PDA

View Full Version : Проблемът на всички тинейджъри-ПЪПКИТЕ!



Juliett.
08-23-2012, 14:16
Споделете по какъв начин си премахвате пъпките...Аз лично със спирт,който също други от моите приятелки използват...а вие?

scandalousLady
08-23-2012, 14:32
От скоро с пяна от Avon.

lDoLLl
08-23-2012, 14:32
Зависи от типа кожа...ако е предразположена към акне или пък вече се е появило такова - задължително на лекар, те си знаят работата. :)
Ако става дума за ''по-лек'' случай - по-добре е вместо да се третират пъпките да се избягва появата им изобщо - така е много по-лесно и ефективно...За целта е нужно балансирано и правилно хранене. (Основният причинител на пъпки е шоколадът, то това се знае де..). Освен това е хубаво кожата постоянно да се подържа чиста - много е важно ексфолирането - премава мъртвите клетки и порите не се запушват => няма пъпки, също така пилинг маските не са лоши...
За вече излезли пъпки ползвам едно супер яко ... ще го нарека просто нещо, понеже не знам как точно се казва продуктът, на Vichy: малката тубичка най-вдясно (http://www.pharmacyathand.co.uk/media/gbu0/cat/packgamme.jpg)

kalpazanka
08-23-2012, 14:34
Акне аут лосион- за нула време унищожава къде що има пъпчица :D

Smilee_
08-23-2012, 14:36
Аз използвам крема ''Скинорен'' ии пия Бирена мая(хапчета) .. И съм си много доволна. Преди лицето ми не можеше да се види от пъпки, а сега е 1000 пъти по-добре. :)

KadifWerewolf
08-23-2012, 15:56
душ гел :D

strawberry88
08-23-2012, 17:30
С едно кремче на Авен-triacneal.

Tikche
08-23-2012, 17:45
Преди ползвах спирт и крем Здраве и нямам проблеми вече.

Amore-Mio*
08-23-2012, 18:10
Като цяло е нужно грижа за лицето. Често миене на лицето със сапун/гел и още работи, кой каквото предпочете. Подхранване, маски. Плюс някакви кремове, а случайно ако излезе някоя: крем Здраве или медика идеал, вършат чудесна работа.

При мен е така и за сега не се оплаквам.
Единствено такива проблеми се появяват по време на цикъл и там е нужно повече борба с тях, но се справям.

brutaLxxbunny
08-23-2012, 18:47
Акне аут лосион- за нула време унищожава къде що има пъпчица :D

Подкрепям с две ръце и два крака. Също така Зинерит (но той е с предписание) и крем Витасин. Това са магичните неща, които ми помогнаха на мен :D

pepa97
08-24-2012, 13:12
Общо взето за малко време ми махат пъпките и след това пак се появяват :S

Smiilee
08-24-2012, 20:00
аз ползвам Зинерит! Преди имах този проблем на лицето, но откакто го ползвам - нищичко.
http://img1.liveinternet.ru/images/attach/b/0/19513/19513664_a_46_1.jpg
Препоръчвам ти го ! Продава се в аптеката. Сутрин и вечер на почистено лице си слагаш и няма да имаш никаква пъпчица ^^
Много съм доволна, аз не си го взимам със рецепта ?! :ДД

krasiveli
08-24-2012, 20:56
Аз използвам Зинерит, също и един скраб за лице - Blackhead Control Facial Scrub, но много рядко.

strawberry88
08-25-2012, 14:36
Много съм доволна, аз не си го взимам със рецепта ?! :ДД

Мда,навсякъде го дават без рецепта.

krasawichka
08-25-2012, 15:18
Спирт!!! отделно чисти си лицето хубаво с антибактериален сапун може и обикновен.. Ако си слагаш фдт си купи от по-скъпичките 15-20лв. Аз ползвам това и съм адски доволна. :)

strawberry88
08-25-2012, 15:24
Спирт!!! отделно чисти си лицето хубаво с антибактериален сапун може и обикновен.. Ако си слагаш фдт си купи от по-скъпичките 15-20лв. Аз ползвам това и съм адски доволна. :)

Не може с обикновен сапун!!!Може де ама никак не е хубаво. :D

weheartiit
08-25-2012, 15:28
Аз си почиствам лицето с лосиона против акне на "Милва" и след това мажа с крем "Здраве". Понякога заменям това с "Акне аут" активен лосион.

strawberry88
08-25-2012, 15:32
А аз се мия с измиващия гел на Авен и после слагам активен лосион на Акне аут.

paradosou
08-25-2012, 15:57
При мен няма проблем, от време на време някоя малка пъпчица избива, но бива безмислостно унищожена с Акне аут (лосион).

Hayashi
08-25-2012, 16:12
От скоро с пяна от Avon.

Тази пяна е страшно готина! Много съм доволна от нея.

Vikencheto
08-26-2012, 09:51
Както казаха по-горе, зависи от типа кожа. Моята е страаашно чувствителна, преди беше суха сега не е чак толкова, но не и мазна.
Замених всички скрабове, гелове и т.н с бебешки сапун "бочко" и си мия с него лицето сутрин и вечер. След това ползвам тоник (собственоръчно направен! от магданоз и аспирин) пак сутрин и вечер и накрая масло от чаено дърво, което горещо препоръчвам. Пия и някакви добавки за по-красива кожа. И вече ако ще излизам и ще си слагам грим "бочко" бебешкия крем. Имам и здраве него слагам понякога вечер, но леката формула.
Не знам от кое точно стана..сигурно от всичко, но кожата ми от отдавана не е била толкова чиста.

neverbackdownx
08-27-2012, 17:39
Акне аут лосион и едно друго кремче, по някой път със спирт , с тоник ( не за пиене ) , термална вода ии такаам. Всеки път различно и естествено зависи колко имам :)

Colombia
08-27-2012, 22:07
накрая масло от чаено дърво, което горещо препоръчвам.

