PDA

View Full Version : Почистване на лице при козметик



blueberryyy
08-24-2012, 23:03
Здравейте =) От много време се чудя и така и не мога да се наканя да отида на почистване на лице при козметик,понеже преди време брат ми имаше голям проблем с лицето именно след такава процедура, а и ми се е случвало самата аз да патя от некадърност дори и при една обикновена кола маска на крака. Проблемът е обаче, че наистина имам нужда. Нямам кой знае колко пъпки, но имам адски мазна кожа и доста черни точки, които просто не мога да изчистя сама, въпреки че почиствам лицето си на пара, използвам хубави продукти, ексфолирам, овлажнявам. Била съм при дерматолог, на изследвания и всичко ми е наред, просто кожата ми е много чувствителна. Въпросът ми е дали вие ходите на такова почистване? Ако да –– къде, какво представлява процедурата, колко време след това кожата ви остава зачервена, имали ли сте някакви проблеми, колко редовно го правите? Ако не – защо, имате ли някаква причина да смятате, че не е хубаво и т.н. Просто наистина имам нужда да отида, но ме е страх да не вземе да ми се възпали лицето, защото кожата ми е чувствителна, и да стане още по-зле...

Starless
08-24-2012, 23:15
Ходила съм веднъж. Козметичката, при която ходя е много внимателна и нямах проблеми. И да ти кажа къде ходя, едва ли ще ти помогна, нито ще ме разбереш. Процедурата представлява напарване първо, стискане там на пъпки и черни точки, и мазане с разни кремове и тем подобни, като мен ми мина лицето и с някакъв уред, но не разбрах дали беше за да се почисти или крема да попие по-добре. Не помня да ми е стояла дълго зачервена кожата, може би на следващия ден да си е била наред (наистина нямам спомен, но щом не съм обърнала внимание, предполагам, че проблеми не е имало). Спрях да ходя, защото ми се вижда скъпо. Иначе мисля, че е много хубаво дори.
Ако козметичката си знае работата, не би трябвало "да стане още по-зле".

complicated_
08-25-2012, 08:40
много зависи от козметичката,аз лично ходя при една и съща винаги за всичко - включително и за почистване на лице и никога не съм имала никакви,ама никакви проблемии :) самата процедура немога да ти я опиша подробно,но стоя близо час и половина там ;дд а колкото до червеното лице - час,два след процедурата лицето си ми е съвсем нормално без никаква зачервена кожа :)

pepa97
08-25-2012, 11:07
Ходила съм веднъж. Козметичката, при която ходя е много внимателна и нямах проблеми. И да ти кажа къде ходя, едва ли ще ти помогна, нито ще ме разбереш. Процедурата представлява напарване първо, стискане там на пъпки и черни точки, и мазане с разни кремове и тем подобни, като мен ми мина лицето и с някакъв уред, но не разбрах дали беше за да се почисти или крема да попие по-добре. Не помня да ми е стояла дълго зачервена кожата, може би на следващия ден да си е била наред (наистина нямам спомен, но щом не съм обърнала внимание, предполагам, че проблеми не е имало). Спрях да ходя, защото ми се вижда скъпо. Иначе мисля, че е много хубаво дори.
Ако козметичката си знае работата, не би трябвало "да стане още по-зле".
а иначе колко пари ти взе?

Starless
08-25-2012, 13:22
17 лева е при козметичката, при която аз ходя.

strawberry88
08-25-2012, 13:41
Питай твои познати от коя са доволни и отиди при нея. ;)
Иначе при моята козметичка е 15.