PDA

View Full Version : За цикълът и гърдите



paolina13
08-23-2012, 08:23
Здравейте, знам че има много такива теми, но и аз искам индивидуално да се обърна към вас...
Аз съм на 13 години, момиче и нито имам цикъл нито гърди... гърдите са съвсем малко напреднали, но МАЛКО!!!
Знам че всеки организъм е различен... че не е много приятен цикълът, но все пак се притеснявам за физическото си развитие! Чувала съм че които са по-умнички, по-бавно се развиват физически... аз съм умничка... :)
Но все пак си кажете мнението... БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

dimitar_ak
08-23-2012, 08:27
http://devoyka.info/parva-menstruacia/tjaloto/

paolina13
08-23-2012, 08:28
мерси... :) :) :) :)

Bonbonchencetyy
08-23-2012, 08:37
Виж какво,извинявай,ама не си права,че тези които са по-умнички,се развивали по-бавно физически.Не е вярно,въобще не е вярно!Аз съм единствената отличничка в класа,по олимпиадите все съм от първите три места,а и се развивам бързо физически.Юни месец бях на 12 и тогава ми дойде цикъла,сега съм на 13.Нямам предвид,че си тъпа(не се обиждай,не си!),просто всеки организъм е различен и това е съвсем нормално.Може да си имаш по-малка приятелка и тя да има менструация,а ти дори още да нямаш косми под мишниците,както и обратното.Това е съвсем нормално.Не се притеснявай за развитието и здравето си.А,и не забравяй-може да си плоска,но цикълът ти да дойде. ;)

paolina13
08-23-2012, 08:42
Благодаря ти! Това за умните съм го чувала, но много рядко и не знаех дали е истина.... :D И е точно така ... нямам косми под мишниците и съученички (по-малки от мен) имат цикъл...

lamer4e7o
08-23-2012, 10:01
На 13 години си… Почакай още малко. Има време за всичко.

paolina13
08-23-2012, 10:07
Добре... :) :) :) :)

HollyGolightly
08-23-2012, 13:51
Ако толкова те притеснява това се опитай да поговориш с майка си, разпитай я при нея горе-долу кога се е случило, много често на момичетата им идва за първи път приблизително по същото време когато и на майката. Ако пък те е срам да говориш с нея, прочети малко в интернет, но според мен няма нищо притеснително, ако не ти дойде докато навършиш 16 тогава вече трябва да се консултираш със специалист.

Amore-Mio*
08-23-2012, 13:58
Вземи се успокой. Умствените ти възможности нямат нищо общо с цикъла, първото, което е. Всичко си зависи от организма. Всеки човек си е индивидуален. Не можеш да очакваш да ти дойде едновременно с всички останали. Нормално е все още да нямаш. А съвета ми е да се радваш, докато нямаш цикъл. Ще ти дойде. На една моя приятелка й дойде, когато беше на 15, почти 16. Нормално си е да нямаш до 16-годишна възраст, от там нататък се смята, че имаш някакъв проблем и е нужно посещение при гинеколог. Принципно си е нужно преглед при гинеколог, поне два пъти в годината. Така, че го имай в предвид. Всеки човек се развива различно.

Juliett.
08-23-2012, 13:59
Ако толкова те притеснява това се опитай да поговориш с майка си, разпитай я при нея горе-долу кога се е случило, много често на момичетата им идва за първи път приблизително по същото време когато и на майката. Ако пък те е срам да говориш с нея, прочети малко в интернет, но според мен няма нищо притеснително, ако не ти дойде докато навършиш 16 тогава вече трябва да се консултираш със специалист.

така е .. няма притеснения за нищо.. и аз съм на 13 имам цикъл но гърдите ми не са кой знай колко големи .. има време за всичко,СПОКОЙНО ;)

thelover3
08-23-2012, 14:05
Споко, всеки се развива различно. Нормално е да се чувстваш странно, защото на приятелките ти им е дошло. Просто се развиват по-бързо физически. При всеки е индувидуално. + това радвай се, че нямаш, че не е от най-приятните неща!

paolina13
08-23-2012, 17:14
благодаря ви, и аз така съм чувала, че до 16 е нормално да нямаш. БЛАГОДАРЯ!