Моля,моля,моля обясни как го използваш!

kitty02
08-28-2012, 12:17
Аз използвам скраб за лице и отделно се мажа с едни тампончета :)

strawberry88
08-28-2012, 12:20
Моля,моля,моля обясни как го използваш!

Май ти бях отговорила,но пак ще кажа! :D
Слагаш си на пръста малко и го нанасяш само върху пъпката!Не е много сложно.

Colombia
08-28-2012, 21:32
^Беше да.Но,исках и Vikencheto да сподели.Да не би случайно да използва друг пиниз...хаха.
Иначе мерси Ягодке.Отново.

strawberry88
08-28-2012, 21:35
^Моля.
Colombia,помня,че пpеди беше ползвала ескфолианта на Ивостин.Доволна ли беше??? 8-)

Colombia
08-28-2012, 21:43
То се води трисферен пилинг до колкото помня.Да- ИВОСТИН ПУРИТИН ТРИСФЕРЕН ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ

http://apteka.framar.bg/30020116/%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BF%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D 0%BD-%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5-100-%D0%BC%D0%BB-

Да,доволна бях,но абсолютно не очаквай някакво по-сериозно почистване на кожата в дълбочина.По-скоро е като гела от серията само че с малки частички.
Аз продължавам да използвам това

http://apteka.framar.bg/30014012/%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BF%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0-150-%D0%BC%D0%BB-

Много е добър.Поне за моята кожа.От миналата година го използвам постоянно.

strawberry88
08-28-2012, 21:57
Благодаря.
Аз съм ползвала гела и изобщо не бях доволна. :(

Colombia
08-28-2012, 22:53
Защо?
Изсушаваше ти кожата или...?

strawberry88
08-28-2012, 23:17
Не.Аз съм с мазна кожа и след като се измиех с гела и ми се омазняваше 5 мин. след това,а и почти никаква пяна не правеше. :D

Vikencheto
09-10-2012, 15:28
Моля,моля,моля обясни как го използваш!

Взимам клечка за уши и я пъхам в дупчицата, от която излиза течността и като се напои започвам да размазвам по цялото лице (като задържам на местата, където имам пъпки) :)

Lovely Dream
09-10-2012, 15:50
Ооо, даа, чаеното дърво върши страхотна работа!!! Аз ползвам сега гела от серията на Орифлейм с чаено дърво, вярно, не ухае мн приятно, но почиства чудесно, макар и да щипе на пъпките, но за мен е чудесен. Намалява и размера ми. По принцип няма ден от 2 год насам, в който да нямам поне няколко пъпки. Слагам и сапун на лицето си понякога, макар и да е вредно.Слагам натурална розова вода (без примеси) преди лягане, като попие слагам спирт, но като почна да го позлвам всяка вечер и кожата ми почва на места да се бели. После слагам едно гелче с алое вера с охлаждащ ефект на Орифлейм, нз дали върши нещо, но уж успокоявало раздразнената кожа, поне охлажда добре. Като попие и то слагам един крем за ТЯЛО с розова водичка (защото върши по-добра работа от моите за лице), той попива мн бързо и кожата е мекичка. Отскоро започнах и маски за лице да си правя, такива с купена хума - споделете на вас действат ли ви и след колко време употреба забелязахте, че наистина действа + колко пъти на седмица я правите (кожата ми е комбинирана, леко отива даже и към изцяло мазна) .

dassasydanca
09-10-2012, 17:10
Аз използвам Anti-Blemish на Clinique - почистваща пяна, тоник и хидратиращ крем. Но аз си страдам от пъпки не само през "онзи" период от месеца, а по принцип, тъй че ако не сте като мен може и да ви се сторят агресивни... Аз лично съм доволна :)

pepa97
09-12-2012, 05:57
Къде се продава това чаено дърво и колко струва.Моето мнение:Отивайте при козметичка и тя ще ви забърка някакво лекарство точно според вашата кожа-като я види.И ще видите ,че ще има ефект.

kalpazanka
09-12-2012, 07:31
Не.Аз съм с мазна кожа и след като се измиех с гела и ми се омазняваше 5 мин. след това,а и почти никаква пяна не правеше. :D

Или си слагала прекалено малко, или гелът е бил с минал срок на годност.
Аз също съм го ползвала, също по начало съм с мазна кожа, но мострите Ивостин, които бях взела, си вършеха работата отлично. Авен също е страхотно попадение. ;) Ла Рош също, особено ако е промоопаковката 400 мл.

strawberry88
09-12-2012, 12:26
^Най-любимият ми гел за лице е на Авен.По-хубав не съм си купувала.<3
А този на Ивостин си беше наред, но не ми хареса.

Lovely Dream
09-12-2012, 13:16
Къде се продава това чаено дърво и колко струва.Моето мнение:Отивайте при козметичка и тя ще ви забърка някакво лекарство точно според вашата кожа-като я види.И ще видите ,че ще има ефект.

Аз си поръчвам от една серия на Орифлейм, те са няколко продукта, ето : http://bg.oriflame.com/search/index.jhtml?type=products&searchValue=pure%20nature%20%D1%87%D0%B0%D0%B5%D0% BD%D0%BE%20%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%20%D0%B8 %20%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B D . Аз имам почистващия гел за лице и разтвора срещу пъпки. Второто обаче е само 14мл и ми е останало само 1/2 мл само. Гела на мен ми щипеше като се миех, но вероятно защото е изсушавал пъпките. Лицето после е много свежо, не съм гледала за колко време. Доволна съм и от двете. Още 1 глас за Акен Аут лосиона! Но не ми маха черните точки, само пъпките... Освен на Орифлейм съм гледала в сайта на Ивис, че марката Seventeen има продукти с чаено дърво, но не съм ги ползвала. :)

Vikencheto
09-12-2012, 15:20
Къде се продава това чаено дърво и колко струва.Моето мнение:Отивайте при козметичка и тя ще ви забърка някакво лекарство точно според вашата кожа-като я види.И ще видите ,че ще има ефект.

