PDA

View Full Version : АУЧ



fifito19
08-25-2012, 05:10
Здравейте. Започвам с това, че имам непоносима фобия и страх от кръв и от доктори.
А сега същинското:
ОТКЪСНАХ ПОЛОВИНАТА СИ НОКЪТ НА КУТРЕТО на крака
Някак си, преди около месец, се бе сцепил през средата и от тогава външната половина много стърчеше и ме дразнеше. И снощи я хванах с пинсета и я изстръгнах. Зная, че е адски глупаво- можела съм да я отрежа и така нататък- не, не можех. Нокътят ми е твърде мъничък и освен това не бе пораснал изобщо. След като счупената част не растеше, реших, че вече е излишна и трябва да я разкарам, за това просто я махнах. Снощи не ме болеше въобще. Но към три през нощта се събудих и цялото ми кутре пулсираше, днес много силно ме боли и е съвсем леко подуто. Почистила съм мястото с кислородна вода и памук, но продължава да ме боли адски силно. Как да успокоя болката, без да посещавам клиника или да се налага да ме режат някъде?

mkio
08-25-2012, 09:48
Студен компрес помага за отока и болката. А на мен лично при оток много ми помага компрес от оцет. Вържи си една кърпа, напоена с оцет на пръста и я дръж няколко часа. Има огромен ефект, но ако имаш рана до нокътя ще ти щипе.

druzilla
08-25-2012, 10:01
Такам дядо ми преди години беше стъпил на нещо и си беше направил рана на малкия пръст..Не знам дали я е дезимфекцирал или не,но след време му се възпали.Наложи се да му ампутирът пръстта,после крака от коляното на долу..Ти си прецени дали няма да е по-добре да отидеш на лекар?

lamer4e7o
08-25-2012, 10:05
Фобия от лекари… Хайде стига преструвки. Кутрето ти може да те боли цял ден, ако не вземеш мерки на време.

fifito19
08-25-2012, 10:43
Не е глупост, а болестно състояние

lamer4e7o
08-25-2012, 10:45
Съмнява ме, че ще се оправи пръста ти без да посетиш лекар, но щом така искаш… Слагай му бинтове, марли и т.н., щом си решила.

mkio
08-25-2012, 19:34
За мен е излишно да ходиш на лекар, като единственото, което може да ти изпише е студен компрес и някое бебешко кремче за успокояване.

DennisCobain
08-25-2012, 20:53
Гледай да не се инфектира, че става лошо.. Кръц, кръц.. Няма кутрееее :D:D:D