнения." ;"If they saw handsome men, they would fascinate them with songs and dancing, mesmerize them, then lead them away to the river floor to their death."
-"Според българските поверия през нощта срещу Спасовден русалките „сеят“ роса по нивите, за да станат плодородни. Вярва се, че тази роса има лечебна сила, затова на сутринта хората излизат и се търкалят в росната трева, за да са здрави през годината. Така могат да се излекуват и болните от русалска болест. Лек срещу нея е русалското цвете росен. То цъфти много кратко време с красиви и благоуханни червени цветове по скришни горски полянки.","търсещите изцеление отиват вечерта преди Спасовден да пренощуват на поляна с нацъфтял росен."

Отговорът не би могъл да е сирени,тъй като,те не са "злонамерени ДУХОВЕ",а същества,макар и наполовина риби(както в усл.).
"Обикновено русалки стават душите на удавени момичета, убити и хвърлени в река или завлечени под водата от речния дух водник.","Русалката в славянската митология е воден женски ДУХ...","In Slavic mythology, a rusalka (plural: rusalki or rusalky) was a female ghost".
"In Greek mythology, the Sirens (Greek singular: Σειρήν Seirēn; Greek plural: Σειρῆνες Seirēnes) were dangerous and devious CREATURES".

Incadeptus
08-29-2012, 00:47
Само аз ли си мисля,че на първият въпрос е русалки,а не сирени?!

Иначе смятам,че отговорът на въпрос №1 е :
-русалки
-реки
-"Когато късат косите си, предизвикват наводнения." ;"If they saw handsome men, they would fascinate them with songs and dancing, mesmerize them, then lead them away to the river floor to their death."
-"Според българските поверия през нощта срещу Спасовден русалките „сеят“ роса по нивите, за да станат плодородни. Вярва се, че тази роса има лечебна сила, затова на сутринта хората излизат и се търкалят в росната трева, за да са здрави през годината. Така могат да се излекуват и болните от русалска болест. Лек срещу нея е русалското цвете росен. То цъфти много кратко време с красиви и благоуханни червени цветове по скришни горски полянки.","търсещите изцеление отиват вечерта преди Спасовден да пренощуват на поляна с нацъфтял росен."

Отговорът не би могъл да е сирени,тъй като,те не са "злонамерени ДУХОВЕ",а същества,макар и наполовина риби(както в усл.).
"Обикновено русалки стават душите на удавени момичета, убити и хвърлени в река или завлечени под водата от речния дух водник.","Русалката в славянската митология е воден женски ДУХ...","In Slavic mythology, a rusalka (plural: rusalki or rusalky) was a female ghost".
"In Greek mythology, the Sirens (Greek singular: Σειρήν Seirēn; Greek plural: Σειρῆνες Seirēnes) were dangerous and devious CREATURES".

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.Русалките в никоя митология не са духове,нито пък сирените.И двете са същества.Но русалките могат да бъдат и злонамерени и добронамерени.Сирените не могат,те могат да бъдат само злонамерени и знам,че те са съащества,които не са полуриби,нито хора,истинският им вид е някакво мосрско създание и то може да приема различна форма.Те се привличат моряци с песен,само мъже.Карат мъжете да им разказват хубави/добри спомени,тъй като се ахранят с тях.След всеки спомен,който "изядат" моряка забравя за този спомен и така докъто не забрави всичко.Те също така могат да махнат лошия спомен от теб,което е добре за теб.Нооо после след като нямаш спомени за "ядене" те убиват.
Българските поверия особено това не са/не е вярно.Освен ако тези "български" поверия не са от преди 3000 години.На първи въпрос може да са и сирени и русалки.


ДА,точно така.Рафлезия.Мани,мани и го учих тая година ;д и съм го забравил.То излъчва ужасна миризма,но тази миризма е някакси приятна за насекомите и опа казват в отворчето-КРАЙ С ТЯХ.

Kaena Smith
08-29-2012, 12:19
Русалките в никоя митология не са духове,нито пък сирените.И двете са същества.

Би ли обяснил какво разбираш под духове,защото аз не ти говоря за полтъргайсти.В митологията същества като самовилите и самодивите са духове,нo притежават "човешки облик".
http://en.wikipedia.org/wiki/Mermaid#Eastern_Europe



Сирените не могат,те могат да бъдат само злонамерени и знам,че те са съащества,които не са полуриби,нито хора,истинският им вид е някакво мосрско създание и то може да приема различна форма.

Откъде го разбра,от някоя фентъзи книга?!

"Сирѐните (гр. Σειρῆνας) в древногръцката митология са полужени-полуптици. Те са морски нимфи -наяди."

"Sirens combine women and birds in various ways. In early Greek art Sirens were represented as birds with large women's heads, bird feathers and scaly feet. Later, they were represented as female figures with the legs of birds, with or without wings, playing a variety of musical instruments, especially harps."



Те се привличат моряци с песен,само мъже.Карат мъжете да им разказват хубави/добри спомени,тъй като се ахранят с тях.След всеки спомен,който "изядат" моряка забравя за този спомен и така докъто не забрави всичко.Те също така могат да махнат лошия спомен от теб,което е добре за теб.Нооо после след като нямаш спомени за "ядене" те убиват.

На коя митология се базира гореспоменатата информация ?!

"Сирените привличали минаващите край тях моряци с песните си и ги завличали в дълбините, където те се удавяли."



На първи въпрос може да са и сирени и русалки.

Грешка,не са нито сирени,нито русалки.Тъй като в условието се казва "В една от северните митологии".

Открих и верния отговор :
"Във финската митология се наричат Кул(Kul).Крият се в тинята на езерата и в кладенците и отравят питейната вода.Ако някой започва да им пее,не правят зло."

Всички(включително и аз) объркахме,посочвайки "русалки" и "сирени".Аз така и не успях да се ориентирам за коя митология става въпрос,но ти имаш грешни представи за русалките и сирените,ставаше дума за образа им в митологията,а не в книгите или филмите.

Hayashi
08-29-2012, 12:30
Някой ако намери от коя книга е цитата, моля, да сподели автора и заглавието с мен. Много ми се иска да я прочета! xD

Kaena Smith
08-29-2012, 12:46
Някой ако намери от коя книга е цитата, моля, да сподели автора и заглавието с мен. Много ми се иска да я прочета! xD

"Поп музика от Пайала " - Микаел Ниеми
http://www.helikon.bg/books/56/116180_pop-muzika-ot-pajala.html

pifiella
08-29-2012, 22:12
5-ти въпрос е резачка отвсякъде... :D :D
(сигурна съм,че и авторът на въпросите не знае коя е книгата)