Взимам си го от аптеката. Произведено е в България, 10 мл за 5.50 лв.

pepa97
09-12-2012, 18:54
Аз си поръчвам от една серия на Орифлейм, те са няколко продукта, ето : http://bg.oriflame.com/search/index.jhtml?type=products&searchValue=pure%20nature%20%D1%87%D0%B0%D0%B5%D0% BD%D0%BE%20%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%20%D0%B8 %20%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B D . Аз имам почистващия гел за лице и разтвора срещу пъпки. Второто обаче е само 14мл и ми е останало само 1/2 мл само. Гела на мен ми щипеше като се миех, но вероятно защото е изсушавал пъпките. Лицето после е много свежо, не съм гледала за колко време. Доволна съм и от двете. Още 1 глас за Акен Аут лосиона! Но не ми маха черните точки, само пъпките... Освен на Орифлейм съм гледала в сайта на Ивис, че марката Seventeen има продукти с чаено дърво, но не съм ги ползвала. :)

Мерси!

pepa97
09-12-2012, 18:54
Взимам си го от аптеката. Произведено е в България, 10 мл за 5.50 лв.

Мерси!

weheartiit
09-12-2012, 20:02
^Най-любимият ми гел за лице е на Авен.По-хубав не съм си купувала.<3
А този на Ивостин си беше наред, но не ми хареса.

Може ли да постнеш снимка на гела който си ползвала, защото аз също съм с мазна кожа и отдавна търся решение. ;/

strawberry88
09-12-2012, 20:16
http://prikachi.com/images/835/5262835P.jpg :)))

Lovely Dream
09-12-2012, 22:35
Pepa97, няма защо! :)
Vikencheto, от коя аптека си го взимаш маслото, дали го има в "Марешки" ?
Strawberry88, пъпките и черните точки изчистват ли се от този гел на Авен и за колко време става това ? После кожата след колко часа пак започава да се омазнява ? Моята е комбинирана, но отива към мазна. :)

strawberry88
09-12-2012, 22:50
Strawberry88, пъпките и черните точки изчистват ли се от този гел на Авен и за колко време става това ? После кожата след колко часа пак започава да се омазнява ? Моята е комбинирана, но отива към мазна. :)

Не става само с гела.След него трябва и нещо друго, с което да се третират черните точки и пъпките.За черните точки единственото ефикасно нещо, което всичките ги маха, е почистване при козметик.Не се махат завинаги естествено.8-)Аз за да предотвратя появата им пак или поне да са по - малко пъпките и черните точки, използвам активния лосион на Акне аут и съм повече от доволна.Против черни точки също може да си мажете лицето с мед.А за омазняването ползвайте някакъв матиращ крем, след като сте си измили лицето с гел.:)

mimijessi
09-12-2012, 22:52
Ами сутрин със това :http://www.prikachi.com/images.php?images/392/5263392v.jpg
Някъде към 16,00 с това (ако съм вкъщи):http://www.prikachi.com/images.php?images/398/5263398B.jpg
И ако имам пъпки с акне аут активен лосион и крем здраве :)

Lovely Dream
09-12-2012, 23:47
Благодаря за информацията, Strawberry88! Но като се разтърсих и видях цената се стреснах. :D Май ще карам на нещо по-изгодно. Мене тия проклети черни точки ме дразнят бррр :? . Акне Аут лосион и аз ползвам, доволна съм! Меда помага ли наистина срещу черни точки, ние имаме у нас ( наше производтство, натурален ) . Колко време стои на лицето ? Обаче след него знаеш остава бяло... А аз като си сложа отгоре кремче за лице и то се изтрива, дали е проблем ? + тази на аватара ти Спенсър от М.С.Л. ли е ? :D

strawberry88
09-13-2012, 09:51
Благодаря за информацията, Strawberry88! Но като се разтърсих и видях цената се стреснах. :D Май ще карам на нещо по-изгодно. Мене тия проклети черни точки ме дразнят бррр :? . Акне Аут лосион и аз ползвам, доволна съм! Меда помага ли наистина срещу черни точки, ние имаме у нас ( наше производтство, натурален ) . Колко време стои на лицето ? Обаче след него знаеш остава бяло... А аз като си сложа отгоре кремче за лице и то се изтрива, дали е проблем ? + тази на аватара ти Спенсър от М.С.Л. ли е ? :D

Козметик!Ще ти махне всички черни точки.Или си направи вкъщи парна баня на лицето и ги изстискай, но на мен ми е много трудно сама и не мога.И нашия мед е домашен.Стои се около 10-15 минути.Обаче не разбрах какво бяло ти остава след меда?Мажеш си цялото лице с мед (може малко и на шията :D ) и после го измиваш с вода.Какво бяло?И меда е жълт. :D И да, Спенсър е. 8-)

А Л И С А
09-13-2012, 10:01
Аз си забърквам едно лекарство, което съдържа дермален прах,салицилов спирт и още нещо беше, но не мога в момента да си намеря листчето, на което го пишеше името на трета съставка. Иначе го нанасям сутрин и вечер. Откакто започнах да го ползвам това забравих за акнето. За по-малко то месец ми се изчистиха всички петна по лицето и гърба. По принцип го използвам и веднага след като съм си изстискала някоя пъпка, за да не остане белег.

