PDA

View Full Version : Какви шофьори сте?И всичко,свързано с шофирането...



PyCoKoCkA93
08-23-2012, 14:02
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
2.Как се държите на пътя?
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?
7.Колко акта имате и за какво?
8.Подкуп давали ли сте?
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D)
10.Какво мислите за високите скорости?
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?
16.Какво мислите за купуването на книжки?
17.Вие купували ли сте си я?
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?

explosion_
08-24-2012, 05:47
1.Като какъв тип шофьори се определяте? ** Съобразителен.
2.Как се държите на пътя? ** Любезно.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? ** 4 години
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? ** Опитвам се
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? ** 2/3 пъти .. :D
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? ** Не знам, не помня.
7.Колко акта имате и за какво? ** Имам 1 за каране без винетка - 150лв.
8.Подкуп давали ли сте? ** Не!
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) - ** Шофьорите в БГ, ами .. като цяло което е за всички нямат никакво търпение!
10.Какво мислите за високите скорости? ** Зависи, колко високи. Харесва ми, но да е в рамките на приемливото!
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? ** Пълни глупости - не!
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? ** Ами преди 2 години в Лондон тъкмо свиквах да карам там и се ударих челно с едно момче, колите ни бяха мармалад отпред ама за щастие ние се отървахме леко! :)
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? ** Горе съм написал.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? ** Ами на 18 години я купих от татко :D VW Golf 5 и мин година я смених беше голяма машинка, ама сега съм с баварец :P :)
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? ** Оо, не!
16.Какво мислите за купуването на книжки? ** Лесно е .. '' война по пътищата ''
17.Вие купували ли сте си я? ** Не!
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? ** От първия път я взех чак не можах да повярвам!

dimitar_ak
08-24-2012, 05:56
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Спокоен, уравновесен тип
2.Как се държите на пътя? С респект към всички участници в движението. Не карам агресивно
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 19 години
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Да
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Имал съм няколко акта за паркиране и 2 за скорост. Тези за скорост ми костваха и общо 6 точки.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? Градско - 80км/ч на Цариградско шосе, колкото е позволената, извън града - 190км/ч на магистрала за кратък тест на скоро закупен автомобил
7.Колко акта имате и за какво? Вече отговорих. Няколко за паркинг след като ме беше вдигнал паяк и 2 за скорост.
8.Подкуп давали ли сте? Не давам
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) Пълно е с комплексари и "безсмъртни"
10.Какво мислите за високите скорости? Мисля, че са за пистата. Като ти се кара бързо отивай там
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Абсурд. Ако не можеш да си владееш емоциите не си за шофьор. Все едно да питаш "Адреналина оправдава ли лудия с картечницата?"
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Сещам се за 2. Много тежък челен удар на мои приятели, които пътуваха с друга кола на малко разстояние пред мен. Размина се само със средно нараняване на шофьора. Другата ситуация беше наскоро като на подбалканския път пред мен от спряла в банкета кола рязко изскочи малко дете. Успях да спра макар и да ми костваше удар отзад. Майната им на ламарините, но хлапето го запазих.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? Имал съм леки удари и бях свидетел на една тежка катастрофа с мои приятели. Вече споменах за нея.
http://www.fiat-bg.com/forum/download/file.php?id=2226
http://www.fiat-bg.com/forum/download/file.php?id=2231
http://www.fiat-bg.com/forum/download/file.php?id=2225
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? Станах шофьор с колите на баща ми. Първата лична си купих на 25 години - FIAT Tipo
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Не. Поддържах я в перфектно състояние. Имах лек удар с нея по моя вина, но нямаше сериозни повреди.
16.Какво мислите за купуването на книжки? Познавам няколко перфектни жени шофьорки с купени книжки. Документът не прави водача. Добър шофьор се става с практика, а тези жени я натрупаха много бързо. Уверени са и карат по-добре и от някои мъже
17.Вие купували ли сте си я? Не. Държах 3 изпита
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? Изкарах теорията от 1-ви път, но ме скъсаха един път на полигон. Пустото успоредно паркиране. На второто явяване полигон и градско ми бяха перфектни и изкарах.

explosion_
08-24-2012, 09:23
^ Мале колега, ужас! Горката колица! :(

anonymous546178
08-24-2012, 10:04
1.Като какъв тип шофьори се определяте? В повечето случаи карам напълно безопасно
2.Как се държите на пътя? С нагласа, че този пред мен, срещу мен е пиян/идиот. Държа се така, че каквато и глупост да сътвори, да мога да изляза безопасно от ситуацията.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 2 години но имам над 100 000 км натрупани
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Не, но както казах внимавам повече от шофьорите, които спазват закона.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Ежедневно-превишена скороск(извънградско само), рядко спирам на знак стоп(действам като при знака Пропусни движещите се по пътя с предимство), без фарове през деня, забранени изпреварвания(въпреки че имам видимост) и .. още няколко. Никога не съм си позволявал шофиране без колан или в нетрезво състояние.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? градско -90 (на Цариградско), 200 -210 на магистрала
7.Колко акта имате и за какво? 1 Акт за неспиране на знак стоп и един фиш за превишена скорост
8.Подкуп давали ли сте? Не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) 50% глупендери, които извършват глупави грешки- 20% невнимателни шофьори(в повечето случаи жени и възрастни хора) които редовно ти отнемат предимството, защото не гледат знаците.
10.Какво мислите за високите скорости? Ако е безопасно в района, и ако си сам в колата и на пътя, нямам нищо против
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Не
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Поради технически проблеми с автомобила или непочистени пътища съм губил контрол над автомобила за известно време.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?Не.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? Все още не съм си купил личен автомобил, карам на баща ми и на майка ми
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Не
16.Какво мислите за купуването на книжки? Кофти деяние.. отрицателно ми е мнението
17.Вие купували ли сте си я?не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? От първия път : ) :)

Je7
08-24-2012, 11:32
1.Като какъв тип шофьори се определяте? напоследък разумен
2.Как се държите на пътя? предимно прилично
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? по-малко от година - 10 месеца някъде
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? доста често
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? не са 1-2
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? 120(моментна скорост, не съм я поддържал) - градско, 150 -извън