~The Smile~
08-30-2012, 13:33
всичко с времето си,спокойно!

paolina13
09-04-2012, 12:58
А и още един въпрос - вярно ли е, че когато започнат да ти се появяват пъпки - акне, и ти идва след няколко дни или седмици

prettymonster
09-04-2012, 14:14
Изобщо не се притеснявай :) Сега съм 7- ми клас и ми дойде април .. и кво .. нито ми пукаше , че нямам преди нито нищо :) Радвай се ! .;). А за гърдите - спокойно има време ще растат .. имах приятелки които миналата година бяха като дъски а сега са с да кажем големи :D
ПС: Това за акнето според мен не е вярно .. :?

paolina13
09-04-2012, 14:24
мхм... други отзиви?

druzilla
09-04-2012, 14:44
Със израза,че по-умните се развиват по-бавно ме обеди,че ти далеч не си от тях :razz:

paolina13
09-06-2012, 08:48
благодаря ти druzilla но не помагаш :| :| :| :|

~The Smile~
09-06-2012, 16:32
Мм..на мен ми се появиха пъпки(акне) в 6 клас(сега съм за 7) и нямам цикъл,така че не е вярно това,когато ти се появи акне,да ти дойде цикълът след няколко дни или седмици. :|

paolina13
09-06-2012, 16:45
аха, добре! На мен преди 2-3 дни ми се появиха пъпки и приятелка ми каза, че когато акнето е дошло и цикълът ти ще дойде! И реших да питам и вас! за да се уверя, дали е вярно!

black pearl
09-06-2012, 20:40
Тва с майките не е много вярно - всеки си се развива индивидоално. На майка ми и е дошло на 17 ,а на мен на 13 ..Иначе и аз за сега не съм особено надарена,но има време ! :D

paolina13
09-07-2012, 13:46
и на моята и е дошло в 7-8 клас

Bonbonchencetyy
09-07-2012, 13:54
Моята майка пък не казва :D

Питах я ''Мамо,абе на теб кога ти е дошъл цикълът за пръв път?'',тя ''Амии,миличка,извинявай,ам бързам за работа,чао!'' и излезе,цялата се зачерви :D

Според мен няма нищо срамно да ми каже,интересувам се от нея,все пак ми е майка,но както и да е...

Иначе това за акнето за мен си е чиста проба лъжа...като ми дойде за пръв път цикълът пъпките ми не се увеличиха,защото нямах такива,е,добре де,имах 2-3 без връхчета и мнооого миниатюрни,но не забелязах промяна,не знам...При повечето момичета се наблюдава такъв предменструален симптом,но при мен не...

Ninitoo
09-07-2012, 14:40
Значи , доколкото съм забелязала аз цикълът идва по-рано при по-едрите момичето , но при по-дребните по-слабите идва малко по-късно . Същото е и с растежа на гърдите . Аз съм си от по-едричките и на мен ми дойде в пети клас - била съм някъде към 11-12 годишна . А в края на четвърти клас започнах да нося сутиен , но само заради по-прозрачните ми блузи ала гърдите ми тогава едва започваха да растат . Вече към шести клас пораснаха повече , седми клас бяха изострени раздалечени и едва сега , когато ще съм девети клас започнаха да придобиват нормална заоблена форма и вече си имам нормална разстояние между тях . Докато пък при моя приятелка , която е много дребна и слаба и дойде към шести клас някъде , а гърдите й порастанаха към седми клас и то изведнъж , тя смята че са малки но са достатъчно големи за малкото и тяло де . Ала пак си зависи от организма . А това за акнето пак си е индивидуално . Аз имам проблемната кожа на майка ми и пъпки започнаха да ми излизат когато бях на около 9-10 години и като казвам пъпки нямам предвид пъпчица или ситнички пъпки тук таме ,а имам предвид ужасни гадни подкожни пъпки . А цикълът ми дойде много след това , така че акнето не показва нищо . Просто е част от промените които ще настъпят в пубертета , и доколкото знам цикълът идва последен . Ако все още не си се срещнала с ужасното окосмяване почти навсякъде , гадното потене и акнето - не чакай цикълът да настъпи скоро . Поне това знам аз - иначе си е нормално все още да не ти е дошло , даже трябва да се радваш - ако знаеш как само боли .

paolina13
09-07-2012, 14:49
е защо не ти казва??? и ти си момиче!!!