Vikencheto
09-13-2012, 10:22
Pepa97, няма защо! :)
Vikencheto, от коя аптека си го взимаш маслото, дали го има в "Марешки" ?
Strawberry88, пъпките и черните точки изчистват ли се от този гел на Авен и за колко време става това ? После кожата след колко часа пак започава да се омазнява ? Моята е комбинирана, но отива към мазна. :)

Не знам как се казва аптеката, но предпологам, че го има във всички. Отидо до "Марешки" и питай, ако го нямат пробвай другаде..все някъде ще го намериш.

weheartiit
09-13-2012, 10:55
http://prikachi.com/images/835/5262835P.jpg :)))

Благодаря ти много :)))А понеже беше казала,че след лосиона може да се слага матиращо кремче,може ли аз да слагам ББ крема на гарниер (този който е за комбинирана до мазна кожа) или е по-добре да си взема нещо друго.

strawberry88
09-13-2012, 10:59
Благодаря ти много :)))А понеже беше казала,че след лосиона може да се слага матиращо кремче,може ли аз да слагам ББ крема на гарниер (този който е за комбинирана до мазна кожа) или е по-добре да си взема нещо друго.

Моля.
Мисля,че може да слагаш ББ крема, но ако ще си купуваш матиращ крем е препоръчително също да е на медицинска марка. :)

weheartiit
09-13-2012, 11:15
Моля.
Мисля,че може да слагаш ББ крема, но ако ще си купуваш матиращ крем е препоръчително също да е на медицинска марка. :)

добрем :) ти на Авен ли ползваш или си заложила на нещо друго?

Lovely Dream
09-13-2012, 11:25
Козметик!Ще ти махне всички черни точки.Или си направи вкъщи парна баня на лицето и ги изстискай, но на мен ми е много трудно сама и не мога.И нашия мед е домашен.Стои се около 10-15 минути.Обаче не разбрах какво бяло ти остава след меда?Мажеш си цялото лице с мед (може малко и на шията :D ) и после го измиваш с вода.Какво бяло?И меда е жълт. :D И да, Спенсър е. 8-)

Моя е грешката, сори. :D Щях да пиша, че след Акне Аут остават бели следи, но после се сетих да вмъкна и за меда и съм го сложила на грешно място. :D Имах предвид, че от Акне аут остават бели следи и после като сложа кремче пречи ли, че се изтриват (предполагам, че не ) ? За парната баня и аз съм чела в една стааара книга, от 70те години на миналия век. Още тоагав обаче жените са знаели мноого неща за козметиката и грижата за кожата и косата. Има разни маски, за лице, а предшественик на спирала е аркансила, който подсилвал миглите, имало черен, син, ЧЕРВЕН :D Чакай, че се отплеснах малко... :D А, да, и пише след парната баня да се изтискат пъпките с някакъв инструмент "тиркомедон" , с който натискаш под ъгъл и излизали, но надали има вече такова чудо по днешните аптеки. А може ли след като съм си направила парна баня и съм изтискала повечето от тях тогава да сложа меда (течен), дали ще има по-хубав ефект ? М.С.Л <333 :D

strawberry88
09-13-2012, 11:30
Моя е грешката, сори. :D Щях да пиша, че след Акне Аут остават бели следи, но после се сетих да вмъкна и за меда и съм го сложила на грешно място. :D Имах предвид, че от Акне аут остават бели следи и после като сложа кремче пречи ли, че се изтриват (предполагам, че не ) ? За парната баня и аз съм чела в една стааара книга, от 70те години на миналия век. Още тоагав обаче жените са знаели мноого неща за козметиката и грижата за кожата и косата. Има разни маски, за лице, а предшественик на спирала е аркансила, който подсилвал миглите, имало черен, син, ЧЕРВЕН :D Чакай, че се отплеснах малко... :D А, да, и пише след парната баня да се изтискат пъпките с някакъв инструмент "тиркомедон" , с който натискаш под ъгъл и излизали, но надали има вече такова чудо по днешните аптеки. А може ли след като съм си направила парна баня и съм изтискала повечето от тях тогава да сложа меда (течен), дали ще има по-хубав ефект ? М.С.Л <333 :D

Може, разбира се.Даже попринцип някои хора си правят маските за лице под душа, защото от парата порите се отварят и има по - голям ефект от маската (независимо каква ще е маската).И на мен понякога ми остава бяло от лосиона на Акне аут.Какъв крем искаш да слагаш след лосиона?М.С.Л. <33 :D

Lovely Dream
09-13-2012, 12:49
^ Първо, измивам си лицето още под душа с гел за лице с чаено дърво вечерта; 2. Преди лягане си мия лицето само с вода, после като изсъхне пръскам с розова вода; 3. Слагам салицилов спирт 2% ; 4. Слагам Акне Аут Лосион; 5. После слагам крем, но не за лице, а един за тяло, много го харесвам, с роза, бързо попива и после кожата не е мазна, а мекичка и хубава. Дали вреди, като е за тяло ? Имам и кремове за лице, един с боровинка и лавандула на Орифлейм, уж за всеки тип кожа, но като се събудя и лицето ми е супер мазно, а друг имам пък с роза, но той нещо ми щипе на кожата. Охх, преди имах черни точки само на носа, а от това лято имам и по бузите (не по целите, към носа само) . :(

strawberry88
09-13-2012, 12:54
Щом този крем за тяло ти действа добре и на кожата на лицето, не виждам защо да не го ползваш.
Също забравих да спомена, че е добре и кожата да се ексфолира.Маха черните точки и мъртвата кожа.Може и с купен и с домашно направен ексфолиант.Какъв е твоят тип кожа?

