PDA

View Full Version : Голямо раздвоение



elenna933
08-25-2012, 09:42
Имам приятел от 2 години, никога не сме се разбирали, но го обичам. Преди месец започнах да кумоникирам с друго момче по skype.. С приятелят ми се скарахме си се разделихме за 2 седмици, през това време с това момче се видяхме, с него се разбираме чудесно, говорим по цели нощи, прави ми изненади.. просто всичко, което ми липсва с приятелят ми той ми го дава. И все пак има и неща, които не ми харесват в него, по принцип съм искрен човек и си казвам, когато нещо не ми изнася, но сега ме е страх да не го убидя. Не забелязвам да почват да се зараждат някакви чувства по-силни в мен, по-скоро е само сексуално привличане и това, че се чувствам желана с него и ми харесва да прекарвам повече време с него отколкото с приятелят ми.. Не знам как да постъпя, дали да рискувам 2 годишната си връзка за нещо, което дори не знам какво бъдеще ще има, или да остана с приятелят си, когото обичам, но не ме оценява?

kalpazanka
08-25-2012, 09:45
Ако го обичаше, нямаше да има втори. ;)

Incadeptus
08-25-2012, 09:49
Ти май бая си противоречиш.Казвай каквото мисли,няма да го Убидиш.Но виж,че вашата 2 годишна връзка запада.Пак сама казваш,че се чувстваш по-добре с това момче от скайп.Според мен човек стои с човека,който му е по-приятен и с който се чувства по-добре.И да,всеки човек си има недостатъци.Нормално е.Но пък може да е някаква моментна криза и след 2-3 седмици пак да се съберете.От друга страна оново момче от скайп ако те обича ще му разбиеш сърцето.Съвета ми е да изчакаш още 2 седмици и да видиш какво ще стане.Ако приятелят ти иска да бъдете заедно отново и ти го казва искрено,а ти сама трябва да разбереш дали е така,то кажи на момчето от скайп,че просто няма да потръгнат нещата.Ако не иска твоят "приятел" тръгвай с момчето от скайп,но ми отговори на 4 въпроса.

Момчето от скайп знае ли,че си имаш приятел?
На колко години си?
На колко години е приятелят ти?
На колкото години е момчето от скайп?

elenna933
08-25-2012, 09:49
Наистина го обичам, просто някои неща ми липсват ..

elenna933
08-25-2012, 09:51
Знае, дори се познават. На 19 съм. Приятелят ми е на 26, другото момче също.. :)

magita
08-25-2012, 10:16
А още ли сте разделени с приятеля ти, че не разбрах. Ако все още сте изчакай още малко, ако не опитай се да подредиш сегашната си връзка. Ако не стане според мен е най-добре да се разделите, щото само се залъгвате и колкото повече време останете заедно толкова повече ще ви боли след т'ва ;]

scandalousLady
08-25-2012, 10:19
Избери този, с който мислиш че ще се чувстваш по-добре. От два стола - на земята.

Violenza
08-25-2012, 10:19
и ми харесва да прекарвам повече време с него отколкото с приятелят ми..
Ти сама си си отговорила. ;) Няма смисъл да продължаваш връзка, в която вече не се чувстваш щастлива, само защото е дълга.

Anichkaxxwee
08-25-2012, 10:27
Ако го обичаше, нямаше да има втори. ;)

+1

xXxPETYAxXx
08-25-2012, 10:36
Имам приятел от 2 години, никога не сме се разбирали, но го обичам....Не знам как да постъпя, дали да рискувам 2 годишната си връзка за нещо, което дори не знам какво бъдеще ще има, или да остана с приятелят си, когото обичам, но не ме оценява?

Връзката ти с приятеля ти се крепи на сигурност! Колкото и да сте се разделяли - пак се събирате. Искаш да си с втория, обаче не си сигурна до кога и той ще го иска. А твоята връзка ти е ПРЕДЕЛНО ясно, че е стигнала до етап, в който е време за края. Нищо не рискуваш, просто ИЗБИРАШ да се чувстваш разбирана и оценена с втория, по когото и ти си хлътнала.