paolina13
09-07-2012, 14:54
Ninitoo - Окосмяване имам само на венериния хълм и то малко, под мишниците никак! Потенето е долу-горе добре, но към средата на лятото се бях побъркала от това! Гърдите ми са малки и неоформени, а самата аз съм 152 см и 44кг. с коремче :( :( :( Мразя си коремчето и искам да го няма, но не знам какво да направя!

black pearl
09-07-2012, 14:54
Хм..странно. Е се пак не на всеки му се говори за това :D

paolina13
09-07-2012, 14:55
ммм.... да

black pearl
09-07-2012, 14:56
44 КГ къде го измисли това коремче ?!?!

black pearl
09-07-2012, 14:57
Значи , доколкото съм забелязала аз цикълът идва по-рано при по-едрите момичето , но при по-дребните по-слабите идва малко по-късно . Същото е и с растежа на гърдите . Аз съм си от по-едричките и на мен ми дойде в пети клас - била съм някъде към 11-12 годишна . А в края на четвърти клас започнах да нося сутиен , но само заради по-прозрачните ми блузи ала гърдите ми тогава едва започваха да растат . Вече към шести клас пораснаха повече , седми клас бяха изострени раздалечени и едва сега , когато ще съм девети клас започнаха да придобиват нормална заоблена форма и вече си имам нормална разстояние между тях . Докато пък при моя приятелка , която е много дребна и слаба и дойде към шести клас някъде , а гърдите й порастанаха към седми клас и то изведнъж , тя смята че са малки но са достатъчно големи за малкото и тяло де . Ала пак си зависи от организма . А това за акнето пак си е индивидуално . Аз имам проблемната кожа на майка ми и пъпки започнаха да ми излизат когато бях на около 9-10 години и като казвам пъпки нямам предвид пъпчица или ситнички пъпки тук таме ,а имам предвид ужасни гадни подкожни пъпки . А цикълът ми дойде много след това , така че акнето не показва нищо . Просто е част от промените които ще настъпят в пубертета , и доколкото знам цикълът идва последен . Ако все още не си се срещнала с ужасното окосмяване почти навсякъде , гадното потене и акнето - не чакай цикълът да настъпи скоро . Поне това знам аз - иначе си е нормално все още да не ти е дошло , даже трябва да се радваш - ако знаеш как само боли .

Аз нямам нито една пъпка пък ми е дошло ама айде ... :D :D

Bonbonchencetyy
09-07-2012, 15:20
Значи , доколкото съм забелязала аз цикълът идва по-рано при по-едрите момичето , но при по-дребните по-слабите идва малко по-късно . Същото е и с растежа на гърдите . Аз съм си от по-едричките и на мен ми дойде в пети клас - била съм някъде към 11-12 годишна . А в края на четвърти клас започнах да нося сутиен , но само заради по-прозрачните ми блузи ала гърдите ми тогава едва започваха да растат . Вече към шести клас пораснаха повече , седми клас бяха изострени раздалечени и едва сега , когато ще съм девети клас започнаха да придобиват нормална заоблена форма и вече си имам нормална разстояние между тях . Докато пък при моя приятелка , която е много дребна и слаба и дойде към шести клас някъде , а гърдите й порастанаха към седми клас и то изведнъж , тя смята че са малки но са достатъчно големи за малкото и тяло де . Ала пак си зависи от организма . А това за акнето пак си е индивидуално . Аз имам проблемната кожа на майка ми и пъпки започнаха да ми излизат когато бях на около 9-10 години и като казвам пъпки нямам предвид пъпчица или ситнички пъпки тук таме ,а имам предвид ужасни гадни подкожни пъпки . А цикълът ми дойде много след това , така че акнето не показва нищо . Просто е част от промените които ще настъпят в пубертета , и доколкото знам цикълът идва последен . Ако все още не си се срещнала с ужасното окосмяване почти навсякъде , гадното потене и акнето - не чакай цикълът да настъпи скоро . Поне това знам аз - иначе си е нормално все още да не ти е дошло , даже трябва да се радваш - ако знаеш как само боли .
И аз имам проблемна кожа,наследство от баща ми :X Само,че моите пъпки не са подкожни,а такива едни червени и заоблени,без връх и сякаш крещят ''Погледни ме,погледни ме!'' .Добре,че поне се излекувах от тях с Acne Out.Който иска да го пробва може да ми пише на ЛС да му обясня някои неа.Иначе @paolina13 ,не знам защо майка ми не ми казва,да,и аз съм момиче,но какво да се прави...