7.Колко акта имате и за какво? за сега нямам
8.Подкуп давали ли сте? не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) има много добри шофьори, за съжаление има и много тъпи кратуни, за които правилата не важат въобще
10.Какво мислите за високите скорости? адреналин, опасност, понякога съм изстръпвал
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? не
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? за сега нямам най-страшна, всичките са ми равно страшни
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? птп, но беше леко не по моя вина. Надявам се никога да не се стига до пострадали или недай си Боже, загинали.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? не съм я купувал. Възнамерявах да си купя един кошник ама взех колата на майка ми, което си беше най-доброто решение.
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? чукнал съм я отзад, ама който не чукне кола и жена отзад.... :D
16.Какво мислите за купуването на книжки? трябва да се наказва със поне 5-6 годинки затвор и за купилия и за продаващия...
17.Вие купували ли сте си я? не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? 1вия

mlakniwe
08-24-2012, 11:50
1.Като какъв тип шофьори се определяте? пасивен
2.Как се държите на пътя? спазвам правилата и не бързам за никъде
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? по принцип имам книжка от февруари 2012, но съм карал кола към 30 пъти най-много, пък и мразя да каарам кола, 100 пъти по-яко е да вървя пеш или да се возя, единствено ако ми се наложи тогава
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? да
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? не съм
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? градско 60 извън 100 магистрала 120
7.Колко акта имате и за какво? нямам
8.Подкуп давали ли сте? не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) мислят се за голямата работа на пътя
10.Какво мислите за високите скорости? нямат смисъл
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? не
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? нямам такава
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? не
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? няям кола и не искам да си купувам, пък и не ми трябва, за сега като ми затрябва карам семейната
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? не, доста рядко я карам и то повечето извънградско
16.Какво мислите за купуването на книжки? простотия
17.Вие купували ли сте си я? не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? 3-ти път/заради "намеса на комисията в управлението" [/b]



Едно не разбирам-Какъв е смисъла като вземете книжка да ви купят кола, с която да се фукате и да карате бързо-това е пълна простотия за мен-като имаш кола и караш бързо си голямата работа-все пак колата е за да ти върши работа, а не за да се фукаш с нея и да си правиш експерименти-например 18 годишно лапе с яка кола, купена от тати или мама усилило музиката докрай и изкарало ръката през джама и вече кой като него-това ако не е фукня-точно такива идиоти са причина за повечето катастрофи

Furious?
08-24-2012, 18:57
1.Като какъв тип шофьори се определяте? уверени и с умения
2.Как се държите на пътя? както преценя
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? година +
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? рядко
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? доста
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? 220 на магистрала , градско нз
7.Колко акта имате и за какво? 1 за спиране на стоп линия
8.Подкуп давали ли сте? не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) шофьорите избиват комплекси , че точно тях ги е прецакал животът
10.Какво мислите за високите скорости? едно от малкото неща , които ме привличат
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? безрасъдството зависи от гледната точка
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Дълга история. С Анастасия , брат ми и жена му на път за Варна , към Каменово мисля , че беше.Ася се притеснява много от високите скорости и карах като пенсионер заради нея , обаче брат ми даваше зор , че му се спитил гъзът от дългия път.И изпреварвам на много стръмно на един завой тир * пътят е трилентов -2 за нагоре , 1 за надолу * и някакъв тъп малоумник с тир решава и той да изпревари на забранено отново тир . Аз нагоре , те надолу.Добре , че бяхме със скъпа кола и че съм супер шофьор , че иначе между 3 тира нямаше да е готино.На секунад се разминахме
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? нямам произшествия
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? карам Ауди а3 , а5 и ц5 ситроен
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?не
16.Какво мислите за купуването на книжки? нютрал
17.Вие купували ли сте си я? баща ми има връзки в ДАИ
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?

книжка си взех от първия път ,щото съм пич

toretto03
08-24-2012, 19:15
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Толерантен .
2.Как се държите на пътя? Прилично.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 3-години 23-дни , в киометри около 70 000 хил.
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Старая се :)
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? ми превишена скорост,неспазване на маркировка...
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?100км/ч , 200км/ч
7.Колко акта имате и за какво?фиш за превишена скорост при ограничение 90км/ч карах с 110км/ч ,акт за пркалено бавно каране и възпрепятстване на движението...
8.Подкуп давали ли сте? НЕ!
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) много фрапиращи случай, всеки изнервен бърза за някъде , има и такива на който се чудя как са им дали книжка ...
10.Какво мислите за високите скорости? Адреналин ,но определено не там където има невинни хора...
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? ми май да ,сега на мене бензина ми е в кръвта ,обичам високите скорости,при 90% от шофирането си карам разумно,и защо ? Не е мястото на вискоките скорости там където има невинни хора,но има моменти в който вече напира трябва да си покарам стабилно НО първо мисля и после карам !
Но да помислим в цяла България имаме една писта Дракон в Пловдив... как аз да се вдигна от Русе да отида да карам там ,това коства наемане на бус с патформа да кача колата ,гориво за буса ,пари за нощувки и ядене ...
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Влязох в един завой с по-висока скорост и колата изгуби сцепление ,позъвъртя се ,успях да я увладея и останах само с уплахата ...
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? Не.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?Ми аз не съм си купувал кола , наще ми дадоха ,ами така да кажем ми подариха кола , Волво в40, все още си я карам :)
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Абсолютно Не.
16.Какво мислите за купуването на книжки? Българска работа ...
17.Вие купували ли сте си я? НЕ !
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? От Първият път .

draid
08-24-2012, 23:08
1.Като какъв тип шофьори се определяте? - Уравновесен в повечето случаи.
2.Как се държите на пътя? - Толерантно.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? - Нямам идея вече. Вероятно над 150-200хил.
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? - Да
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? - Нарушавам го най-вече с превишена скорост извънградско.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? - Градско 80 (София), извънградско 300-310.
7.Колко акта имате и за какво? - Няма актове или фишове.
8.Подкуп давали ли сте? - Не.
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) - Самонадеяни са повечето.
10.Какво мислите за високите скорости? - Зависи къде и от ситуацията.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? - Не.
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? - Щях да блъсна една баба, която пресичаше неправилно.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? - Удряли са ме два пъти, за сега да чукна на дърво по моя вина нищо не е ставало.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? - Учих се на колата на бащата, която после ми завеща - Vectra 2.0GT
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? - Не поддържах я добре.
16.Какво мислите за купуването на книжки? -Против.
17.Вие купували ли сте си я? - Не.
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? - И двете категории от първият път.

Violenza
08-25-2012, 08:57
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
- Спокойна съм на пътя. От време на време се случва да се издразня на нагли шофьори.

2.Как се държите на пътя?
- Толерантно. Гледам да не създавам рискови ситуации.

3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?
- В км не знам, но карам доста.

4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
- Да.

5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
- Случва се, но са дребни неща. Да влезна в някоя забранена и подобни. Нарушавам и някои знаци за скоростта, стига да е безопасно.

6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?
- 80-150, нещо такова.

7.Колко акта имате и за какво?
- Нито един засега.

8.Подкуп давали ли сте?
- Не. Те даже за толкова време са ме спирали само веднъж и то не за нарушение, а защото правеха масова проверка. Ама видяха, че не съм лепнала новия стикер на стъклото, имах го в мен де. Та, обясниха ми как не искали да глобяват млада русокоска и ме пуснаха.

9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?
- Опасни са, в буквалния смисъл. Нагли, нетолерантни, масово некадърни, особено женичките.

10.Какво мислите за високите скорости?
- Опасно си е. Избягвам да карам бързо.

11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?
- В никакъв случай.

