PDA

View Full Version : Детектив .. убийства ;)



kilers
08-24-2012, 10:35
Реших да си направим нещо като игра .. вие сте детектив и разследвате убийство .. Представете си , че сте Хорейшио и трябва да разгадаете случая ..

Така първото убийство ще го дам аз , не ме съдете нямам голямо въображение , направих каквото можах , не е ммного сложно , малко скучно , но се надявам темата да тръгне , който разкрие убийството измисля той , разбира се , ако иска. Ако ли не , някой с желание ще измисли .

Извикани сте в къща , убит е 60 -ият Иван ,

Иван - мъртвец
Гергана - съпруга
Димитър - син
Елена - жена на Димитър
Иванка - дъщеря

С тези започваме , някой нямат общо със случай - други имат . Убиецът може да не е сред тях , ще изникнат и други хора.
Ето уликите от убийството :

- Иван е убит с кухненски нож / има отпечатък по него на съседа му ИВАЙЛО /
- стъпка от женска обувка / стъпката е в кръвта /

Така . За сега можете да разпитате който си искате от тях , от казаното от тях ще излезнат други доказателства , други улики и така .

Нека започнем!


П.П. като цяло давам само идеята , надявам се по-изобретателни от мен да измислят по-интересни истории..

ВСЯКО СЪВПАДЕНИЕ С ИМЕНА ОТ ТЕМАТА Е СЛУЧАЙНА!

Всичко го правим за забавление . УСПЕХ !

Ако много се затрудните ще ви давам подсказки ...

TheBobqk
08-24-2012, 10:42
Окей. Взимам отпечатък от обувката и го давам за анализ. Щом има отпечатък по ножа от съседа нека да говорим с него. Та Ивайло къде беше, когато се е случило убийството. (правилно ли го правя?)

kilers
08-24-2012, 10:47
Ами няма правилно , неправилно . Не съм го изпипал и аз , опитах се да нагодя всичко , но горе-долу трябва това да е идеята ..

Добре , разпитваш Ивайло.

Ивайло , открит е твой отпечатък по оръжието на убийството , как е попаднал там ?

- Ивайло казва , че по-рано същият ден се е отбил при Иван , за да пийнат по една бира и е нарязал той салам с този нож ..

Оттук може да му повярваш , да питаш за свидетели и т.н.

Анализът от отпечатъкът показва , че е от този вид обувки : http://maddara.com/userfiles/productlargeimages/product_11640.jpg

TheBobqk
08-24-2012, 10:58
Не му вярвам. Имаше ли свидетели? Имате ли стари проблеми?
Сега се залавям с цялото семейство като ги разпитвам поотделно къде са били, когато се е случил инцидентът. Подозират ли някого?

kilers
08-24-2012, 11:04
Ивайло има свидетели , жена му потвърждава , че е отишъл при съседа , жената на съседа също . Значи сега искаш да разпиташ синът и съпругата на жертвата ?



"Подозират ли някого? "

- Ти си този , който подозира . Ти си началникът и ти казваш .. примерно искаш доклад от аутопсия .. назначаваш претъсвания .. разследвания и т.н.

А и още нещо - не знаеш кога е умрял ;P

ЗАБРАВИХ ДА КАЖА , ЧЕ Е ОТКРИТ МЪРТЪВ ОТ ЖЕНА СИ !

TheBobqk
08-24-2012, 11:17
Ще направим аутопсия и ще разберем кога е умрял. А има ли свидетели, че той е рязал саламът? Жената къде е била преди да го открие, чула ли е нещо? А съседът къде е бил?

Ох ама то голяма работа било да си детектив хаха. По филмите е по-лесно.