Ninitoo
09-07-2012, 16:34
black pearl - е както казах си е индивидуално , някои имат някои нямат , някои пък по-късно им излизат пъпки и то много ситни и малко - но това си е въпрос на късмет - иначе БЛАЗЯ ТИ !


Bonbonchencetyy - и аз преди съм пробвала с акне аут , отначало много ми действаше но после спря . Ала с годините ми се изчисти лицето - сега вече съм на 15 и имам много малко пъпки , и спасение видях главно от силициловият спирт с антибиотик и от содата - содата не толкова маха пъпките колкото почиства кожата и я прави много гладка . Всеки който иска може да пробва ефекта е страхотен .

paolina13
09-07-2012, 16:37
ем това коремче си е от мазнинки! Мнооого го мразя! Паласки! Това е моето коремче! Някой да каже как да го стопя!

Ninitoo
09-07-2012, 16:48
ем това коремче си е от мазнинки! Мнооого го мразя! Паласки! Това е моето коремче! Някой да каже как да го стопя!

коремни преси - ама поне по 100-200 на ден . Примерно направи първо пет серии с по 20 къси коремни преси . После още пет серии с по 20 коремни преси , но малко по-различни - значи лягаш на земята , краката да са хубаво опънати и ги вдигаш нагоре и така нагоре надолу без да докосваш земята надявам се да ме разбра . Така с късите преси работиш върху плочките , а и на мен са ми казвали че коремът се стяга от горе на долу , а с вторите преси работиш върху краката и долната част асъл коремчето . Ако искаш можеш да си правиш нормални преси . Аз лично предпочитам и правя тези преси защото от нормалните ме заболява гърба явно не ги правя както трябва . Абе казвам ти само така ще си стегнеш корема.

paolina13
09-07-2012, 16:57
за вторите коремни преси те разбрах, но за тези късите - Не!

Ninitoo
09-07-2012, 17:06
за вторите коремни преси те разбрах, но за тези късите - Не!
ами как да ти ги обясня - като легнеш и надигаш само горната част така че да се свива точно под гърдите , или така като стоиш седнала се навеждаш надолу изгърбваш се - нещо такова но в легнало състояние

paolina13
09-07-2012, 17:18
със сгънати в колената крака или не?

Ninitoo
09-07-2012, 17:21
няма значение както ти е по-удобно

paolina13
09-07-2012, 17:25
мхм.. ок благодаря! И с тези упражнения корема се стяга! Така ли?

Ninitoo
09-07-2012, 17:26
ми да след известно време сама ще усетиш промяната

paolina13
09-07-2012, 17:31
Дано! Много искам това коремче да го няма! Мен ми е отвратително и не мога да облека никаква прилепнала блуза! :( :( :(

black pearl
09-07-2012, 19:47
black pearl - е както казах си е индивидуално , някои имат някои нямат , някои пък по-късно им излизат пъпки и то много ситни и малко - но това си е въпрос на късмет - иначе БЛАЗЯ ТИ !


Bonbonchencetyy - и аз преди съм пробвала с акне аут , отначало много ми действаше но после спря . Ала с годините ми се изчисти лицето - сега вече съм на 15 и имам много малко пъпки , и спасение видях главно от силициловият спирт с антибиотик и от содата - содата не толкова маха пъпките колкото почиства кожата и я прави много гладка . Всеки който иска може да пробва ефекта е страхотен .

Хех аз още съм на 13 нищо не се знае , но и двамата ми родители са нямали проблемна кожа ..

Бтв и аз имам коремче ..абе пълничка съм си по принцип ама за височината на авторката си е добре, според мен просто се притеснява! Аз имам много слаби приятелки които са слаби ама врънкат ,че са дебели .. Иначе и аз сега ще се взимам в ръце защото ми писна. По принцип вместо на крака пълнея на корем а там се сваля много трудно ! :x