12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?
- Ами аз тогава не шофирах, бях до шофьора. На един проход, пред нас един голям камион превозващ трупи на дървета, ама от най-големите и дългите. И, не знам как, много бързо стана, едно дърво се изплъзна и падна ама на 20-30 см от предния ни капак. Пътят имаше наклон и то мина в другата лента, обаче ако бяхме малко по-напред или преди изпреварване, щеше да е фатално.

13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
- За щастие не.

14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
- Като навърших пълнолетие, но не си я купих аз. Мерцедесче а класичка.

15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?
- Не. Имаше само една видима драскотина.

16.Какво мислите за купуването на книжки?
- Против.

17.Вие купували ли сте си я?
- Не.

18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?
- От втория взех практиката. Първия тъкмо щяха да ме пуснат и един ме засече на светофар, не бях виновна, ама пак ме скъсаха.

mariam123
08-25-2012, 17:28
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
Спокойна. Спрях да се нервя на идиотите по пътищата.
2.Как се държите на пътя?
Съобразително в повечето случаи, е имало е и извънредни ситуации.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?
3 години.
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
Старая се.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
Като се замисля доста.
6.Коя е най-високата скорост с която сте карали досега(градско и извънградско)?
310 на магистралата.
7.Колко акта имате и за какво?
Нито един.
8.Подкуп давали ли сте?
Не ми се е налагало.
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни )
Некадърни, нагли, все едно само те са на пътя.
10.Какво мислите за високите скорости?
Обожавам високите скорости.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?
Вече я минах тази вълна. Но да определено.
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?
Нямала съм, а и да е имало, аз съм доста хладнокръвна и трудно се панирам.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
Не.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
Още като взех книжка Опел Корса.
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?
Не, няма и драскотина.
16.Какво мислите за купуването на книжки?
Книжката не прави шофьора. Имам приятели, с доста години стаж зад волана, но изобщо не им се отдава на горките.
17.Вие купували ли сте си я?
Не.
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?
От първия път.

aks13v
08-27-2012, 23:58
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Агресивен
2.Как се държите на пътя? Внимателно по принцип и агресивно ако сметна, че съм способен
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 4 - 5 месеца някъде
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Да, но при извънредни ситуации и много рядко ако преценя, че не застрашавам околните се случва да го наруша.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Относно скорост на безлюдни места доста пъти, паркиране рядко и тук там някой непозволен обратен завой.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? 95-100 градско / 130 извънградско
7.Колко акта имате и за какво? Николко
8.Подкуп давали ли сте? Не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България? Повечето карат по-зле и от мен и много по-безотговорно, т.е. без да се съобразят с околните или с пешеходци, което аз правя. За Шопите няма смисъл от коментар даже
10.Какво мислите за високите скорости? Стават, ако смятате, че сте достатъчно способни и някой да не страда заради вас след това.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? И с целият си разсъдък можеш да си набавиш адреналин. Адреналина не е присъщ само на идиотите
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Ляв завой от моя страна, уж прецених разстоянието, но докато се усетя и щяха да ме изпраскат от ляво, добре че не се стресирах и дадох повече газ да се махна навреме.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? Не
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? преди месец Пежо 206 лична
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Не, но има някоя нова драскотина
16.Какво мислите за купуването на книжки? Твърдо не, въпреки, че са ме късали за пари
17.Вие купували ли сте си я? Не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? от 3 път. Защо ли? Първият път заради пари, убеден съм в това. Вторият път аз съм си виновен и това, че ме прекараха няколко пъти през затворени улици и мега натварено движение не ми е оправдание. Просто не бях нито с очила, нито с лещи и не видях знак за забранена улица на 20 м. от мен. Третия път го взех почти безупречно.

shmatarok
09-03-2012, 18:10
1.Като какъв тип шофьори се определяте? - Най-често спокоен.
2.Как се държите на пътя? - Прилично, бдително, има всякакви идиоти по пътя и трябва непрекъснато да се внимава.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? - В години - две, в км не знам точно.
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? - Да, старая се.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? - Главно за ограничения за скоростта съм го нарушавала, влизала съм в забранени улици няколко пъти и така.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? 70-80/130-140
7.Колко акта имате и за какво? - Нямам актове.
8.Подкуп давали ли сте? - Не, не са ме спирали. 8-)
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) - Като цяло крайно негативно, рядко се случва да видя толерантен шофьор, казвам го и като пешеходец и като шофьор.
10.Какво мислите за високите скорости? - Много ме кефят, но избягвам да карам рисковано, особено ако някой пътува с мен. Не всичко се свежда до мен, моята кола и моят живот, все пак.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? - Не.
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? - Някаква идиотка реши просто ей така да спре, както си караше с около 50, без каквито и сигнали. Просто си наби спирачката и спря, за да може спътничката ѝ да слезе. Щях да се забия стабилно в задницата ѝ, успях да спра сигурно на една боя разстояние от задната броня. Радвам се, че се старая да спазвам дистанция, докато шофирам.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? - Не съм имала произшествия.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? - Не съм си купувала кола, майка ми ми подари нейната, когато си купи нова. Опел вектра.
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? - Не, дори не е одраскана. 8-) Не съм сигурна за ходовата част как е, случвало ми се е да не мина добре през легналите полицаи. ;/
16.Какво мислите за купуването на книжки? - Не го одобрявам и ме дразнят такива, които прибягват до този метод.
17.Вие купували ли сте си я? - Не, изкарах си я честно.
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? - От първия, нямах грешки нито на кормуването, нито на листовките.

ForzaFelipe
09-05-2012, 10:26
1.Като какъв тип шофьори се определяте? -- Съобразителен,но си падам и състезател,но спазвам що годе всички закони
2.Как се държите на пътя? -- гледам да съм любезен,пропускам други ако има дълги колони и човека не може да излезе,рядко излизам от релси
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? -- на 15сти септември взех книжка,от януари,началото,имам кола
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? -- опитвам се максимално,но има и някой глупости..
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? -- е случвало ми се е
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? -- градско,по един прав път дигнах 110-120,но не си правя такива експерименти често,да не кажа че тва ми беше единствения път,а извънградско 160-170 един път като пробвах колата..може и още,но аз не бързам за никъде :)
7.Колко акта имате и за какво? -- николко :) все още 8-)
8.Подкуп давали ли сте? -- не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) -- има някой сензационни тъпанари,ама къде няма тъпанари 8-)
10.Какво мислите за високите скорости? -- аз съм състезателно чадо,но високите скорости само на обособени и обезопасени места :)
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? -- не !
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? -- Еми май когато минавах на зелен светофар,а пред мен имаше моторист,карахме със 60 някъде и един дядка реши да прави обратен пред нас...както бях с 3 момичета пеещи отзад всички млъкнаха,добре че се разминахме,че ако моториста не беше успял да заобиколи дядката който тръгна и спря на половината път,аз със сигурност щях да мина през мотора или през моториста...
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? -- за щастие не
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? -- е не си я купих баш аз,но колата я взехме на 7ми януари някъде и е пежо 306.Все още съм си с нея и си я обичам много 8-)
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? -- ами общо взето не,удрял съм я леко,но не сериозно.
16.Какво мислите за купуването на книжки? -- превръщаш се в евентуален убиец...щом не може да си я вземеш по нормален начин,нямаш работа на пътя !
17.Вие купували ли сте си я? -- не 8-)
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? -- Всичко от първия път 8-) е външния кормуване малко на косъм,ако ми се беше паднал Каракашев или някой от неговия калибър нямаше да съм я взел...ама явно този който ме изпитва видя че мога да карам,въпреки притеснението ми и факта,че сега дори и като съм пил карам по-добре от тогава...е пил не карам в града,на село се прибирам от барчето на няколко бирички

