PDA

View Full Version : Как да си намеря нови приятели?



paolina13
08-23-2012, 08:47
Имам само една истинска приятелка, но от скоро (седмица), тя си намери една компанийка,с която така като я слушам й е много по-добре... страх ме е да не я загубя... вече не ме търси всеки ден и да ми казва радостно по телефона - Хайде да излезем...?? Моля ви помогнете ми.... :( :( :(

Elli *
08-23-2012, 08:48
Амми запиши се на някакъв спорт, или влезни в някой клуб .. там ще намериш хора със сходни интереси :) Намери си и ти нова компания .. някой от твоя клас ?

paolina13
08-23-2012, 08:51
Аз съм в едно много забутано градче край Разград... спортовете ни са супер малко, а за класа....... те са ужасни

Amore-Mio*
08-23-2012, 08:58
Съседни класове?

Просто се запознай с някой. Щом е възможно тя да си намери компания, значи и ти можеш. Стига да положиш някакви усилия, за да го постигнеш, де. С много от познатите сме си само на "Здравей - здрасти", но с доста от тях имаме общи интереси. Потърси някой познат. Излезте. И постепенно ще се получат нещата.

paolina13
08-23-2012, 09:04
благодаря за съвета :) аз съм малко притеснителна :oops: :oops: :oops: , но ще се опитам...

TheBobqk
08-23-2012, 09:27
А защо не излезеш с компанията й? Така ще бъдете заедно и ще си намериш нови приятели. Пък и не е нужно да сте залепени една за друга. Идеята да се запишеш на нещо е страхотна. Намери си хубав спорт и пак си на далавера-спортуваш и си намираш нови познати/приятели с общ интерес. Не се притеснявай и сподели на приятелката си как се чувстваш. Трябва да те разбере.

paolina13
08-23-2012, 10:05
Тя ми каза, че се натрапвала... не иска да ни запознае... и куп глупави извинения. :-?

thelover3
08-23-2012, 10:09
Ами най-добре поговори с приятелката си. Кажи и това, което каза на нас, обесни и как се чувстваш. Ако ти е приятелка, би трябвало да те разбере.
А за новите приятели - просто излизай повече с познати, все с някого ще се сприятелиш. Може и да се запишеш на спорт или да излизаш по-често по центъра и да се запознаваш с нови хора. Може и в твоя квартал да се запознаеш с някого. Казваш на някого здрасти, ако не е прекалено надут/надута ще ти отговори със същото, даже най-вероятно следващия път той/тя ще ти каже здрасти първи/първа и ще завържете някакъв разговор. Успех :) и не се отчайвай, ако със старати ти приятелка не се получи това, което е било :)

paolina13
08-23-2012, 10:18
Доста добър съвет... благодаря ВИ НА ВСИЧКИ :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

paolina13
08-23-2012, 10:27
Вече ми е ясно че има нещо, което ни отдалечава.... Когато си пишем, аз пиша на дълго и на широко къде ще се срещнем, кога, а тя само пише OK, OK, OK и след уговорките не си пишем, а веднага ми пише чао и заминава на някъде.... :smt102 :smt102 :smt102 :smt102

thelover3
08-23-2012, 10:33
Вече ми е ясно че има нещо, което ни отдалечава.... Когато си пишем, аз пиша на дълго и на широко къде ще се срещнем, кога, а тя само пише OK, OK, OK и след уговорките не си пишем, а веднага ми пише чао и заминава на някъде.... :smt102 :smt102 :smt102 :smt102

Ами...понякога се случват и такива неща. Явно нещо се е променило в приятелката ти. Можеш да я питаш защо се държи така.
Забравих да добавя, че ако се откажеш от спорт, който си тренирала и си намерила някакви приятели, не прави грешката да спреш да се виждаш с тях и да не поддържаш никакъв контакт с тях! Защото ако не сте се виждали дъъълго време, после не е като преди и трябва отново да се сближавате.

paolina13
08-23-2012, 10:51
Уговорихме се днес и ако събера смелост ще я попитам... Напоследък е доста странна... последния път като ходих у тях, тя беше забравила че ще излизаме и се държеше странно... видях кои са и ПРИЯТЕЛИТЕ и тя каза да се махнем, за да не я видят... срамува ли се от мен? :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090

paolina13
08-23-2012, 10:55
http://prikachi.com/images.php?images/409/5174409m.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/408/5174408P.jpg
Където съм сама- това съм аз - а другото момиче е приятелката ми

thelover3
08-23-2012, 12:03
Ами попитай я защо се държи така и какво е нейното мнение за приятелството ви, защо като си е намерила другата компания, се е променило отношението и към теб. После прецени дали има смисъл още да сте най-добри приятелки. И споко никой не е незаменим, можеш да си манериш нови приятели и да излизаш с тях.