~The Smile~
09-08-2012, 11:05
Щом като искаш коремчето ти да изчезне,скачай много на въже,прави коремни преси както ти каза Ninitoo, скачай и клякай много ,изкачвай стълби ...и така! А това за цикъла,дето идвал според майките,според мен не е много вярно. Въпрос на гени е. А ако имаш много пъпки по лицето и черни точки и мазна кожа...ей това е акне,много ме дразниии,сигурно от края на пети клас започна да ми се появява малко по малко.... Много е гадно това акне-малки червени пъпчици по челото и по носа! А тези черни точки...да не ти разправям! Но...това е пубертет. Временно е. Спокойно-ще ти дойде и ще ти се развият гърдите. Няма страшно. :)

FuCKkK13
09-08-2012, 11:23
ако след 16 не ти дойде - посети гинеколог,а гърдите ти може по-късно да започнат,може изведнъж да дръпнат и т.н. за развитието и сивото вещество - е по-голяма глупост не бях чувала... на мен ми дойде на 11 ,това означава ли че съм тъпа ?! честно казано не се имам изобщо за глупава

paolina13
09-09-2012, 07:23
The Smile - благодаря ти! Както и на всички останали! Ще кажа още веднъж - Не съм казала че като ти е дошло на 11 и си тъпа! Просто съм чувала всичко това и искам да знам какво мислите вие по въпроса

ForsakenFreak
09-09-2012, 17:41
Накъде си се разбързала? Радвай се на това, което имаш.

paolina13
09-10-2012, 10:09
радвам се! :) :) :) Но за гърдите... :( :( :(

~The Smile~
09-14-2012, 16:27
Е..всичко с времето си. И те ще се развият,няма къде да избягат и те и цикъла! :D Споко. Аз съм от слабичките и нямам менструация. То на мене на скоро почнаха да се развиват гърдите ми. Чакай още,ще имаш и ти гърди! :) А имаш ли голям апетит? Апетитът е знак от пубертета. :) Аз започнах да имам апетит.

paolina13
09-15-2012, 06:54
Ами имам си апетит, но се старай да не ям много!

~The Smile~
09-16-2012, 09:25
Ами..хапвай си повечко. Спортуваш ли нещо сега? А колко килограма си?
:)

paolina13
09-16-2012, 12:26
не спортувам и съм вече 48 кг. за 1 седмица от 44 станах 48 кг

~The Smile~
09-17-2012, 13:44
Уоу!!! Аз съм 39 едва 40 кг. ,а на колко си години?

paolina13
09-17-2012, 15:09
на 13

prettymonster
09-18-2012, 11:56
Спокойно има много време да ти идва :) На мен ми дойде на 12 :D Няма страшно ... и пак казвам , да не ти пука дали имаш или не , защото повярвай ми после ще се молиш да не ти е идвало :D

paolina13
09-18-2012, 13:07
А нормални ли са килограмите ми за 13 годишно момиче? - 48кг

~The Smile~
09-18-2012, 14:07
Ами..ти слабичка ли си?

~The Smile~
09-18-2012, 14:08
Аз съм си от доста слабите и съм си 39 към 40 кг

paolina13
09-18-2012, 16:14
ами не съм от най-слабите! Имам си коремче....

~The Smile~
09-18-2012, 18:19
Щом си 48кг, а си на 13-май аз съм тази тука дето трябва да си хапва повечко. :D Да,според мен са ти нормални килограмите.

marilyn
09-19-2012, 11:01
Споко, миличка, ще ти дойде и на теб. Принципно ако до 16 не ти е дошло тогава имаш за какво да се притесняваш. На мен ми дойде като бях на 10 и не беше особено весело...

paolina13
09-19-2012, 11:20
Мисля че растежа на гърдите няма нищо общо с цикъла... започват да се развиват около 2 години преди да ти дойде! Поне така знам аз! Благодаря! мислех си че съм дебела :D

marilyn
09-19-2012, 11:24
Мисля че растежа на гърдите няма нищо общо с цикъла... започват да се развиват около 2 години преди да ти дойде! Поне така знам аз! Благодаря! мислех си че съм дебела :D

Всеки организъм е различен, нали се сещаш че не при всички са започнали да им растат гърдите точно 2 години преди да им дойде. Имах приятелки, на които им дойде и доста след това им пораснаха гърди...всичко е индивидуално.

paolina13
09-19-2012, 12:39
Да, сещам се ... :) :)

Charismatica
09-19-2012, 14:07
:) спокойно цял живот ще имаш цикъл. Радвай се на момента, че още не се тревожиш за превръзки и тампони ;)

paolina13
09-19-2012, 15:40
Thanks For Everything!:) :) :) ;) And --> I am HAPPY! :D :D