FasterBeach
09-05-2012, 11:48
1.Като какъв тип шофьори се определяте? - 'Нелегален
2.Как се държите на пътя? - 'Здраво ! (майтап... избягвам оживените пътища, so...нормално)
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? - 'Незнам
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? - 'Гледам да ги спазвам.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? - 'Доста (НО пак казвам.. на неоживени пътища)
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? - 'Не съм засичал
7.Колко акта имате и за какво? - 'Нямам
8.Подкуп давали ли сте? - 'Не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) - 'Общо казано - агресивни.
10.Какво мислите за високите скорости? - 'Страстта ми
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? - 'За мен - да
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? - 'разминах се на косъм между спряла катафалка и контейнер с около 80км/ч
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? - 'Не. Пък и не излагам на риск други хора, освен мен (не ги качвам в колата)
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? - 'Не съм си купувал
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? - 'Не
16.Какво мислите за купуването на книжки? - 'Безрасъдно
17.Вие купували ли сте си я? - 'Не и нямам намерение да го правя
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? - 'Не съм взел (рано ми е) :D

Je7
09-05-2012, 21:38
1.Като какъв тип шофьори се определяте? - 'Нелегален

16.Какво мислите за купуването на книжки? - 'Безрасъдно
17.Вие купували ли сте си я? - 'Не и нямам намерение да го правя
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? - 'Не съм взел (рано ми е) :D

Да си купуваш книжка е безразсъдно... затова караш без такава. Рационално! Похвално, дори!
Ти и човека, който ти дава колата сте за затвор.

FasterBeach
09-05-2012, 23:23
Да си купуваш книжка е безразсъдно... затова караш без такава. Рационално! Похвално, дори!
Ти и човека, който ти дава колата сте за затвор.
Изпълнявам си мечтите братле.. :D
Иначе това със затвора - еми съгласен съм.
Ама това с книжката и карането няма нищо общо... ПАК казвам. карам на НЕ оживени места (главно на село) :]

MarietaS
09-07-2012, 06:11
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Ми нова съм още
2.Как се държите на пътя? Ами уж добре
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 1 месец :)
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?Да
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?Ми не съм карала много ,нито веднъж
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?Градско 60,извънградско 95
7.Колко акта имате и за какво?0
8.Подкуп давали ли сте?Не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни )Ми не са добри
10.Какво мислите за високите скорости?Харесвам ги ,но само на местата за това
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?Не
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?Засега няма
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?Не
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?Все още я избирам
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?Не
16.Какво мислите за купуването на книжки?Тъпо е
17.Вие купували ли сте си я?Не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? 1

Utopia
09-08-2012, 17:34
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
нормален като за българския стандарт
2.Как се държите на пътя?
Нервно
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?
10 години, или средно за този период с различни видове коли и камиони правя по около 40 000 до 50 000км годишно. Последните години карам само аудито и правя по около 60 000км годишно
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
НЕ, поне не изцяло.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
Карам бързо, без колан, говоря по телефона, не спирам на стоп, отнемам предимство, правя завои на забранени места, влизам в забранени улуци, т.н. колко !? това ми е ежедневие
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?
Около 200км/ч извън градско, в града поддържам нормална скорост, там където трябва да се кара бавно и внимателно, карам бавно, околовръсните със по 80км/ч
7.Колко акта имате и за какво?
Много актове, бях с 3 точки в талона.
8.Подкуп давали ли сте?
ЪХЪ
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни )
Като цяло са много различни, във Варна е много голяма агресия, в София сякаш са по спокойни, в Търново дават път на пешеходните пътеки, ..
10.Какво мислите за високите скорости?
Високи скорости само по магистралите, навсякъде другаде в просто безразсъдно и глупаво.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?
Може да се каже и обратното.
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?
Две коли в насрещното, аз като трета срещу тях, всичко това на път за макс 2 коли. Румънци!
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
4 катастрофи, жертви няма. Одраскани няма, само ламарини.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
Първата моя през 2006г. от магазина на WV, Поло с 1,4 мотор, синя :). От година е вече с напълно изплатен лизинг.
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?
Много си е добра колата, но тая на мама изпотроших :) преди да си купя моя :)
16.Какво мислите за купуването на книжки?
Същото като да се пие алкохол и да се кара кола. Затвор!
17.Вие купували ли сте си я?
НЕ
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?
листовките от раз, кормуването от 3тия път.

pifiella
09-08-2012, 18:50
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
Жена - новобранец, пазете се! (в кръга на шегата)
2.Как се държите на пътя?
За сега страхливо и внимателно.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?
Около половин година
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
Дам,спазвам.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
Счупух си устройство за автоматично включване на фаровете и забравям да ги включа, както си карам и видя тия срещу мене,тогава ми проблясва.Все още забравям да си слагам колана и др. такива,дребни нарушенийца...
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?
Около 60 градско,а извънградско към 100.
7.Колко акта имате и за какво?
Нямам засега,но както го раздавам без фарове и колан,скоро ще е...
8.Подкуп давали ли сте?
НЕ.
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?
Ами всеки си мисли,че може да кара и че той е правият. Също така всеки ти дава акъл, все едно те не са били начинаещи,родили са се научени,нали?
10.Какво мислите за високите скорости?
Само по магистралите...
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?
НЕ. Инструктура ми казваше,че като караш бързо и безрасъдно имаш само три спирки - Орландовци,Пирогов или Централният...
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?
Нищо страшно не ми се е случвало. Двама "пичове" един след друг ми отнеха предимството на един мост и аз забих в огражденията, в опит да спра.. (ако знаете убийствените завои след София за Своге),ако това се брой за страшно.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
Не, аз карам от половин година все пак!
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
Аз карам първата кола на сестра ми Корса..
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?
Сега започва трошенето!!!
16.Какво мислите за купуването на книжки?
Трябва да стане подсъдимо,ама наистина,не просто само на думи...
17.Вие купували ли сте си я?
НЕ
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?
Листовките от 1 път с 97 точки(пълен брой) и кормуването така!
ЛЕКА И БЕЗАВАРИЙНА! :)