Lovely Dream
09-13-2012, 13:32
^ Ами добре ми действа, засега. Преди си мислех, че кожата ми е мазна, но по принип бузите ми не не омазняват много, така че по-скоро е комбинирана. От 2 седмици, 2 пъти седмично, си слагам маска от хума, чудя се дали ще ми махне черните точки, някои петна... ? Ексфолиант за лице нямам, имам за тяло на Рефан, от захарни кристали е, не ми дразни кожата. Вече не ям и много сладко, шоколад на блокчета нз откога не съм яла, като изключим глазурите на сладоледите. Вече и на сладоледите им минава сезона, скоро ще карам и без тях. Знам, че трябва да се ограничи сладкото до минимум, а наистина, преди като ядях много сладко имах повече пъпки .

strawberry88
09-13-2012, 13:49
^Към маската с хума добавяй и лимонов сок.Той има избелващо действие за петната.:)))

Lovely Dream
09-13-2012, 14:39
^ Е, те са от пъпки, не са много, за щастие. А лимоновия сок + хумата няма ли да стане хипер изсушаващо ? Тя и без това ми става суха само от нея, пък ако добавя и сок от лимон... :? Е, аз слагам крем на лицето си след маската и се успокоява, де. :)

strawberry88
09-13-2012, 15:28
^Пробвай с мед,хума и лимон.;)

Narkomancencety
09-13-2012, 18:42
Кое е по-добро според вас - Акне аут или http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=21347 ? :) Иии колко струва Акне аут? От аптеката ли си го купувате? :D

weheartiit
09-13-2012, 19:01
Кое е по-добро според вас - Акне аут или http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=21347 ? :) Иии колко струва Акне аут? От аптеката ли си го купувате? :D

Аз имам Акну аут и не съм доволна,но мисля,че съм единичен случай ;д Повечето тук много го хвалят и са доста доволни.Ако бях на твое място щях да заложа на него.Орифлейм за мен не е особено надежна марка,купувала съм някой неща за лице и не съм била доволна.Иначе да,от аптеките.Аз си го взех за 11-12 лв. ,но на някой места можеш да го намериш и по-евтино.

strawberry88
09-13-2012, 19:09
Кое е по-добро според вас - Акне аут или http://bg.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=21347 ? :) Иии колко струва Акне аут? От аптеката ли си го купувате? :D

Акне аут, естествено!Ама лосиона, защото от крема никакъв ефект не виждам.От аптека се купува и струва 10 лв.;)

Lovely Dream
09-13-2012, 22:32
Утре ще ходя до града и мисля да си купувам някакъв гел или ексфолиант (за ежедневна употреба да е) срещу пъпки и черни точки, който хубаво да почиства кожата. Предложения за продукти ? (малко късно се сетих да попитам, ама карай, дано някой ми отговори ) :D Какво мислите за серията на Гарниер Pure Active ? :)

- Ягодке мерси, може да пробвам комбинация от трите, но ние рядко купуваме лимони, а предполагам в продаваните "лимонови сокове" има толкова истински лимонов сок, колкото да замирише само д/г :Dь

- Narkomancencety , това на Орифлейм го имам същото, бях доволна, само че там, откъдето излиза маслото малко трудно ми излизаше на мен колкото исках и все натисках, натисках и то се замърси, а ккато го свърших почти се скъса малко... :D Но аз както го мъчих... бе имаше си ефект, благодарение на чаеното дърво, аз имам и гела от серията, от който съм доста доволна по принцип. Вчера разбрах от темата, че има чаено масло по аптеките БГ производтсво, така че май ще си взема от там, по-изгодно ще е вероятно. Иначе на мен продуктите с чаено дърво ми вършат работа и то действа и антибактериално, някъде съм чела, че е по-добре за пъпките и от спирта.. А, имам и коректора от серията, но не ми вършеше работа, защото цвета му биеше на оранжево, а моята кожа е много светла. Друг коректор съм взимала с чаено дърво от Very Me на Орифлейм, но май нещо много некадърно го слагам и ми личи, че имам коректор :D .

едит за Narkomancencety : относно Акне Аут , от него съм много доволна, също. Не мога да преценя от коя марка повече, но доста хора са доволните от Акне Аут, напр. от опит ще ти кажа, мажа се вечерта с него и сутринта размера на пъпките и червенината е намаляла ! Но ти си прецени, на мен и двете марки ми вършат работа !

strawberry88
09-13-2012, 22:38
Утре ще ходя до града и мисля да си купувам някакъв гел или ексфолиант (за ежедневна употреба да е) срещу пъпки и черни точки, който хубаво да почиства кожата. Предложения за продукти ? (малко късно се сетих да попитам, ама карай, дано някой ми отговори ) :D Какво мислите за серията на Гарниер Pure Active ? :)

- Ягодке мерси, може да пробвам комбинация от трите, но ние рядко купуваме лимони, а предполагам в продаваните "лимонови сокове" има толкова истински лимонов сок, колкото да замирише само д/г :Dь

- Narkomancencety , това на Орифлейм го имам същото, бях доволна, само че там, откъдето излиза маслото малко трудно ми излизаше на мен колкото исках и все натисках, натисках и то се замърси, а ккато го свърших почти се скъса малко... :D Но аз както го мъчих... бе имаше си ефект, благодарение на чаеното дърво, аз имам и гела от серията, от който съм доста доволна по принцип. Вчера разбрах от темата, че има чаено масло по аптеките БГ производтсво, така че май ще си взема от там, по-изгодно ще е вероятно. Иначе на мен продуктите с чаено дърво ми вършат работа и то действа и антибактериално, някъде съм чела, че е по-добре за пъпките и от спирта.. А, имам и коректора от серията, но не ми вършеше работа, защото цвета му биеше на оранжево, а моята кожа е много светла. Друг коректор съм взимала с чаено дърво от Very Me на Орифлейм, но май нещо много некадърно го слагам и ми личи, че имам коректор :D .