~The Smile~
09-19-2012, 16:40
А така! Бъди 6тастлива! :) :) :) влез с този сайт devoika.info така мисля 4е се казва6е сайтът,там има фази на гърдите и може6 да види6 гърдите си колко са пораснали и колко си надарена в момента. :) Моите си ги видях и се радвам на това,което си имкам!!!! :) :grin:

~The Smile~
09-19-2012, 16:47
Don't worry,be happy!!! :)

paolina13
09-20-2012, 11:42
hahaha ок

~The Smile~
09-20-2012, 17:23
А така-усмихвай се да видя зъбките! :)

paolina13
09-21-2012, 11:32
:D :D :D :D :D Ето ги! :D :D :D :D

~The Smile~
09-21-2012, 12:18
Хаха!!! А ти има6 ли бяло те4ение-тоест предменструално? Ако има6 бледожълто ,без сърбеж,мирис,парене и 6типене,зна4и 4е може би 6те ти дойде след година,така ми казаха едни мои приятелки...не съм много сигурна ,4е е вярно...

paolina13
09-21-2012, 12:27
Да, имам!

~The Smile~
09-21-2012, 13:38
Значи,че ще си имаш цикъл след година някъде.

paolina13
09-21-2012, 13:57
ма то това течение е отдавна! Не знам от колко време, но е от доста....

~The Smile~
09-21-2012, 17:25
Еми,да-след година -две ще ти дойде цикълът.

paolina13
09-22-2012, 10:56
мхм.. добре :)

~The Smile~
09-22-2012, 14:21
Мойто днеска стана бледожълто.

paolina13
09-22-2012, 15:00
ами не знам какво значи - потърси в интернет, надявам се да откриеш нещо!

~The Smile~
09-22-2012, 15:21
Аз рових в нета доста. И там пишеше,че може да е просто предменструално течение,което е нормално. И било бледожълтеникаво,мойто е такова! Значи след година ще имам цикъл може би.

paolina13
09-24-2012, 16:53
и моето е бледожълто

~The Smile~
09-25-2012, 14:10
И моето е такова. :)

paolina13
09-25-2012, 16:22
:)

titinkaa
09-27-2012, 11:39
Всичко е до ген.Имам една приятелка,дето чак на 16 и дойде,и има свсем малко гърди.Ти не бързай,има време за всичко.

paolina13
09-27-2012, 12:58
:)

~The Smile~
09-27-2012, 18:21
Всичко е до ген.Имам една приятелка,дето чак на 16 и дойде,и има свсем малко гърди.Ти не бързай,има време за всичко.

Мхм! Мене пък всички ме съветват да не бързам да ми идва цикълът.

paolina13
09-28-2012, 17:32
така е! Просто малко се уплаших когато разбрах че всички от класа ми имат цикъл!

~The Smile~
09-28-2012, 19:40
така е! Просто малко се уплаших когато разбрах че всички от класа ми имат цикъл!

Няма да се плашиш! ее,и аз се притеснявам,че само аз съм единствената ,която няма мензис... :wink: Ама бъди спокойна! Ще ти дойде,за всичко си има време. :) А аз да те питам нещо...твоето бяло течение нали е бледожълтеникаво? Щото и моето е такова.. Ама моето е без разни сърбежи и болки и т.н. и си тече малко по малко. Тоест-в малки количества е.. Това нали е нормално за мене? Появи ми се течението миналия петък. :)

paolina13
09-29-2012, 05:16
Аз това течение го забелязах преди доста време - 6 месеца... и моето е бледожълто без сърбежи болки и т.н. и мися че си е съвсем нормално....:) :) :) :)

~The Smile~
09-29-2012, 08:55
Аз това течение го забелязах преди доста време - 6 месеца... и моето е бледожълто без сърбежи болки и т.н. и мися че си е съвсем нормално....:) :) :) :)

Оокии!!! Мерсии за отговора и мойто е такова,ама от много скоро е.

paolina13
09-29-2012, 10:05
моля! Полезен сайт с полезни неща за тийновете

~The Smile~
09-29-2012, 15:29
моля! Полезен сайт с полезни неща за тийновете

:) :) :) :-) :-) :-)

paolina13
09-30-2012, 10:36
:) :) :) Я сега да си кажете мнението... аз съм с малки гърди... има деца които са в 5ти клас, нямат нищичко още, а носят СУТИЕН!!! Що за простотия е това??? То е смешно дори :D :D