paolina13
08-23-2012, 12:08
thelover3 - Ти ми помогна най-много! БЛАГОДАРЯ ТИ! :) :) :)

thelover3
08-23-2012, 12:54
^ За нищо :)
Кажи как е минала срещата :)

scandalousLady
08-23-2012, 14:24
Поговорете, питай я направо какво се е променило, както ти казаха. Успех дано всичко се оправи и пиши какво е станало.

paolina13
08-23-2012, 17:09
Току що се прибрах и веднага на компютъра... излязохме, когато останахме на по тихо и обезлюдено местенце, й казах че нещо не е наред - не сме както преди... тя се съгласи. Научих, че е влюбена и то ЛУДО ВЛЮБЕНА в някой и съжалява, че ми е казала... защото исках да ми каже... това са просто закачки. Не знам... дали защото е влюбена или има нещо друго... каза ми също че със мен не й върви на късмет, че вчера (била е с компанията си) много са се смели и много й е харесало... Цитирам - "Те са повече и разбира се е по-весело..." малко се смутих че не й е така приятно... Преди когато ме изпращаше вървеше с мен 15 метра, а сега се качи на ансансьора и от вътре чух едно глухо - Чао

Кажете си мнението и новите съвети какво да правя...... :-k :-k :-k

Elli *
08-23-2012, 17:59
ами много е гадно, че като си намери някой друг веднага те изостави .. като се скара с тях веднага ще дойде с теб .. не може ли да споделя приятелството си И с теб .. бтв на колко си ?

paolina13
08-23-2012, 18:08
Аз съм на 13... точно казано... когато ги намери и ме изостави.....

thelover3
08-23-2012, 18:27
Няма смисъл да си губиш времето с хора, които не те ценят и уважават. Не знам, помисли си дали има смисъл да се бориш за това приятелство и дали отново може да е като преди. На мен ми изглежда така ситуацията: излиза с тебе, защото няма с кой друг и като вече си е намерила, ти не и трябваш. Разбира се, може и да греша, но не знам, ти си прецени както казах дали има смисъл да продължаш това приятелство. Но каквото и да решиш се запознай с нови хора и завържи приятелства. Успех и пиши какво е станало!
+ питай я тя какво мисли за приятелството ви или по-точно за бъдещето на приятелството ви (:

paolina13
08-23-2012, 19:12
Ами днес се проведе един разговор, който пропуснах да спомена... той беше между момиче от компанията и моята "приятелка".... След разговоря тя ми каза, че това момиче щяло да ходи в София за 2-3 дни (с това момиче се разбират най-добре) и че щом нея я няма, е свободна да излиза с мен 2-3 дни.

И аз ще направя като нея - ще си завържа приятелство зад гърба й - а ако нещата се наредят добре - ще я зарежа... както тя постъпва сега с мен... малко по малко ме отблъсква...........

thelover3
08-23-2012, 19:31
^ мхм
Щом ти е казала, че след като въпросното момиче го няма, има време да излиза с теб...според мен те е използвала, но не мога точно да кажа. Но определено си намери нови приятели и тази старата я зарежи. Тя явно не заслужава твоето приятелство :) :)

TheBobqk
08-23-2012, 20:22
Въобще не се занимавай с нея. Прекъсни всякакъв контакт. Не трябва да се оставяш да те правят на идиот. Все трябва да имаш познати, с които да можеш да излезеш. Сближи се с тях като естествено не трябва да се лепваш веднага за някого.

Anichkaxxwee
08-23-2012, 20:55
Както казаха, запиши се на някакъв спорт и прочие
Там ще се запознаеш с много деца
Ще се сближиш с тях

paolina13
08-24-2012, 06:47
Благодаря на всички за съветите! :*

paolina13
08-24-2012, 09:59
И така, както вече и вие предположихте, Щом въпросното момиче го няма, днес тя ме потърси.... но аз й отказах, така или иначе днес ще ходя на гости, а пък и вече нямам намерение да излизам с нея.........

druzilla
08-24-2012, 10:05
А замисляла ли си се,че може би тя те е използвала?Т.е. преди да си намери тази компания,ако не е имала с кой да излиза и ти си била единствения вариант?Да,неприятно е,но нищо чудно да се окаже вярно.

paolina13
08-24-2012, 10:44
druzilla - доста хора тук ми казаха че ме е използвала, отначало не повярвах, защото все пак бяхме BFF, дори да бях и в тоалетната, тя идваше и ме чакаше... винаги беше с мен... но явно й е по забавно с компанийката.... тя каза че ще си заминава....преди ми беше много тъжно, а сега вече дори не ми пука...

paolina13
08-24-2012, 12:11
Мислех да я оставя, да я забравя, но нещо в душата ми не ми дава мира... пиша си с нея... в този момент.... тя мисли че щом даскалото започне, всичко ще се оправи,ще се виждаме по често и отново ще се сближим... на кого да вярвам
какво да правя????

thelover3
08-24-2012, 13:01
^ Според мен те е излолзвала, не си струва. Не си пиши с нея, а с някой друг. Излизай с много познати и все ще се сближиш с някого. Най-добре прекрати приятелството със сегашната си "BFF".