ForzaFelipe
08-25-2012, 11:31
Ако го обичаше, нямаше да има втори. ;)

+

Явно ти липсва нещо с него,или в случая нещо ти е в повече...караниците.Не вярвам да загубиш нещо ако се откажеш от тази 2 годишна връзка,тя не е пълноценна според мен и точно заради това си се оставила да се влюбиш в другото момче.Не мисли сега какво ще загубиш,мисли какво бъдеще имаш с единия и с другия ;)

balu4ka
08-25-2012, 15:26
Хм,явно връзката ти се е изчерпала.Няма какво да направиш освен да видиш какво ще стане с новият.Защото,ще е грешка да се върнеш при старото ,защото е сигурно (единствено).Ще залъжеш и себе си.
Ако държеше на първото момче,щеше да се опиташ да си го върнеш през тези седмици,вместо да се занимаваш с нов!

fifito19
08-25-2012, 18:21
след като подсъзнателно си потърсила втори, начи първия не е истинската ти любов- ти сама си казваш че не се разбираш с него. това което изпитваш е привързаност. повярвай- ще ти е трудно да го оставш но трябва, не ти носи нищо добро. трябва да се движиш напред и да посрещаш новото. няма да ме послушаш, аз никога не слушам каквото ми пишат в тоя сайт, но знай че си била предупредна. по- добре пробвай с новото момче. няма да съжаляваш.

Blab
08-25-2012, 18:32
тя кумоникира:Д

PyCoKoCkA93
08-25-2012, 19:02
1.Май кУмоникациите ти с българскиЯ език в училище са били чиста Убида за личността ти :D
2.Опирайки се на спомена за една връзка,не я правиш по-ползотворна нито за себе си,нито за приятеля ти.Освободи се от сигурното и приеми,че е по-добре да бъдеш сама,отколкото в такава "връзка" и да залъгваш себе си...
3.Щом искаш,пробвай се с другото момче.НО НЕ и зад гърба на сегашния.Винаги най-много съм мразила игрите на закрито.Или късаш с гаджето си и си пробваш късмета другаде,или си стоиш на дупето и продължаваш да се самозалъгваш...

CherryBell13
08-25-2012, 20:22
Щом не се чувстваш както трябва с дългогодишният си приятел, защо трябва да останеш с него, какво като сте заедно от 2 години? Не е нито първият, нито последният. Не се ли чувстваш добре с даден човек не трябва да продължавате да се залъгвате, а и както каза Калпазанка ако го обичаше нямаше да има втори. :)

fenkaaa
08-26-2012, 19:39
По какъв начин приятелят ти не те оценява? Според мен не рискувай,щом засега всичко се базира на сексуално привличане.Сама казваш,обичаш приятелят си,предполагам и той теб.Нали знаеш поговорката "Бъди с този,който те обича,а не с този,който те привлича".

ShtrudeL
08-26-2012, 19:50
Не знам как да постъпя, дали да рискувам 2 годишната си връзка за нещо, което дори не знам какво бъдеще ще има, или да остана с приятелят си, когото обичам, но не ме оценява?

Аз пък не разбирам мисленето на такива като теб.
Какво значи 'да рискувам 2 годишна връзка' ?! Сега имаш избор да не си сама. А ако това новото момче не се беше появило? Щеше ли да се колебаеш дали да 'рискуваш', или щеше да си останеш със сигурното, колкото да не си сама?

Абстрахирай се от това, че има ново момче.
Защо стоиш с човек, който не те оценява?

Дори от историята с 'новия' нищо да не излезе, то пак ще се появи някой, който да ти даде това, което ти липсва.

*шибан опит*
Важното е да знаеш какво искаш, какво имаш, какво губиш и нещата да са ясни.

ShtrudeL
08-26-2012, 19:51
"Бъди с този,който те обича,а не с този,който те привлича".

ебати тъпото
А ако този, който я обича, не я привлича?
Всъщност наистина е ебати глупавото.

fenkaaa
08-26-2012, 20:14
ебати тъпото
А ако този, който я обича, не я привлича?
Всъщност наистина е ебати глупавото.

Тя сама твърди,че обича приятеля си.Била съм в такава ситуация и наистина е много трудно да решиш дали да зарежеш сегашната си сериозна връзка,за нещо,което не знаеш дали ще изтрае и 2 седмици.Само че при мен проблема беше,че с всеки изминал ден се зараждаха чувства към другото момче,а тя казва,че не усеща нещо повече от сексуално привличане.Хубаво,ще остави приятеля си,ще бъде с другия,ще се насити на секса с него и все още няма да са се зародили чувства.. и тогава какво? Ще съжалява,това е.

Amore-Mio*
08-27-2012, 08:09
Избери този, който харесваш и знаеш, че ще се почувстваш по - добре.