Продуктите за лице на Гарниер са отвратителни!Недей!!!Кажи до колко пари да е гела или ексфолианта и ще ти препоръчам.
Относно лимона...един лимон струва стотинки! :D А и ако не искаш да купуваш лимон само за маската, може да си слагаш резенчета във водата (много е освежаващо :grin: <3 ) или да слагаш в чая например.
А за коректора - сигурно не си уцелила цвета и затова личи. ;)

Lovely Dream
09-13-2012, 22:46
^ Мерси за бързия отговор, Ягодке! Ами най-много 14-15 лв., но да е някой, който знаеш, че действа. :) Не знам, но имам чувството, че мога да ти имам доверие. ;)

strawberry88
09-13-2012, 23:02
^О, благодаря.Такаам...първо ще ти препоръчам гела на Ивостин, защото е медицинки и има масло от чаено дърво в него.8-) Аз не бях много доволна от него, но всички други са доволни, а и братовчедка ми го има и е много доволна.Може би моя нещо не е бил наред.:DМисля пак да си го купя, само че този път с помпичката.Цената му е 10-11 лв.Търси го в аптеките.
http://prikachi.com/images/569/4039569o.jpg
На Neutrogena е хубав.И той е към 10 лв.
http://prikachi.com/images/956/5267956v.jpg
Този ексфолиант е добър и също е около 10 лв.
http://prikachi.com/images/961/5267961l.jpg
И гела им също е хубав.И пак е около 10 лв.
http://prikachi.com/images/971/5267971B.jpg
:)

Lovely Dream
09-13-2012, 23:34
^ ООО мерсии, мерсииии! 8-) Чудя се обаче дали ще ги намеря, защото градчето ни не е голямо и имаме само една така по-голяма аптека, "Марешки" , ще потърся там, а дали могат да се намерят по магазините за козметика или са медицински марки (освен Ивостин, за който ми каза, че е медицинска) ? Кой от тях ти е фаворита, защото все пак не мога още да се реша коя марка и продукт да избера... :) Важно е да действа срещу акне и черни точки, да почиства порите хубаво и да не се омазнява бързо след това кожата, чудя се и дали да е ексфолиант или измиващ гел ? Кое е по-доброто решение? Ама и аз направо те съсипах с моите въпроси стана вече 2 дни, извинявам се, но виждам, че си доста по-компетентна от мен в това отношение и затова... :(

Narkomancencety
09-14-2012, 09:40
Благодаря много за отговорите! :) Все пак реших да си взема Акне аут и ще потърся това чаено масло. Lovely Dream за черните точки това много ми помага, ама е по-скъпичко - http://amritalab.eu/beautystudio/maski/eksfolirashti/scrub_red_berries

strawberry88
09-14-2012, 09:42
^ ООО мерсии, мерсииии! 8-) Чудя се обаче дали ще ги намеря, защото градчето ни не е голямо и имаме само една така по-голяма аптека, "Марешки" , ще потърся там, а дали могат да се намерят по магазините за козметика или са медицински марки (освен Ивостин, за който ми каза, че е медицинска) ? Кой от тях ти е фаворита, защото все пак не мога още да се реша коя марка и продукт да избера... :) Важно е да действа срещу акне и черни точки, да почиства порите хубаво и да не се омазнява бързо след това кожата, чудя се и дали да е ексфолиант или измиващ гел ? Кое е по-доброто решение? Ама и аз направо те съсипах с моите въпроси стана вече 2 дни, извинявам се, но виждам, че си доста по-компетентна от мен в това отношение и затова... :(

Няма нищо, нямам против да ти отговарям.8-)
Ами този на Ивостин само в аптеки го има, а другите ги има и по козметичните магазини.Например ДМ и всякакви други козметични магазини.При нас ги има в почти всеки магазин.Може да ги има даже и в Кауфланд,Била,Пикадили и такива...
Добре е да се използва и гел и ексфолиант.Гела сутрин и вечер, а ескфолианта 2 пъти в седмицата.Аз ти препоръчвам най-много гела на Ивостин, защото е медицински!И може да си правиш домашен ексфолиант.Аз съм си правила такъв-мед+2 аспирина на прах или розова вода+2 аспирина.Има и много други рецепти в интернет за домашно направен ексфолиант.;)

strawberry88
09-14-2012, 11:02
добрем :) ти на Авен ли ползваш или си заложила на нещо друго?

На Авен имам гел за миене на лице,кремче само за пъпки,слънцезащитен крем и маска за лице,но нямам матиращ крем. 8-) :( Имам матиращ на Биодерма,но ми се иска да пробвам и матиращия на Авен.

Lovely Dream
09-14-2012, 18:01
Няма нищо, нямам против да ти отговарям.8-)
Ами този на Ивостин само в аптеки го има, а другите ги има и по козметичните магазини.Например ДМ и всякакви други козметични магазини.При нас ги има в почти всеки магазин.Може да ги има даже и в Кауфланд,Била,Пикадили и такива...
Добре е да се използва и гел и ексфолиант.Гела сутрин и вечер, а ескфолианта 2 пъти в седмицата.Аз ти препоръчвам най-много гела на Ивостин, защото е медицински!И може да си правиш домашен ексфолиант.Аз съм си правила такъв-мед+2 аспирина на прах или розова вода+2 аспирина.Има и много други рецепти в интернет за домашно направен ексфолиант.;)

Днес ходих да потърся продутите в "Марешки" , но нямаха гела на Ивостин, а аз бях решила него да си взема. :( Имаха на Clean & Clear и гел, и ексфолиат, но едни по-други, лилави, срещу черни точки. Аз се отказах, все още имам останало от този с чаено дърво и розмарин на Орифлейм и като свърши ще потърся в областния град, където ще уча, защото там имат повече аптеки и имам по-голям шанс да го открия тоя гел... Реших да си купя него, защото хем бил медицински, хем с хубави съставки, но като не мога да го намеря ?? Има да обикалям да го търся, накрая ще се откажа и ще си купя някой от ДМ, тъй като е близо до училище, там по ще има някакъв избор. Днес ми предлагаха основно на Гарниер Pure Active, но и каза, че не вършат работа и се отказвам от него... Ексфолиантче и на мен ми се иска да имам, но по принцип постепенно си попълвам нужните различни козметични продукти, за да излиа по-изгодно. Чувала съм и аз, че аспирина помагал, но рецепта за ексфолиант/маска не знаех. Може пък да пробвам, мерси! :) Радвам се, че не съм прекалено досадна :D
Narcomancencety , мерси за предложението, но ми идва много скъпо, а пък и по интренетр не ми се поръчва... Според мен май наистина Акне аут-а е по-добро решение, още повече, че е родно производство. Качествен продукт и не го мисля само аз, много има доволни. При мен лично не ми действа на черните точки, но на мен ми е достатъчно, че работи при пъпките :) . От крема ефект не видях почти, но лосиона е друго нещо! ;)

strawberry88
09-14-2012, 18:05
и като свърши ще потърся в областния град, където ще уча, защото там имат повече аптеки и имам по-голям шанс да го открия тоя гел...