~The Smile~
10-01-2012, 16:14
:) :) :) Я сега да си кажете мнението... аз съм с малки гърди... има деца които са в 5ти клас, нямат нищичко още, а носят СУТИЕН!!! Що за простотия е това??? То е смешно дори :D :D

М....и е смешно и е глупаво. Тези момичета още от 4-5 клас дето нямат гърди,си слагат сутиен с подплънки,че да се харесат на момченцата. А пък щом имаш малки гърдички,слагай от онези бюстиета дето са като потник. Имам едино такова и много добре ми стои,а ползвам бюстие,защото ми личат гърдичките,дори и да не са големи,пак личат... И да кажем,че се прикривам с бюстие. :D То е ластично и е много удобно. Пробвай да си сложиш такова и да видиш дали ще ти хареса. :)

scrooper
10-01-2012, 17:43
Не може да се предвиди. В 5 клас бях сред най- развитите, високи и пъпчиви хиени в училище, но ми дойде чак след 2 години. Не знам какво толкова сте се притеснили на по 12- 13 години. Да не би да бързате да забременявате?

~The Smile~
10-02-2012, 06:06
Не може да се предвиди. В 5 клас бях сред най- развитите, високи и пъпчиви хиени в училище, но ми дойде чак след 2 години. Не знам какво толкова сте се притеснили на по 12- 13 години. Да не би да бързате да забременявате?

Е,притеснено е момичето и аз съм малко притеснена,защото всички от класа ми имат,а аз не..и тя е така. :) :) :)

black pearl
10-02-2012, 12:03
Ох..споко ,знам как се чувствате ! Аз също страшно много исках да ми дойде,ама не е особено хубаво ! Само някавки кървища и ако си с по светли дрехи се притесняваш да не проличи и т.н.. Ако момчетата са ви с лапешки характер да бъркат в чантите ще се чудиш къде да си сложиш превръзките....... Бтв на мен ми дойде някъде 6 месеца след това течение :D Не бързайте ! ;)

paolina13
10-02-2012, 14:19
Мхм... аз не бързам! Моето е само притеснение! ЗА ВСИЧКО СИ ИМА ВРЕМЕ!

lamer4e7o
10-02-2012, 15:24
За какво са ти големи гърди само, не разбрах… Гърдите не правят едно момиче красиво. Важно е и в главата какво има. :)

paolina13
10-02-2012, 15:52
чувствам се неудобно. Всички съученички и съкласнички, дори и 5 и 6ти клас имат по големи от моите... а аз съм 7ми

lamer4e7o
10-02-2012, 15:54
И какво като имат по-големи от твоите? Гледай ги в главата дали имат нещо.

П.С.: Спри да си избиваш комплексите с тия гърди.

paolina13
10-02-2012, 16:12
не в главата нямат нищо.....

~The Smile~
10-03-2012, 07:31
Нямат нищо в главата,а са надарени и имат мензис! Еми така си е ,гледай да си около умни хора. Не гледай външния вид,а вътрешния. Моите съученички всичките са умни и имат цикъл и огромни гърди ,ама си слагат сутиен и с подплънки! :shock:

~The Smile~
10-03-2012, 08:07
Ох..споко ,знам как се чувствате ! Аз също страшно много исках да ми дойде,ама не е особено хубаво ! Само някавки кървища и ако си с по светли дрехи се притесняваш да не проличи и т.н.. Ако момчетата са ви с лапешки характер да бъркат в чантите ще се чудиш къде да си сложиш превръзките....... Бтв на мен ми дойде някъде 6 месеца след това течение :D Не бързайте ! ;)

Оу..да...Момчетата от класа ми миналата година хванат ли някой несесер на някоя моя съученичка да кажем, и само "подай насам!" нямат спиране...ама тая година (в началото) не съм забелязала да си подават нечий несесер или гумичка,само врещят много...

