PDA

View Full Version : Ще е проглем ли ако си купя креатин ?



Marrssi
08-22-2012, 21:34
Здравейте, аз съм на 14 години и ходя на фитнес окола 2 месеца.Разбрах за този Креатин, и искам да попитам дали мога да го приемам, защото четох някъде че имало някъкви съставки дето и стероидите са имали и такива работи ;) :)

underground33
08-22-2012, 21:41
По-добре някой протеин при този стаж, рано ти е за креатин макар. Даже най-добре наблягай само на храна и то качествена.

Marrssi
08-22-2012, 21:42
По-добре някой протеин при този стаж, рано ти е за креатин макар. Даже най-добре наблягай само на храна и то качествена.

Аз протеини си пия, ама поне колко време трябва да съм ходил, и това дето имало и нещо от стероидите вярно ли е ?

underground33
08-22-2012, 22:03
Абе ти на тия години даже и не отваряй тема за стероиди. Като не знаеш какво пиеш НЕ ПИЙ ! Като искаш яш телешко, в него има креатин. Креатина е за след като си достигнал максималното което можеш .. И къв протеин пиеш ?

Jus7Smil3Back
08-22-2012, 22:08
1. креатина не ти е нужен още.
2. никога не взимай нещо което не си сигурен какво точно прави.
3. като имаш такива въпроси питай в някой фитнес форум. там има по-компетентни в тази област

Marrssi
08-22-2012, 22:31
Абе ти на тия години даже и не отваряй тема за стероиди. Като не знаеш какво пиеш НЕ ПИЙ ! Като искаш яш телешко, в него има креатин. Креатина е за след като си достигнал максималното което можеш .. И къв протеин пиеш ?

Nutrim Hi-Fit

underground33
08-22-2012, 22:57
И какво очакваш от този протеин ? Ако мога да го нарека така този прах. Това което взимаш ти е БОКЛУК някъф ефтин протеин.. Като почнеш да пиеш http://fitness1.bg/100-whey-gold-standard-5lbs/ ми се обади и да видим дали ще имаш нужда от креатин. Като не знаеш какво пиеш не пий. Едно, че ставаш смешен друго, че ставаш жалък. Искаш за 2 месеца мускули с някфи измислени протеини, и най-качествения протеин да взимаш за 2 месеца нищожен ще е напредъка.. всички искате мускули от днес за утре.. булка искам ама сега я искам, да ама не.. за 2 месеца и протеин не тряя взимаш. То заради такива като вас производителите били виновни... не знаел какво пиел и не знаел как и после що бил в болницата и си срал черния дроб.. седи си мирно на гъза и си тренирай без никакви добавки, малък си за фитнес още, какво остава за протеин и тем подобни..

Jus7Smil3Back
08-22-2012, 23:45
е ти го изяде човека ... ;д Ти на 14 много ли си бил наясно с тези неща ? не че сега си май май ...
По принцип и голд стандарт(който си е прехвален продукт и може да намериш също толкова качествен, ама и по-евтин протеин) да пие, креатин пак ще му трябва по някое време ;д не става само с протеинче. И ппц протеина си е допълнително ядене може и от първия ден да го взима може даже и да не тренира за да го пие ;д просто няма да има голям ефект.

Към момчето: Докато нямаш здрава храна, няма да имаш и здраво тяло, дори и на стероиди да минеш :)

DownloadVirus
08-23-2012, 07:55
Къвто и протеин да вземеш дали голд дали боклучавия нутрим - все тая. Без да четеш и да практикуваш трудно ще стане. От креатин няма смисъл абсолютно никакъв.

prosto_chovek
08-23-2012, 09:15
креатин на 14 години... нямам думи. Я си тренирай, яж здраво, пък вече като пораснеш, тогава мисли за такива боклуци. Трябва ти да си вземеш правописен речник... проГлем... (пише се проБлем) :)

anonymous546178
08-23-2012, 10:15
И аз да кажа... няма смисъл от креатин.. На тази възраст бих ти препоръчал някакъв спорт, пък зимата фитнес за да си подобриш постиженията в спорта. Вероятно някой няма да се съгласи, но според мен фитнес не се почва от нулата.. трябва да имаш някаква физическа подготовка. Яж си яко, тренирай нещо, не започвай да пушиш-пиеш.. пък на този етап посещавай отвреме на време залата за да наваксаш с изоставащите групи мускули(напр. ако тренираш гребане- блъскай за гърди, ако тренираш футбол, за цялата горна част от тялото и тн.)

DownloadVirus
08-23-2012, 10:47
Не е нужно да имаш някакъв опит за фитнеса , има си инструктори , хората почват от 0 . Виж ако е нещо ММА примерно друг въпрос,въпреки че гледам всякакви келеши да ходят на ММА да се фукат..

Jus7Smil3Back
08-23-2012, 10:48
а да... НИКОГА НЕ ПОЧВАЙ ЦИГАРИТЕ! Това е най-голямата ми грешка... много трудно се спират мамка му...

anonymous546178
08-23-2012, 10:59
Хората почват от нулата ама според мен е малко безсмислено да отидеш във фитнес и да цъкаш бицепсово сгъване с 2.5 кила дъмбел

wermillion
08-23-2012, 11:12
Като спортист бих казал че креатинът е крайно неподходящ за човек на тази възраст. По никакъв начин няма да успееш да оползотвориш потенциала на добавката.