PDA

View Full Version : Защо не чувствам?



buzanka1
08-23-2012, 23:18
Здравейте, искам да ви попитам тук тъй като никъде не намерих решение на проблема си. Аз не чувствам нищо освен болка, тъга. Не мога да се напия, колкото и да пия, не мога. Всякакъв алкохол пробвах не става.. напиването ми е само около минута в която ми е забавно и после пак същото. Не мога да се напуша.. не знам дали не го правя неправилно или.. ? просто не мога. Пушила съм трева, но нищо не става нищо не става.. очите ми стават червени, но не ми е готино, не мога да се напуша като другите. Не мога да свърша. Само един единствен път в живота ми свърших и беше невероятно, но след този път .. не е като онзи път. Хора не мога нищо да чувствам, нищо освен гадните неща от живота, нито едно хубаво нещо не съм почувствала, освен може би влюбването.

КАКВО ДА НАПРАВЯ! Искам да съм като другите. Искам сериозни отговори. Ако има някакъв лекар който да ми помогне ще го посетя веднага.

lamer4e7o
08-23-2012, 23:23
Психолог, невролог… Щом не се чувстваш добре, върви на преглед. Ние не сме врачки и няма как да знаем защо си в такова положение, въпреки че ми се струва, че просто нещо лошо ти се е случило за момента и сега си тъжна и затова си направила темата. Не вярвам да нямаш приятели, на които да споделиш тежките ти моменти и т.н.

DennisCobain
08-23-2012, 23:24
Психолог. Може би ще ти помогне. От кога си така? Нещо случило ли се е в живота ти.. Нещо лошо, което те е накарало да изпаднеш в това състояние?

buzanka1
08-23-2012, 23:32
Това е от .. незнам кога, за пръв път го забелязах когато бях на 13 и поисках да се напия и нищо не се получи...
Лоши неща колкото искаш... ;дд родителите ми са разведени, роднините ми са изпокарани, единственото хубаво нещо е през тези 3 години с които съм с приятеля ми.

jghgh
08-23-2012, 23:37
Щом го осъзнаваш, значи ще си решиш проблема, повярвай ми. Друг е въпросът дали ще е много скоро.
Не те съветвам да ходиш по лекари, но консултации с психолог - може, да.
А щом осъзнаваш апатията/депресията си, ще я излекуваш и сама, споко. Не знам. Проблемът ти не е толкова странен.
Направи усилие. Щастието изисква efforts. Опитвай се да се радваш на малките неща. Израдвай се на някоя готина котка.

А това за тревата и алкохола.. от опит знам, че те повдигат настроението, само ако си почнал предварително във весело настроение. Иначе алкохолът е депресант. Ако ти е скучно, тъпо, тъжно и т.н. преди и по време на употребата му, само ще ти засили черните мисли и до нищо няма да те докара.

И не му мисли много. Твърде много мислене=твърде много проблеми.

Успех! Всичко е поправимо!

buzanka1
08-23-2012, 23:40
радвам се ужасно много да животните, обаче майка ми не ми дава да гледам нищо в къщи. Имах куче за 3 седмици, което си го купех със спестяванията и през тези седмици няма и ден в който майка ми да не ми е викала и карала че се изпуска някъде (аз му чистех постоянно, без да се оплаквам)то беше на месец като го взех..

DennisCobain
08-23-2012, 23:41
Мхм. Спокойно, не е сериозно. Това е част от "порастването". Много тъпа постъпка да искаш да се напиваш на 13, че и изобщо. И моите родители са разведени, роднините ми също не са в добри отношения. Не си първата. Това са най-малките проблеми и ако така реагираш на тях с тая депресия (да, точно на депресарка приличаш ;д) то не те виждам в бъдеще. Стегни се! :D

buzanka1
08-23-2012, 23:46
Попринцип съм много весел човек, но просто тези "малки неща" не дразнят...

besso
08-24-2012, 06:59
ходи на психотерапевт, но не такъв, който ще ти изпише антидепресанти и няма да се интересува от теб, а такъв с който заедно да промените мисленето ти.

buzanka1
08-24-2012, 08:13
малко трудно, в моя град няма такива

besso
08-24-2012, 09:42
Е, ако наистина си мотивирана да промениш положението ще намериш начин. Има хора, които пътуват до други градове за да си провеждат сесиите. Ако не.. явно ти харесва да си седиш така.

3x0tik
08-25-2012, 14:10
Консултирай се с психолог/психотерапевт ... За да ти помонгнат :)