Абе ще го намериш гела на Ивостин, сигурна съм!Ти провери само в една аптека и вече се отказа! :D :? А и докато си купиш ексфолиант, пробвай домашния метод, който ти казах.;)

fenka_bmw
09-14-2012, 18:25
Акне аут ползвам аз и има промяна!

Lovely Dream
09-14-2012, 21:16
Ягодке, ще го търся тоя гел, дотогава ще карам на Орифлейм + Акне Аут, за да се избавя от пъпките до 1вия учебен ден. Ще го намеряяя :D Ексфолианта може да го направя, но то аспирина няма май да става много, надали ще ексфолира кой знае колко :? В ДМ също ще видя какви продукти имат, че не съм влизала от 1-2 год. и съм чувала, че имали хубави и изгодни марки като цяло. Може да си взема някой ексфолиант за тяло или пък душ-гел, най-обичам да си купувам ей такива работи... :D .
+ Да те питам, наскоро си взех новия ББ крем на Гарниер, матиращия, мисля че съм доволна, но аз преди не съм ползвала нито фдт, нито пудри, нито тонирани кремове, затова не мога да съм 100% обективна. Проблема е, че от ежедневното мазане със спирт и участъците около пъпките почнаха леко да се белят и като сложа крема на Гарниер и стои напластено и грозно, където се бели. Не знам какво да правя... :(

strawberry88
09-14-2012, 21:57
Ягодке, ще го търся тоя гел, дотогава ще карам на Орифлейм + Акне Аут, за да се избавя от пъпките до 1вия учебен ден. Ще го намеряяя :D Ексфолианта може да го направя, но то аспирина няма май да става много, надали ще ексфолира кой знае колко :? В ДМ също ще видя какви продукти имат, че не съм влизала от 1-2 год. и съм чувала, че имали хубави и изгодни марки като цяло. Може да си взема някой ексфолиант за тяло или пък душ-гел, най-обичам да си купувам ей такива работи... :D .
+ Да те питам, наскоро си взех новия ББ крем на Гарниер, матиращия, мисля че съм доволна, но аз преди не съм ползвала нито фдт, нито пудри, нито тонирани кремове, затова не мога да съм 100% обективна. Проблема е, че от ежедневното мазане със спирт и участъците около пъпките почнаха леко да се белят и като сложа крема на Гарниер и стои напластено и грозно, където се бели. Не знам какво да правя... :(

Щом ти е суха кожата и се бели, слагай крем.Абе ти още не си пробвала ексфолианта с аспирина и вече казваш, че не екфолирал!Аз мога да ти кажа, че си ексфолира много добре!А в ДМ има Neutrogena и Clean & Clear, в случай, че не намериш гела на Ивостин, но не ми се вярва.Ако не го намериш си вземи гела на Neutrogena!Успех! ;)

Lovely Dream
09-14-2012, 22:18
Еми тя не е суха, нали ти казвам, по принцип си е комбинирана към мазна, но от спирта се изсушава прекомерно на места и се бели. Май тази вечер ще й дам почивка от спирта и само с Акне Аут лосиона ще се намажа. Ще го пробвам сигурно твоя ексфолиант, щом казваш, че върши добра работа... Neutrogena и Clean & Clear ми остават резервни варианти, но пак ще го търся тоя Ивостин... Мерсиии :)

strawberry88
09-14-2012, 22:26
Ама защо изобщо слагаш тоя спирт???Ползвай си само Акне аут-а!И между другото и мазната кожа трябва да се хидратира!;)

weheartiit
09-14-2012, 22:37
Чувствам се зле защото на всички ви помага Акну аут лосиона,само на мен не. :D
Аз ли съм някаква сбъркана или просто нещо му има.Не ми действа добре на кожата,а е мазна и не би трябвало да имам проблеми с него. :?

strawberry88
09-14-2012, 22:40
Чувствам се зле защото на всички ви помага Акну аут лосиона,само на мен не. :D
Аз ли съм някаква сбъркана или просто нещо му има.Не ми действа добре на кожата,а е мазна и не би трябвало да имам проблеми с него. :?

Виж му срока на годност.
Пак ще повторя въпроса си :D - след, като нанесеш лосиона на Авен по - малко ли ти се омазнява кожата???

Lovely Dream
09-14-2012, 22:46
Ама защо изобщо слагаш тоя спирт???Ползвай си само Акне аут-а!И между другото и мазната кожа трябва да се хидратира!;)

Да, обаче това, че трябва да се хидратира го разбрах твърде късно, преди месец, миналата учебна година почти цялата я изкарах само със спирт без да слагам кремове и кожата ми се белеше понякога. Спирта си действа и той малко, но на опаковката пише, че не бива да се прилага продължително време,ноо аз си го ползвам почти редовно от 6 клас насам сигурно. :D Е, като видя, че почне да се бели го спирам докато мине и после все пак го почвам... :D

weheartiit
09-15-2012, 11:18
Виж му срока на годност.
Пак ще повторя въпроса си :D - след, като нанесеш лосиона на Авен по - малко ли ти се омазнява кожата???

Ще погледна.Останах с впечатлението,че ти отговорих в една друга тема. :D Да,по-малко,но аз освен него слагам и крема на биодерма.

fairyy1
09-15-2012, 11:21
Аз си почиствам лицето с лосиона против акне на "Милва" и след това мажа с крем "Здраве". Понякога заменям това с "Акне аут" активен лосион.

