PDA

View Full Version : Кандидатстване след 7 клас



simeonsmm
08-24-2012, 14:40
Някои ще ми разкаже ли за кандидатстването след 7 клас важно е

half_bloody_princess
08-24-2012, 14:46
Какво точно искаш да ти кажем?

zlatko98
08-24-2012, 15:55
Теми и информация има толкова много. А ти дори не питаш конкретен въпрос, а искаш всичко на готово тцтц

mlakniwe
08-24-2012, 16:00
Препоръчително е, въпреки, че и СОУ да завършиш ще е все тая-аз като имам документ за професионална квалификация да не мислиш че ми трябва за нещо?

Smiilee
08-24-2012, 19:15
Амии 7 клас се мъчиш като пукал, края на май държиш изпити, всеки преписва.. Отличниците изкарват 4ки, 2каджиите -5тици. После попълваш на едно листче училищата и чакаш до началото на юни за да разбереш де си влязъл.
Ако сега си 7 клас, цяла година ще ви говорят за това не се претиснявай

zlatko98
08-24-2012, 19:18
Амии 7 клас се мъчиш като пукал, края на май държиш изпити, всеки преписва.. Отличниците изкарват 4ки, 2каджиите -5тици. После попълваш на едно листче училищата и чакаш до началото на юни за да разбереш де си влязъл.
Ако сега си 7 клас, цяла година ще ви говорят за това не се претиснявай

Това, че ти или някои твои съученици са преписвали не значи, че всички го правят. Освен това далеч не съм съгласен с това за двойкаджиите и отличниците - всеки изкарва точно толкова, за колкото е показал знания през годината ;)

perry_the_platypus
08-25-2012, 09:30
Купи си справочник, там е разяснено всичко, но ако не ти се дават 6-8 лв. се разтърси в интернет. Има информация в Учебен Център "Регалия". :)

awe_mahaise
08-25-2012, 09:35
Това, че ти или някои твои съученици са преписвали не значи, че всички го правят. Освен това далеч не съм съгласен с това за двойкаджиите и отличниците - всеки изкарва точно толкова, за колкото е показал знания през годината ;)

Ти от коя планета си паднал?

vladislavcheto
08-25-2012, 09:54
Ти от коя планета си паднал?
Паднал е не от друга планета,а от друга галактика..При нас лично заместник директорката дойде и ни каза отговорите.На мене не ми трябваха много подсказки,но не отричам,че преписах..Подсказвахме си за преразказа и за там цитата и си проверих отговорите от директорката,а по математика преписах почти всички задачи от втория модул.. и пак си влезнах в даскалото дето исках ;ддд Но ако квесторите са лами,а не хора,няма как да препишеш..при нас самите квестори ни дадоха да ходим и да преписваме до другите стаи ;ддд

zlatko98
08-25-2012, 12:02
Паднал е не от друга планета,а от друга галактика..При нас лично заместник директорката дойде и ни каза отговорите.На мене не ми трябваха много подсказки,но не отричам,че преписах..Подсказвахме си за преразказа и за там цитата и си проверих отговорите от директорката,а по математика преписах почти всички задачи от втория модул.. и пак си влезнах в даскалото дето исках ;ддд Но ако квесторите са лами,а не хора,няма как да препишеш..при нас самите квестори ни дадоха да ходим и да преписваме до другите стаи ;ддд
Баси при нас никой не е преписвал, а квесторите дори идваха с нас до тоалетната. Честно казано и никой не се и опита да препише и затова всички от моето училище имаха точно, колкото заслужаваха.

mlakniwe
08-25-2012, 14:30
Аз като се явявах на изпит след 7-ми клас през 2007 също никой не е преписвал и всеки си изкара колкото е заслужавал-пък и изпитите са елементарни-без никаква подготовка за изпити влязох там където искам-по БЕЛ някъв елементарен преразказ, а по математика някви лесни задачи-матурите за 12кл са също толкова елементарни и могат спокойно могат да се вземат с над 5 без подготовка и частни уроци, аз без да съм учил изкарах и на двете 5,43-без преписване и такива глупости-простоо се чудя защо хората си дават парите за частни уроци като спокойно могат да изкарат хубава оценка ако поне малко са слушали в час и са си водили записки

vladislavcheto
08-26-2012, 07:32
Аз като се явявах на изпит след 7-ми клас през 2007 също никой не е преписвал и всеки си изкара колкото е заслужавал-пък и изпитите са елементарни-без никаква подготовка за изпити влязох там където искам-по БЕЛ някъв елементарен преразказ, а по математика някви лесни задачи-матурите за 12кл са също толкова елементарни и могат спокойно могат да се вземат с над 5 без подготовка и частни уроци, аз без да съм учил изкарах и на двете 5,43-без преписване и такива глупости-простоо се чудя защо хората си дават парите за частни уроци като спокойно могат да изкарат хубава оценка ако поне малко са слушали в час и са си водили записки
+1
Всеки път,когато имахме някви цитати,дето госпожата ни ги обясняваше,аз си ги записвах и у дома си ги зубрех ;ддд

Amore-Mio*
08-27-2012, 11:09
Учиш си, както трябва по предметите, най - вече по български език и математика. В края на годината ще имаш малки матури, с която оценка ще можеш да кандидатстваш в училища, където искаш. Ако на единия тест имаш 2, то тогава автоматично отпадаш, не можеш да кандидатстваш. Иначе отиваш в училището-гнездо, където попълваш един лист с твоите желания, като подреждаш желанията си: на първо място пишеш училището, където искаш най - вече. И така с другите желания. Приемат те там, за където ти е достатъчен бала. Има си още второ и трето класиране. При второто класиране подаваш отново документи, нямаш право да променяш желанията си и чакаш. При второто класиране можеш да се качиш на по - горно желание или да си останеш приета в същото, но нямаш шанс да слизаш на по - ниско желание. При третото класиране това не важи, може да си била приета при второто на 5 желание, а при третото класиране да си на 10 желание. Третото класиране е доста рисковано. В определени училища се държат вътрешни изпити и изпити за проверка на способностите. Вземаш си един справочник и гледаш какви са баловете, кои училища какви паралелки предлагат и така. Балообразуването си го има в интернет, можеш да провериш. Като цяло за тия неща се сещам.

zlatko98
08-27-2012, 17:47
Към автора: На уроци ще ходиш ли - там би трябвало да ти разяснят нещата. Много ми е интересна тая несериозност - станал вече 7ми клас, а не знае абсолютно нищо, имайки се в предвид, че в интернет информация има бол. Аз лично знаех почти всичко, да не кажа и всичко, още от 5 клас.

Amore-Mio*
08-28-2012, 09:53
Хайде, сега.

Не всеки се интересува и дори да се интересува, не знае как да намери информацията, особено ако в училището не дават никаква информация. Има ги и такива.

Аз също знаех от пети клас какво ме чака, ама то още от тогава доста учители ни обясняваха.
Предполагам, че от началото на новата учебна година - ще разбереш нещата с по-големи подробности.

PS: Ако искаш да влезеш в добро училище с висок бал, най - добре ходи наистина на уроци и си купи сборници за самоподготовка вкъщи.

prettymonster
09-02-2012, 18:07
А аз да питам .. нали по български какви са изпитите .. преразказ и какво още !? :? Мерси предварително :)

Elli *
09-02-2012, 18:39
А аз да питам .. нали по български какви са изпитите .. преразказ и какво още !? :? Мерси предварително :)
тестови задачи ^^