Utopia
09-08-2012, 20:56
Като гледам писанията повечето са много млади шофьори. А тези с над 4 години стаж сме все идиоти на пътя :)

PyCoKoCkA93
09-10-2012, 21:36
Като гледам писанията повечето са много млади шофьори. А тези с над 4 години стаж сме все идиоти на пътя :)

Исках да те питам Полото дизелче или бензинка беше?И ако е било дизел с 3 или 4 цилиндъра,колко ти харчеше зима-лято градско и извънградско и как е откъм здравина и поддръжка.Защото един приятел има Поло 1,4 дизел и казва,че му харчи около 4/100 градско,ама аз не го вярвам тоя филм нещо,защото заводско го дават 5 или 5,5/100 и то всички знаем техните идеални условия,при които го вадят тоя резултат...По принцип за постоянна кола съм фен на японското,но без Нисан,ама искам да харчи малко,което за японеца е малко трудно постижимо в по-предходни годинки и ценови клас до 10-11 000лв...Засега се задоволявам с един бензинов Фиатец Браво '98 дето е по-запазен и поддържан и от Памела Андерсен за годинките си,ама за сметка на това гълта като ламя :D Затова те питам за Полото де. :)

dimitar_ak
09-11-2012, 07:20
Насочи се към common-rail малолитражен дизел ако искаш нисък дизелов разход. TD-PDI не са хит на тема малък разход. Това с 4/100 градско е невъзможно.

draid
09-11-2012, 09:53
Възможно е но не и с конвенционален двигател...

Utopia
09-11-2012, 18:11
малко по новите полота имат доста добри двигатели
аз имам и поло 1,4 бензин 75к.с. 2005 с новата маска
градко си прави 10ка с климатика, иначе извън градско с климатик 6 макс

дизела знам, че пада на около 4 извън града.
Има и голяма разлика от гориво до гориво !

Utopia
09-11-2012, 18:12
Насочи се към common-rail малолитражен дизел ако искаш нисък дизелов разход. TD-PDI не са хит на тема малък разход. Това с 4/100 градско е невъзможно.
Мойта а6 е ПД и си доста добре като технология
но до колкото разбрах, още 2008 VW груп ги маха изобщо от серията и повече няма да ги произвеждат!

seraph2
09-17-2012, 20:52
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
Определено нормален, особено в сравнение с хората които забелязвам около мен!
2.Как се държите на пътя? Винаги съсредоточено
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 2 години и 10 месеца (3 години)
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
Каквото и да правим, винаги престъпваме закона, защото правилата не са домислени!
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
Най вече превишена скорост (на околовръстното и цариградско) почти всеки ден и понякога неправилно паркиране!
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?
Ммм извънградско- 230, градско- 110 по бул. Брюксел
7.Колко акта имате и за какво? Актове нямам, но мога да се"похваля" с няколко фиша!
8.Подкуп давали ли сте? Да!
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) Пускат всякакви откачалки на пътя и става много страшно! Като цяло не сме от най-толерантните шофьори!
10.Какво мислите за високите скорости? Само в спешни случаи или ако си на подходящото място!
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Определено не!
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Зимата, тир летеше срещу мен по заледен път, с около 70км/ч, затворих си очите и само чаках да умра, но ми се размина!
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
Катастрофирал съм, но за радост, жертви и пострадали не е имало!
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
Първата кола която си купих... хммм Renault Laguna... преди 1 месец! :D (може би малко повече) А първата кола която ми купиХА беше Ford Focus преди почти 3 години!
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Абсолютно!
16.Какво мислите за купуването на книжки? Неприяна работа...
17.Вие купували ли сте си я? НЕ!
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? Кормуване и листовки от първият път (на вътешен листовки ме скъсаха, но той не се брои!)

Irti
09-19-2012, 08:19
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Разумен, трезвен винаги, внимателен!
2.Как се държите на пътя? Мъжкарски. Давам път на хората, предимство на всички, спазвам ограниченията г/д, ама пак ми шишат актове.. с по 10 превишено..
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? Оу.. години. От мнооооого малък започнах да карам с баща ми
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Спазвам го.. глобите са солени
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Не си спомням дали съм го нарушавал
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? Бавно карам, човече.. вдигал съм много, ама отново преди много време с баща ми.. после видях, че не ми е интересно и е глупаво. Не газя колата, човече
7.Колко акта имате и за какво? Мале.. много. Все се заяждат и аз също. И фишове имам.. за какво ли не
8.Подкуп давали ли сте? Не стига, че си плащам глобите, а пък и още пари да им бутам? Да, бе..
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) Безумие, но решението е просто. Чупиш им огледалата, ако са в нарушение и се научват 8-)
10.Какво мислите за високите скорости? Кефи ме да гледам състезания, ама да ги вдигам.. не мерси, човече
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Адреналина е хубав, но може да се вдигне по безопасен начин.. извън колата
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Засичат ме много идиоти.. и все такива
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? Да. Нямаше загинали, ама имаш пострадали.. аз 8-)
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? Няква кошница, човече.. не си спомням вече
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Не
16.Какво мислите за купуването на книжки? Няма смисъл
17.Вие купували ли сте си я? Аз ги продавам 8-) майтап.. не съм купувал
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? От раз взех и двата изпита. Елемнтарно е, човече

granger
09-19-2012, 17:48
Мамицата му,нямам търпение и аз да се разпиша след някоя друга седмица :lol:
карам от 2 годин инак...ама нелегално :lol:

miss_cherry
09-21-2012, 11:58
1.Като какъв тип шофьори се определяте?Обикновено внимателна и спокойна.
2.Как се държите на пътя?Гледам да съм толерантна,но не позволявам на наглите шофьори да ми се качват на главата
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?Почти 2 години
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?Преди го спазвах стриктно,напоследък не се старая толкова много
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?Май го нарушавам честичко,най-вече с превишена скорост
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?Градско 90,извънградско 130
7.Колко акта имате и за какво?Нямам
8.Подкуп давали ли сте?Не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни )Всякакви ги има- разумни и внимателни и нахални и безрасъдни-май последните са повече
10.Какво мислите за високите скорости?Само на места където не застрашават другите участници в движението
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?Не
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?За сега не е имало такава и дано да няма
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?Не
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?Първата ми кола е Шевролет Матиз и все още си я карам
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?Здравичка е все още :-D
16.Какво мислите за купуването на книжки?За хора,които по някаква причина не могат да се справят с изпитите
17.Вие купували ли сте си я?Не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?От 1вия път

POLLINA
09-21-2012, 12:17
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
2.Как се държите на пътя? - да кажем добре :)
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? - 2 години и 4/5 месеца
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? - старая ся
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? - е не са малко ( в размките на разумното)
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? - мм не знам може би 160 на магистрала, а градско 70-80 зависи къде:D
7.Колко акта имате и за какво? - актове нямам
8.Подкуп давали ли сте? - не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) - малоумници като цяло
10.Какво мислите за високите скорости? - харесвам ги :)
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? - не мисля
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? - ами...може би когато един тир щеше да ме отнесе.вината не беше моя
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? - не!
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? - карам фиат браво
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? - не
16.Какво мислите за купуването на книжки? - пълен абсурд
17.Вие купували ли сте си я? - не!!
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?- от първия път :)