Но ако случайно все пак забележеш някаква промяна(положителна) в това момиче, може да сте си приятелки. Но едва ли това ще стане, затова най-добре и кажи всичко, което каза тук(кажи и го на живо) и я питай за нейното мнение (дано да ти каже истината поне този път).

Но каквото и да става с това момиче, излизай с други хора, запиши се на спорт и си подбирай приятелите ;)

Успех :)

Amore-Mio*
08-24-2012, 13:26
druzilla - доста хора тук ми казаха че ме е използвала, отначало не повярвах, защото все пак бяхме BFF, дори да бях и в тоалетната, тя идваше и ме чакаше... винаги беше с мен... но явно й е по забавно с компанийката.... тя каза че ще си заминава....преди ми беше много тъжно, а сега вече дори не ми пука...

О, и мен доста познати ме чакаха пред тоалетната, ама не съм ги наричала най - добри приятели или това по някакъв начин показва, че държат на мен. Просто от учтивост, е най - вече това с тоалетната. С много момичета не бих искала да имам приятелство, но все пак си отиваме заедно до тоалетната, например.

Та, така де.
Ще си намериш нови приятели, просто положи усилия. И не позволявай на въпросната ти приятелка в кавички, да те използва.

Incadeptus
08-24-2012, 13:28
не ти трябват приятели

Incadeptus
08-24-2012, 13:29
не ти трябват приятели

Едит:Няма такова нещо като най-добър приятел.

paolina13
08-24-2012, 16:22
благодаря за съветите отново! Всички сте на едно мнение, да я зарежа и ще го направя... благодаря

thelover3
08-24-2012, 16:36
^^ мхм
Incadeptus, не си прав! Трябват ти приятели! Просто човек трябва да си подбира приятелите и да не допуска да го използват.

Incadeptus
08-24-2012, 16:37
Е поне на мен не ми трябват бъди сигурна

paolina13
08-24-2012, 16:48
трябват ти приятели
и още как

thelover3
08-24-2012, 18:34
^ мхм
Но не с всеки може да си приятел.

Djenka
08-25-2012, 00:29
Всеки се чувства понякога изолиран, знам какво е, и аз съм била на 13. Казваш, че приятелката ти е най-добра от седмица? А щом вече е почнала да се държи така, може би наистина не си заслужава. Кофти е когато се привържеш към някого, а после се окаже, че за него не си толкова важен...

Какво ще ти предложа да направиш? В никакъв случай не отивай да й се молиш, щом така се държи с теб, и ти се дръж така с нея. Може би е права, че с училището всичко ще се оправи, а може би не...
Като започне училище се огледай дали има някакъв клуб или нещо такова, на който би искала да се запишеш. Говори с хората от класа си - все трябва да има някой свестен, нали? Запознай се с някой от твоя квартал. И знам, че е по-лесно да се каже, отколкото направи, но се опитай да си по-общителна. В началото и аз не можех и да си представя, че се запознавам с нови хора, но днес го правя почти с лекота.

А ако наистина не можеш да направиш нищо по въпроса, просто изчакай още 1 година. Предполагам догодина си 8 клас (2013-2014)? Значи тогава е идеална възможност да си намериш нови приятели. :) Знам, че не ти се чака една година, но ако наистина не можеш да направиш нищо друго, ще трябва да чакаш.

А ако искаш, можеш да постъпиш смело и да отидеш някой ден при компанията на приятелката си и да се запознаеш с тях. Но го направи, докато тя е там. Ако те не са някакви лузъри, биха се запознали с теб и биха излизали.

Надявам се съветите ми да са ти помогнали. :) Успех!
Впрочем, откъде си?

thelover3
08-25-2012, 15:58
^^ Много вярно...
И все пак можеш да се запишеш на спорт или на курс по нещо, все ще срещнеш приятели :)
Или просто започни да излизаш с познати и така ще станеш близка с тях.
Успех :)

paolina13
08-26-2012, 12:55
Аз съм от Кубрат - едно забутано градче край Разград....

foreveryoung.
08-31-2012, 00:56
skjdhdsg пиши ми! и аз наскоро бях в такова положение :S

paolina13
10-21-2012, 06:20
какво е приятелството според вас? Искаха ми костюм, който струва около 100лв. Не мога да го дам.... а отсреща чух - е какво толкова мога да му направя?? Какво като ще ми е голям?? ----- Аз бих казала - отиди и си купи, но проблемът е че моята приятелка иска да минава все гратис - между капките..... това страшно ме вбесява! ПОМОГНЕТЕ!!!!!