И на мен ми казаха, че "акне аут" много помага и мисля да си го купя

kalpazanka
09-15-2012, 12:17
Акне аут ползвам аз и има промяна!
Душа, от колко време го ползваш? :)



И на мен ми казаха, че "акне аут" много помага и мисля да си го купя
Не мисли, ами го взимай. Гледай по възможност да е от Марешки, че там цената няма 10 лв. :D

fairyy1
09-15-2012, 12:26
Душа, от колко време го ползваш? :)



Не мисли, ами го взимай. Гледай по възможност да е от Марешки, че там цената няма 10 лв. :D

Да, значи утре ще отскоча до Марешки :D

plamka
09-15-2012, 13:26
Продуктите на Акне аут са хубави наистина. На Bioderma и Avene кремовете също са много хубави, но са по-скъпи.

kalpazanka
09-15-2012, 14:20
Но пък стигат за доста време. Refiner-a на Биодерма ползвам вече 14 месеца.

plamka
09-15-2012, 15:25
Но пък стигат за доста време. Refiner-a на Биодерма ползвам вече 14 месеца.
Е, не мога да кажа същото за мен :D Аз ползвах Sebium akn, но може би за не повече от 2-3 месеца, но аз се мажех по 2-3 пъти на ден.

kalpazanka
09-15-2012, 17:22
роакутан
Няма го в България и е тератогенен.

yoLo0
09-15-2012, 18:23
Чувствам се зле защото на всички ви помага Акну аут лосиона,само на мен не. :D
Аз ли съм някаква сбъркана или просто нещо му има.Не ми действа добре на кожата,а е мазна и не би трябвало да имам проблеми с него. :?
И на мен не ми помогна изобщо. :?

strawberry88
09-16-2012, 05:16
Аз пък имам един крем на Биодерма Себиум ама не го намирам и не знам точно кой беше ама изобщо, изобщо не останах доволна!Кожата ми се омазняваше много бързо и ми излизаха още повече пъпки.Затова го спрях и вече съм ок.А и от мицеларната им вода от същата серия не съм много впечатлена.Повече нищо няма да си купя на Биодерма! 8-) :? :/

pepa97
09-16-2012, 05:47
Чувствам се зле защото на всички ви помага Акну аут лосиона,само на мен не. :D
Аз ли съм някаква сбъркана или просто нещо му има.Не ми действа добре на кожата,а е мазна и не би трябвало да имам проблеми с него. :?

И на мен не ми помага :(

prettymonster
09-16-2012, 11:35
Има много маски с натурални продукти , които помагат например с мед , лимон , смрадлика :) Пробвай с някакви природни продукти :-P На мен ми помагат

prettymonster
09-16-2012, 11:36
Ааа също и Хума , от приятелки съм чувала , че много помага .. и аз имам и скоро мисля да я пробвам ;д

titkos
09-17-2012, 08:54
http://prikachi.com/images/835/5262835P.jpg :)))

Да, и аз го ползвам сега. Приятен е.
Наскоро обаче ходих при ендокринолог за изследвания (относно акнето) и като му го показах, той нещо не одобри гела. Имал много съставки. Вместо това ми препоръча да си мия лицето с бебешки сапун на някаква стара марка... Не знам що за бебешки сапун е това, щом ми пари на очите, а и сутрин кожата ми е много мазна.
Както и да е, и някакво лекарство ми предписа, което се приготвя в аптека. Имах ефект от него, но след 3-4 дена лицето ми стана на люспи.

Аз доста се уморих от борбата с този проблем и стигнах до извода, че независимо какво ям, какво правя, колко се мия, какво ползвам, козметици, лекари и т.н. пъпките ще продължават да си никнат като гъби в горица. Затова поне искам да ги прикрия.
Препоръчайте някой по-чист фон дьо тен, качествен, който не омазнява и не замърсява, но да покрива добре.

strawberry88
09-17-2012, 11:05
Аз доста се уморих от борбата с този проблем и стигнах до извода, че независимо какво ям, какво правя, колко се мия, какво ползвам, козметици, лекари и т.н. пъпките ще продължават да си никнат като гъби в горица. Затова поне искам да ги прикрия.

Определено не можеш да се пребориш с това нещо.Просто това е част от развитието на човека, а ние сме безсилни пред майката природа! 8-) Но пък с правилните продукти и начин на хранене поне намаляват и не е толкова зле.

ire
09-17-2012, 12:33
Аз ползвам Авен клеан успокояващ хидратиращ крем за кожа с акне след употребата на гела. Има и подходящ сапун от същата серия. http://www.aptekadara.com/product/4481/aven-klean-ats-uspokoyavasht-hidratant-za-akn-kozha-40ml.html

fUcKsMiLe
09-17-2012, 20:17
Ползвам бебешкия сапун Бочко, крем Здраве иии спирт, само ако се наложи(т.е. малко преди да ми дойде цикъла).

shutUp
09-17-2012, 20:47
Освен всички изброени продукти, бих ви препоръчала зеления чай, отварата от коприва, цитрусови плодове (особено грейпфрут) и, разбира се, спорт!

titkos
09-19-2012, 03:39
Определено не можеш да се пребориш с това нещо.Просто това е част от развитието на човека, а ние сме безсилни пред майката природа! 8-) Но пък с правилните продукти и начин на хранене поне намаляват и не е толкова зле.

Е, ти си на 16. Тогава е друго. Моите връстнички нямат този проблем...

teen95
09-22-2012, 10:36
Аз ползвам Зинерит , bebe young care (peeling & wash gel ) и понякога крем Здраве .

xImG0naLiveMyLifex
09-22-2012, 11:20
Аз си слагам на пъпчиците салицилов спирт сутрин и вечер и съм доволна ндаа ;Д продава се в аптеките за 92 стотинки и ми помага :D