SurfSky
09-25-2012, 16:58
Здравейте :P . Та да започвам , започнах да карам шофьорски курсове (от училище , и ми излизат без пари , само там такси ...). Първия път господина ме вкара в двора на училище и там ме караше да паля да загасям,да сменям скорости , но аз преди не съм карал ( няма какво да ме е срам ...) , и се справих зле,и господина направо прекрати с мен за деня ,че много зле .. :D Отивам 2рия път , и той хайде ща караме в града , и аз o.O Та така де справих се г/д , и имам няколко въпроса ...
1) Когато трябва да намалям скоростта , свалям скоростите и спирачка само ? ( или спирачка и съединител...? не знам защо си мисля така...)
И 2рия въпрос е идентичен на 1вия , само със спирачката ли се спира или и съединителя трябва да е натиснат ?
ПС:Когато си отворя устата в колата господина вика тихо,не говори а/у и затова реших да се допитам до вас :D
Мерси Предварително :P

draid
09-25-2012, 21:34
Когато се движиш с висока скорост, за намаляване се използва само спирачка. За спиране обаче винаги се натиска съединителя, защото няма как да спреш на скорост. Когато намаляваш сваляш скорост обикновено или леко натискаш спирачката, когато скоростта ти падне прекалено много за съответната скорост, колата ще започне да придърпва. Като цяло това се учи с практиката и до голяма степен си е до усет.

r19
09-26-2012, 11:02
Здравейте :P . Та да започвам , започнах да карам шофьорски курсове (от училище , и ми излизат без пари , само там такси ...). Първия път господина ме вкара в двора на училище и там ме караше да паля да загасям,да сменям скорости , но аз преди не съм карал ( няма какво да ме е срам ...) , и се справих зле,и господина направо прекрати с мен за деня ,че много зле .. :D Отивам 2рия път , и той хайде ща караме в града , и аз o.O Та така де справих се г/д , и имам няколко въпроса ...
1) Когато трябва да намалям скоростта , свалям скоростите и спирачка само ? ( или спирачка и съединител...? не знам защо си мисля така...)
И 2рия въпрос е идентичен на 1вия , само със спирачката ли се спира или и съединителя трябва да е натиснат ?
ПС:Когато си отворя устата в колата господина вика тихо,не говори а/у и затова реших да се допитам до вас :D
Мерси Предварително :P

Елементарен ти е въпроса...
Какво става като натиснеш съединителя??
С него отделяш предавателната кутия от двигателя, т.е на практика като натиснеш съединител, все едно пускаш колата по енерция, т.е оборотите на двигателя падат, а колата се засилва сама ако е по баир надолу.
Затова спираш само със спирачката и като усетиш, че оборотите на двигателя намаляват прекалено, превключваш на предишна предавка(от 3та на 2ра примерно..). Вече няколко секунди преди да спреш натискаш съединителя заедно със спирачката и спираш.
Предполагам учиш в Авто транспортен техникум, мене щеше да ме е срам да питам такива въпроси ако бях от такова училище.

SurfSky
10-06-2012, 15:29
Еми така е , но влезнах просто ей така xd

machoka
10-07-2012, 07:01
1.Като какъв тип шофьори се определяте? уравновесен
2.Как се държите на пътя? толерантно
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? над половин милион километра
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? в повечето случаи да
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? случвало се, по различни поводи. често условията те подтикват към това. превишена скорост на огромните булеварди тип цариградско и околовръстен път, влизане в някоя малка и еднопосочна уличка от грешната страна, престой и паркиране на непозволено мястос, но НИКОГА червен светофар и НИКОГА неспазване предимство на пешеходец.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? градско 'не си спомням', извънградско около 280км/ч по немски аутобан без ограничения
7.Колко акта имате и за какво? за непозволено завиване, репатриран автомобил и други подобни глупости.
8.Подкуп давали ли сте? да
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) пълни селяндури
10.Какво мислите за високите скорости? адреналин, но само на подходящи места за целта
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? в никакъв случай
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? в центъра на верижна катастрофа, като по чудо + много опит само аз се измъкнах от 20 автомобила от всичките ми страни изпотрошени. Това на спускането към ШЕЛ драгичево посокока София-Перник в един дъждовен ден.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? в невръстните си години съм катастрофирал и единственият зашеметен бях аз хаха
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? първата кола, която сам си купих беше опел астра ф 1.6mi
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? не, не съм я жулил ама не я поддържах, ни масла, нищо.. а си движеше до последно
16.Какво мислите за купуването на книжки? голям фейл, трябва да ги осъждат тия, от които си купуват
17.Вие купували ли сте си я? я познай
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? от първият, нямах проблем с взимането

а3

s40t4
10-09-2012, 02:12
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Агресивен, но от година и половина съм като пенсия зад волана.. все пак изкарах кат. "С" и съм решил да си я пазя, ноо на моменти настъпвам газта за тръпката.
2.Как се държите на пътя? По принцип спокойно, на моменти състезателно зависи от пътя..
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 5 години.. отива скоро на 6та
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Доколкото имам възможност да
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Зависи от ситуациите, но гледам да избягвам напоследък за разлика от преди.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? Извънградско - 220 , Градско - 160.. и на бояна 2-3 пъти 200..
7.Колко акта имате и за какво? 10-11 ако не ме лъже паметта. За какво може да са... винетки минетки, превишена скорост, навлизане в улица,която е обозначена,че нямам право... горе долу май е това.. аа и подновяване на актове.. около 4 пъти
8.Подкуп давали ли сте? Дам... да си спася книжката,а и акт за най-малко 3-400лв..
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) Караш ли нова,хубава, мощна кола законите не важат за теб.. но караш ли нещо 15-20 годишен дрънгел няма спасение от куките..
10.Какво мислите за високите скорости? Голяма страст са ми.. висока скорост на права отсечка е леко мудна за мен, друго си е да настъпиш газта с ръчна из завои..
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Адреналина не, а това да се докажеш пред някой(някоя мацка) шофьорские си умения или с други думи гъзарията си..
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Изпреварване на тир иии когато вече стигнах кабината на тира отсреща завой и кола.. естествено запасих спокойствие минах без проблеми и проишествие, докато другите двама в колата се стресираха яко... Спекоха се ;д
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? Не
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? Като изкарах книжка.. месец след това си взех Волво 440 и съм доста доволен от нея до момента.
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Мнеее...
16.Какво мислите за купуването на книжки? Нека се купуват като инструкторине не ни учат както трябва, а даяджията(изпиващия) на първия изпит 98процента ще те скъса! И за кво... да те накара да си платиш... всичко е ясно и схемата всеки я знае и после защо всеки цака!
17.Вие купували ли сте си я? Не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? 2-ри