Juliett.
10-03-2012, 12:45
Обикновено цикълът идва след около 2 години след като започнат да се развиват гърдите и 1 година след като почнат да растат косми под мишниците ... Не бой се ;д

paolina13
10-03-2012, 13:19
:D :D Аз още нямам под мишниците, но имам по пубистната област

~The Smile~
10-05-2012, 18:57
И аз по пубиса ,но и под мишниците имам.. :D Лятото мишниците все трябва да ги бръсна,я се порежа,я не... :D

paolina13
10-06-2012, 06:09
:D само по пубиса имам

~The Smile~
10-12-2012, 11:33
Не бързай,казах ти!

paolina13
10-12-2012, 16:27
:)

teengirl24
10-16-2012, 15:02
Здравей @paolina13 абсолютно същия проблем имам като теб :( на 13 съм ( 7 клас) нямам цикъл,само от време на време бяло течение . За съжаление моите гърди са най-малките от целия клас момичетата :( много ме е срам .Пък съм и единствената без цикъл бих искала някое мнение по въпроса благодаря :)

marilyn
10-16-2012, 16:20
Успокойте се, бе деца! На 13 години да нямаш гърди не е срамно, не го мислете толкова. Ще ви пораснат и на вас! И без това не ви трябват към момента! ;)

paolina13
10-16-2012, 17:45
Ами и аз съм така! Но има още едно момиче от класа ми, което няма цикъл! Но пък съм си с най-малки гърди

teengirl24
10-17-2012, 11:11
Разбирам , че е нормално на тази възраст , но много ме е срам ....... :(

~The Smile~
10-18-2012, 16:58
Момичета,в други ден ще ходя за пръв път на плуване. А пък съм с бяло течение. Какво да правя-да се откажа ли от или да ходя??? Малко ме е страх ,че да не стане нещоо.... Но..кажете вие дали е опасно да ходя на басейн с бяло течение???
Иначе си е нормално бялото ми течение-без сърбеж и без миризма.

paolina13
10-21-2012, 06:15
аз смятам че не е опасно да се ходи с бяло течение на басейн... аз съм ходила на море.... други отзиви???

~The Smile~
10-21-2012, 09:22
аз смятам че не е опасно да се ходи с бяло течение на басейн... аз съм ходила на море.... други отзиви???

Добре,мерси!

paolina13
11-23-2012, 10:26
:)

~The Smile~
12-08-2012, 09:50
Днес ми дойде. :grin:

black pearl
12-08-2012, 14:38
Днес ми дойде. :grin:

Честито. Подготви се за неприятни изненади като изцапани пижами ,дрехи и т.н ;DD

black pearl
12-08-2012, 14:40
Успокойте се, бе деца! На 13 години да нямаш гърди не е срамно, не го мислете толкова. Ще ви пораснат и на вас! И без това не ви трябват към момента! ;)

То ,че не е срамно не е ама те повечето са бахти мутантите :D 7ми клас чашка C или D

~The Smile~
12-09-2012, 06:07
Честито. Подготви се за неприятни изненади като изцапани пижами ,дрехи и т.н ;DD

Мерси. Да,това ми е ясно...Вчера докато го усетя,се бях нахлепала...

*diamond*
12-11-2012, 16:38
От 3-4 дни ме боли кръстtа отзад точно двете страни , това някакъв знак ли е ? :D :D :(

Mladenoff
12-11-2012, 17:44
бъбреците са тва душко

*diamond*
12-11-2012, 17:53
бъбреците са тва душко
Ti nali mnogo 6toto si v chas :X :(

paolina13
01-18-2013, 04:08
Успокойте се, бе деца! На 13 години да нямаш гърди не е срамно, не го мислете толкова. Ще ви пораснат и на вас! И без това не ви трябват към момента! ;)

Мен 5 и 6 клас ми се присмиваха, за това че нямам гърди и че съм била дъска. Някой даже си позволяваха да ми вдигат блузата, за да видят дали имам нещо!!! Беше много гадно. Адски тормоз..... :@ :@ :@ :@ :@ :@

maaarietta
01-21-2013, 18:40
Спокойно.. все още никой не са го пропуснали тези неща.

teengirl24
04-20-2013, 13:58
Днес ми дойдее!!! :happy:

Slobbery
04-20-2013, 20:19
Ъъъ... на мен ми дойде в 9ти клас средата. Иначе имах много малки гърди до около края на 8ми клас -началото на 9ти , всичките ми приятелки имаха много по-големи от моите,но изведнъж ми пораснаха доста и станаха много по-големи от техните.. тъй ,че просто гена ти е такъв. :)