Sa40
10-09-2012, 20:39
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
-Съобразителен, което не значи че карам бавно или без рискове а точно обратното, където може си карам :)
2.Как се държите на пътя?
- Настроението, компанията в купето се от голямо значение. Понякога съм от типа кара бавно без рязко да ускорява а точнно обратно, но това е обикновенно късно вечер след 2-3 часа когато няма движение по улиците и мога да се келеша като дападжия на цялото платно :d
Има други моменти като ми се допика ставам бахти шумахера :D но това си е само докато намеря утеха в некой храст :D
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?
Тя и майка ми има от 23 години книжка ама стажа и незнам дали надхвърля 3000 километра, за това смятам за тъпо да се измерва във време . Та сега и отговора ми - около 70 000 км в България и в чужбина ( бтв от 4 години имам книжка) тва го казах за да се сравня със стажа на майка си :D фуклю
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
- Чудих се как да отговоря на този въпрос за да бъда максимално честен :)
Да речем, че се старая да го спазвам максимално до колкото е възможно. Само който кара много и навсякъде може да ме разбере за какво говоря.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
-Отговора тук е застъпен в последния ми
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?
- градско 180
- извън 220
! МОЛЯ НЕ ОПИТВАЙТЕ ДА МИНАВАТЕ РЕКОРДА МИ, ЗНАМ ЧЕ СЪС СИГУРНОСТ ЩЕ УСПЕЕТЕ, НО МОЖЕ ДА МИ ТЕЖИ НА СЪВЕСТА ЧЕ СЪМ ОТГОВОРИЛ ИСКРЕННО !
7.Колко акта имате и за какво?
Актове мактове, мразя ги тея неща , за мой късмет само един. Написаха ми го на 20ят ден от като ми дадоха книжката, че нямах пожарогасител и Свет. Жилетка. Други нямам и не се и натискам да имам :D
8.Подкуп давали ли сте?
-Не толерирам тоя вид бизнес.
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни )
- Споменах по горе че карам и в чужбина и опредлено мога да декларирам и полужителни и отрицателни страни на нашите.
Пътната инфраструктура и регулирането в бг тепърва се развиват и определено за да караш там трябва да мислиш, докато в чужбина всичко е написано обозначено разчертано регулирано и хората още от самото начало не си дават зор да развият културата со като водач на мпс .
Сега отрицателното - мнн мн шумахери има които карат необмислено и рисковано. (разграничете бързо с необмислено)
10.Какво мислите за високите скорости?
- Много гори :)
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?
- На картинг пистата да.
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?
- Много са. Наистина много, в момента се сещам за 2-3 от които ми настръхват краката все още. Бтв свързани са с по мургави българи изпреварващи на завои в насрещното. И една с Лада нива с колесар с яхта, която ме изпревари и ме сви за да не се одари в насрещния, но тъпака забрави че има 6 метра ремърке зад него. Исках да го разпна като христос некъде;DD
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
- Има разни смешни случки но не са били по моя вина. Една смешна такава е: Излизам от колата и минавам от другат астрана на тротоара да говоря с някого а моито умни приятели решили да изпробват дали наистина не ги лъжа че ръчната не държи и отзадната седалка изключили от скорост...
После картинката беше аз се обръщам и гледам колата ми върви назад с двама "идиоти" на задната седлка. При опита си да я спрат отварят вратите да излязат и резултата беше обърната задна врата наобратно от спряла ладичка наблизо. Незнам как не ги застрелях :D
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
- миии 12 клас Голф лимузина :D демек Джета
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?
- честно за две години нищо не бях сменял по нея а толкова зор видя милата. Преди да я погребем на моргата резултата беше изпулснало окачване, но то си е от претоварване :D
16.Какво мислите за купуването на книжки?
-Докато има кой да продава, ще има и кой да купува...
17.Вие купували ли сте си я?
- Не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?
- Инструктура ми ме накара да мисля като шофьор... да бъда човек на пътя. Благодарен съм му и до ден днешен!

yolimtx
10-22-2012, 19:35
1.Като какъв тип шофьори се определяте?
* Предпазлив
2.Как се държите на пътя?
*Сдържано и колегиално
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?
* 2 години и 5 месеца
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата?
*Да но често се налага да ги нарушавам
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите?
* Не знам, доста често се налага
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?
*Извънградско 190, градско не повече от 70
7.Колко акта имате и за какво?
*Само един за неправилно изпреварване който ми го написаха преди 2 седмици :)
8.Подкуп давали ли сте?
*Не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D)
*Нервни, шофират без каквато и да е мисъл за последствията върху околните и самите тях от начина по който шофират.
10.Какво мислите за високите скорости?
*На някой им харесват за други са опасни, аз лично съм от привържениците, но им се наслаждавам само на определените за тях места и когато няма хора с мен в колата.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството?
*Не! При нужда от адреналин винаги има място където да си го набавиш и да не си опасен за околните и най-важното за себе си!
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?
*Не съм имал такива приключения за сега, и да се надяваме за в бъдеще.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?
*Да в прохода Петрохан зимата ходихме да се позабавляваме и ми се наложи на изпробвам силово здравината на няколко мантинели.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?
*Първата ми кола беше Опел Кадет, все още съм с нея.
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?
*Не е нужно да си чупиш колата за да станеш добър шофьор.
16.Какво мислите за купуването на книжки?
*Страшно е но все пак е реалност!
17.Вие купували ли сте си я?
*НЕ!
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това?
* От първия път, не е нищо сложно!

Neftochimic
10-22-2012, 20:10
до голяма степен си е до усет.

е тя колата си иска минаване на по-ниска скорост, няма начин... иначе ще придърпва и/или ще изгасне, ако не минеш на по-ниска предавка

atanasterziev
10-23-2012, 23:15
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=454043241315279&set=pb.443578529028417.-2207520000.1351034047&type=1&theater :D:D внимавайте за него...да не ви пресече път

Йоан
10-30-2012, 19:57
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Начинаещ
2.Как се държите на пътя? Добре, надявам се.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? Много малък - дали има и 30-на астрономически часа...
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Да.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Случвало се е да подмина малко някой стоп.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? 55 / 90
7.Колко акта имате и за какво? нямам
8.Подкуп давали ли сте? не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни :D) Като цяло несъобразяващите се с другите (особено велосипедисти и пешеходци), за щастие, в последно време има напредък в манталитета им!
10.Какво мислите за високите скорости? Крайностите не са хубаво нещо.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Не.
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? На двулентов път ми сякоха пътя и аз тръгнах да навлизам в съседната лента (за да заобиколя нахалника), по която хвърчеше едно черно Ауди... За щастие се усетих навреме :D
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? Не и се надявам да не се случва...
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? Не съм си купувал все още.
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? -
16.Какво мислите за купуването на книжки? В нашата страна всичко става с пари...
17.Вие купували ли сте си я? Тц.
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? От първия път си взех всички изпити, но самата книжка още не съм я взел :D

piro_man
10-31-2012, 12:00
1.Като какъв тип шофьори се определяте? - спокоен :)
2.Как се държите на пътя? - добре :)
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 2,5 години
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? - Да
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? - Лекичко :)
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? градско 60/70 извън 160
7.Колко акта имате и за какво? - 0
8.Подкуп давали ли сте? - Не
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) доста добри (но тези с изкараните книжки не купените)
10.Какво мислите за високите скорости? - Адренелин но са доста опасни ако не си опитен!!!!
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? - Не
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? - Нямам спомени!!! (не знайно защо О_О )
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? - Нямам!!
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? Дал съм половината за нея.Mercedes C220
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Не :) (за щастие че после.... :D )
16.Какво мислите за купуването на книжки? - Затвор за година на инструктора и учащия да не може да се явява 3-4 години за книжка!
17.Вие купували ли сте си я? Не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? 1-вия!

HellYeah92
11-03-2012, 11:36
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Самоубиец
2.Как се държите на пътя? Нормално
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? година и половина
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Може да се каже
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Май само с превишена скорост
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?градско 100 , извънградско 160
7.Колко акта имате и за какво?Актове нямам див късметлия съм ;) :D
8.Подкуп давали ли сте? Ще дам само да ми се отдаде възможност !
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) Изроди
10.Какво мислите за високите скорости?Кво по-добро ;)
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Когато опасността засяга само собствения ми живот иначе не ;)
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали?А де .. не се сещам
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)?Не
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя?Смятам да си купувам тия дни все още избирам (ако има оферти приемам на лична ;) :D )
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори?Странно , но не съм я драл (освен веднъж , но под влиянието на опияти и ме смениха)
16.Какво мислите за купуването на книжки? Налага се понякога .. като попаднеш на тъпанар който е решил да те къса иди си я вземи без пари ..
17.Вие купували ли сте си я?Не
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? Листовки 3-ти път , кормуване 1-ви ;) За листовките да кажем че бях тъп и упорит ! ;)

Struv
11-03-2012, 11:52
1.Като какъв тип шофьори се определяте? Ами не съм от най-агресивните даже бих казал спокоен.
2.Как се държите на пътя? С уважение към другите участници в движението, винаги давам предимство ( естествено ако не съм на път с предимство ) и винаги пускам пешеходците.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? Малко , има няма някакви месеци.
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? Средно.В днешни дни е "трудно" да спазваш закона при положение ,че 90% от останалите хора не го спазват.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? Ами "СТОП" знаците ми се сърдят често , но си спирам зад гърба им обаче.
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? Може да послъжа ,но градско около 80-90 на изцяло свободен път в 2 часа полунощ ,а извънградско около 120-130 на магистрала (Форд Фиеста Турбо 2005г.)
7.Колко акта имате и за какво? За сега нямам дано и да нямам за напред.
8.Подкуп давали ли сте? Не.
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) Ами доста агресия има по пътя ,но пък има и шофьори които си карат нормално.Но тези с BMW 316 "дрифтъри " ме дразнят адски много.
10.Какво мислите за високите скорости? Страст , но опасна.
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? Не...
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? Не съм все още.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? Не.
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? Преди няколко месеца , Toyota Celica 2.0 GT , 175bhp , бяла с бели джанти и спортно окачване. ( Голяма уса е...ама разхода на гориво + цените е много зле. )
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Не! Не е задължително да изпотрошиш колата за да се научиш да караш.Ако са те научили добре и можеш да си караш защо да я изпотрошиш ? Внимание е цаката му.
16.Какво мислите за купуването на книжки? Много против.
17.Вие купували ли сте си я? Купих си я ,но с изкарани курсове. :)
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? Само на листовки ме скъсаха един път понеже не си седнах на дупето да ги науча ,а инак след това ги взех с 1 грешка.Кормуването ми мина отлично.

georgi12
11-08-2012, 21:34
1.Като какъв тип шофьори се определяте? СПОКОЕН
2.Как се държите на пътя? СПОКОЙНО ,КАРАМ БАВНО ,ДО 50 КМ/Ч.
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента?15 ГОДИНИ ЛЮБИТЕЛСКИ ,ОТ ТЯХ ВЕЧЕ 7 ПРОФЕСИОНАЛНО
4.Спазвате ли Закона за движение по пътищата? ДОКОЛКОТО МОГА.
5.Колко пъти и как си позволихте да го нарушите? ПО ВРЕМЕ НА РАБОТА СЕ СЛУЧВА .ПРЕВОЗНОТО СРЕДСТВО ,КОЕТО УПРАВЛЯВАМ Е СПЕЦИФИЧНО И ПОНЯКОГА СЕ СЛУЧВА ДА СЕ НАПРАВИ НАРУШЕНИЕ .
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)?60 В ГРАДА , 90 ИЗВЪН ГРАДА.
7.Колко акта имате и за какво?1 АКТ КАТО ПЕШЕХОДЕЦ ЗА НЕПРАВИЛНО ПРЕСИЧАНЕ.
8.Подкуп давали ли сте? НЕ И Н БИХ ДАЛ.
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България?(пътищата няма да ги коментирам,те са повече от ясни ) НЕДИСЦИПЛИНИРАНИ , ХАОТИЧНИ , БЕЗ ПРЕЦЕНКА ЗА СЪСТОЯНИЕТО НА ПЪТЯ.
10.Какво мислите за високите скорости? РИСКОВИ
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? НЕ .
12.Най-страшната ситуация,в която сте попадали? ВИЖДАШ , ЧЕ СЕ УДРЯТЕ И ЧАКАШ ДА ВИДИШ КАКВО ЩЕ СТАНЕ И СЕ МОЛИШ ДА НЯМА ПОСТРАДАЛИ.
13.Катастрофирали ли сте и имаше ли пострадали или загинали(недай си Боже)? ДА , ПРЕЗ 1996-ТА , АЗ ПОСТРАДАХ - КОМОЦИО
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? ЛАДА1300
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? НЕ , ТЯ СИ БЕШЕ СТРОШЕНА
16.Какво мислите за купуването на книжки? НЕДОПУСТИМО .ЕЛЕМЕНТАРНО Е ИЗКАРВАНЕТО НА ШОФЬОРСКА КНИЖКА
17.Вие купували ли сте си я?НИТО КАТЕГОРИЯ В , НИТО КАТЕГОРИЯ ТТМ.
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? И ДВАТА ПЪТИ ОТ ПРЪВ ПЪТ , НА ВСЕКИ ДВЕ ГОДИНИ МИНАВАМ И ПСИХОЛОГИЧЕСКО ИЗСЛЕДВАНЕ , ДОСЕГА 4 ПЪТИ БЕЗ ПРОБЛЕМНО И ОТ РАЗ